Krystyna Janda w Kobrze, Chevy Chase tuż przed wyrokiem, romantyczne komedie, thriller od Hitchcocka i jeszcze raz "Peaky Blinders" [POLECAJ TV - CZWARTEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 27.08

Nie będę przedłużał, bo to już prawie weekend. Wszystko co najważniejsze, i to czego powinniście się bać, znajdziecie w punktach niżej. A do zestawu dorzucę tylko piłkę nożną, czyli w TVP 2 o godz. 18:55 Videoton Szekesfehervar - Lech Poznań i o godz. 20:55 Legia Warszawa - Zoria Ługańsk. Polecaj oczywiście codziennie, a dzisiaj bardzo dobrego życzę czwartku.

TEATR SENSACJI

TV Kultura godz. 20:05

Wielki kawałek tortu w pułapce na myszy - sztuka Catherine Arley, Polska 1978, reż. Janusz Majewski, wyk. Andrzej Szalawski, Krystyna Janda, Michał Pawlicki, Andrzej Wasilewicz (60 min)

Starzejący się milioner pod pozorem nieuleczalnej choroby sprawdza lojalność żony, którą podejrzewa o współudział w próbie otrucia go. W ustaleniu winnych pomaga mu pozorowana śmierć. OCZYWIŚCIE, ŻE POLECAM.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Same kłopoty (Nothing but Trouble) - komedia USA 1991, reż. Dan Aykroyd, wyst. Dan Aykroyd, Demi Moore, Chevy Chase, John Candy (120 min)

Zwyczajna wycieczka pewnej pary zmienia się w koszmar, gdy trafiają do koszmarnego domku pod władzę jeszcze koszmarniejszego sędziego. Plejada gwiazd "Saturday Night Live" w filmie głupim, mającym jednak tę zaletę, że wygłupiają się właśnie ci aktorzy, a nie inni. DO ZAŚMIANIA.

 

TV 4 godz. 20:00

Misja na Marsa (Mission to Mars) - SF, USA 2000, reż. Brian De Palma, wyk. Gary Sinise, Tim Robbins, Don Cheadle (114 min)

Pierwsza załogowa ekspedycja na Marsa tuż po wylądowaniu na planecie traci łączność z centrum dowodzenia. NASA niezwłocznie wysyła wyprawę ratunkową, która dokonuje niezwykłego odkrycia. Wzruszyć się można nawet. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Amelia (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain) - komedia romantyczna, Francja/Niemcy 2001, reż. Jean-Pierre Jeunet, wyk. Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Yolande Moreau (122 min)

Amelia jest niewinną i trochę naiwną paryżanką. Uwielbia pomagać wszystkim, którzy ją otaczają. Przychodzi jednak moment, kiedy musi zająć się własnym życiem. Plus romantyczny, podróżujący krasnal. ROMANTYCZNE I ZWIEWNE.

Canal+ Film godz. 20:00

Szef (Chef) - komedia, USA 2014, reż. Jon Favreau, wyk. Jon Favreau, John Leguizamo, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman (109 min)

Smaczne bardzo. Bo po pierwsze - w rewelacyjnej obsadzie, a po drugie - o szefie kuchni, któremu właściciel restauracji podcina skrzydła, więc ten rzuca robotę i z pomocą przyjaciół spełnia swoje kulinarne marzenia i ambicje. I wszystko raczej na wesoło. CAŁKIEM PRZYJEMNE OGLĄDANIE. SMACZNEGO.

 

Polsat godz. 20:05

Pokojówka na Manhattanie (Maid in Manhattan) - komedia romantyczna, USA 2002, reż. Wayne Wang, wyk. Jennifer Lopez, Ralph Fiennes, Natasha Richardson (105 min)

Ona jest pokojówką, on z racji zamożności "korzystaczem" z usług pokojówek. Przez przypadek on bierze ją za hotelowego gościa i zakochuje się w niej bez pamięci prawie. Ona brnie w to, bo i on do serca jej był przypadł, ale prawda wyjdzie na jaw oczywiście. Ale to romantyczna jest komedia, więc wszyscy od początku wiemy, jak to się skończy(ło). ŁAGODNE, MIŁE I BEZPIECZNE DO PRZYTULENIA.

