Kobra, bo to czwartek, premiera CSI: Cyber, zajeżdżanie Rancza, wygłupy Leslie Nielsena, a w publicznej grają piłkarze [POLECAJ TV - CZWARTEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 20.08

Oczywiście przede wszystkim zapraszam Was do Teatru Sensacji, bo jak mogliście się już przekonać nie raz i nie dwa, uwielbiam Teatr Telewizji, a osobliwie Teatr Sensacji. Zapraszam więc do nich i dzisiaj. A jeśli ktoś ma wyjątkową ciekawość premier, to w AXN do zobaczenia jest dzisiaj pierwszy odcinek "CSI: Cyber". I oczywiście kilka ciekawych, ale znanych już filmów, oraz ściskający za gardło, ale krzepiący dokument "Uwolnić motyla" w TVP 1, a do tego piłkarskie mecze Legii (godz. 18:55) i Lecha (godz. 20:55) w Lidze Europy.

Ale moją uwagę zwróciło w dzisiejszych ramówkach coś jeszcze. Na szczyt łatwizny wspięła się dzisiaj (zresztą nie pierwszy to już raz) TVP Seriale. Owo bowiem tak nawinęła na rolkę "Ranczo", że już nawet nie udaje, że chodzi jej o coś więcej niż zatykanie tym "Ranczem" ramówki. O godz. 21:20 wyemituje ostatni odcinek z sezonu 9., a godzinę później, o 22:15 przeskoczy zapadka i rzeczone "Ranczo" zacznie się od nowa, od odcinka, w którym panna Lucy przyjeżdża do Wilkowyj. Jeśli do tego dołożymy nieustające emisje różnych serii tego serialu w innych kanałach TVP, możemy być pewni, że wkrótce go zajeżdżą jak Łyska w kopalni. Tego Łyska z lektury, którą na pewno znacie. No nic, Polecaj oczywiście znajdziecie tu codziennie, a dzisiaj udanego życzę czwartku. Bardzo.

TEATR SENSACJI

TVP Kultura godz. 20:10

Układanka - sztuka Dereka Hoddinotta, Polska 1978, reż. Bogdan Augustyniak, wyk. Henryk Bista, Krzysztof Chamiec, Małgorzata Braunek, Teofila Koronkiewicz (72 min)

Pan Graham z niejakim zdziwieniem zauważa w sypialni żonę swą nieżywą. Mało tego, żonę zabitą. I wszystko wskazuje na to, że on jest zabójstwa sprawcą. Prosi więc w dygocie i przerażeniu przyjaciela o pomoc w odtworzeniu przebiegu zdarzeń poprzedniego, zakrapianego wieczora, ale to będzie dopiero początek tej opowieści. I oczywiście będzie również pan inspektor i misterna intryga. UWIELBIAM KLIMAT I UMOWNOŚĆ TEATRU SENSACJI, I WAM UWIELBIĆ POLECAM.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Elizabethtown - komediodramat, USA 2005, reż. Cameron Crowe, wyk. Orlando Bloom, Kirsten Dunst, Susan Sarandon, Alec Baldwin (123 min)

Naszego bohatera porzuca narzeczona, i pieniądze też go porzucają, więc przeżywa załamanie nerwowe i w akcie desperacji postanawia popełnić samobójstwo. Ale gdy już ma się sprawa dopełnić, dowiaduje się o śmierci ojca. Jedzie więc w rodzinne strony, by zająć się pochówkiem ojca. I ta podróż staje się okazją do odkrycia nowych horyzontów, a także przeznaczenia. DAJE POMYŚLEĆ, Z TYM JEDNAK, ŻE NIE MNIEJ NIŻ BARDZIEJ. ALE SIĘ OGLĄDA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Kocham cię na zabój (I Love You to Death) - komedia kryminalna, USA 1990, reż. Lawrence Kasdan, wyk. Kevin Kline, Tracey Ullman, Joan Plowright, River Phoenix (93 min)

Pan jest niewierny żonie swojej, bo być wierny po prostu nie potrafi. A jego żona dowiaduje się o tym, ale się na to nie godzi i w porozumieniu z mamą postanawia zemścić się na wiarołomnym małżonku angażując w sprawę płatnego zabójcę. Trochę przykurzone, ale ZWIEWNIE ZABAWNE.

Polsat godz. 20:00

Step Up - taniec zmysłów (Step Up) - muzyczno-taneczny, USA 2006, reż. Anne Fletcher, wyk. Channing Tatum, Jenna Dewan, Damaine Radcliff, De'Shawn Washington (98 min)

Sprawdzony od lat wielu schemat, w którym chuligan za sprawą miłości okazuje się być tylko źle rozumianym przez świat romantykiem, a ona z dobrego domu i poukładana zawierza mu swą przyszłość i mimo zdziwienia, a nawet sprzeciwu świata i czasami mniej sprzyjających okoliczności wytańczają sobie szczęście. MŁODZIEŻOWE PODSKOKI Z LEKKĄ DOMIESZKĄ NASTOLETNIEJ EGZALTACJI.

TV Puls godz. 20:00

Szklanką po łapkach (Spy Hard) - komedia USA 1996; reż. Rick Friedberg; wyst. Leslie Nielsen, Nicollette Sheridan, Andy Griffith (85 min)

Nie jest to mistrzostwo świata, ale mam jakąś słabość do Leslie Nielsena od czasów serialowej wersji "Nagiej broni", więc i tym razem dałem się ponieść i po prostu się bawiłem. Oto przed Wami agent służb specjalnych WD-40 i wszystkie policyjne filmy w jednym. Ze szczególnym uwzględnieniem "Szklanej pułapki" oczywiście. ZABAWA JEST.

 

HBO godz. 20:10

Wszyscy mają się dobrze (Everybody's Fine) - obyczajowy USA 2009, reż. Kirk Jones, wyk. Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale (96 min)

Pan De Niro całe życie pracował, by zapewnić szczęśliwe życie rodzinie. Ale po śmierci żony zdaje sobie sprawę, że właściwie nie zna swoich dorosłych już dzieci. Wyrusza więc w podróż, podczas której chce odwiedzić każde z nich. BARDZO NIEZŁE, do oglądania i DO REFLEKSJI.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Frost/Nixon - dramat, USA/Wlk.Bryt./Fr. 2008, reż. Ron Howard, wyk. Frank Langella, Michael Sheen, Sam Rockwell, Kevin Bacon (116 min)

Rok 1977. Przed trzema laty Richard Nixon pod presją opinii publicznej podał się do dymisji z urzędu prezydenta Stanów. Teraz były polityk zgadza się na cykl rozmów. Ma nadzieję, że przechytrzy dziennikarza i usprawiedliwi przewinienia, ponownie zdobywając serca Amerykanów. I rozpoczyna się gra obu panów, która treścią jest filmu. WYSOKIE NAPIĘCIE W DOBRYM STYLU.

TVP Kultura godz. 21:40

Psychoza (Psycho) - thriller, USA 1960, reż. Alfred Hitchcock, wyk. Anthony Perkins, Janet Leigh, Vera Miles, John Gavin (104 min)

Jedno ze szczytowych osiągnięć kina nie tylko w swoim gatunku. I zdziwienie - z dzisiejszej perspektywy - że w 1961 roku miał co prawda cztery nominacje do Oscara (reżyseria, żeńska rola drugoplanową, scenografia i zdjęcia czarno - białe), ale żadnej nie dostał statuetki. Klaustrofobiczny, przerażający film i jeszcze lepszy Anthony Perkins jako Norman Bates. POZYCJA KLASYCZNA.

TVN godz. 21:50

Norbit - komedia, USA 2007, reż. Brian Robbins, wyk. Eddie Murphy, Thandie Newton, Cuba Gooding Jr., Terry Crews (103 min)

Bardzo głupia komedia, która powstała tylko po to, żeby Eddie Murphy mógł się poprzebierać i powygłupiać. Wychowanek domu dziecka, żeni się z apodyktyczną i wykorzystującą swoją nad nim fizyczną przewagę Rasputią. Pewnego dnia do miasta powraca jego przyjaciółka z dzieciństwa, która... Nie, NO NIE WARTO, PO PROSTU.

Polsat godz. 22:15

Dziewięć miesięcy (Nine Months) - komedia romantyczna, USA 1995, reż. Chris Columbus, wyk. Hugh Grant, Julianne Moore, Tom Arnold, Joan Cusack (103 min)

Pędzący beztroskie życie psycholog dziecięcy pan Samuel dowiaduje się, że zostanie ojcem. Podejmuje próbę stawienia czoła losowi, jednak z każdym miesiącem popada w coraz głębszą frustrację. A MY BAWIMY SIĘ DOBRZE.

 

Canal+ godz. 22:30

Przychodzi facet do lekarza (Supercondriaque) - komedia, Fr./Bel. 2014, reż. Dany Boon, wyk. Dany Boon, Kad Merad, Alice Pol, Jean-Yves Berteloot (103 min)

Pamiętacie taki świetny film "Jeszcze dalej niż północ"? A potem był jeszcze jeden o celnikach na granicy francusko belgijskiej. No i to jest właśnie w tym samym stylu i z podobną choć nie identyczną obsadą. O fotografie to jest, który pracując nad słownikiem medycznym utwierdza się w przekonaniu, że jest nieszczęśliwym posiadaczem wszystkich możliwych chorób, wirusów i złych bakterii. A jedyną osobą, która znosi jego hipochondrię, jest jego lekarz i przyjaciel, który spróbuje go wyciągnąć z dołka. ŚWIETNA ZABAWA.

 

SERIAL

AXN godz. 21:00 (powt. godz. 23:55)

CSI: Cyber - kryminalny, USA 2015, reż. Eagle Egilsson, wyk. Patricia Arquette, Peter MacNicol, Charley Koontz, James Van Der Beek (42 min)

Polska premiera trzeciego spin-offa "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". Tym razem otoczona najnowocześniejszym sprzętem zajmie się cyberprzestępczością. W roli głównej Oskarowa aktorka Patricia Arquette, ale recenzji po tym serialu nie zebrała najlepszych. Niemniej CHOĆBY Z CIEKAWOŚCI WARTO ZERKNĄĆ (a potem zapomnieć)

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Prawdziwy doktor Strangelove (The Real Dr. Strangelove) - dokumentalny, Francja 2014, reż. Philippe Calderon (56 min)

Historia węgierskiego naukowca, Johna von Neumanna, matematyka, chemika i fizyka, który zasłynął jako twórca teorii gier. Był jednym z naukowców uczestniczącym w programie stworzenia bomby atomowej i w zespole osób decydujących o pierwszych jej celach. Był też inspiracją dla Stanleya Kubricka. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 23:30

Uwolnić motyla - dokumentalny, Polska 2012, reż. Joanna Frydrych (45 min)

Pani Kasia choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Ale sparaliżowana, niemogąca wymówić żadnego słowa pacjentka napisała książkę, która stała się bestsellerem. To dokument o niezwykłej kobiecie i o wielkiej. PRZEJMUJĄCE I KU POKRZEPIENIU.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV 4 o godz. 20:00 "Rocky 5", czyli kolejna "przygoda" Sylvestra Stallone na ringu i w jego pobliżu (104 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Lep na muchy", czyli Patrick Dempsey i Ashley Juddna kryminalnie i wesoło (87 min)

TCM o godz. 21:00 "Ulice nędzy", czyli kryminalny z 1973 w reżyserii Martina Scorsese z Robertem De Niro (135 min)

Cinemax o godz. 21:30 "Siedmiu wspaniałych", czyli najbardziej klasyczny western ze znanych mi westernów (123 min)

TV Puls o godz. 21:40 "Wasabi", czyli Jean Reno sensacyjnie (90 min)

Stopklatka TV o godz. 22:00 "7 minut", czyli Przemysław Sadowski w nienajgorszym filmie o chwili, która może zmienić całe życie (94 min)

Canal+ Film o godz. 22:10 "Sierpień w hrabstwie Osage", czyli wybitne role Meryl Streep i Julii Roberts (115 min)

Kino Polska o godz. 22:15 "Sztuka kochania", czyli Piotr Machalica jako doktor Pasikonik rozwiązujący seksualne Polaków problemy (98 min)

TVP 2 o godz. 23:10 "Radio na fali", czyli Brytyjski komediodramat z Philipem Seymourem Hoffmanem, Nickiem Frostem i Chrisem O'Dowdem w rolach dobrych (130 min)

TVN 7 o godz. 23:40 "Żywe piekło", czyli horror, który troche straszy (92 min)