W Polsacie powołano nową osobę ds. ramówki. Co dalej z Edwardem Miszczakiem?

Z początkiem roku posadę dyrektora programowego Polsatu objął Edward Miszczak. Jego decyzje ramówkowe są szeroko komentowane w sieci, a w zarządzie słonecznej stacji właśnie doszło do zmian. W skład rady nadzorczej Polsatu weszła Justyna Kulka, która od teraz będzie odpowiedzialna za ramówkę stacji. Czy to oznacza, że pozycja Edwarda Miszczaka może w najbliższym czasie ulec zmianie?

Justyna Kulka to managerka, która od 2012 roku jest związana z Polsatem. Jak podają Wirtualne Media, właśnie weszła w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat. Jak przekazał rzecznik prasowy stacji, kobieta będzie pracować nad wiosenną ramówką stacji.

Więcej ciekawych artykułów ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Figurski o relacjach z Edwardem Miszczakiem. "Jeszcze się ze mną wita"

Nad nową ramówką Polsatu będzie czuwać nowa osoba. Edward Miszczak może być spokojny?

"Rada nadzorcza podjęła jednocześnie decyzję o powierzeniu Justynie Kulce nadzoru nad sprawami programowymi we wszystkich nadawanych przez nas kanałach. Justyna będzie więc nadzorowała kwestie ramówkowe w Telewizji Polsat" – przekazał Tomasz Matwiejczuk z Polsatu.

Głośno mówi się o tym, że ta zmiana jest podyktowana słabymi wynikami programów, które pojawiły się w jesiennej ramówce. Edward Miszczak, który przez wiele lat związany był z TVN, przeszedł do Polsatu z początkiem 2023 roku i we wrześniu wprowadziły trzy reality show, które nie podbiły serc widzów. Chodzi o "Doda. Dream Show", "Real Housewives. Żony Warszawy" i "Temptation Island Polska".

Te dwa ostatnie tak słabo sobie radziły, że nadawca zdecydował się przenieść ich emisję na późniejsze godziny, co jeszcze gorzej wpłynęło na oglądalność programów. Dlatego Polsat zdecydował, że kolejne sezony tych programów nie powstaną. 

Oczywiście zdarzyły się programy, które po prostu nie poszły. To jest jasne, że są poniżej naszych oczekiwań. W miarę szybko zareagowaliśmy. Programy zostały zdjęte czy zmieniły swoje pasma, a koszty zostały ograniczone – tłumaczył Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Chociaż zapewniają, że pozycja Miszczaka jest bez zmian, to krążą różne plotki

Również gorsze wyniki oglądalności notuje dotychczasowy hit stacji, czyli "Nasz nowy dom". W nowym sezonie zdecydowano się na zmianę prowadzącej, co nie przypadło do gustu widzom programu. Według Wirtualnych Mediów ta decyzja nie została podjęta przez Miszczaka, ale to on wziął za nią odpowiedzialność.

W ostatnich tygodniach także wiele kontrowersji wzbudziło nagłe zdjęcie z ramówki "Kabaretu na żywo", który był jedną z najchętniej oglądanych pozycji. Komicy oskarżyli stację o cenzurę, a społeczeństwo postrzega tę zmianę jako chęć przypodobania się politykom Zjednoczonej Prawicy, którzy w ostatnich miesiącach byli głównymi bohaterami skeczów

W ostatnim czasie portal Shownews nieoficjalnie donosił o odsunięciu Edwarda Miszczaka od pracy nad tworzeniem ramówki wiosennej. Według Wirtualnych Mediów ich rozmówcy potwierdzają tę informację. Jednak innego zdania jest rzecznik stacji, który stwierdził, że 68-latek wciąż odpowiada za kwestie ramówkowe w Polsacie.

Portal podaje, że według nieoficjalnych informacji, praca nad wiosenną ramówką miała zostać powierzona prezesowa Stanisławowi Janowskiemu i Katarzynie Wajdzie, która jest zastępczynią Miszczaka, a wcześniej Niny Terentiew. Sam Miszczak miał za to otrzymać rolę konsultanta.

Więcej o: