Grała Helgę w "'Allo 'Allo!". Po zakończeniu serialu zniknęła z ekranów. Co u niej słychać?

Zasłynęła rolą Helgi Geerhart w kultowym brytyjskim serialu "Allo 'Allo!", który w latach 90. cieszył się popularnością także w Polsce. Kim Hartman na przestrzeni lat jeszcze kilkukrotnie pojawiła się na małym ekranie. Jednak większy sukces osiągnęła nie jako aktorka.

Kim Hartman przyszła na świat 11 stycznia 1952 w Londynie. To brytyjska aktorka telewizyjna i teatralna, a także absolwentka Webber Douglas Academy. Występowała na deskach teatru nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Kuala Lumpur, Hong Kongu, Niemczech, Holandii i USA. Przełomowa w jej karierze okazała się jednak rola Helgi Geerhart, w którą wcieliła się w brytyjskim sitcomie "Allo 'Allo!".

Zobacz wideo "1670" - czy polski serial komediowy okaże się hitem? [ZWIASTUN]

Helga Geerhart z "'Allo 'Allo!". Znakiem rozpoznawczym Hartman była fryzura z upiętych warkoczy

Kim Hartman w serialu "'Allo 'Allo!", który był emitowany w BBC One w latach 80. i 90. XX wieku, wcielała się w rolę Helgi Geerhart, sekretarki pułkownika von Strohma. Sitcom przedstawiał losy właściciela kawiarni, który mieszkał w małym francuskim miasteczku Nouvion René Artois. Jego lokal podczas II wojny światowej chętnie odwiedzali zarówno niemieccy żołnierze, jak i przedstawiciele francuskiego ruchu oporu, a także brytyjscy lotnicy. Helga, mająca słabość do oficera gestapo - Herr Flicka, zapadła w pamięć widzów szczególnie za sprawą blond warkoczy oraz odważnej bielizny. W jednym z wywiadów przygodę z serialem wspomina wyjątkowo pozytywnie.

Wspaniale wspominam pracę na planie. Nigdy jeszcze nie grałam w serialu, w którym wszyscy ciągle wybuchali śmiechem.

Zanim Hartman wcieliła się w rolę Helgi, debiut jako aktorka miała już dawno za sobą, występując na deskach teatru. Pierwszy raz na małym ekranie pojawiła się w serialu BBC "Play for Today". Po sukcesie serialu "'Allo 'Allo!" z jej udziałem widzowie mogli ją oglądać m.in. w serialu "Na sygnale" czy "Grange Hill".

Kim Hartman zniknęła z ekranów. Skupiła się na rozwijaniu kariery w teatrze i nie tylko

Produkcja serialu "'Allo 'Allo!" zajęła łącznie 10 lat. Zrealizowano w sumie 84 odcinki serialu, wersję sceniczną "'Allo 'Allo" oraz "Powrót "‘Allo 'Allo". Kim Hartman po zakończeniu zdjęć do sitcomu skupiła się w znacznym stopniu nie na rozwoju kariery aktorskiej na srebrnym ekranie, lecz w teatrze. Jej występy mieli okazję podziwiać nie tylko widzowie z Wielkiej Brytanii, ale także z Niemiec, Holandii, a nawet Stanów Zjednoczonych. Gwiazda serialu dziś sprawdza się jako producentka filmowa, gdzie odniosła spory sukces. Wraz z mężem Johnem Nolanem kieruje wytwórnią Quinton Arts, której są założycielami. Na dużym ekranie ostatni raz mogliśmy oglądać ją w roli stewardesy w filmie "Dunkierka" w reżyserii Christophera Nolana.

Więcej o: