Niemal 20 lat temu zagrali w nim Tomasz Kot i Marcin Dorociński. Serial powróci w 2024 roku

Nadawany w 2004 roku przez telewizję TVN serial pt. "Camera Cafe" zostanie reaktywowany. Jak podaje portal Wirtualne Media, nowe odcinki sitcomu mają znaleźć się w ofercie serwisu streamingowego Player już w przyszłym roku. Za produkcję nowej serii odpowiada Dorota Kośmicka, która zajmuje się także produkcją polskiej wersji serialu "The Office".

"Camera Cafe" to polski serial komediowy, który został stworzony w oparciu o francuski format, który stworzyli Bruno Solo, Yvana Le Bolloc'h i Alain Kappauf. Akcja serialu toczy się w biurze prywatnej firmy przy automacie z kawą. Widz śledzi akcję z perspektywy maszyny, jakby była w niej ukryta kamera. Historie przedstawiane w serialu pokazywały w krzywym zwierciadle relacje koleżeńskie pracowników firmy. 

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Nie przepadamy za horrorami, ale ten jest o ślimakach może być całkiem... śmieszny

Powraca sitcom o pracy w biurze. Nowe odcinki pojawią się w przyszłym roku

Polską wersję zrealizował w 2004 roku TVN, pokazując dwa sezony serialu. W sitcomie zagrali wówczas m.in. Arkadiusz Janiczek, Magdalena Kacprzak, Piotr Pręgowski, Leszek Lichota, Marcin Dorociński, Dorota Deląg, Aleksandra Nieśpielak, Iwona Wszołkówna czy Tomasz Kot, dla którego udział w tym serialu był przełomowy.

Niemal 20 lat temu za produkcję serialu odpowiadało Studio A, zarządzane przez Jana Dworaka (później prezesa TVP i szefa KRRiT). Natomiast za reżyserię odpowiadał m.in. twórca "Kasi i Tomka" - Jerzy Bogajewicz i Wojciech Adamczyk.

Za reaktywowaną wersję sitcomu odpowiadać będzie firma Jake Vision DGA Studio, a jego producentką będzie Dorota Kośmicka. To ona odpowiada za polską wersję amerykańskiego serialu "The Office", którą wyprodukowano dla Canal+. Serial także jest formą satyry na pracę w biurze i niedługo premierę będzie miał trzeci sezon. 

Prace nad nowymi odcinkami "Camera Cafe" mają ruszyć już wkrótce. Jednakże na razie nie została jeszcze podana obsada serialu ani jego reżyser. Premiera sitcomu zaplanowana jest na przyszły rok w serwisie streamingowym Player. Później najprawdopodobniej serial trafi także do telewizji

Więcej o: