Fani Żulczyka zacierają ręce. Netflix pokazał zwiastun serialu. Kiedy premiera?

Fani prozy Jakuba Żulczyka mogą zacierać ręce. W sieci pojawił się właśnie oficjalny zwiastun serialu opartego na jego powieści z 2021 roku, "Informacja zwrotna". Netflix podał też datę premiery. Kiedy produkcja zadebiutuje na platformie? O czym opowiada serial?

Jakub Żulczyk nie próżnuje. Fani po sukcesie serialu "Ślepnąc od świateł" mogą liczyć na kolejne gorące premiery adaptacji jego powieści. W lipcu Netflix poinformował o planowanej ekranizacji "Wzgórza psów", ale to niejedyna produkcja na podstawie twórczości pisarza, jaka pojawi się na tej platformie. Niedługo zadebiutuje tam bowiem serial na podstawie powieści "Informacja zwrotna". W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun.

Zobacz wideo Makabryczny lodziarz i dusiciel cały w smalcu. To jedne z dziwniejszych horrorowych fabuł

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakub Żulczyk i "Informacja zwrotna". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu

Książka wydana została w 2021 roku. W tym samym roku Jakub Żulczyk otrzymał główną nagrodę w plebiscycie Książki Roku 2021 organizowanym przez portal Granice.pl za powieść "Informacja zwrotna". Netflix w marcu 2023 roku poinformował o zaplanowanej ekranizacji powieści. Po pierwszych zapowiedziach dotyczących produkcji fani w końcu poznali więcej szczegółów. W sieci zadebiutował już oficjalny zwiastun produkcji.

 

"Informacja zwrotna" opowiada historię Marcina Kani, byłego muzyka, dziś uzależnionego od alkoholu. Jego syn ginie bez śladu, a Kania, który widział go jako ostatni poprzedniego wieczoru, rusza na jego poszukiwania. Nie pamięta jednak prawie żadnych szczegółów z tego spotkania.

Uzależniony od alkoholu były muzyk - Marcin Kania (w tej roli Arkadiusz Jakubik) - wyruszy w podróż przez najciemniejsze zakątki Warszawy i równie mroczne zakamarki własnej duszy w poszukiwaniu swojego zaginionego syna (Jakub Sierenberg).

- czytamy w informacji prasowej.

"Informacja zwrotna". Netflix ogłosił też datę premiery. Kiedy serial trafi na platformę?

Za reżyserię odpowiedzialny jest Leszek Kania, znany m.in. z produkcji "Jesteś bogiem" i "W głębi lasu", a za scenariusz Kacper Wysocki, współodpowiedzialny za scenariusz do 3. sezonu "Belfra" (przy scenariuszach dwóch pierwszych sezonów współpracował Żulczyk). Poza Arkadiuszem Jakubikiem i Jakubem Sierenbergiem, na ekranie pojawią się również m.in. Dominika Bednarczyk-Krzyżanowska, Nel Kaczmarek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Juliusz Chrząstowski, Agata Turkot, Marta Mazurek oraz Przemysław Bluszcz. Premiera serialu zaplanowana jest na 15 listopada 2023 roku na platformie Netflix.

Więcej o: