"The Crown" sezon 6: kiedy pojawią się nowe odcinki? Nie przegap daty premiery!

Czekasz na 6 sezon "The Crown"? Już wkrótce na platformie Netflix pojawią się nowe odcinki popularnego serialu. Sprawdź, kiedy premiera najnowszego sezonu chętnie oglądanej serii.

Kiedy będzie 6 sezon "The Crown"?

Kiedy będzie 6 sezon "The Crown"? Jeszcze do niedawna dokładna data premiery na Netflixie nie była znana. Teraz wiadomo już na pewno, że ostatnia z przewidzianych odsłon intrygującego serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej, zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich ma się ukazać na popularnej platformie streamingowej już 16 listopada 2023 roku. Na kolejną natomiast fanom produkcji przyjdzie poczekać niemal kolejny miesiąc, ponieważ ma się ukazać 14 grudnia.

Zobacz wideo Popkultura odc. 163

Kiedy nowy sezon "The Crown" na Netflixie? Poznaj fabułę tej części

Kiedy nowy sezon "The Crown" na Netflixie? Jak już wiadomo, najbliższa część finałowego rozdziału produkcji pojawi się już wkrótce. Na jakich wydarzeniach skupi się ten sezon i o czym dokładnie opowie?

Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się rozwojowi związku księżnej Diany oraz Dodiego Fayeda. Nie zabraknie też emocji związanych z jego tragicznym końcem i wypadkiem, prowadzącym do śmierci bohaterki. Co istotne, sam dramat księżnej został przedstawiony w taki sposób, by nie urazić niczyich uczuć, a jednocześnie uszanować pamięć Diany. Tym samym fani zdobędą możliwość przyjrzenia się ostatnim chwilom z życia słynnej księżnej.

Pierwszą część 6 sezonu zapoczątkuje scena, w której księżna Diana i książę Karol, już po rozwodzie, spędzają lato wraz z synami. Bez wątpienia swoje pięć minut na ekranie dostanie wspomniany już książę Karol, który między innymi będzie świętował swój ślub z Camillą Parker-Bowles. Wszystko wskazuje również na to, że w tej odsłonie "The Crown" pojawi się również wątek zespołu Spice Girls, którego członkinie spotkały się swojego czasu z księciem Karolem.

Można też podejrzewać, że w scenariuszu uwzględnione zostały początki miłosnej relacji księcia Williama i księżnej Kate Middleton. Nie pojawi się natomiast żadna wzmianka na temat związku młodszego brata księcia Williama oraz Meghan Markle.

"The Crown" sezon 6 – obsada

Chcesz obejrzeć 6 sezon "The Crown"? Obsada tej odsłony losów rodziny królewskiej nie powinna Cię zaskoczyć. Większość aktorów będzie Ci znana z poprzednich części tej produkcji. W roli księżnej Diany znów zobaczysz Elizabeth Debicki, jako królowa Elżbieta II ponownie pojawi się Imelda Staunton, a księciem Karolem ponownie zostanie Dominic West. Prócz tego na ekranie kolejny raz można będzie podziwiać Olivię Williams jako Camillę Parker-Bowles, a także Jonathana Pryce’a jako księcia Filipa.

Do obsady dołączą też nowe osoby, a wśród nich Meg Bellamy w roli księżnej Kate Middleton oraz Rufus Kampa jako młody książę William i Ed McVey jako starszy książę William.

Poza nimi pojawią się również:

  • Lesly Manville jako księżniczka Małgorzata;
  • Jonny Lee Miller jako John Major;
  • Marcia Warren jako Królowa Matka;
  • Claudia Harrison jako księżniczka Anna;
  • James Murray jako książę Andrzej;
  • Khalid Abdalla jako Dodi Fayed;
  • Bertie Carvel jako Tony Blair;
  • Timothy Dalton jako Peter Townsend.

Zobacz też: Najlepsze dramaty: filmy miłosne i nie tylko. Poznaj tytuły najciekawszych filmów polskich i zagranicznych

Więcej o: