Jak Polsat kabaretom, tak kabarety Polsatowi. Kabaret Młodych Panów reaguje na cenzurę

Grupa Kabaret Młodych Panów była jedną z formacji występujących na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, współorganizowanej przez Polsat. Artyści nie pozwolili nagrać swojego występu.

Polsat tuż przez wyborami parlamentarnymi w październiku poszedł na wojnę podjazdową z kabaretami. Do października występy pokazywał na swojej głównej antenie w niedzielne wieczory. Przed samymi wyborami to się jednak zmieniło i kabarety nagle zniknęły z ramówki.

Zobacz wideo Aleksandra Kwaśniewska żartuje z nietrafionej propozycji współpracy

Polsat nie tłumaczył decyzji nie tylko widzom, ale również samym zainteresowanym twórcom. Ci nadal nagrywali występy, ale te nie trafiały później na antenę. Kabaret Młodych Panów i Kabaret Moralnego Niepokoju jednym głosem mówiły o cenzurze. Młodzi Panowie na sam finał sezonu występów podjęli decyzję, będącą konsekwencją działań Polsatu wobec artystów.

Kabaret Młodych Panów nie chce Polsatu na swoim występie

W Rybniku nie mogło zabraknąć Kabaretu Młodych Panów. To o skeczach tej grupy głośno było wczesną jesienią - niepoprawny politycznie skecz "Sklep Zoologiczny" o gadającej papudze poniósł się szerokim echem i był pierwszym, który Polsat pokasował ze swoich mediów internetowych. Artyści w ostatnich tygodniach nagrywali swoje występy, bo do tego zobowiązywała ich umowa z Polsatem, te jednak nie trafiały nigdy na antenę w niedzielne wieczory. W Rybniku grupa poprosiła stację Polsat, by w takim razie nie rejestrować ich występu - niezależnie od tego, że Polsat jest zobowiązany umową, by w niedoprecyzowanym terminie pokazać rybnicką galę RYJEK.

Po tym, jak władze Polsatu ocenzurowały i wstrzymały emisję programu "Młodzi i Moralni", zrywamy z tą stacją wszelkie kontakty - przekazał "Presserwisowi" Robert Korólczyk z artystycznej grupy.

Kabaret Młodych Panów wykonał na scenie swój występ, ale nie został on utrwalony przez stację Polsat. Jeśli kiedyś transmisja z tegorocznego RYJKA trafi na antenę, widzowie nie zobaczą skeczu Kabaretu Młodych Panów.

Polsat nie pokaże Rybnickiej Jesieni Kabaretowej - na razie

RYJEK, czyli Rybnicka Jesień Kabaretowa miała trafić na antenę Polsatu w najbliższą niedzielę, 26 listopada. Wiadomo już, że tak się nie stanie - na ten dzień zaplanowano emisję drugiej części filmu na podstawie komiksów - "Venom 2 - Carnage". Artyści nie wiedzą, kiedy Polsat zdecyduje się pokazać RYJKA na swojej antenie, ale wiadomo, że stacja jest do tego zobowiązana umową, która obejmuje nie tylko zarejestrowanie występów w Rybniku, ale również ich emisję.

Więcej o: