Program TV na dziś: "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie", Mads Mikkelsen jako Michael Kohlhaas, finał "Prokuratora" i ulubiony film Tarantino [POLECAJ TV - 05.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 5.11

Najbardziej to się cieszę na film "Dziewczyna Piętaszek" z Cary Grantem z 1940, bo uwielbiam ten lekki klimat. Zresztą, gdyby Quentin Tarantino mieszkał w Polsce, to też by się ucieszył, bo to podobno jeden z jego ulubionych filmów. Ale rzecz jasna, to nie jest film dzisiaj jedyny. Szczegóły premier i powtórek znajdziecie niżej. Również w dziale "I jeszcze na krótko". Z seriali dzisiaj premiera drugiego odcinka "Miasta zła" w TVN 7 i finał "Prokuratora" w TVP 2. Bez komentarza. A spoza listy? W TVP Kultura o godz. 20:20 kolejna rozmowa w "Hali odlotów". Dzisiejszy temat: "UFO. Czy jesteśmy sami we wszechświecie?". Ciekawe do czego dojdą dyskutanci i na jakiej podstawie. I jeszcze przyjemna ciekawostka taka, że w telewizji TNT (dawniej TCM) o godz. 21:00 wesoły się zaczyna wieczór z pierwszym i drugim filmem z krótkiej serii "Mistrz kierownicy ucieka". Resztę znajdziecie niżej. Polecaj wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę czwartkowego wieczora. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Rodzina w spadku (Die geerbte Familie) - film obyczajowy, Niemcy 2011, reż. Christine Kabisch, wyk. Denise Zich, Hendrik Duryn, Günther Schramm, Gerlinde Locker (87 min)

O pani, która dobrze się ma w swoim ustabilizowanym życiu, ale poznając pewną rodzinną tajemnicę musi porzucić to spełnianie się zawodowe w magazynie o modzie. Z delikatną nutą sentymentalną, z delikatnym uśmiechem, i niby nic wielkiego, ale BARDZO KRZEPIĄCE.

TV Puls godz. 20:00

American Pie 2 - komedia, USA 2001, reż. James B. Rogers, wyk. Jason Biggs, Shannon Elizabeth, Alyson Hannigan, Chris Klein (105 min)

Druga część głupawej komedii o amerykańskich młodzieńcach w trudnym okresie dorastania. Tym razem przyjaciele z liceum wybierają się na wspólne wakacje, żeby uczcić zakończenie pierwszego roku studiów. TAKIE TAM ŚWINTUSZENIE.

Ale kino+ godz. 20:10

Michael Kohlhaas (Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas) - dramat historyczny, Francja/Niemcy 2013, reż. Arnaud des Pallieres, wyk. Mads Mikkelsen, Mélusine Mayance, Delphine Chuillot, David Kross (132 min)

Połowa XVI wieku, Sewenny. Zamożnemu handlarzowi końmi sielankę zakłóca lokalny arystokrata, który narusza granice jego ziemi i zaczyna bezprawnie pobierać opłaty. Kohlhaas zgłasza sprawę do w sądu, ale tam nic nie zyskuje. A skoro tak, to sprawiedliwość wymierza sam. Pustoszy więc okolicę, zabija wrogów i niejako przypadkiem przyczynia się do wybuchu rewolucji. Dwa Cezary za muzykę i dźwięk oraz cztery nominacje w Cann. A przed seansem o filmie i zemście w filmie Błażej Hrapkowicz będzie rozmawiał z krytykami filmowymi Katarzyną Borowiecką i Kubą Mikurdą. WARTO ZOBACZYĆ.

HBO godz. 20:10

Łabędzi śpiew (The Looking Glass) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. John D. Hancock, wyk. Dorothy Tristan, Jeff Puckett, Trish Basinger, Ed Ernstes (103 min)

Premiera w telewizorze. Po śmierci matki Julie trafia do babci, która próbuje nawiązać z nią jakąś przyjazną relację, ale idzie to niezwykle opornie. Aż dziewczyna odkrywa w sobie talent do śpiewu. I od tej pory może być łatwiej. BEZ EUFORII, ALE MOŻNA.

TVP Kultura godz. 21:15

Dziewczyna Piętaszek (His Girl Friday) - komedia, USA 1940, reż. Howard Hawks, wyk. Cary Grant, Ralph Bellamy, Rosalind Russell, Gene Lockhart (92 min)

Podobno jeden z ulubionych filmów wielkiego Quentina Tarantino, więc choćby z tego powodu warto poznać - jeśli ktoś nie zna jeszcze. I jedna z najzabawniejszych komedii z rewelacyjną rolą jednego z moich ulubionych aktorów, pana Cary Granta. Rozwiedziona dziennikarka koniecznie chce wyjść za mąż, ale na razie podejmuje jeszcze jeden dziennikarski temat i wspólnie z byłym mężem tropi korupcyjną aferę i oczywiście - to akurat wiadomo od początku - małżonkowie zbliżają się ponownie. Szybkie i gęste dialogi i BARDZO DUŻO PRZYJEMNOŚCI.

 

TVN godz. 21:50

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie (Captain America: The First Avenger) - film SF, USA 2011, reż. Joe Johnston, wyk. Chris Evans, Hugo Weaving, Natalie Dormer, Stanley Tucci (125 min)

Student uczestniczy w tajnym eksperymencie rządowym, z którego ma wyniknąć stworzenie nadżołnierza do zadań specjalnych. I już jako Kapitan Ameryka podejmuje walkę z nazistami, a potem z organizacją Hydra. Bardzo marvelowskie i BARDZO EFEKTOWNE.

 

AXN godz. 22:00

Gwiezdne wojny: Część 6 - Powrót Jedi (Return of the Jedi) - film SF, USA 1983, reż. Richard Marquand, wyk. Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Mayhew (124 min)

I jeszcze jedna kosmiczna przygoda, w której już prawie wszystko stanie się jasne. Włącznie z mocą. PEWNIE, ŻE DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 00:00

Szalone serce (Crazy Heart) - dramat obyczajowy, USA 2009, reż. Scott Cooper, wyk. Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal, James Keane, Anna Felix (112 min)

57-letni pan za młodu był wschodzącą gwiazdą country, a teraz grywa za grosze w obskurnych barach. I męczy go to bardzo, bo poczucie życiowej porażki jest męczące bardzo. I jak już się pogrążyć całkiem, zjawia się w życiu jego kobieta. Więcej pisać nie mogę, ale pachniało Oscarem. JEFF BRIDGES JEST WIELKI.

SERIAL

Stopklatka TV godz. 20:00

Świat gliniarzy (The Shield) - serial kryminalny, USA 2002, wyk. Michael Chiklis, Catherine Dent, Walt Goggins, Michael Jace (2x46 min)

Kolejne dwa odcinki brudnego, surowego serialu o policjantach nie zawsze kryształowych, który słusznie zyskał ongi miano kultowego. ZNAKOMITE.

Kino Polska godz. 20:00

Pogranicze w ogniu - serial sensacyjny, Polska 1988, reż. Andrzej Konic, wyk. Olaf Lubaszenko, Cezary Pazura, Joanna Jankowska, Hanna Wrycza-Polk (2x60 min)

Jeden z najgorzej zrealizowanych (co wcale nie znaczy, że najgorszych) seriali, i przy okazji początek wielkiej filmowotwórczej przyjaźni duetu Lubaszenko-Pazura. Rzecz zaczyna się tuż przed powstaniem wielkopolskim. Dwaj przyjaciele już od czasów szkolnych walczą o wolną Polskę. Ale stanie się tak, że wkrótce staną po dwóch stronach wielkiej wojny wywiadów. MA SENS, WIĘC TYM BARDZIEJ SZKODA, ŻE TAK ŹLE ZROBIONE.

Scorpion - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Elyes Gabel, Katharine McPhee, Eddie Kaye Thomas, Jadyn Wong (41 min)

Pierwszy odcinek najnowszej, świeżutkiej serii. Eksperci muszą zmienić kurs wypchniętego z orbity rosyjskiego satelity nuklearnego zanim dojdzie do eksplozji. BYĆ MOŻE, ALE NA KOLANA NIE POWALA.

TVN 7 godz. 21:55

Miasto zła (Wicked City) - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Erika Christensen, Taissa Farmiga, Gabriel Luna, Ed Westwick (42 min)

Premiera drugiego odcinka, zaledwie dwa dni po premierze w Ameryce. I to od razu w telewizji szeroko otwartej, a to się zdarza wyjątkowo rzadko. Lata 80. w Los Angeles, a zatem narkotyki, seks i imprezy w nocnych klubach, bo to czas zabawy i konsumpcji. To też wymarzone miejsce dla seryjnego mordercy, który bez problemu może w dusznym klimacie nocnych klubów z łatwością może polować na przyszłe zdobycze. A ten morderca jest jak kameleon i potrafi dopasować się do każdej sytuacji. Najczęściej odgrywa rolę ważnej persony z Hollywood, która oferuje pomoc w karierze. A na ofiary wybiera młode, piękne i zagubione kobiety, których nadzieja na karierę tłumi naturalny instynkt i wierzą mu bezgranicznie. A po drugiej stronie stają detektyw Jack Roth i jego partner Paco Contreras z pomocą pracującej pod przykryciem w jednym z nocnych klubów policjantki, którą gra Karolina Wydra. Plus specyficzne koafiury, stroje i muzyka z epoki. PIERWSZY ODCINEK BYŁ SOBIE TAKI, ALE MOŻE WARTO DAĆ JESZCZE SZANSĘ.

 

TVP 2 godz. 22:05

Prokurator (10-ost.) - serial kryminalny, Polska 2015, reż. Maciej Pieprzyca, wyk. Jacek Koman, Wojciech Zieliński, Magdalena Cielecka, Agata Wątróbska (45 min)

Jeden z większych moich zawodów. Naprawdę zapowiadał się nieźle. Ale skończyło się na tym, że to świetnie zrobione, ale jednak nic. Gdybyż to był film, to pewnie bym Was do kina zapraszał, ale nie jest. A rozciągnięte na odcinki, to tylko odkładanie finału na później. Niemniej zrobione tak, żeby nie wszystko się wyjaśniło do samego końca. Trwają rozmowy co do serii drugiej, której kibicuję, bo bywa tak, że druga seria jest lepsza. Więc czekam. A tymczasem NIEZŁE ZAKOŃCZENIE.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

I wojna światowa na morzu (World War I at Sea) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Rachel Bell (2x50 min)

Nowiutki dokument o wojnie morskiej dwóch supermocarstw: Wielkiej Brytanii i Niemiec w czasie I wojny światowej. O bitwach, które zadecydowały o wyniku wojny i wpłynęły na rozwój technologii. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 1 godz. 22:20

Klinika spalonych twarzy (Saving Face) - film dokumentalny, Pakistan/USA 2012, reż. Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy (50 min)

Historia dwóch kobiet, które zostały zaatakowane kwasem solnym. Lekarz Mohhamad Jawad jedzie do Pakistanu, by zrekonstruować ich zniekształcone twarze. A przy okazji dowiadujemy się dużo o paniach i ich życiu, i o smętnym losie ludzi w Pakistanie. LEPIEJ WIEDZIEĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV 4 o godz. 20:00 "Goście 2", czyli Christian Clavier i Jean Reno jeszcze raz przenoszą się ze średniowiecza do współczesności, by dziwić się światu I zadziwiać świat (118 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Wydział pościgowy", czyli Tommy Lee Jones, Wesley Snipes i Robert Downey Jr. w pościgówce z sensem (131 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Ostrożnie z dziewczynami", czyli komedia romantyczna z Cameron Diaz i Christiną Applegate dla przyjemności (90 min)

FilmBox o godz. 21:00 "Dzień żywych trupów", czyli tytuł mówi wszystko i wyczerpuje temat i widzów, ale są Mena Suvari i Ving Rhames (82 min)

Cinemax o godz. 21:35 "12 małp", czyli Terry Gilliam o żałosnej przyszłości z Bruce'em Willisem i Bradem Pittem (125 min)

Polsat o godz. 22:10 "Księżniczka i żołnierz", czyli boleśnie przewidywalny melodramat z 2001 roku (100 min)

TV Puls o godz. 22:25 "Kula w łeb", czyli kryminał z 2012 roku z Sylvestrem Stallone i Christianem Slaterem (88 min)

TVN 7 o godz. 22:55 "Wojna światów", czyli Stevena Spielberga widowiskowy prawie armageddon z Tomem Cruisem i Dakotą Fanning na jego rękach (116 min)

TVP 2 o godz. 23:05 "Ludzkie dzieci", czyli Clive Owen, Julianne Moore i Michael Caine w mrocznych klimatach nieodległej, ale bardzo nieprzyjemnej przyszłości (105 min)

TVP 2 o godz. 01:00 "Mama na obcasach", czyli o tym jak ciocia Kate Hudson zostaje zastępczą mamą (114 min)