Skąd się w showbizie wziął Tomasz Karolak, z Azji filmy ciekawe, kilka prostych komedii, gwiazdy w strojach kowbojów i duża impreza u Dave'a Chappelle'a [POLECAJ TV - PIĄTEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 17.07

Kolejny raz - niestety - najlepiej wypada propozycja z telewizji dodatkowo płatnej. Oczywiście dla mnie, bo Wy przecież możecie mieć inne typy. Dlatego propozycji jest więcej. Moim faworytem jest jednak "Trzy razy śmierć" z Simonem Peggiem (i głównie dzięki niemu) w Canal+. Inne dzisiejsze filmy, na które uwagę zwrócić warto - zależnie od tego na jaki rodzaj rozrywki macie ochotę - to m.in. "Harry Potter i Komnata Tajemnic" w TVN, w Tele 5 mamy westernowe "Młode strzelby", w Polsacie mało wyszukany, ale czasami skuteczny humor i Eddiego Murphy w "Małolaty u taty", w CBS Europa Ashton Kutcher w głupawej, ale pozwalającej zapomnieć o innych rzeczach komedii "Córka mojego szefa". W TVP Kultura dwa filmy z Azji, czyli z Tajwanu "Jedz i pij, mężczyzno i kobieto", i z Japonii "Przeznaczenie pani Yuki". Ale to oczywiście jeszcze nie wszystko.

Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, albo przypomnieć sobie skąd wziął się w showbiznesie Tomasz Karolak w TVN Fabuła zaczyna się przypominanie "Kryminalnych". A wśród dokumentów opowieść o Hannibalu i o tym jak i w jakim towarzystwie bawi się Dave Chappelle. I jeszcze wieczór specjalny z X-Menami w Canal+ Film od godz. 20:00. Najpierw "X-Men 2", a o godz. 22:20 "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie". I przypominam, że w TVN Fabuła od godz. 21:00 dawka kolejnych pięciu odcinków "Magdy M.", od odcinka numer 6. Do Polecaja zapraszam codziennie, i życzę udanego piątku. Bardzo.

FILM

TVN godz. 20:00

Harry Potter i Komnata Tajemnic (Harry Potter and the Chamber of Secrets) - przygodowe fantasy, USA/Wlk.Bryt. 2002, reż. Chris Columbus, wyk. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson (161 min)

Nowy rok szkolny w Hogwarcie, czyli szkole czarodziejów. Znowu fenomenalnie zrealizowane, znowu mnie to nic a nic nie obeszło, ale potrafię docenić. RODZINNE SPĘDZENIE CZASU.

Tele 5 godz. 20:00

Młode strzelby (Young Guns) - western, USA 1988, reż. Christopher Cain, wyk. Emilio Estevez, Terence Stamp, Kiefer Sutherland, Charlie Sheen (107 min)

Klasyczny w formie i treści western o grupie nastoletnich bandytów i ich rozliczaniu się ze światem. Przebój był głównie ze względu na wchodzących naonczas na szczyt młodych panów aktorów. CIĄGLE JEST PRZYJEMNOŚĆ.

Polsat godz. 20:05

Małolaty u taty (Daddy Day Care) - komedia, USA 2003, reż. Steve Carr, wyk. Eddie Murphy, Jeff Garlin, Steve Zahn, Regina King (92 min)

Bezrobotni specjaliści od reklamy, siedzą w domu i zajmują się dziećmi. Wpadają więc na pomysł, by pogodzić domowe robótki z zarabianiem pieniędzy i otwierają przedszkole. No, a potem to już same gagi. ROZKOSZNIE FAMILIJNE.

 

CBS Europa godz. 21:00

Córka mojego szefa (My Boss's Daughter) - komedia, USA 2003, reż. David Zucker, wyk. Ashton Kutcher, Tara Reid, Terence Stamp, Michael Madsen (86 min)

Szef Ashtona Kutchera jest typem korporacyjnego killera, którego w firmie wszyscy się boją panicznie. No i tenże szef prosi Kutchera, aby przez jedną noc popilnował jego rezydencji, a jeśli się spisze, to może myśleć o awansie. A skoro to komedia, to oczywiście zaczynają się problemy. Generalnie banalne i o niczym, ale może właśnie dlatego, MOŻNA ODPOCZĄĆ.

TVP Kultura godz. 21:20

Jedz i pij, mężczyzno i kobieto (Yin shi nan nu) - komedia, Tajwan/USA 1994, reż. Ang Lee, wyk. Chen-Lien Wu, Sihung Lung (123 min)

Szef kuchni w najelegantszym hotelu w Taipei i najlepszy kucharz w mieście jest wdowcem, który do dorosłości wychował trzy córki. I wszystkie mieszkają nadal w jego domu. A kiedy w sąsiedztwie instaluje się pewna nieznośna wdowa, córki zaczynają zastanawiać się, czy wkrótce ich ojciec zacznie gotować dla jeszcze jednej kobiety. I TO MA WDZIĘK.

TVN 7 godz. 21:50

Plan bez skazy (Flawless) - thriller, Wlk.Bryt. 2007, reż. Michael Radford, wyk. Demi Moore, Michael Caine, Lambert Wilson, Nathaniel Parker (108 min)

Niezły pomysł na niezły przekręt i całkiem nieźle zagrany. Jesteśmy w Londynie w 1960 roku i poznajemy panią, która oddana firmie jest bardzo, i jest w swoim fachu świetna, ale szefostwo uparło się, żeby jej nie awansować. I wtedy ze swoim pomysłem na to, jak zrobić bolesne kuku firmie i jej zarządowi, zjawia się dozorca. BEZ EUFORII, ALE JEST NIEŹLE.

Canal+ godz. 22:30

Trzy razy śmierć (Kill Me Three Times) - sensacyjny, USA/Australia 2014, reż. Kriv Stenders, wyk. Teresa Palmer, Simon Pegg, Steve Le Marquand, Alice Braga (86 min)

Premiera to jest w telewizorze, z przymrużeniem oka, której gwiazdą się niezrównany Simon Pegg. Oto pan detektyw dostaje od bogatego klienta zlecenie zamordowania niewiernej żony. Ale zanim uda mu się wykonać zadanie, jest świadkiem zabójstwa. I tak się zaczyna pasmo nieszczęść, kłopotów i zdziwień. Nie jest to dzieło, ale za to DOBRE NA DOBRY WIECZÓR.

 

TVN godz. 23:20

Słaby punkt (Fracture) - thriller, USA 2007, reż. Gregory Hoblit, wyk. Anthony Hopkins, Billy Burke, Embeth Davidtz, Ryan Gosling (113 min)

O takich przypadkach jest masa dokumentów w kanałach ID czy CI Polsat. Oto bowiem pan Ted strzela do niewiernej żony swojej, potem informuje policję o zdarzeniu. przyznaje się do winy i trafia do aresztu, z którego zostaje wypuszczony w wyniku uchybień formalnych. Co ważne, sprawą zajmuje się detektyw, który był postrzelonej pani kochankiem. NO I JEST NAPIĘCIE, CHOCIAŻ ZMIENNE.

TVP Kultura godz. 23:40

Przeznaczenie pani Yuki (Yuki fujin ezu) - dramat obyczajowy, Japonia 1950, reż. Kenji Mizoguchi, wyk. So Yamamura, Michiyo Kogure, Eijiro Yanagi (85 min)

Rzecz o pochodzącej z wiejskiej szlachty pani, która podczas wojny straciła cały majątek, a teraz przeżywa piekło, które zgotował jej poniżający ją i zdradzający mąż. I mimo, że pani znajduje oparcie w czułych ramionach sąsiada, to jednak nie potrafi zdecydować się na zostawienie męża. Japońskie kino z lat 50. trudno nazwać rozrywkowym, ale za to DUŻA CIEKAWOŚĆ.