TVP Kultura godz. 21:15

Ptaki (The Birds) - horror, USA 1963, reż. Alfred Hitchcock, wyk. Rod Taylor, Tippi Hedren, Veronica Cartwright (114 min)

Znane, chyba najpopularniejsze obok "Psychozy" dzieło mistrza Hitchcocka. Otóż zagniewane ptactwo postanawia wziąć odwet na ludziach i atakuje. Najpierw powoli, jak żółw ociężale, a potem coraz żwawiej. Ja wolę Hitchcocka z kryminalnymi wątkami. A dla tych, którzy lubią pospać, emisja o godz. 16:10. NAPIĘCIE KLASYCZNE.

TVN godz. 21:50

Książę w Nowym Jorku (Coming to America) - komedia, USA 1988, reż. John Landis, wyk. Eddie Murphy, Arsenio Hall, James Earl Jones, Shari Headley (116 min)

Bogaty i rozpieszczony książę małego afrykańskiego królestwa, wyjeżdża do Nowego Jorku na poszukiwania miłości swojego życia. Początkowo znajduje nowych wrogów i mnóstwo kłopotów. Kilka niezłych żartów, kilka pysznych filmowych smaczków. I generalnie BARDZO DOBRY NASTRÓJ.

Polsat godz. 22:15

Uciekająca panna młoda (Runaway Bride) - komedia romantyczna, USA 1999, reż. Garry Marshall, wyk. Julia Roberts, Richard Gere, Joan Cusack, Hector Elizondo (116 min)

W zamierzeniu, zresztą zrealizowanym w stu procentach, próba dalszej konsumpcji udanego w "Pretty Woman" duetu Roberts-Gere w komedii romantycznej. I przyjęło się. Tym razem pan dziennikarz chce napisać artykuł o pani, która już trzykrotnie uciekła sprzed ołtarza. Zjawia się więc na jej kolejnym ślubie, który oczywiście nie dochodzi do skutku. I dalej jest tak jak myślicie, że będzie. JEST MIŁO, CIEPLUTKO I BEZPIECZNIE.

TV 4 godz. 22:25

Abraham Lincoln kontra zombie (Abraham Lincoln vs. Zombies) - horror komediowy, USA 2012, reż. Richard Schenkman, wyk. Bill Oberst Jr., Kent Igleheart, Rhianna Van Helton (96 min)

Za pomysł plus, za realizację go w scenariuszu minus. Podczas wojny secesyjnej 16. prezydent USA walczy z armią Konfederacji zasilaną przez zombie. Film bardzo wprost, ale czasami też bardzo pomysłowo odwołuje się do klasyków gatunku zjawiskowo kiczowatego kina (z)grozy z lat 40., 50. i 60. Zgodnie z kanonem gatunku razi tanią efektownością, jest odpowiednio zadziwiający, ale jednak gorszy jest od dzieł sprzed lat, bo bywa bardzo nudnawy niestety. Ale przy odrobinie luzu i w dobrym towarzystwie MOŻE SIĘ SPODOBAĆ, ALE GŁÓWNIE ŁOWCOM KICZU.

TV 6 godz. 23.25

Przekręt (Snatch) - komedia sensacyjna, Wielka Brytania/USA 2000, reż. Guy Ritchie, wyk. Benicio Del Toro, Dennis Farina, Brad Pitt (98 min)

Złodziej i kurier brylantów, Franky, leci do Nowego Jorku, by dostarczyć olbrzymi diament jednemu z szefów tamtejszej mafii, Aviemu. Po drodze zatrzymuje się w Londynie, gdzie pada ofiarą oszustów. I TO SIĘ DOBRZE OGLĄDA.

Polsat godz. 00:35

Moja najmilsza (You Were Never Lovelier) - komedia muzyczna, USA 1942, reż. William A. Seiter, wyk. Fred Astaire, Rita Hayworth, Adolphe Menjou (97 min)

Podróż sentymentalna. Oto amerykański tancerz stara się o pracę w wytwornym lokalu należącym do pana, który ma cztery córki. Najstarsza wychodzi za mąż, a dwie najmłodsze też by chciały bardzo, ale muszą poczekać, aż męża znajdzie sobie siostra średnia. A ta ani myśli szukać. A skoro sama nie chce, to można jej pomóc. DOBRA, STARA SZKOŁA ŚMIECHU I TAŃCA.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Peaky Blinders 2 (Peaky Blinders) - gangsterski, Wlk.Bryt. 2014, reż. Colm McCarthy, wyk. Cillian Murphy, Paul Anderson, Joe Cole (3x58 min)

