Tadeusz Drozda ze "Śmiechu warte" jest spokrewniony ze znanym aktorem. "Zaczynał w moim kabarecie"

Tadeusz Drozda to znany polski satyryk, który prowadził kultowy program "Śmiechu warte". Nie każdy jednak wie, że jego bliską rodziną jest uwielbiany przez telewidzów polski aktor. Aż trudno uwierzyć, z kim spokrewniony jest znany komik.

Ukończył Politechnikę Wrocławską jako inżynier elektryk, ale to scena była jego największą pasją. Debiutował w kabarecie Elita, a w latach 70. rozpoczął współpracę z TVP, gdzie prowadził program "Dyżurny Satyryk Kraju", "Herbatka u Tadka", a później zasłynął jako gospodarz "Śmiechu Warte". Niewiele osób wie, że satyryk jest spokrewniony ze znanym aktorem.

Zobacz wideo Czy wielu polskich aktorów śpiewa? "Weź nie pytaj!". Oczywiście, że tak! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Był ikoną telewizji lat 90. Dlaczego zniknął z ekranu? 

W latach 90. Tadeusz Drozda był jednym z najpopularniejszych komików w kraju. Publikował felietony w "Angorze", "Życiu Warszawy", "Super Expressu" i "Nowego Dnia". Był prowadzącym wielu programów rozrywkowych i wyrósł na prawdziwą ikonę telewizji. Dlaczego nagle zniknął z ekranu? Satyryk obwiniał o tę sytuację ówczesną władzę. — W 2005 r. przyszedł PiS do telewizji i zdjął program. Nikt do mnie nie zadzwonił, tylko sekretarka zadzwoniła. Zarzut był taki, że ze wszystkimi gośćmi rozmawiałem podobnie — powiedział. W tym roku Tadeusz Drozda skończył 74 lata, ale nie wyklucza powrotu do telewizji. — Tam musiałoby się trochę pozmieniać — dodał

Tadeusz Drozda jest spokrewniony ze znanym aktorem. "Był moim pierwszym uczniem"

Niewiele osób wie, że Tadeusz Drozda spokrewniony jest ze znanym z "Rancza", czy "Miodowych lat" Cezarym Żakiem. – Nasze mamy były rodzonymi siostrami. Był moim pierwszym uczniem. Zaczynał w moim kabarecie, a tego, czego uczą estrada i kabaret, nie nauczy żadna szkoła teatralna — przyznał. Satyryk dodał także, że jego rodzona mama zmarła dość wcześnie, a matka Cezarego Żaka była dla niego bardzo bliska.

Więcej o: