Program TV na dziś: "Sherlock" w publicznej, Jack Black w "Szkole rocka", Heath Ledger jako "Casanova", "Burza lodowa" z Sigourney Weaver i oczywiście Sean Connery jako Bond w "Operacja Piorun" [POLECAJ TV - 11.12.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 11.12

Dzisiaj bez długich wstępów, bo w Polecaju wyjątkowo dużo propozycji. Wspomnę więc tylko o tym, że prócz tego, co znajdziecie niżej, oczywiście zapraszam do TVP Kultura o godz. 22:30 na "Tygodnik kulturalny". I przypomnę, że w Comedy Central dzień jak co dzień, czyli o godz. 22:00 "Lip Sync Battle". Tym razem Mike Tyson vs. Terry Crews. Polecaj wraca oczywiście jutro, a dzisiaj dobrego życzę piątku. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Szkoła rocka (The School of Rock) - komedia USA/Niemcy 2003, reż. Richard Linklater, wyk. Jack Black, Mike White, Joan Cusack, Adam Pascal, Lucas Papaelias, Chris Stack, Sarah Silverman (140 min)

Jack Black gra tu tak niespełnionego jak szalonego muzyka rozkochanego w rocku, który aby wyjść z kłopotów finansowych, małym podstępem zostaje zastępczym nauczycielem muzyki w szkole. I jako, że nie umie nic innego, wpada na pomysł, aby z uczniów złożyć zespół rockowy i wziąć udział w konkursie rockowych talentów. Dużo świetnej rockowej muzyki, zakręcone szaleństwo pana Blacka i bardzo pozytywny klimat. DOBRA ZABAWA DLA RODZINKI CAŁEJ.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Casanova - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Lasse Hallström, wyk. Heath Ledger, Sienna Miller, Jeremy Irons, Oliver Platt (107 min)

Panu Giacomo nie potrafi i chyba nawet się nie stara oprzeć się żadna kobieta. Żadna? Każda kosa przecież trafi wreszcie na jakiś kamień. Ta też. NA WESOŁO, ALE CIENIUTKO.

TVN godz. 20:00

Red - film sensacyjny, USA 2010, reż. Robert Schwentke, wyk. Bruce Willis, Morgan Freeman, Mary-Louise Parker, Helen Mirren (111 min)

Pan Frank był agentem CIA, ale teraz jest na emeryturze. I byłby na tek emeryturze dożył dni swoich w spokoju, ale ktoś spróbował go zabić, co mu się nie spodobało, więc postanawia - i robi co postanowił - dociec komuż tak jego obecność na świecie przeszkadza. BRUCE WILLIS W FORMIE, FILM TEŻ.

Polsat godz. 20:05

Rio - film animowany, USA 2011, reż. Carlos Saldanha (96 min)

Papuga Blu dowiaduje się, że jest ostatnim samcem z gatunku ary modrej, a w Rio znajduje się ostatnia samica. Wraz z opiekunem wyrusza do Brazylii, aby umożliwić przetrwanie gatunkowi. Plus niezły dubbing. DOBRE DO UŚMIECHU.

Ale kino+ godz. 20:10

Poza wszelkim podejrzeniem (La prochaine fois je viserai le coeur) - film kryminalny, Francja 2014, reż. Cédric Anger, wyk. Guillaume Canet, Ana Girardot, Jean-Yves Berteloot, Patrick Azam (106 min)

Lubię francuskie kryminały, bo mają swój charakterystyczny klimat. Oczywiście dopóki nie próbują być kryminałami amerykańskimi. Ten z tą próbą nie przesadza, więc lubię. Oto jest seryjny morderca młodych kobiet, który taką ma pewność siebie i nieuchwytności swojej, że wysyła do policjantów listy i kpi z policjantów pracy. Na faktach i dobre, więc WARTO OBEJRZEĆ.

TVP Kultura godz. 20:25

Burza lodowa (The Ice Storm) - dramat obyczajowy, USA 1997, reż. Ang Lee, wyk. Kevin Kline, Joan Allen, Sigourney Weaver, Adam Hann-Byrd (108 min)

Adaptacja bestsellerowej powieści Ricka Moody'ego z 1994 r. i nagroda w Cannes za najlepszy scenariusz. Zaprzyjaźnione ze sobą od lat dwie rodziny szykują się do Święta Dziękczynienia. W przeddzień służby meteorologiczne ostrzegają przed nadciągającą burzą lodową, najsilniejszą od lat. I tak się zaczyna, a potem skazani są na siebie, a my dostajemy - podobno - jeden z najciekawszych i najbardziej wnikliwych portretów rodziny amerykańskiej lat 70., a do tego po prostu NIEZŁY FILM I ŚWIETNĄ ROLĘ SIGOURNEY WEAVER.

Polsat Film godz. 21:00

Rekrut (The Recruit) - thriller USA 2003, reż. Roger Donaldson, wyk. Al Pacino, Colin Farrell, Bridget Moynahan (140 min)

W znakomitej obsadzie i z dopasowanym do niej scenariuszem. Jeden z najwybitniejszych absolwentów amerykańskich wyższych uczelni otrzymuje propozycję pracy w CIA. Zanim jednak wkroczy do akcji, czeka go długie szkolenie, które kończy najtrudniejszy z egzaminów. Zadanie polega na wykryciu szpiega działającego wśród pracowników agencji, a stawką jest życie przyszłego agenta. ZAJMUJĄCE, INTRYGUJĄCE, BARDZO DOBRE.

Canal+ godz. 21:00

Diabelska plansza Ouija (Ouija) - horror, USA 2014, reż. Stiles White, wyk. Olivia Cooke, Ana Coto, Daren Kagasoff, Bianca A. Santos (89 min)

Premiera w telewizorze, ale mało porywająca niestety. Oto grupa przyjaciół próbuje z użyciem planszowej gry nawiązać kontakt z niedawno zmarłą koleżanką. I wpadają na trop tajemnicy. I na tej planszy muszą zmierzyć się z przerażającą - niestety tylko ich - siłą. DO PRZESPANIA RACZEJ.

CBS Europa godz. 21:00

Na linii ognia (In the Line of Fire) - dramat sensacyjny, USA 1993, reż. Wolfgang Petersen, wyk. Clint Eastwood, John Malkovich, Rene Russo, Dylan McDermott (123 min)

Starzejący się agent służb specjalnych, Frank Horrigan, odpowiedzialny za bezpieczeństwo prezydenta USA, musi stoczyć śmiertelny pojedynek z psychopatycznym terrorystą o wielu twarzach. DLA EASTWOODA ZAWSZE WARTO.

TVP 1 godz. 21:25

Operacja "Piorun" (Thunderball) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1965, reż. Terence Young, wyk. Sean Connery, Adolfo Celi, Claudine Auger, Luciana Paluzzi (125 min)

Prawdziwy Bond w akcji, czyli z czasów kiedy był jeszcze iście komiksową, superbohaterską opowieścią. Tym razem Sean Connery walczy z międzynarodową organizacją przestępczą, której szef pod groźbą detonacji dwóch bomb atomowych wykradzionych z arsenałów NATO domaga się pokaźnego okupu. Plus Oscar za efekty specjalne i piosenka w wykonaniu Toma Jonesa. ŚWIETNA ZABAWA OCZYWIŚCIE.

HBO godz. 22:00

Kenau: Wojowniczka z Haarlemu (Kenau) - film historyczny, Holandia/Węgry/Belgia 2014, reż. Maarten Treurniet, wyk. Monic Hendrickx, Barry Atsma, Sallie Harmsen, Sophie van Winden (108 min)

Premiera w telewizorze. Jest rok 1572 i trwa wojna osiemdziesięcioletnia. Miasto Haarlem w Holandii zostaje zaatakowane przez wojska króla Hiszpanii, a pani Kenau staje na czele armii pań i postanawiają ze wszystkich sił bronić ukochanego miasta przed najeźdźcą. EFEKTOWNIE, KRWAWO I DO KOŃCA.

AXN godz. 22:00

Żołnierze kosmosu (Starship Troopers) - SF, USA 1997, reż. Paul Verhoeven, wyk. Casper Van Dien, Dina Meyer, Denise Richards (129 min)

Scenariusz zainspirowany przykurzona już dzisiaj nowelą Roberta A. Heinleina z 1959 r. W XXIV w. ludzie dzielą się na cywili i wojskowych. Piątka licealistów kończy szkołę i postanawia wstąpić w szeregi armii. A wkrótce Ziemię atakują paskudne robale z kosmosu, które opanowały już planety w pobliżu i teraz atakują naszą kochaną żywicielkę. No więc ludzie decydują się podjąć rękawice i robale wytłuc. NIEZWYKLE WIDOWISKOWY POCZĄTEK SERII.

 

Polsat godz. 22.10

Niewidzialny (Stealth) - film sensacyjny, USA 2005, reż. Rob Cohen, wyk. Josh Lucas, Jessica Biel, Jamie Foxx, Sam Shepard (121 min)

Trójka pilotów otrzymuje zadanie przetestowania samolotu bojowego, sterowanego za pomocą sztucznej inteligencji. Podczas próbnego lotu maszyna wymyka się spod kontroli. To ma ekscytować bardzo, a tylko SIĘ OGLĄDA JAK SIĘ JUŻ MUSI.

TVN 7 godz. 22:25

Jonah Hex - sensacyjny, USA 2010, reż. Jimmy Hayward, wyk. Josh Brolin, John Malkovich, Megan Fox, Michael Fassbender (81 min)

Tytułowy łowca nagród, aby nie pójść do więzienia, podejmuje się trudnego zadania. Ma zatrzymać niebezpiecznego wywrotowca, który zbiera armię i pragnie dokonać secesji. A w tle oczywiście jeszcze wątek osobisty. OGÓLNIE ŚREDNIE.

 

TVP Kultura godz. 23:30

Mulholland Drive (Mulholland Dr.) - thriller, USA/Francja 2001, reż. David Lynch, wyk. Naomi Watts, Laura Elena Harring, Jeanne Bates, Scott Wulff (145 min)

Pani traci pamięć w wypadku samochodowym, a druga pani przybywa do Kalifornii, by zrobić karierę filmową. I ta przypadkowa znajomość przeradza się w burzliwy romans. WSZYSTKO W OPARACH LYNCHOWEGO MROKU I ABSURDU, WIĘC SZKODA, ŻE TAKIE NUDNE.

TVN godz. 00:30

Odjazdowe dziewczyny (Pledge This!) - komedia, USA 2006, reż. Strathford Hamilton, William Heins, wyk. Paris Hilton, Paula Garcés, Sarah Carter, Simon Rex (91 min)

Koszmarnie głupia komedia dla tych, którzy lubią przyglądać się jak aktorzy dają się upokorzyć. Na jednym z uniwersytetów, przewodnicząca bractwa poszukuje dziewczyny, która spełni jej wymagania i pomoże jej stowarzyszeniu wygrać w konkursie na bractwo najlepsze. Plus Paris Hilton gorsza niż zwykle. DO ZAŚNIĘCIA.

SERIAL

AXN Black godz. 19:50

Prawdziwi 2 (Äkta människor) - serial SF, Szwecja 2012, reż. Harald Hamrell, wyk. Andreas Wilson, Lisette Pagler, Eva Röse (58 min)

Jeszcze raz druga seria. Jeśli nie pamiętacie pierwszej, to przypomnę, że rzecz się dzieje w Szwecji, w której popularne są niezwykle Huboty, czyli roboty łudząco do ludzi podobne i ludzi zastępujące. A w tzw. przestrzeni publicznej pojawiają się i walczący o prawa hubotów ludzie, i zbuntowane huboty, i ludzie, którzy hubotów chcą się pozbyć siłą i wirus, który hubotom miesza w układach scalonych. Zarażone huboty stają się niebezpieczne i wymykają się spod kontroli. Te, które szukają sensu istnienia szukają zaginionego kodu Davida, czyli kod, który je wyzwoli. Pierwszy sezon był lepszy, ale to BARDZO JEST NIEZŁE.

 

HBO 2 godz. 22:00

Kto się odważy (Show Me a Hero) - obyczajowy, USA 2015, reż. Paul Haggis, wyk. Oscar Isaac, Catherine Keener, Alfred Molina, Winona Ryder (60 min)

Jeszcze raz od nowa, czyli pierwsze dwa (z sześciu) odcinki serialu polityczno, socjologiczno, obyczajowego, zainspirowanego prawdziwymi wydarzeniami. Rzecz się dzieje w latach 80., a głównym bohaterem - prócz samej intrygującej historii - jest młody burmistrz średniej wielkości mieściny Yonkers. Sytuacja jest tym ciekawsza, że ów burmistrz ma niedużo po dwudziestce, a pierwszym jego zadaniem będzie wybudowanie tanich mieszkań komunalnych w dzielnicy bogatych białych obywateli, bo tak mu każe wyrok sądu. Domyślacie się, że nie będzie w dzielnicy marszów poparcia. Sześć odcinków, kilka naprawdę ważnych pytań i nieźle zagrane. NIE MUSI, ALE MOŻE SIĘ SPODOBAĆ.

HBO Comedy godz. 22:25

Dziewczyny 4 (Girls) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Lena Dunham, Jemima Kirke, Allison Williams, Adam Driver (30 min)

I to też jeszcze raz od początku tegoroczny sezon przebojowego serialu Leny Dunham, który dawno już przestał być tylko odpowiedzią na niegdysiejszy i trochę naciągany wizerunek nowojorskiego życia pań ujęty w serialu "Sex w wielkim mieście". Ja tego nie kupuję, ale wciąż ZACHWYCA KRYTYKÓW.

TVP 2 godz. 22:35

Sherlock - serial kryminalny, Wielka Brytania 2010, reż. Paul McGuigan, wyk. Benedict Cumberbatch, Vinette Robinson, Martin Freeman, Tanya Moodie (88 min)

Od początku dziewięć odcinków najgłośniejszej od lat i bardzo intrygującej adaptacji opowieści o największym z detektywów. Krótko mówiąc jeszcze jedna powtórka wspaniałego serialu, z Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem. RZECZ WYŚMIENITA.

DOKUMENT

Fakus TV godz. 20:00

50 sposobów na zabicie mamusi (50 Ways to Kill Your Mammy) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2014, wyk. Baz Ashmawy, Nancy Ashmawy (60 min)

Irlandzki prezenter radiowy i telewizyjny, Baz Ashmawy, zabiera swoją mamę w niezapomnianą podróż, podczas której starsza pani ma okazję spróbować różnych zwariowanych wyzwań. Może to wyglądać na głupie, ale TO NAPRAWDĘ NIEZŁA ZABAWA.

Planete+ godz. 21:30

Historia Żydów (The Story of Jews) - serial dokumentalny, Wlk.Bryt. (5x50 min)

Całość, czyli pięć odcinków prowadzonej przez Simona Schama, opowieści o Żydach od czasów starożytnych, aż po współczesność. W pierwszym odcinku sięga roku 1800 p.n.e., kiedy Abraham przywędrował z Ur w Mezopotamii do ziemi Kanaan. DUŻA RZECZ, WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 o godz. 23:35

Nietoperze: krwawe żniwa (Bats: Human Harvest) - horror, USA 2007, reż. Jamie Dixon, wyk. Pollyanna McIntosh, Tomas Arana, David Chokachi, Bill Cusack (88 min)

O amerykańskiej jednostce specjalnej, która podczas akcji w Afganistanie natrafia na żądne krwi, genetycznie zmutowane stwory. HELL YEAH.

 

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV 4 o godz. 20:00 "Szczęki", czyli z 1975 roku Stevena Spielberga opowiastka dzisiaj już mało dreszczowa, ale z sentymentu można (130 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Atak na posterunek", czyli Ethan Hawke i Laurence Fishburne bardzo sensacyjnie (105 min)

TVP 1 o godz. 20:25 "Szepty pustyni", czyli pierwsza z dwóch części niemieckiej opowieści dramatyczno melodramatycznej w okolicznościach przyrody bliskiego wschodu (45 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Stosunki międzymiastowe", czyli komedia romantyczna z Drew Barrymore (102 min)

Universal o godz. 22:00 "Zły Mikołaj", czyli zblazowany Billy Bob Thornton jako zblazowany nieświęty Mikołaj (98 min)

TVN o godz. 22:10 "Drzewo Jozuego", czyli sensacyjny Dolph Lundgren z siłą wodospadu (108 min)

Ale kino+ o godz. 22:10 "Zdążyć przed północą", czyli irytująca, ale zabawna komedia z Robertem De Niro i Charlesem Grodinem z 1988 roku (121 min)

Stopklatka TV o godz. 22:25 "Ostatnia misja", czyli Wojciecha Wójcika niezła sensacja z Peterem J. Lucasem i Januszem Gajosem przede wszystkim (101 min)

TV Puls o godz. 00:10 "Strażnik czasu", czyli Jean-Claude Van Damme jak to on (98 min)

TVP 1 o godz. 00:40 "Gladiator", czyli Russell Crowe i Joaquin Phoenix widowiskowo (148 min)

Polsat o godz. 00:45 "Planeta małp", czyli Tima Burtona małpi film z Markiem Wahlbergiem z 2001 roku, zrealizowany z przytupem (119 min)