Jeszcze raz od początku, czyli trzyodcinkowe otwarcie drugiego sezonu serialu o największym gangu w Birmingham, który zaczął się gdy tuż po I wojnie światowej bezrobotni weterani szukali intratnego zajęcia. Wspaniała realizacja i odtworzenie klimatu epoki. Nikt nie potrafi tego lepiej niż Brytyjczycy. Z uwzględnieniem więc poprawki na moją słabość do brytyjskich kryminałów, napiszę że jest to WSPANIAŁE I GORĄCO POLECAM.

AXN godz. 21:00

CSI: Cyber - kryminalny, USA 2015, reż. Jeff T. Thomas, wyk. Patricia Arquette, Peter MacNicol, Charley Koontz (42 min)

Premiera odcinka drugiego trzeciego spin-offa "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas". Tym razem otoczona najnowocześniejszym sprzętem zajmie się cyberprzestępczością. W roli głównej Oskarowa aktorka Patricia Arquette, ale recenzji po tym serialu nie zebrała najlepszych. Niemniej CHOĆBY Z CIEKAWOŚCI WARTO ZERKNĄĆ (a potem zapomnieć).

FilmBox Extra godz. 22:50

Miasto występku (City of Vice) - kostiumowy, Wlk.Bryt. 2008, reż. Justin Hardy, wyk. Francis Magee, Steve Speirs, Alice O'Connell (2x48 min)

Londyn, 1753 rok. W ogarniętym przestępczością i chaosem Londynie powstaje pierwszy w historii, profesjonalny oddział policji _ Bow Street Runners. Założycielami organizacji są sędzia pokoju i powieściopisarz Henry Fielding, jego niewidomy brat John, wspierający organizację finansowo lord Newcastle oraz trzech funkcjonariuszy o nieposzlakowanej opinii. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Marsz na Waszyngton (The March) - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2013, reż. John Akomfah (59 min)

28 sierpnia 1963 odbył się marsz na Waszyngton. Celem demonstracji, na czele której stał Martin Luther King, była walka o zniesienie segregacji rasowej i podniesienie płacy minimalnej. No i to o tym właśnie. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

Fokus TV godz. 22:35

Przez piekło do Europy - emigranci (Crossing Hell: Anything to Get to Europe) - dokumentalny, Francja 2013 (91 min)

Rzecz o opowiada o nielegalnych emigrantach z Afryki i Bliskiego Wschodu, i jest kolejnym głosem w kontekście tragicznych wydarzeń, które mają miejsce na Morzu Śródziemnym. Chociaż już można go uznać częściowo za historyczny, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna. Ale WARTO WIEDZIEĆ.

TVP Kultura godz. 23:25

Pułapki rozwoju (Surviving Progress) - dokumentalny, Kanada 2011, reż. Mathieu Roy, Harold Crooks, wyk. Ronald Wright, Stephen Hawking, Jane Goodall, Margaret Atwood (86 min)

Są tacy, którzy uważają, że zbliżamy się do punktu, w którym postęp techniczny, rozwój gospodarki i wzrost liczby ludzi w ogóle zagrażają przetrwaniu ludzkości. I wychodząc od tego przekonania, autorzy próbują dowiedzieć się i powiedzieć nam przed jakimi stajemy wyzwaniami, żeby jednak przetrwać. CIEKAWOŚĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Ace Ventura: Psi detektyw", czyli Jim Carrey i wszystkie jego głupie miny w jednym miejscu, plus Courteney Cox (83 min)

Ale kino+ o godz. 20:10 "Lot 93", czyli sensacyjna opowieść na niezłym poziomie (111 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Egzekutor", czyli Brudny Harry Eastwood i jego wielki rewolwer w akcji (96 min)

Lifetime o godz. 21:00 "Żona pastora", czyli kryminał, który da się (87 min)

TV Puls o godz. 23:45 "Bitwa o Ziemię", czyli SF z dziwnie przebranym Johnem Travoltą, ale i z sensem (114 min)

Więcej o: