Program TV na dziś: premiera filmu "Miasto 44", Smerfy w Nowym Jorku, Wielkie wesele z DeNiro, Colin Farrell w cieniu chwały i spektakularnie głupi atak wężogłowów [POLECAJ TV - SOBOTA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 19.09

Wiecie już, że wszystko w punktach niżej, a tutaj tylko kilka rzeczy, które polecam szczególnie. Dzisiaj uwagę baczniejszą zwracam na dwie pozycje z różnych światów pod każdym względem. Premierę filmu "Miasto 44" Jana Komasy w Canal+, i mistrzostwo w kategorii kina Łowców Kiczu, czyli "Postrach z jeziora" zwany również Atakiem wężogłowów w TV6.

A spoza listy, uwagę zwracam, że o godz. 22:15 w TVP 2 rozpocznie się relacja z uroczystego wręczania nagród 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Będzie wyjątkowa. Zmarł bowiem niespodziewanie Marcin Wrona, reżyser wspaniały, reżyser konkursowego filmu "Demon". Wyjątkowo smutna i skrócona do konkursowych niezbędności będzie to więc uroczystość, bez szaleństw, i wielkiej celebry. Do Polecaja zapraszam również jutro i każdego kolejnego dnia.

FILM

Polsat godz. 20:05

Smerfy (The Smurfs) - familijny, USA 2011, reż. Raja Gosnell, wyk. Hank Azaria, Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Sof~a Vergara (86 min)

Z aktorskim dubbingiem o tym jak Smurfy trafiają do Nowego Jorku, za nimi trafia imć Gargamel i robią wielkie zamieszanie. Nie tylko w mieście, ale i w życiu pewnego pana. SZAŁU NIE MA, ALE Z RODZINĄ DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 20:20 (powt. 01:10)

Chce się żyć - obyczajowy, Polska 2013, reż. Maciej Pieprzyca, wyk. Dawid Ogrodnik, Kamil Tkacz, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik (106 min)

Wielka rola Dawida Ogrodnika o Mateuszu cierpiącym na porażenie mózgowe. Gdy umiera jego ojciec, chora matka postanawia oddać go do domu opieki. A tam okazuje się, że Mateusz jest inteligentny i możliwe jest nawiązanie z nim kontaktu. Wzrusza PORUSZAJĄCE KINO Z WIELKĄ ROLĄ DAWIDA OGRODNIKA.

Canal+ godz. 21:00

Miasto 44 - dramat, Polska 2014, reż. Jan Komasa, wyk. Zofia Wichłacz, Józef Pawłowski, Anna Próchniak, Karolina Staniec (122 min)

Premiera głośnego (również dosłownie) i szeroko dyskutowanego filmu Jana Komasy o miłości i powstaniu warszawskim. Jest krwawo, boleśnie i z myślą o tym, żeby trafić przede wszystkim do młodych ludzi. ZDANIA SĄ RÓŻNE, ALE WYPADA ZNAĆ.

TVP 1 godz. 21:25

Biegnij, chłopcze, biegnij (Lauf Junge lauf) - dramat, Niem./Fr./Pol. 2013, reż. Pepe Danquart, wyk. Kamil Tkacz, Andrzej Tkacz, Zbigniew Zamachowski (103 min)

Jest rok 1942. Ośmiolatek ucieka z warszawskiego getta, w którym zginęła cała jego rodzina. Polka Magda pomaga mu zmienić tożsamość - od tej pory jest osieroconym Polakiem o imieniu Jurek. A to tylko wstęp do wzruszającej i bolesnej opowieści i tym jacy dla siebie jesteśmy. DO ZOBACZENIA.

TVN 7 godz. 21:30

Dziewczyna z ekstraklasy (She's Out of My League) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Jim Field Smith, wyk. Jay Baruchel, Alice Eve, T.J. Miller, Mike Vogel (100 min)

Kirk pracuje jako ochroniarz na lotnisku. Pewnego dnia poznaje pannę Molly, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Kirk stara się pokonać przeciwności losu, które stają na drodze do jego szczęścia. DO UŚMIECHU.

TVN godz. 21:40

Wielkie wesele (The Big Wedding) - komedia romantyczna, USA 2013, reż. Justin Zackham, wyk. Robert De Niro, Diane Keaton, Katherine Heigl (89 min)

Rozwiedzeni przed 10 laty Ellie i Don spotykają się na ślubie adoptowanego syna, gdzie gościem ma być też jego biologiczna matka. Dla dobra Alejandra Don i Ellie muszą udawać, że są szczęśliwą parą. SYMPATYCZNIE NIJAKIE.

 

Fokus TV godz. 22:25

Operacja "Świt" (Rescue Dawn) - dramat, USA 2006, reż. Werner Herzog, wyk. Christian Bale, Steve Zahn, Jeremy Davies, Zach Grenier (150 min)

Laos, rok 1965. Samolot zostaje zestrzelony w środku dżungli. Pilot uchodzi z życiem, ale go wróg łapie, a obozie jenieckim spotyka amerykańskich żołnierzy, i oczywiście planuje ucieczkę, choć kolega próbuje go zniechęcić, powtarzając, że prawdziwym więzieniem jest otaczająca ich dżungla. NIEZŁE CAŁKIEM.

TV Puls godz. 22:30

Poznaj moich Spartan (Meet the Spartans) - komedia, USA 2008, reż. Jason Friedberg, Aaron Seltzer, wyk. Sean Maguire, Carmen Electra (81 min)

Pokręcona, pełna żartów poniżej pasa i innych części ciała, ale też czasami zadziwiająco celnych nawiązań do popkultury komedia mieszająca wszystko ze wszystkim. Do władcy starożytnej Sparty, przybywają posłowie z Persji i stawiają mu ultimatum - dobrowolne podporządkowanie się ich królowi albo wojna. Władca mobilizuje wojsko, ale udaje mu się zwerbować tylko trzynastu wojowników. Nie, no przecież tu nie chodzi o fabułę, tylko gagi, a te czasami trafiają. MOŻNA SIĘ ZABAWIĆ.

 

Stopklatka TV godz. 22:35

W cieniu chwały (Pride and Glory) - kryminalny, USA/Niemcy 2008, reż. Gavin O'Connor, wyk. Edward Norton, Colin Farrell, Jon Voight (125 min)

Policjanci giną podczas zasadzki w mieszkaniu dilera narkotyków. Dochodzenie ujawnia korupcję w policji. Okazuje się, że w aferę zamieszany jest nawet szwagier niezłomnego głównego bohatera. ŚWIETNIE ZREALIZOWANE POLICYJNE KINO POD NAPIĘCIEM.

TVN 7 godz. 23:35

Mroczny rycerz (The Dark Knight) - sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2008, reż. Christopher Nolan, wyk. Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine (152 min)

W Gotham City pojawia się zły jak sam diabeł Joker i oczywiście zamierza doprowadzić miasto do anarchii, a Batmana zmusić do przejścia na ciemną stronę mocy i sprawić, by stał się złoczyńcą. I będzie blisko sukcesu. OBSADA + WIDOWISKO.

SERIAL

CBS Drama godz. 21:00

Philly - obyczajowy, USA 2001, reż. Steven Bochco, Alison Cross, wyk. Kim Delaney, Tom Everett Scott, Kyle Secor (60 min)

Od początku wspominkowo średni serial, w którym Kim Delaney występuje w roli samotnej matki, która musi pogodzić pracę obrońcy w sądzie z życiem sercowym oraz konflikatmi z byłym mężem, z którym pracuje. KRZYWDY NIE ROBI.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Powrót Chemika - dokumentalny, Polska 2014, reż. Anna Laszczka (60 min)

Film o zwanym Janie Czochralskim, którego zwie się praojcem elektroniki. Autorka próbuje znaleźć odpowiedź na to, dlaczego taki człowiek jak on, mimo tak wielkich możliwości i talentu, karierę kończył jako zwykły rzemieślnik wytwarzający pastę do butów i płyn do trwałej ondulacji. DUŻA CIEKAWOŚĆ

National Geographic godz. 21:00

Zaginione statki starożytnego Rzymu (The Lost Ships of Rome) - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2010 (50 min)

Archeolodzy morscy badają pięć rzymskich wraków, które odkryto w Morzu Śródziemnym na głębokości 100 metrów. BARDZO CIEKAWE.

Discovery godz. 21:40

Triki ludzkiej psychiki (Outrageous Acts of Psych) - seria dokumentalna, USA 2015 (2x30 min)

Autorzy pokazują, jak reaguje człowiek, gdy spostrzega coś, czego nie ma, a także jakie mogą być skutki wczuwania się w problemy obcych i atakowania władzy. TO NAPRAWDĘ WARTO WIEDZIEĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 21:30

Postrach z jeziora (Snakehead Terror) - horror, Kanada 2004, reż. Paul Ziller, wyk. Bruce Boxleitner, Carol Alt (88 min)

Jeden z moich ulubionych tak złych, że aż znakomitych filmów jakie widziałem. Głównie za sprawą zabójczych ryb i scen, w których na lądzie zaskakują ludzi swoją determinacją w dążeniu do ich połknięcia i kiedy dzięki szybkości w granicach dwudziestu metrów na godzinę dopadają ludzi. Okazuje się, że jeśli dawać rybom - zwłaszcza takim, które potrafią też wypełzać - hormon wzrostu, czynić je można również mądrzejszymi. Pewnie gdyby zapobiegawczo do hormonu dołączano im audiobooki, skierowałyby swoją inteligencję w inną stronę. Ale im nie dano, więc tylko rosną i jedzą. Zwłaszcza ludzi. Japończycy się w tym filmie rozkochali. Ja również. PO PROSTU TRZEBA.

 

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Wykidajło", czyli Patrick Swayze i Kelly Lynch na ostro (114 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Largo Winch", czyli średnia, ale pozwalająca się rozerwać przygodówka (109 min)

AXN o godz. 21:00 "Wyspa strachu", czyli Steve Zahn i Milla Jovovich walecznie (91 min)

CBS Europa o godz. 21:00 "Człowiek, którego nie było", czyli krymina panów Coenów z rewelacyjnym Billym Bobem Thorntonem (111 min)

Paramount o godz. 22:00 "American Beauty", czyli Annette Bening, Kevin Spacey i Mena Suvari interesująco (122 min)

TVP Polonia o godz. 22:05 "Ogród Luizy", czyli dla Kingi Preis i Krzysztofa Stroińskiego zawsze warto (105 min)

Ale kino+ o godz. 22:25 "Kapitan Alatriste", czyli duża przygoda z Viggo Mortensenem (139 min)

TV 4 o godz. 23:00 "Psychol", czyli Vince Vaughn, Anne Heche i jeszcze raz Viggo Mortensen w filmie Gusa Van Santa (105 min)

TVN o godz. 23:25 "Olimp w ogniu", czyli Aaron Eckhart, Dylan McDermott i strzelanina w Białym domu (120 min)

Więcej o: