Netflix przygotował niespodziankę dla Polaków. Ciekawa oferta zachęca do uczczenia Święta Niepodległości

Netflix przygotował dla polskich widzów coś specjalnego. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w serwisie pojawiła się specjalna kolekcja. Do obejrzenia dwustu filmów i seriali zachęca Grażyna Torbicka.

"Dzieła polskich twórców pokazują naszą różnorodność z wielu perspektyw. Te historie tkwią w nas długo po obejrzeniu. Bywa, że stają się częścią naszej rzeczywistości. Niektóre są jak lustro: odzwierciedlają naszą tradycję, nasze przejścia narodowe czy też osobiste. Inne dają wgląd do życia po drugiej stronie, uczą szerszego spojrzenia i empatii. Są też rozrywką, bo kto nie lubi się pośmiać, czasem wzruszyć?" - zapowiada specjalną kolekcję Netfliksa Grażyna Torbicka w krótkim wideo, które można zobaczyć w serwisie.

Zobacz wideo Czy warto obejrzeć nowego "Znachora" od Netfliksa? Jeszcze jak!

Netflix z niespodzianką dla Polaków. Okazja? Święto Niepodległości

Platforma streamingowa przygotowała z okazji Święta Niepodległości specjalną kolekcję promującą polskie produkcje. W zwiastunie specjalnej zakładki "Polskie historie", w której znajdziemy niemal dwieście rodzimych dzieł, dziennikarka zachęca do zapoznania się właśnie z tymi obrazami. "Kto nie chce się wyrwać z codzienności w miejsca fantastyczne, przerażające czy zachwycające. Moc tych historii jest niezaprzeczalna. To wspólne chwile, które wplatają się w naszą tożsamość" - podkreśla Torbicka.

Na liście znajdziemy zarówno bardzo popularne tytuły, jak i całkiem nieoczywiste propozycje. Zakładka została podzielona na dodatkowe podkategorie. Subskrybenci Netfliksa mogą wybrać między "kadrami z naszej historii", produkcjami "nagrodzonymi i polecanymi przez krytyków", kategorią "tak kochają Polacy", "śmiech po polsku", "polskimi hitami" czy też "historiami pisanymi przez życie".

"Świętuj niepodległość, zanurzając się w polskie historie"

W kolekcji "Polskie historie" znajdziemy autorskie produkcje Netfliksa takie jak serial "Infamia", "Wielka woda" i hit ostatnich tygodni, czyli film "Znachor" z Leszkiem Lichotą w roli profesora Wilczura. Oprócz tego widzowie mogą zapoznać się z polskimi hitami kinowymi. W zakładce znajdziemy głośne "Boże Ciało", "Johnny'ego" i "Filipa". Fani lekkiego kina będą mogli sięgnąć po serię "Planeta singli", a wielbiciele biografii staną przed trudnym wyborem czy spędzić wieczór z "Ostatnią Rodziną", "Skazanym na bluesa", a może filmem "Krzysztof Krawczyk. Całe moje życie".

"Świętuj niepodległość, zanurzając się w polskie historie, które bawią, wzruszają i zbliżają nas do siebie" - zachęca Netflix polskich klientów. 

Więcej o: