TVP podjęła decyzję. Wiadomo, co z "Sylwestrem Marzeń"

"Sylwester Marzeń" stał pod znakiem zapytania, jednak wygląda na to, że TVP przygotowuje się do organizacji muzycznego wydarzenia. Na stronie poświęconej ofertom współpracy ze stacją pojawił się przetarg na obsługę nagłośnienia podczas tegorocznej imprezy.

Do tej pory Telewizja Polska milczała w sprawie "Sylwestra Marzeń" 2023/2024. Szefostwo stacji, jak wynikało z nieoficjalnych doniesień, miało podjąć decyzję po wyborach. Media poprosiły więc o komentarz przedstawicieli władz Zakopanego, w którym od 2016 roku organizowana jest muzyczna impreza Dwójki.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

"Sylwester Marzeń" pod znakiem zapytania

Specjalistka wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej za pierwszym razem poinformowała, że TVP nie prowadzi z władzami Zakopanego żadnych rozmów na temat "Sylwestra Marzeń". "Telewizja Polska, nie zwróciła się do nas do tej pory" - przekonywała urzędniczka, ale kilka dni później do mediów trafiły wieści o prowadzonych na ten temat rozmowach. Agnieszka Nowak-Gąsienica, zastępczyni burmistrza Zakopanego mówiła wówczas Plejadzie, że "Żadne dokumenty nie są podpisane", co nadal nie dawało stuprocentowej pewności co do przyszłości "Sylwestra Marzeń z Dwójką".

TVP organizuje przetarg

Wygląda zatem na to, że TVP dopiero teraz poczyniło pierwsze kroki w kierunku organizacji wydarzenia, które znów odbędzie się w stolicy polskich Tatr, czyli Zakopanem. Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że Telewizja Polska ogłosiła przetarg związany z udostępnieniem oraz obsługą nagłośnienia podczas imprezy.

Firma, która wygra przetarg, będzie odpowiedzialna za realizację dźwiękową wydarzenia oraz transport własnego sprzętu "Usługa sceno-techniczna zakłada uzyskanie pożądanego przez TVP zamysłu dźwiękowego realizatora z wykorzystaniem sprzętu własnego Zleceniobiorcy (nagłośnienie) z transportem, ubezpieczeniem i obsługą do audycji 'Sylwester Marzeń z Dwójką 2023/2024'" - brzmi oferta zleceniodawcy. Firmy mają czas na zgłoszenia do 10 listopada do godziny 13:00, a więc jeszcze tylko przez 3 dni.

Więcej o: