TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze
Oczywiście przede wszystkim zapraszam Was do Teatru Sensacji, bo jak mogliście się już przekonać nie raz i nie dwa, uwielbiam Teatr Telewizji, a osobliwie Teatr Sensacji. Zapraszam więc do nich i dzisiaj. A jeśli ktoś ma wyjątkową ciekawość premier, to w AXN do zobaczenia jest dzisiaj pierwszy odcinek "CSI: Cyber". I oczywiście kilka ciekawych, ale znanych już filmów, oraz ściskający za gardło, ale krzepiący dokument "Uwolnić motyla" w TVP 1, a do tego piłkarskie mecze Legii (godz. 18:55) i Lecha (godz. 20:55) w Lidze Europy.
Ale moją uwagę zwróciło w dzisiejszych ramówkach coś jeszcze. Na szczyt łatwizny wspięła się dzisiaj (zresztą nie pierwszy to już raz) TVP Seriale. Owo bowiem tak nawinęła na rolkę "Ranczo", że już nawet nie udaje, że chodzi jej o coś więcej niż zatykanie tym "Ranczem" ramówki. O godz. 21:20 wyemituje ostatni odcinek z sezonu 9., a godzinę później, o 22:15 przeskoczy zapadka i rzeczone "Ranczo" zacznie się od nowa, od odcinka, w którym panna Lucy przyjeżdża do Wilkowyj. Jeśli do tego dołożymy nieustające emisje różnych serii tego serialu w innych kanałach TVP, możemy być pewni, że wkrótce go zajeżdżą jak Łyska w kopalni. Tego Łyska z lektury, którą na pewno znacie. No nic, Polecaj oczywiście znajdziecie tu codziennie, a dzisiaj udanego życzę czwartku. Bardzo.
Pan Graham z niejakim zdziwieniem zauważa w sypialni żonę swą nieżywą. Mało tego, żonę zabitą. I wszystko wskazuje na to, że on jest zabójstwa sprawcą. Prosi więc w dygocie i przerażeniu przyjaciela o pomoc w odtworzeniu przebiegu zdarzeń poprzedniego, zakrapianego wieczora, ale to będzie dopiero początek tej opowieści. I oczywiście będzie również pan inspektor i misterna intryga. UWIELBIAM KLIMAT I UMOWNOŚĆ TEATRU SENSACJI, I WAM UWIELBIĆ POLECAM.
Naszego bohatera porzuca narzeczona, i pieniądze też go porzucają, więc przeżywa załamanie nerwowe i w akcie desperacji postanawia popełnić samobójstwo. Ale gdy już ma się sprawa dopełnić, dowiaduje się o śmierci ojca. Jedzie więc w rodzinne strony, by zająć się pochówkiem ojca. I ta podróż staje się okazją do odkrycia nowych horyzontów, a także przeznaczenia. DAJE POMYŚLEĆ, Z TYM JEDNAK, ŻE NIE MNIEJ NIŻ BARDZIEJ. ALE SIĘ OGLĄDA.
Pan jest niewierny żonie swojej, bo być wierny po prostu nie potrafi. A jego żona dowiaduje się o tym, ale się na to nie godzi i w porozumieniu z mamą postanawia zemścić się na wiarołomnym małżonku angażując w sprawę płatnego zabójcę. Trochę przykurzone, ale ZWIEWNIE ZABAWNE.
Sprawdzony od lat wielu schemat, w którym chuligan za sprawą miłości okazuje się być tylko źle rozumianym przez świat romantykiem, a ona z dobrego domu i poukładana zawierza mu swą przyszłość i mimo zdziwienia, a nawet sprzeciwu świata i czasami mniej sprzyjających okoliczności wytańczają sobie szczęście. MŁODZIEŻOWE PODSKOKI Z LEKKĄ DOMIESZKĄ NASTOLETNIEJ EGZALTACJI.
Nie jest to mistrzostwo świata, ale mam jakąś słabość do Leslie Nielsena od czasów serialowej wersji "Nagiej broni", więc i tym razem dałem się ponieść i po prostu się bawiłem. Oto przed Wami agent służb specjalnych WD-40 i wszystkie policyjne filmy w jednym. Ze szczególnym uwzględnieniem "Szklanej pułapki" oczywiście. ZABAWA JEST.
Pan De Niro całe życie pracował, by zapewnić szczęśliwe życie rodzinie. Ale po śmierci żony zdaje sobie sprawę, że właściwie nie zna swoich dorosłych już dzieci. Wyrusza więc w podróż, podczas której chce odwiedzić każde z nich. BARDZO NIEZŁE, do oglądania i DO REFLEKSJI.
Rok 1977. Przed trzema laty Richard Nixon pod presją opinii publicznej podał się do dymisji z urzędu prezydenta Stanów. Teraz były polityk zgadza się na cykl rozmów. Ma nadzieję, że przechytrzy dziennikarza i usprawiedliwi przewinienia, ponownie zdobywając serca Amerykanów. I rozpoczyna się gra obu panów, która treścią jest filmu. WYSOKIE NAPIĘCIE W DOBRYM STYLU.
Jedno ze szczytowych osiągnięć kina nie tylko w swoim gatunku. I zdziwienie - z dzisiejszej perspektywy - że w 1961 roku miał co prawda cztery nominacje do Oscara (reżyseria, żeńska rola drugoplanową, scenografia i zdjęcia czarno - białe), ale żadnej nie dostał statuetki. Klaustrofobiczny, przerażający film i jeszcze lepszy Anthony Perkins jako Norman Bates. POZYCJA KLASYCZNA.
Bardzo głupia komedia, która powstała tylko po to, żeby Eddie Murphy mógł się poprzebierać i powygłupiać. Wychowanek domu dziecka, żeni się z apodyktyczną i wykorzystującą swoją nad nim fizyczną przewagę Rasputią. Pewnego dnia do miasta powraca jego przyjaciółka z dzieciństwa, która... Nie, NO NIE WARTO, PO PROSTU.
Pędzący beztroskie życie psycholog dziecięcy pan Samuel dowiaduje się, że zostanie ojcem. Podejmuje próbę stawienia czoła losowi, jednak z każdym miesiącem popada w coraz głębszą frustrację. A MY BAWIMY SIĘ DOBRZE.
Pamiętacie taki świetny film "Jeszcze dalej niż północ"? A potem był jeszcze jeden o celnikach na granicy francusko belgijskiej. No i to jest właśnie w tym samym stylu i z podobną choć nie identyczną obsadą. O fotografie to jest, który pracując nad słownikiem medycznym utwierdza się w przekonaniu, że jest nieszczęśliwym posiadaczem wszystkich możliwych chorób, wirusów i złych bakterii. A jedyną osobą, która znosi jego hipochondrię, jest jego lekarz i przyjaciel, który spróbuje go wyciągnąć z dołka. ŚWIETNA ZABAWA.
Polska premiera trzeciego spin-offa "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". Tym razem otoczona najnowocześniejszym sprzętem zajmie się cyberprzestępczością. W roli głównej Oskarowa aktorka Patricia Arquette, ale recenzji po tym serialu nie zebrała najlepszych. Niemniej CHOĆBY Z CIEKAWOŚCI WARTO ZERKNĄĆ (a potem zapomnieć)
Historia węgierskiego naukowca, Johna von Neumanna, matematyka, chemika i fizyka, który zasłynął jako twórca teorii gier. Był jednym z naukowców uczestniczącym w programie stworzenia bomby atomowej i w zespole osób decydujących o pierwszych jej celach. Był też inspiracją dla Stanleya Kubricka. DUŻA CIEKAWOŚĆ.
Pani Kasia choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Ale sparaliżowana, niemogąca wymówić żadnego słowa pacjentka napisała książkę, która stała się bestsellerem. To dokument o niezwykłej kobiecie i o wielkiej. PRZEJMUJĄCE I KU POKRZEPIENIU.