"Sylwester Marzeń" w Zakopanem może się nie odbyć. "TVP nie zwróciła się do nas"

Telewizja Polska od kilku lat szczyci się organizowaniem "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Koniec roku zbliża się nieubłagalnie, a na jaw wyszły informacje, że rządowa telewizja być może zmieni miejsce imprezy.

W 2004 roku Telewizja Polska dołączyła do grona nadawców telewizyjnych, którzy organizują specjalne widowisko muzyczne w noc sylwestrową. Na początku TVP stawiała na Kraków, Łódź czy Wrocław, ale od kilku lat miejscem imprezy jest Zakopane, z czego włodarze mediów narodowych są bardzo dumni.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Edyta Górniak występuje w TVP, bo popiera PiS? Mówi, co za mało rozumie

Sylwester TVP nie odbędzie się w Zakopanem? Jest odpowiedź Urzędu Miasta

Chociaż wykonawcy, którzy występują na "Sylwestrze Marzeń" nie zawsze podobają się internautom, to widowisko cieszy się dużą oglądalnością. W ubiegłym roku przed telewizorami zasiadło 4,4 mln odbiorców, którzy spędzali ostatni wieczór w roku z rytmami disco polo na antenie TVP2. Jednakże od kilku tygodni w sieci można natrafić na plotki, że tegoroczny sylwester może odbyć się w innej miejscowości.

O szczegóły postanowił zapytać dziennikarz Radia Eska, któremu udało się porozmawiać ze specjalistką wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Zakopanego. W trakcie rozmowy  wyjawiła, że na ten moment żadne rozmowy nie są jeszcze prowadzone, wskazując na to, że do Sylwestra zostało jedynie nieco ponad dwa miesiące.

Żadne rozmowy nie są jeszcze prowadzone. Organizator główny, czyli Telewizja Polska, nie zwróciła się do nas do tej pory. Myślę, że trzeba poczekać do wyborów, wtedy się wszystko rozstrzygnie, natomiast jeśli Telewizja Polska ma jakieś plany, to pewnie lada moment taka rozmowa z panem burmistrzem się odbędzie – powiedziała Agata Pacelt-Mikler z Urzędu Miasta Zakopanego.

Urzędniczka powiedziała także, że miasto Zakopane cały czas jest zainteresowane współorganizacją imprezy, ale pojawiły się głosy przeciwne od części mieszkańców. Ostateczną decyzję ma podjąć Telewizja Polska. - Jest to na poziomie pana prezesa telewizji i pana burmistrza Zakopanego. Dotychczasowe imprezy cieszyły się dużym powodzeniem, więc z naszej strony zainteresowanie sylwestrem jest, choć oczywiście mamy też głosy przeciwne. Decyzja jednak w dużej mierze zależy do Telewizji Polskiej – powiedziała..

Więcej o: