Program TV na dziś: Brad Pitt pod Troją, bliźniaczki Olsen w Nowym Jorku, "Jedz i pij, mężczyzno i kobieto" Anga Lee i Kirsten Dunst w premierowej "Rozgrywce" [POLECAJ TV - 04.12.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 4.12

We wstępie tradycyjnie nie będę się rozpisywał i wspomnę tylko o rzeczach, których w zestawieniu niżej nie znajdziecie. I będą to rzeczy z bardzo, baaaaardzo różnych półek. I tak oto: w Polsacie o godz. 20:05 żenujące widowisko "Miss Supranational 2015" prowadzone przez Davinę Reeves i Macieja Dowbora, oczywiście na żywo, w HBO Comedy o godz. 20:10 "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem" oczywiście świetny, a w TVP Kultura o godz. 22:45 "Tygodnik kulturalny" Michała Chacińskiego. Polecaj wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę piątku. Bardzo.

FILM

TVN godz. 20:00

Troja (Troy) - dramat historyczny, USA/Malta 2004, reż. Wolfgang Petersen, wyk. Brad Pitt, Diane Kruger, Orlando Bloom, Brian Cox (201 min)

Swobodna, ale bardzo widowiskowa i zrealizowana z rozmachem adaptacja homerowskiej "Iliady". Król Sparty i król Myken, ruszają do Troi, by siłą uwolnić żonę tego pierwszego, znaczy Helenę legendarnej urody. A, że Parys, który zachwycony jej pięknem oddać jej nie chce, trzeba się będzie bić. Ale sprawa nie tylko w mieczu, ale również w polityce i w sercach. BOGATE, GWIAZDORSKIE, TROCHĘ ZA DŁUGIE, ALE DOBRZE ROBI.

 

TVN 7 godz. 20:00

Nowy Jork, nowa miłość (New York Minute) - komedia, USA 2004, reż. Dennie Gordon, wyk. Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, Eugene Levy, Andy Richter (91 min)

Od śmierci mamy, bliźniaczki mają się ku sobie nie bardzo. Ale jak jadą do Nowego Jorku, w którym każda ma coś ważnego do załatwienia, zbliżają się do siebie znowu. FAMILIJNA ZABAWA.

Cinemax godz. 20:00

Włoch szuka żony (Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata) - komedia obyczajowa, Włochy/Australia 1971, reż. Luigi Zampa, wyk. Alberto Sordi, Claudia Cardinale, Riccardo Garrone, Corrado Olmi (110 min)

Aktywny członek włoskiej kolonii emigrantów w Australii, pragnie żony wychowanej w poszanowaniu tradycyjnych wartości rodzinnych. Daje więc anons do gazet włoskich i wywołuje lawinę wydarzeń. CAŁKIEM PRZYJEMNE, NO I PIĘKNE BARDZO.

Ale kino+ godz. 20:10

Duży zeszyt (A nagy füzet) - dramat wojenny, Węgry/Niemcy/Francja/Austria 2013, reż. János Szász, wyk. Piroska Molnár, László Gyémánt, András Gyémánt, Ulrich Thomsen (107 min)

Premiera w telewizorze. W roku 1944 przez Węgry przechodzą niemieckie wojska. Rodzice 13-letnich bliźniaków wywożą dzieci do babci na prowincję, a ojciec daje im zeszyt, w którym mają zapisywać przemyślenia, przygody i doświadczenia. A babka okazuje się osobą podłą i okrutną. Węgierski kandydat do Oscara w 2014 roku. ROBI WRAŻENIE.

TVP Kultura godz. 20:25

Jedz i pij, mężczyzno i kobieto (Yin shi nan nu) - komedia obyczajowa, Tajwan/USA 1994, reż. Ang Lee, wyk. Chen-Lien Wu, Sihung Lung, Chao-jung Chen, Yu-Wen Wang (123 min)

Szef kuchni w najelegantszym hotelu w Taipei i najlepszy kucharz w mieście jest wdowcem, który do dorosłości wychował trzy córki. I wszystkie mieszkają nadal w jego domu. A kiedy w sąsiedztwie instaluje się pewna nieznośna wdowa, córki zaczynają zastanawiać się, czy wkrótce ich ojciec zacznie gotować dla jeszcze jednej kobiety. I TO MA WDZIĘK.

HBO godz. 20:30

Płatki na wietrze (Petals on the Wind) - dramat obyczajowy, USA 2014, reż. Karen Moncrieff, wyk. Heather Graham, Ellen Burstyn, Rose McIver, Bailey Buntain (85 min)

Premiera w telewizorze. Oto i tym razem, jak w wyżej wymienionym "Dużym zeszycie" mamy okrutną babkę i rodzeństwo, nad którym się pastwiła. Tym razem jednak spotykamy rodzeństwo już 10 lat po tym jak uciekło z ponurego poddasza. Teraz starają się zapomnieć o przykrej przeszłości. Ale łatwo nie jest. DO ZOBACZENIA.

 

Canal+ godz. 21:00

Rozgrywka (2 Faces Of January) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/Francja/USA 2014, reż. Hossein Amini, wyk. Oscar Isaac, Viggo Mortensen, Kirsten Dunst, Daisy Bevan (92 min)

Premiera w telewizorze. Pewien oszust i żona jego, w Atenach poznają sprytnego przewodnika, który wykorzystuje znajomość greckiego, by oszukiwać turystów. I z tej znajomości wyniknie nie tylko satysfakcja, między nimi rozpocznie się specyficzna gra. BYĆ MOŻE.

Stopklatka godz. 21:35

Kolekcjoner dusz (Isenhart) - thriller Niemcy/Austria 2011, reż. Hansjörg Thurn, wyk. Bert Tischendorf, Michael Steinocher, Sebastian Ströbel (145 min)

Przybrany syn kowala, dorasta na zamku Sigimunda von Laurina. Zakochuje się w jego córce, Annie, która wkrótce zostaje zamordowana. Chłopak postanawia więc wytropić mordercę. DO ZOBACZENIA.

TVN 7 godz. 21:55

Zabójcza perfekcja (Virtuosity) - SF, USA 1995, reż. Brett Leonard, wyk. Denzel Washington, Kelly Lynch, Russell Crowe, William Forsythe (106 min)

W Los Angeles policja stworzyła prototyp wirtualnego przestępcy, który oczywiście wymyka się spod kontroli. A były policjant, za cenę przywrócenia mu wolności i praw wszelakich ma go teraz wyeliminować. DOBRA ROBOTA.

TVP 1 godz. 22:25

Goldfinger - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 1964, reż. Guy Hamilton, wyk. Sean Connery, Gert Fröbe, Shirley Eaton, Honor Blackman (106 min)

Tym razem pan Bond wykrywa spisek miliardera Goldfingera. To jest ten, od którego zaczęło się szaleństwo gadżetów i to piosenka w wykonaniu Shirley Bassey była (co ja gadam, nadal jest) wielkim przebojem. LUBIĘ TO.

Polsat godz. 22:40

Tylko jeden (The One) - film sensacyjny USA 2001; reż. James Wong; wyst. Jet Li, Carla Gugino, Jason Statham (110 min)

I znowu moja słabość do kopaczo-nawalacza zwanego Jet Li wyjdzie na jaw, bo film polecam. Krew się leje, ciosy się mnożą i strzały ze wszystkiego, a mnie się podobało i chętnie zobaczę raz jeszcze. Oto bowiem Jet Li przemierzył 123 wszechświaty zabijając własne alternatywne istnienia, aby zostać tym jednym i zebrać w sobie moc wszystkich siebie ze wszystkich równoległych światów. Został mu do zabicia jeszcze jeden on. Ale sam siebie zaskoczy. KINO MOCNE.

SERIAL

FilmBox godz. 21:00

Transporter 2 (Transporter: The Series 2) - serial sensacyjny, Francja/USA/Niemcy 2014, reż. Eric Valette, wyk. Chris Vance, François Berléand, Charly Hübner, Violante Placido (2x49 min)

Druga seria odcinkowej wersji przygód agenta tajnych służb. Znowu jest szynko i głośno, ale sprawę ma nie jedną, a kilka. ALE BEZ EUFORII.

DOKUMENT

Planete+ godz. 19:50

Mowa ciała, klucz do ludzkich emocji (Body Language) - film dokumentalny, Kanada 2013, reż. Doina Harap, Iolande Cadrin-Rossignol (52 min)

Ludzkie ciało wysyła mnóstwo sygnałów, których ludzie nie są w stanie w pełni kontrolować. Dokument pozwala widzowi odkryć tajemnice zachowań niewerbalnych. CIEKAWOŚĆ JEST.

TVP 1 godz. 20:25

Życia nie można zmarnować - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Krzysztof Tadej (54 min)

Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, franciszkanie konwentualni, zostali zastrzeleni przez członków komunistycznej organizacji Świetlisty Szlak. Film jest opowieścią o ich życiu i działalności. WARTO ZNAĆ. CHYBA.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Żądza śmierci", czyli Steven Seagal jedzie do Rosji i kopie (98 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Witaj, Święty Mikołaju!", czyli Chevy Chase jako Clark Griswold i wielka familijna zabawa (97 min)

CBS Europa o godz. 21:00 "Sprawca Zero", czyli Aaron Eckhart i Ben Kingsley pod napięciem (96 min)

AXN o godz. 22:00 "Prestiż", czyli kostiumowy film z Hugh Jackmanem, Christianem Bale'em i Michaelem Cainem (130 min)

TVP 2 o godz. 23:00 "Bez odwrotu", czyli Mena Suvari w średniej sensacji (86 min)

TVN o godz. 23:20 "Piekielna zemsta", czyli Nicolas Cage bez sensu, ale z napięciem (104 min)

TVP Kultura o godz. 23:40 "Czas apokalipsy: Powrót", czyli autorska, poszerzona wersja dzieła Francisa Forda Coppoli (194 min)

TV Puls o godz. 23:55 "Rambo 3", czyli Sylvester Stallone na froncie (102 min)

TVP 1 o godz. 00:25 "Homeland 2", czyli pierwszy odcinek drugiej serii jednego z najlepszych serialu z napięciem, jeszcze raz (53 min)