SERIAL

TVN Fabuła godz. 20:00

Kryminalni - kryminalny, Polska 2004, reż. Piotr Wereśniak, Ryszard Zatorski, wyk. Marek Włodarczyk, Maciej Zakościelny, Magdalena Schejbal (60 min)

No, to był ramówkowy przebój TVN przez wiele sezonów i trampolina do wielkiej popularności nie tylko dla Włodarczyka, Zakościelnego i Magdaleny Schejbal, ale również dla Tomasza Karolaka. To właśnie w tym serialu zaczynał jako wypełnienie trzeciego planu, a potem przebijał się, przebijał aż wszedł na plan pierwszy. I do dzisiaj na nim został. Znam takich, którzy utrzymują, że niestety. Odcinki to kolejne śledztwa trójki policyjnych detektywów. MAŁO SKOMPLIKOWANE, SPRAWNIE ZROBIONE, WIĘC OGLĄDA SIĘ DOBRZE.

 

Canal+ Seriale godz. 00:00

Niewierni (Satisfaction) - obyczajowy, USA 2014, reż. Kevin Bray, wyk. Stephanie Szostak, Blair Redford (2x40 min)

Powtórka premierowych odcinków. Czyli dwa odcinki z dziesięciu o panu, który chce się przekonać dlaczego kobiety tak chętnie korzystają z usług pewnego żigolaka, i czemu w ogóle szukają tego typu emocji. A impulsem do tego jest to, że po 18 latach małżeństwa zorientował się, że jego żona ma właśnie takiego żigolaka. Przejmuje więc telefon tego ogiera z kontaktami do klientek, i podszywa się pod niego. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, I DAJE DO MYŚLENIA.

DOKUMENT

Fokus TV godz. 21:00

Hannibal - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2006, reż. Edward Bazalgette (47 min)

Połączenie filmu fabularnego z badaniami historycznymi i nowymi technologiami, czyli niesamowita historia jednego z najznakomitszych wodzów starożytności. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVN 7 godz. 00:10

Impreza na krawężniku (Block Party) - dokumentalny, USA 2005, reż. Michel Gondry, wyk. Dave Chappelle, Erykah Badu, Isaac ben Ayala, Bilal (100 min)

Komik Dave Chappelle poprowadził specyficzną imprezę będącą połączeniem występu kabaretowego i koncertu. A na scenie m.in.: Kanye West, Mos Def, Talib Kweli, Common, The Fugees, czyli chyba nieźle. JEST PRZYJEMNOŚĆ.

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 21:50

Mantykora: legendarny potwór (Manticore) - horror SF, USA 2005, reż. Tripp Reed, wyk. Robert Beltran, Jeff Fahey, Chase Masterson, Heather Donahue (88 min)

Amerykańscy żołnierze w Iraku zostają wysłani szukając zaginionych dziennikarzy, znajdują miasteczko, którego mieszkańcy nie żyją, a w okolicy grasuje bestia. PRZERAŻAJĄCO SŁABE.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Księga krwi", czyli Brytyjski horror z Sophie Ward (96 min)

TVP 1 o godz. 21:20 "Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej", czyli reżyser Sam Mendes, a w rolach głównych Jake Gyllenhaal, Scott MacDonald, Peter Sarsgaard, Jamie Foxx i dużo walki (118 min)

Polsat o godz. 21:55 "Hellboy", czyli horror SF pana Guillermo del Toro z Ronem Perlmanem i Selmą Blair między innymi(122 min)

TVP 1 o godz. 00:25 "Chłopaki na bok", czyli zabawna, ale na bardzo poważnie opowieść o uczuciach, ich braku i kobietach z Whoopi Goldberg, Drew Barrymore i Matthew McConaugheyem (112 min)

Więcej o: