Chevy Chase rozpaczliwie zwiedza Amerykę, Jack Nicholson się nigdy nie spóźnia, nietykalni Francuzi, Afganistan od nowa i tajemnice archiwów ZSRR [POLECAJ TV - SOBOTA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 4.07

Najbardziej się cieszę, że mam okazję przypomnieć sobie jedną z najradośniejszych komedii sprzed lat, czyli pierwsze "Wakacje" rodziny Griswoldów w TVN 7. Zwłaszcza, że na premiery dzisiaj nie ma co czekać. Są za to jeszcze takie niezłe filmy jak "Lepiej późno niż później" z Nicholsonem w TVN, "Chwała" z Denzelem Washingtonem w Stopklatce, francuska komedia "Nietykalni" i "Debiutanci" z Ewanem McGregorem i Christopherem Plummerem w TVP Kultura, w Canal+ Seriale jeszcze raz od początku "Misja Afganistan" z Pawłem Małaszyńskim i Iloną Ostrowską między innymi, oraz kilka niezłych dokumentów. A spoza listy? Może ktoś się będzie chciał spróbować kolejny kabareton, czyli "Latający Klub 2 na wakacjach" w TVP 2 na żywo z Lublina. Albo przypomnieć sobie najnowszy sezon "Gry o Tron", bo HBO 2 od godz. 23:30 wyemituje pięć odcinków, od pierwszego. I na koniec sport jeszcze, bo zostałem poproszony o ważniejsze sportowe wydarzenia. Otóż wydaje mi się, że za takie można uznać "Grand Prix Wielkiej Brytanii" na żużlu w Canal+ od godz. 17:40 i finał piłkarskiego Copa America, czyli na żywo mecz Chile - Argentyna w TVP 1 o godz. 21:55. Dużo życzę uśmiechu, zapraszam do Polecaja codziennie. A na razie udanej życzę soboty. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 19:00

Wakacje w krzywym zwierciadle (Vacation) - komedia, USA 1983, reż. Harold Ramis, wyk. Chevy Chase, Beverly D'Angelo, Imogene Coca (98 min)

Pierwsza z familijnie zabawnej opowieści o rodzinie Grizłoldów, której głową jest zapracowany ojciec, chcący wakacyjnym wypadem na drugi koniec Stanów do parku rozrywki wynagrodzić dzieciom i żonie to, że tak mało obecny jest na co dzień w ich życiu. Żeby mogli więcej czasu spędzić ze sobą, zamiast samolotem, zabiera rodzinę w podróż samochodem, co oczywiście implikuje szereg zabawnych sytuacji. PROSTA, ALE ŚWIETNA ZABAWA.

 

TVN godz. 20:00

Lepiej późno niż później (Something's Gotta Give) - komedia, USA 2003, reż. Nancy Meyers, wyk. Diane Keaton, Keanu Reeves, Jack Nicholson, Amanda Peet (128 min)

Pan dostaje ataku serca podczas romantycznego weekendu z panią. Dziewczyna wyjeżdża, zostawiając gościa pod opieką swojej matki. A oni odkrywają, że łączy ich nadspodziewanie dużo. I TO SIĘ BARDZO OGLĄDA.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Chwała (Glory) - historyczny, USA 1989, reż. Edward Zwick, wyk. Matthew Broderick, Denzel Washington, Morgan Freeman (117 min)

Prawdziwa historia pierwszego czarnego regimentu, walczącego po stronie Północy w wojnie secesyjnej, którego dowódcą jest młody biały oficer walczący o godność swoich ludzi, których armia traktuje jednak jak mięso armatnie, gorzej ich wyposażyła i wysyła na najtrudniejsze odcinki. DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 20:05

Nietykalni (Intouchables) - komediodramat, Francja 2011, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, wyk. Omar Sy, François Cluzet, Anne Le Ny (107 min)

Wychowany na paryskich przedmieściach imigrant z Senegalu wychodzi z więzienia. By uzyskać prawo do zasiłku, odwiedza pracodawców. Trafia wreszcie do sparaliżowanego pana, który poszukuje pielęgniarza i z czasem między prostym chłopakiem i bogaczem arystokratycznego pochodzenia zaczyna się coś w rodzaju przyjaźni. Przewidywalne, oczywiste, ale Z ODROBINĄ WDZIĘKU.

Universal godz. 22:00

Bóg zemsty (Seeking Justice) - sensacyjny, USA 2011, reż. Roger Donaldson, wyk. Nicolas Cage, Guy Pearce, January Jones (105 min)

Pan Will słusznie zdenerwowany i będąc na skraju załamania oczekuje na informację o stanie zdrowia żony, która została pobita i zgwałcona. W szpitalu poznaje faceta, który zobowiązuje się odnaleźć i ukarać sprawcę napadu. JEST NAPIĘCIE.

TVP Kultura godz. 22:10

Debiutanci (Beginners) - komediodramat, USA 2010, reż. Mike Mills, wyk. Ewan McGregor, Christopher Plummer, Melanie Laurent (99 min)

Komedia o tym, że w uczuciach często błądzimy. Z wdziękiem i surrealistycznym dowcipem, i pies rasy jack russel, który komentuje wydarzenia. I Christopher Plummer z Oscarem za rolę drugoplanową. DOBRZE BAWI.

 

TV Puls godz. 22:20

Pandorum - thriller SF, Niem./Wlk.Bryt. 2009, reż. Christian Alvart, wyk. Dennis Quaid, Ben Foster, Cam Gigandet (99 min)

Na statku kosmicznym kapral Bower i porucznik Payton budzą się po wielu latach hibernacji. Z tym jednak, że obaj nie mają pojęcia ani kim są, ani po co są w kosmosie. Ale potem wyjdzie na jaw jeszcze dość istotna tajemnica. JEST NAPIĘCIE, ALE ZMIENNE.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Misja Afganistan - obyczajowy, Polska 2012, reż. Grzegorz Kuczeriszka, wyk. Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos (4x45 min)

Kolejna powtórka, ale może ktoś zechce. Rzecz o żołnierzach, którzy najpierw przygotowują się do misji w Afganistanie, a potem już na tę misji są i bywa im czasem bardzo gorąco. Miało być z rozmachem i ciekawie, a wyszło tak sobie. ALE MOŻNA ZOBACZYĆ.

TVP 2 godz. 23:40

Detektyw Zen (Zen) - kryminalny, Wlk.Bryt./Wł. 2011, reż. Christopher Menaul, wyk. Rufus Sewell, Caterina Murino, Ben Miles (90 min)

Odcinek drugi z trzech. Świetne kryminalne intrygi, znakomite tło obyczajowe i humor, czyli wszystko to, za co można uwielbiać brytyjskie seriale kryminalne. Szkoda, że tak późno, ale POLECAM, BO BARDZO.

DOKUMENT

National Geographic godz. 21:00

Tajemnicze archiwa ZSRR (Russia's Mystery Files) - seria dokumentalna, Wlk.Bryt. 2014 (50 min)

Analiza plotek z dawnego Związku Radzieckiego i wyprawa do świata urojeń i złudy. W programie historie o dzikich ludziach z gór i psach zombie. Oczywiście żadnych wielkich sensacji, ale kilka ciekawostek tu znajdziecie. Część pierwsza. NIEZŁA PRZYGODA.

Planete+ godz. 22:00

Historia Statuy Wolności (Lady Liberty) - dokumentalny, Fr. 2014, reż. Mark Daniels (56 min)

Statua Wolności została zbudowana w latach 1884-1886. Ma symbolizować i upamiętniać przymierze Stanów Zjednoczonych i Francji w czasie walki o niepodległość USA. I jest podarunkiem narodu francuskiego dla amerykanów na stulecie uchwalenia Deklaracji Niepodległości. TO JEST CIEKAWA HISTORIA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 21:30

Krokodyl zabójca (Crocodile) - horror, USA 2000, reż. Tobe Hooper, wyk. Mark McLachlan, Caitlin Martin, Chris Solari (95 min)

Fabuła rutynowa, bo wzorem innych podobnych i tutaj kilkoro nastolatków rusza sobie po przygodę nad jezioro. Bo nie wiedzą biedni, że mieszka tu wyjątkowo krwiożerczy krokodyl. No i się dzieje. NIESTETY BEZ POLOTU.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "6-ty dzień", czyli pan Arnold Schwarzenegger, ale nie bez sensu (119 min)

Kino Polska o godz. 20:00 "Być jak Kazimierz Deyna", czyli niezła opowieść o dorastaniu do dorosłości (92 min)

HBO Comedy 20:20 "LEGO. Przygoda", czyli beztroska i duża przyjemność dla całej rodziny (97 min)

TVP Seriale o godz. 20:20 "Och, Karol 2", czyli Piotr Adamczyk i kilka mizdrzących się atrakcyjnych pań (102 min)

TVN 7 o godz. 21:10 "Czarownice z Eastwick", czyli horror komediowy z Jackiem Nicholsonem, Cher, Susan Sarandon i Michelle Pfeiffer (118 min)

TVP HD o godz. 21:50 "Podwójna tożsamość", czyli sensacyjnie z Paulem Walkerem i Laurence'em Fishburne'em (92 min)

Polsat o godz. 22:05 "Ryzykanci", czyli Jean-Claude Van Damme, Dennis Rodman, Mickey Rourke i krwawa jatka (93 min)

TVN godz. 22:40 "Licencja na miłość", czyli typowa w treści i formie romantyczna komedyjka (91 min)

HBO o godz. 22:55 "Kłamstwa na sprzedaż 4", czyli otwarcie najnowszego sezonu komediowego serialu o ludziach potrafiących manipulować jak nikt (27 min)

Więcej o: