Terapia heavy metalem po islandzku, romantyczne katowanie wesołością, Bruce Willis jest fujarą, a Winona Ryder i Ethan Hawke rozczulają [POLECAJ TV - ŚRODA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 26.08

No i znowu, szału nie ma, bo dni nas zaledwie dzielą od wybuchu nowości jesiennych ramówek i się telewizje pewnie przygotowują. Premiery tylko w Ale kino+, gdzie dwa kolejne odcinki kryminalnej "Dicte" i w HBO 2, gdzie dokument "Kainowe dzieci". Reszta to powtórki albo powtórki powtórek. Tyle że niektóre naprawdę warte ponownego zobaczenia, a inne rzeczy tylko wypełniają ramówkę. Z ciekawostek w Stopklatce japońska sensacja z 1978 roku "Intryga klanu Yagyu", w Cinemax poruszający "Metalhead", czyli chyba najlepsza z dzisiejszych propozycji, w TVP Kultura bardzo niezły "Reality Bites", a potem czeski "Wszyscy moi bliscy", albo do śmiechu w TVN "Fujary na tropie". Ale fani piłki kopanej i tak spędzą wieczór na wpatrywaniu się w biegające po boiskach ludziki. Polecaj oczywiście codziennie, a dzisiaj dobrej życzę środy.

FILM

Stopklatka godz. 20:00

Intryga klanu Yagyu (Yagyu ichizoku no inbo) - sensacyjny, Japonia 1978, reż. Kinji Fukasaku, wyk. Kinnosuke Nakamura, Sonny Chiba (130 min)

Jesteśmy w Japonii w roku 1624. Bracia odkrywają, że spiskowcy dążą do przywrócenia cesarstwa i osłabienia szogunatu. I zaczyna się krwawa jatka. DO ZOBACZENIA.

Cinemax godz. 20:15

Metalhead (Malmhaus) - obyczajowy, Islandia 2013, reż. Ragnar Bragason, wyk. Thora Bjorg Helga, Ingvar Eggert Sigurdsson, Sveinn Ólafur Gunnarsson (97 min)

Dużo mocnej muzyki w filmie o dziewczynie, która próbując poradzić sobie z nagłą śmiercią brata, wchodzi w świat jego pasji, czyli heavy metalu. I znajduje tym samym sposób na wyrażanie skrywanych dotychczas emocji. Sama historia poruszająca, plus sporo muzyki. Może momentami trochę zbyt festiwalowe, ale FENOMENALNE, KLIMATYCZNE KINO.

 

TVP Kultura godz. 20:25

Bez wstydu - obyczajowy, Polska 2012, reż. Filip Marczewski, wyk. Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Grochowska, Anna Próchniak (80 min)

18-letni Tadek wraca do swojego miasteczka i z przykrością odkrywa, że jego siostra ma romans z żonatym mężczyzną. Najpierw pojawia się chorobliwa zazdrość, potem obsesja. WSTYDLIWIE SŁABY FILM NA WAŻNY TEMAT.

TVN godz. 20:50

Piękne istoty (Beautiful Creatures) - fantasy, USA 2013, reż. Richard LaGravenese, wyk. Alden Ehrenreich, Alice Englert, Jeremy Irons (124 min)

Pewnego dnia splatają się drogi dwóch pięknych kobiet. W takich okolicznościach, że ta, która właśnie porzuciła chłopaka, staje w obronie drugiej, bitej przez pijanego faceta. Między dziewczynami nawiązuje się przyjaźń. DOBRE TO.

 

TVP 2 godz. 21:25

Mała wielka miłość - komedia romantyczna, Polska 2008, reż. Łukasz Karwowski, wyk. Joshua Leonard, Agnieszka Grochowska, Mikołaj Grabowski, Agnieszka Pilaszewska (109 min)

Młody prawnik z Los Angeles uwielbia - z wzajemnością - kobiety, którymi bawić się lubi i się bawi. Jedną z takich przelotnych miłostek miała być Joanna, młoda dziewczyna z Polski, która traktuje ten związek poważnie. Potem okazuje się, że Joasia zaszła w ciążę, i zaczyna się tradycyjna zabawa w żurawia i czaplę. NUDNAWE.

TVP Kultura godz. 22:00

Reality Bites - komediodramat, USA 1994, reż. Ben Stiller, wyk. Winona Ryder, Ethan Hawke, Janeane Garofalo, Steve Zahn (94 min)

Panna Lelaina, która niedawno skończyła studia, chce być reżyserką, więc na świat patrzy poprzez obiektyw kamery i kręci dokument o grupce przyjaciół. Oni też są tuż po studiach, ale dorosła rzeczywistość okazuje się mniej kolorowa niż sądzili. A ich szkolne ideały przegrywają z problemami dnia codziennego. TO BYŁO COŚ W RODZAJU MANIFESTU POKOLENIA. A JAK TERAZ?

TVN godz. 23:25

Fujary na tropie (Cop Out) - komedia sensacyjna, USA 2010, reż. Kevin Smith, wyk. Bruce Willis, Tracy Morgan, Adam Brody, Kevin Pollack (107 min)

Dwaj nowojorscy policjanci po nieudanej akcji zostają wysłani na karny bezpłatny urlop, a gdy jednego z nich okradają, rozpoczynają swoje cokolwiek nieudaczne śledztwo i pakują się w duże kłopoty. DA SIĘ POŚMIAĆ.

TVP Kultura godz. 23:50

Wszyscy moi bliscy (Vsichni moji blizci) - obyczajowy, Czechy/Polska/Słowacja 1999, reż. Matej Minac, wyk. Josef Abrham, Jiri Bartoska, Rupert Graves, Agnieszka Wagner (94 min)

Na krótko przed wybuchem II wojny światowej szanowany pan doktor przyłącza się do organizowania specjalnego pociągu, który wywozi z Czechosłowacji i ratuje 669 dzieci z żydowskich rodzin. W WAŻNEJ SPRAWIE, ALE ŚREDNIE.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Dicte 2 (Dicte) - kryminalny, Dania 2014, wyk. Iben Hjejle, Lars Brygmann, Larke Winther Andersen, Ditte Ylva Olsen (2x55 min)

Premiera dwóch kolejnych odcinków, więc kolejna kryminalna zagadka, którą policji pomoże rozwiązać nasza pani redaktor i kolejny etap jej życiowych dołów i wzlotów. DOBRE TO JEST.

Fokus TV godz. 23:30

Prawdziwa historia rodu Borgiów (Borgia) - historyczny, Fr./Niem. 2013, reż. Dearbhla Walsh, wyk. John Doman, Mark Ryder, Isolda Dychauk, Diarmuid Noyes (55 min)

Jeszcze raz od nowa. Realizacyjny rozmach i szacunek dla historycznego przekazu. I świetnie zagrana opowieść o jednym z najbardziej wpływowych, i rozbudzających ludzką wyobraźnię rodów Europy. Nareszcie w telewizji dostępnej każdemu i nawet na strunę od gitary. DOBRE I KSZTAŁCĄCE.

DOKUMENT

HBO 2 godz. 22:00

Kainowe dzieci (Kain gyermekei) - dokumentalny, Francja/Węgry 2014, reż. Marcell Gerö, wyk. Zsolt Barcsai, József Gábor Nagy, Pál Pásztor (99 min)

Premiera w telewizorze. Historia trzech mężczyzn, którzy za zbrodnie popełnione w dzieciństwie zostali skazani na trzydziestoletni pobyt w pełnym przemocy komunistycznym więzieniu o zaostrzonym rygorze. DUŻA CIEKAWOŚĆ I WRAŻENIE DUŻE.

 

BBC Brit godz. 23:00

Mark Zuckerberg: Facebook od kuchni (Mark Zuckerberg: Inside Facebook) - dokumentalny, Wielka Brytania 2011, reż. Charles Miller (65 min)

Historię powstania i rozwoju Facebooka. Jako, że film jest z 2011 roku, nie dowiecie się z niego nic co może się Wam przydać dzisiaj. Ale zauważam ten film i polecam dlatego, że możecie z dzisiejszej perspektywy zobaczyć i skonfrontować ówczesne wobec FB oczekiwania i lęki ze stanem dzisiejszym. CIEKAWA NAUCZKA.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN 7 o godz. 20:00 "Rob Roy", czyli Liam Neeson, Jessica Lange i Tim Roth w wystawnej opowieści o wolności, miłości, przyjaźni i walce (139 min)

Canal+ Film o godz. 20:00 "Kochanie, chyba cię zabiłem", czyli wspaniała obsada, bo i Zbigniew Zamachowski i Arkadiusz Jakubik i Ireneusz Czop, a film bardzo średni (87 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Brudny Harry", czyli klasyczny Clint Eastwood w klasycznym kryminale i z klasycznym rewolwerem (102 min)

Kino Polska o godz. 21:50 "Trzeba zabić tę miłość", czyli Jadwiga Jankowska-Cieślak w jednym z najsmutniejszych filmów jakie widziałem (93 min)

Paramount godz. 22:00 "Armageddon", czyli Bruce Willis i Ben Affleck ratują świat dla Liv Tyler (153 min)

Ale kino+ o godz. 22:10 "Cisza", czyli niemiecki kryminał, ale niezły (113 min)

TVN 7 o godz. 00:00 "Elizabethtown", czyli komediodramat z Orlando Bloomem, Kirsten Dunst i Susan Sarandon (123 min)

Więcej o: