Gwiazdor TVP jest ojczymem posłanki PO. Wypowiedział się o Marszu Miliona Serc

Piotr Polk to aktor serialowy, który popularność zawdzięcza graniu w produkcjach TVP. Do tej pory nie zabierał głosu w sprawach politycznych, ale to się zmieniło. Na swoim instagramowym profilu podzielił się wpisem na temat niedzielnego Marszu Miliona Serc.

Pochodzący z Górnego Śląska aktor jest gwiazdą srebrnego ekranu od niemal 40 lat. Jednak największą rozpoznawalność zapewniła mu rola inspektora Oresta Możejki w serialu TVP1 "Ojciec Mateusz". W międzyczasie grywał też w produkcjach Polsatu czy TVN, ale większość ludzi kojarzy go przede wszystkim z serialu o sandomierskim księdzu.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Czy Joanna Racewicz wróci do TVP? "Zamienili to miejsce nie w świątynię newsa, a w tubę"

Piotr Polk nie mieszał się w politykę. Do czasu

Polk niewiele mówi o swoim życiu prywatnym, jak i o sprawach światopoglądowych. W 2015 roku zaczął się spotykać z Joanną Gajewską, ale media dowiedziały się o ich ślubie dopiero trzy lata po fakcie. Ponadto nadal niewiele osób wie, że obecna żona aktora jest matką posłanki Aleksandry Gajewskiej, która od 2019 roku zasiada w sejmowych ławach z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Jego pasierbica jest także wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej na Mazowszu, a coraz częściej można ją zobaczyć w przeróżnych programach publicystycznych. Chociaż aktor i jego małżonka są bardzo wstrzemięźliwi, to Polk postanowił złamać tę zasadę. W niedzielę na swoim instagramowym profilu zamieścił fotografię z Marszu Miliona Serc, którą okrasił podpisem: "Ten Marsz to MY!!!!!!", wyrażając tym samym wsparcie dla manifestacji.

 

Życie rodzinne Piotra Polka było bardzo burzliwe. Teraz jest mężem Joanny Gajewskiej

Joanna Gajewska jest obecnie menadżerką aktora. Została nią po tym, jak Polk zaczął otrzymywać wiele propozycji po sukcesie "Ojca Mateusza". Wspólnie wychowywali jej dwie córki z poprzedniego związku. Jednakże sam Polk nigdy nie doczekał się dzieci, nad czym wielokrotnie ubolewał w wywiadach. Wcześniej był dwukrotnie żonaty.

Jego pierwszą żoną była aktorka Hanna Polk, którą poznał na studiach aktorskich. Natomiast drugą wybranką jego serca była Magdalena Wołłejko, z którą przed laty wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby grać w spektaklach dla Polonii. Do kraju wrócili jako małżeństwo, co wywołało w tamtych czasach skandal obyczajowy.

Więcej o: