Program TV na dziś: "Koniec dzieciństwa", czyli serialowa premiera z mocą, maraton z "Jo", maraton z "Tulipanem" i sylwestrowe przytupaje [POLECAJ TV - 31.12.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 31.12

Już się bałem, że sylwestrowa ramówka ograniczy się do przytupajów i powtórek powtórek, ale Canal+ zadbał o premierę brytyjskiego miniserialu "Koniec dzieciństwa" od godz. 20:00. Dobre maratony serialowe znajdziecie też w FOX gdzie od godz. 21:00 będzie emisja ośmiu odcinków francusko brytyjskiego serialu kryminału "Jo" z Jeanem Reno i Jill Hennessy, w FilmBox Premium od godz. 21:00 pięć odcinków brytyjskiego serialu kryminalnego "Lęk" z 2012 roku, w Universal od godz. 21:00 kilka odcinków "CSI: Kryminalne zagadki Miami 9", a Kino Polska chyba odpuściła sylwestra, bo w ramówkę wrzuciła całość, czyli sześć odcinków "Tulipana". Natomiast Comedy Central od godz. 20:55 wrzuciła trzy "Roasty". Obiektami niewybrednych żartów kolegów będą kolejno: Charlie Sheen, James Franco i Roseanne Barr.

Co jeszcze? W TTV o godz. 22:30 45 minut reportażu "Victoria's Secret Fashion Show 2015". W TVP 1 o godz. 22:30 "Sylwestrowa rewia gwiazd", czyli w sylwestrowy nastrój, niestety mało fajnie - jeśli będzie to podobne do razów poprzednich - spróbują naród wprowadzić Katarzyna Kwiatkowska, Katarzyna Pakosińska i Artur Orzech. Dostali na to prawie godzinę.

O tych, których współczesne hity bardziej męczą niż cieszą, a jednak chcieliby potańczyć przy telewizorze, zadbała TVP Rozrywka, która zaplanowała kolejno koncerty: o godz. 22:05 Zdzisławy Sośnickiej z 1988 roku, o godz. 23:15 Violetty Villas z 1999, o godz. 00:25 Ich Troje z roku 2001, i na koniec, o godz. 01:20 Krzysztofa Krawczyka z roku 1998.

No i zanim przejdziemy do okolicznościowych wielkich przytupajów, jeszcze w HBO2 o godz. 22:00 koncert Katy Perry "The Prismatic World Tour" z mijającego właśnie roku, a w TVP Kultura nowy rok można przywitać z zespołem Queen, bo o godz. 23:55 zaczyna się koncert "Hungarian Rhapsody" z roku 1986.

No i teraz to co najważniejsze. Przynajmniej teoretycznie. O godz. 19:55 rozpoczyna się "Sylwester z Dwójką 2015. Europa bawi się we Wrocławiu" , na którym wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Sarsa, Margaret, a wodzirejami będą Tomasz Kammel, Halina Mlynkova, Maciej Musiał i piękna Marcelina Zawadzka.

TVN zaczyna swój "FUNtastyczny Kraków - Sylwester 2015" o godz. 19:45. Tu wystąpią m.in. Natalia Kukulska, Anna Wyszkoni, Patrycja Markowska, Afromental, a imprezę poprowadzą Magda Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak. O godz. 20:00 "Sylwestrową Moc Przebojów 2015" rozpocznie Polsat. Koncert prowadzili będą Agnieszka Popielewicz, Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Dowbor i Krzysztof Ibisz. A wystąpią m.in. Boney M, Beata Kozidrak, Cleo, Golec uOrkiestra, Wilki, Małgorzata Walewska, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Pectus, Kamil Bednarek,Enej, Poparzeni Kawą Trzy i Piersi. O tej samej porze, czyli o godz. 20:00 swoją relację z okolicznościowego koncertu rozpocznie Polo TV. Tu wystąpią gwiazdy disco polo i tzw. polskiej sceny dance. A zatem do wyboru, i do koloru. A, no i jeśli jesteście ciekawi, co ma dla nas pan Prezydent, to jego orędzie noworoczne rozpocznie się w TVP 1 o godz. 20:00. Ja również życzenie składam, które znajdziecie z małym dodatkiem tutaj .

A Polecaj oczywiście - nie zważając na możliwe problemy - będzie na Was czekał również jutro. A tymczasem udanego czwartku życzę.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Legalna blondynka (Legally Blonde) - komedia, USA 2001, reż. Robert Luketic, wyk. Reese Witherspoon, Luke Wilson, Selma Blair, Matthew Davis (96 min)

Zbudowana ze stereotypów blondynka Elle Woods jest najpopularniejszą dziewczyną w szkole i finalistką konkursu piękności. Przyszłość wiąże z bogatym Warnerem Huntingtonem. Ten jednak zamiast się oświadczyć zrywa z nią, żeby nie przynosiła mu wstydu jak będzie już prawnikiem. Ona się wkurza i postanawia - nie rezygnując ze swoich różowo blondynkowych przyzwyczajeń - zadziwić wszystkich udając się na studia prawnicze. I zadziwia. Mnie też zadziwiła, bo OGLĄDA SIĘ Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

TVP Kultura godz. 20:20

Backbeat - dramat biograficzny, Wielka Brytania/Niemcy 1994, reż. Iain Softley, wyk. Sheryl Lee, Stephen Dorff, Ian Hart, Gary Bakewell (96 min)

Opowieść o początkach kariery The Beatles - przyjaźni łączącej Johna Lennona z basistą Stuartem Sutcliffe'em, wpływie Astrid Kirchherr na wizerunek zespołu oraz kłótni, która rozdzieliła przyjaciół. NIEZŁE.

TVP 1 godz. 20:30

Pretty Woman - komedia romantyczna, USA 1990, reż. Garry Marshall, wyk. Julia Roberts, Richard Gere, Ralph Bellamy, Jason Alexander (115 min)

Nie było w święta, więc dzisiaj. Znacie to przecież. Oto prostytutka o złotym sercu i z zasadami poznaje biznesmena i w okolicznościach romantycznie zabawnych państwo zakochują się w sobie i mimo przeciwności spróbują żyć życiem wspólnym. POZYCJA KLASYCZNA.

TVP 1 godz. 00:25

Ze śmiercią jej do twarzy (Death Becomes Her) - komedia USA 1992; reż. Robert Zemeckis; wyst. Meryl Streep, Bruce Willis, Goldie Hawn (130 min)

Madeline, gwiazda show-biznesu, coraz bardziej odczuwa nieubłagany upływ czasu. Ratunkiem okazuje się dr Menville, narzeczony jej przyjaciółki Helen, który jest cenionym specjalistą chirurgii plastycznej. Niewinna z pozoru znajomość kończy się ślubem. Wściekła z rozpaczy Helen poprzysięga zemstę. Po latach kobiety znów się spotykają. Madeline jest zdruzgotana wyglądem dawnej przyjaciółki. Chwytając się każdego sposobu na ratowanie upadłej urody, trafia do tajemniczej kobiety, od której otrzymuje specyfik gwarantujący wieczną młodość i urodę. UROCZE.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Koniec dzieciństwa (Childhood's End) (1/3) - serial SF, USA 2015, wyk. Daisy Betts, Charles Dance, Osy Ikhile, Julian McMahon (3x78 min)

Premiera w telewizji. Ziemię opanowuje obca cywilizacja. Obiecuje ludziom, że będzie dzięki nim bezpiecznie, że nie będzie chorób, za to radość będzie i wszech dobrobyt. Ale - tak, oczywiście - z czasem przybysze ujawniają prawdziwy powód wizyty. Bo przecież nie przylecieli tu żeby zrobić nam dobrze, nie? No właśnie. NIEZŁA ROBOTA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 21:00

Megawąż (Mega Snake) - horror, USA 2007, reż. Tibor Takács, wyk. Michael Shanks, Siri Baruc, Michal Yannai, Ben Cardinal (90 min)

Podczas kłótni rozbija się słoiczek z okazem pacholęcia rzadkiego - jak się okaże później, dobrze że rzadkiego - gatunku węża. Jego wyjątkowość polega na trzech rzeczach. Pierwsza to taka, że lubi zjadać ludzi, druga że jest od ludzi mądrzejszy, i trzecia, że ilekroć je coś żywego niemal natychmiast rośnie bardzo. Pełza więc, zjada i rośnie, ale i on trafi na kamień. SZALONY SPECJAŁ Z KRÓLESTWA KICZU.