Seth MacFarlane bawi się w kowboja, Adam Sandler chce być dobrym tatą, Danny DeVito idzie do wojska, Catherine Zeta-Jones płynie na Titanicu i ciąg dalszy śledztwa w "Broadchurch" [POLECAJ TV - NIEDZIELA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 2.08

Może kogoś z Was to zainteresuje, więc chociaż we wstępie wspomnę o tym, że w TVP Polonia o godz. 20:50 rozpoczyna się relacja na żywo z 17. Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Śląsk 2015. I jeszcze muzycznie, w TVP 2 o godz. 23:20 Wojtek Mazolewski Quintet, koncert otwarcia Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa brzegi 2015". A co poza tym? Oczywiście dwa premierowe odcinki "Broadchurch" w Ale kino+, wspaniały śledczy film "Zabić Jezusa" w National Geographic, w Cinemax niezła francuska komedia "Piracka telewizja", do pustego śmiechu dwa głupiośmieszne filmy, "Inteligent w armii" z Dannym DeVito w TVP 2 i "Wielki Stach" z Robem Schneiderem w TV Puls, zawsze dobra "Infiltracja" w TVN Fabuła i może jeszcze "Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie" Setha MacFarlane'a w Canal+. A na początek wieczoru wciąż tak samo zabawni "Szpiedzy tacy jak my" o godz. 17:50 w TVN 7. Polecaj TV znajdziecie tu codziennie, a dzisiaj spokojnej życzę niedzieli. Bardzo.

FILM

TVN 7 o godz. 20:00

Piekielna głębia (Deep Blue Sea) - sensacyjny, USA 1999, reż. Renny Harlin, wyk. Thomas Jane, Saffron Burrows, LL Cool J, Michael Rapaport (105 min)

W poszukiwaniu lekarstwa na chorobę Alzheimera naukowcy przeprowadzają doświadczenia na tkance mózgowej rekinów. Na skutek mutacji genetycznych zwierzęta stają się wyjątkowo agresywne. KICZ, ALE BEZ KICZU WDZIĘKU NIESTETY.

National Geographic godz. 20:00

Zabić Jezusa (Killing Jesus) - historyczny, USA 2015, reż. Christopher Menaul, wyk. Haaz Sleiman, Rufus Sewell, Emmanuelle Chriqui, Tamsin Egerton (180 min)

Zrealizowana z dużym rozmachem i bardzo interesującą obsadą, ale oparta nie tylko na Biblii, ale również innych źródłach i badaniach analiza politycznych i historycznych wydarzeń, które sprawiły, że śmierć Jezusa stała się nieunikniona i zmieniła bieg historii świata. W święta będzie do zobaczenia w TVP 1, ale można już teraz. BARDZO DOBRA TO RZECZ, KTÓRĄ ZNAĆ WARTO.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Desperatki (Set It Off) - sensacyjny, USA 1996, reż. F. Gary Gray, wyk. Jada Pinkett Smith, Vivica A. Fox, Queen Latifah, Blair Underwood (119 min)

Panią niesłusznie zwolniono z roboty, więc z koleżankami zatrudniła się do sprzątania biurowca. Ale że okoliczności zaczęły sprzyjać, a potrzeby rosną, panie decydują się na skok na bank. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

Cinemax o godz. 20:00

Piracka telewizja (Télé gaucho) - komedia, Fr./Bel. 2012, reż. Michel Leclerc, wyk. Félix Moati, Eric Elmosnino, Sara Forestier (109 min)

Świetna, a niegłupia zabawa. Opowieść o młodzieńcu z prowincji, który chce być sławny, więc się po mediach kręci, ale szczęście odnajduje dopiero w pirackiej telewizji, i wśród ludzi marzących o rewolucji. WARTO ZERKNĄĆ.

TVP Kultura godz. 20:05

W lepszym świecie (Haeven) - obyczajowy, Dania/Szw. 2010, reż. Susanne Bier, wyk. Mikael Persbrandt, Markus Rygaard (113 min)

Lekarz wraca do Danii po misji w afrykańskim obozie dla uchodźców, gdzie widział wszystkie okrucieństwa wojny, ale i tu nie jest łatwo, bo czekający na niego syn jest ofiarą szkolnej przemocy. POD REFLEKSJĘ.

TVP 2 godz. 20:05

Inteligent w armii (Renaissance Man) - komedia, USA 1994, reż. Penny Marshall, wyk. Danny DeVito, Gregory Sporleder (123 min)

Tak krzykliwa jak naiwna komedyjka z nadpobudliwym Dannym DeVito, jako bezrobotnym inteligencie, który zostaje skierowany do pracy w wojsku, żeby poprowadzić kurs literatury dla szeregowców nieradzących sobie na placu ćwiczeń. No i lecimy po stereotypach, gagach i mniejszych lub większych śmiesznostkach. ZABAWNE, ALE ŚREDNIO.

 

TVP 1 godz. 20:25

Bez pamięci (Head Over Heels) - komedia, USA 2001, reż. Mark Waters, wyk. Monica Potter, Freddie Prinze Jr. (82 min)

Konserwatorka dzieł sztuki w muzeum, zakochuje się w mężczyźnie, który jest ucieleśnieniem jej pragnień. Wszystko jednak wskazuje na to, że jest mordercą. Z koleżankami organizuje więc ekipę śledczą by sprawę wyjaśnić. Banalna wariacja na temat Hitchcockowskiego "Okna na podwórze". BEZ EUFORII, NIESTETY.

HBO godz. 20:10

Uwiązani (Men, Women & Children) - komediodramat, USA 2014, reż. Jason Reitman, wyk. Adam Sandler, Jennifer Garner, Judy Greer (115 min)

Premiera w telewizorze. Zaprawiona goryczą opowieść o wychowaniu, o relacjach w rodzinie kiedy dzieci przestają być dziećmi, krew zaczyna buzować, hormony szaleć, a rodzice wchodzą w kryzys lub już od jakiegoś czasu go przechodzą, ale jeszcze o tym nie wiedzą. TROCHĘ SIĘ ROZŁAZI, ALE DO ZOBACZENIA.

TVN Fabuła godz. 21:00

Infiltracja (The Departed) - sensacyjny, USA/Hongkong 2006, reż. Martin Scorsese, wyk. Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg (151 min)

Jeden policjant wchodzi pod przykrywką do świata mafii, a inny policjant tej mafii jest cynglem. Który z nich prędzej dowie się, kim jest ten drugi, ten ma szansę uratować swoją skórę. ZNAKOMITY SCENARIUSZ, WYBITNIE POPROWADZONE, TRZEBA ZOBACZYĆ.

TV Puls godz. 22:00

Wielki Stach (Big Stan) - komedia, USA 2007, reż. Rob Schneider, wyk. Rob Schneider, David Carradine, Scott Wilson (102 min)

Głównego naszego bohatera skazali na lat kilka odsiadki, za oszustwa. Czekając na zaproszenie do więzienia, ze strachu przed tym co może go tam spotkać ze strony współwięźniów, zatrudnia legendę kina akcji, wielkiego Davida Carradine'a, i uczy się od niego sztuki walki. A metody nauczania ma specyficzne. TAK GŁUPIE, ŻE MOMENTAMI ŚMIESZNE.

TVP 1 godz. 22:05

Titanic - katastroficzny, USA 1996, reż. Robert Lieberman, wyk. Catherine Zeta-Jones, Peter Gallagher, George C. Scott, Harley Jane Kozak (83 min)

Nie, to nie jest ten słynny film o miłości na statku. To jest film telewizyjny. Z mniejszym rozmachem itd., ale za to z Catheriną Zetą-Jones. TAKIE SOBIE.

TV 4 godz. 22:15

Furia (The Fury) - thriller, USA 1978, reż. Brian De Palma, wyk. Kirk Douglas, John Cassavetes, Carrie Snodgress (118 min)

Były agent CIA, podejmuje prywatne śledztwo w sprawie przeprowadzanych w agencji rządowej eksperymentów na dzieciach z paranormalnymi zdolnościami. NIE PORYWA, ALE STYL MA.

TVN godz. 22:45

Długi pocałunek na dobranoc (The Long Kiss Goodnight) - sensacyjny, USA 1996, reż. Renny Harlin, wyk. Geena Davis, Samuel L. Jackson, Yvonne Zima (120 min)

Pani Samantha jest przykładną żoną i matką, ale od lat cierpi na amnezję. Po wypadku samochodowym, który spowodowała, zaczyna sobie powoli przypominać przeszłość. I dręczyć zaczynają ją nocne koszmary, w których jest inną kobietą. Bo jest. DOBRE JEST.

TVN 7 godz. 23:10

Ekipa wyrzutków (The Mod Squad) - thriller, USA 1999, reż. Scott Silver, wyk. Claire Danes, Dennis Farina (92 min)

Trójka młodych, aresztowanych za drobne wykroczenia ludzi, dzięki decyzji współpracy z policją unika więzienia. Prowadzeni przez komisarza Greera mają przeniknąć do świata przestępczego jako tajni agenci. SIĘ OGLĄDA.

 

Canal+ godz. 23:15

Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie (A Million Ways To Die In The West) - western komediowy, USA 2014, reż. Seth MacFarlane, wyk. Seth MacFarlane, Charlize Theron, Liam Neeson (111 min)

Powtórka z wczorajszej premiery. Dużo sobie obiecywałem po kolejnym szaleństwie Setha MacFarlane'a, ale przyznam, że się w kinie zmęczyłem. Szereg wulgarnych, niesmacznych gagów składa się na mało ważną dla samego filmu opowieść o pewnym tchórzu, który próbuje odzyskać ukochaną. Ja, jak już wspomniałem - mimo tego, że autora lubię bardzo, to od połowy filmu czułem już tylko irytację, ale przyznać muszę, że zabawa w szukanie obśmiewanych elementów popkultury, parodii i cytatów może sprawić przyjemność. No i wierzę, że PRAWDZIWI FANI MACFARLANE'A BĘDĄ ZACHWYCENI.

 

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Broadchurch - kryminalny, Wlk.Bryt. 2013, reż. James Strong, wyk. David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker (2x46 min)

Premiera odcinków piątego i szóstego serialu, który polecam bardzo, bo zachwycony nim jestem. Na plaży znaleziono ciało 11-letniego chłopca, a śledztwo zamiast zamykać, otwiera nowe wątki i podsuwa kolejne domysły i rodzi wątpliwości. POLECAM BARDZO BARDZO.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:10

Cerro Torre, diabelski szczyt (Cerro Torre: A Snowball's Chance in Hell) - dokumentalny, Austria 2013, reż. Thomas Dirnhofer (103 min)

David Lama, 24-letni austriacki wspinacz wyrusza do Patagonii, aby zdobyć szczyt Cerro Torre. Ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne góra ta uznawana jest za jedną z najtrudniejszych do zdobycia technicznie gór świata. WARTO ZOBACZYĆ.

 

TVP Kultura godz. 22:15

Idź do Luizy - dokumentalny, Polska 2005, reż. Grzegorz Pacek (41 min)

Film oczami pochodzącego z Polski bogatego właściciela fabryki w RPA opowiada o skomplikowanych relacjach społecznych w kraju po upadku apartheidu. Teraz, po dekadzie, kiedy więcej wiemy o tym jak w RPA jest teraz, film wydaje się nawet ciekawszy.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN o godz. 20:00 "World Trade Center", czyli Oliver Stone o akcji bohaterskich strażaków po pamiętnym ataku na Nowy Jork, plus Nicolas Cage w roli najdzielniejszego (129 min)

TV 4 o godz. 20:00 "Przesyłka", czyli Gene Hackman i Tommy Lee Jones pod wysokim napięciem (108 min)

Polsat o godz. 20:00 "Ciacho", czyli jeden z najgłupszych i najgorszych filmów w historii nie tylko polskiego kina, niestety (112 min)

TVP Seriale o godz. 20:20 "Psy", czyli kolejny raz Franz Maurer spróbuje zrobić porządek, w imię zasad oczywiście (104 min)

Więcej o: