Program TV na dziś: Robert De Niro i Halle Berry w filmie "Sylwester w Nowym Jorku", Daniel Craig w "Domu Snów", Anthony Hopkins jako "Hannibal" [POLECAJ TV - 02.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 02.01

I we wstępie, poza odesłaniem do listy niżej, wspomnę, że alternatywą dla pozycji jakie tam znajdziecie, może być jeszcze koncert Morrissey 25 z 2013 roku w TVP Kultura o godz. 22:10. Albo kabarety: w TVP 2 o godz. 20:05 "Świętokrzyska Gala Kabaretowa" z 2015 roku, i w Polsacie od godz. 20:00 "10-lecie Kabaretu Skeczów Męczących" z roku 2013. Polecaj oczywiście wraca jutro, a dzisiaj dobrej życzę soboty.

FILM

TVN godz. 20:00

Sylwester w Nowym Jorku (New Year's Eve) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Garry Marshall, wyk. Michelle Pfeiffer, Zac Efron, Robert De Niro, Halle Berry (118 min)

Losy kilkorga Nowojorczyków przetną na się na ulicach miasta w jedną z najbardziej magicznych nocy roku - w wieczór sylwestrowy. WSZYSTKIE GWIAZDY HOLLYWOODU W JEDNYM FILMIE. A DLA MNIE I TAK TYLKO HALLE BERRY.

 

Cinemax godz. 20:00

Dumni i wściekli (Pride) - komediodramat, Wielka Brytania/Francja 2014, reż. Matthew Warchus, wyk. Bill Nighy, Imelda Staunton, Dominic West, Paddy Considine (116 min)

Lato, 1984 rok. Z powodu reform Margaret Thatcher związki zawodowe ogłaszają strajk. Grupa aktywistów z organizacji LGBT postanawia zatem zorganizować zbiórkę pieniędzy dla protestujących. A uzbierane środki zawożą busem do konserwatywnego walijskiego miasteczka. I to zderzenie kultur bawiąc, uczy, ucząc, bawi. ŚWIETNA ROBOTA.

Ale kino+ godz. 20.10

Zimne dranie (The Ice Harvest) - komedia kryminalna, USA 2005, reż. Harold Ramis, wyk. John Cusack, Billy Bob Thornton, Lara Phillips, Connie Nielsen (84 min)

Dwaj kumple tuż przed świętami robią wielki przekręt, i kradną z konta szefa mafii dwa miliony dolarów. A jak Tymczasem mafia zauważa, że ktoś ją obrobił, więc konsekwencje muszą być. BEZ EKSTAZY, ALE Z KLASĄ I NA WESOŁO.

TVP Kultura godz. 20:20

Pragnienie miłości (Después de Luc~a) - obyczajowy, Mek./Fr. 2012, reż. Michel Franco, wyk. Tessa Ia, Gonzalo Vega Jr., Tamara Yazbek, Hernán Mendoza (103 min)

Dziewczyna przeprowadza się z ojcem do miasta Meksyk, a jej tragedia zaczyna się, gdy do Internetu trafia intymne nagranie z jej nowym chłopakiem. Wideo niebawem zna już prawie każdy uczeń jej szkoły, a ona staje się obiektem szykan. DLA PRZESTROGI.

TVP 2 godz. 20:25

Dom snów (Dream House) - thriller, USA 2011, reż. Jim Sheridan, wyk. Daniel Craig, Naomi Watts, Rachel Weisz, Elias Koteas (86 min)

Pewien wydawca bierze żonę i dwie córki i przenosi się z Manhattanu do miasteczka w Nowej Anglii. Wkrótce dowiaduje się, że w jego nowym domu przed laty zamordowano kobietę i jej dzieci, a mąż i ojciec o tę zbrodnię podejrzewany wciąż żyje i wolnością się cieszy. I w tych okolicznościach nasz wydawca ma przeczucie, że jego rodzina może podzielić los byłych lokatorów budynku, więc próbuje jakoś temu zaradzić. JEST NAPIĘCIE, CHOCIAŻ ZMIENNE.

TVP 1 godz. 22:05

Płonąca pułapka (Ladder 49) - dramat obyczajowy USA 2004; reż. Jay Russell; wyst. Joaquin Phoenix, John Travolta, Jacinda Barrett, Robert Patrick (135 min)

O strażaku ofiarnym i w swoim fachu najlepszym, który jednak przeżywa poważny życiowy kryzys na granicy depresji. Myśli nawet o pożegnaniu się z zawodem. I wtedy właśnie uwięziony zostaje na 20. piętrze płonącego wieżowca, a koledzy z oddziału natychmiast ruszają na pomoc. Muszą do niego dotrzeć zanim skończy mu się tlen. NIEZŁA ROBOTA.

Stopklatka TV godz. 22:10

Nowokaina (Novocaine) - komedia sensacyjna, USA 2001, reż. David Atkins, wyk. Chelcie Ross, Steve Martin, Laura Dern, Helena Bonham Carter (95 min)

Komedia oparta na vis comice Steve'a Martina i wspaniałości Heleny Bohnam Carter. A chodzi o to, że ustatkowany dentysta daje się oczarować ujmującej pacjentce i kończy jako poszukiwany listem gończym przestępca. SŁABIUTKIE TO NIESTETY.

TVP 2 godz. 22:10

Hannibal - thriller, Wlk.Bryt./USA 2001, reż. Ridley Scott, wyk. Anthony Hopkins, Giancarlo Giannini, Julianne Moore, Gary Oldman (125 min)

Od wydarzeń przedstawionych w "Milczeniu owiec" minęło już 10 lat. Milioner Verger, przed laty potwornie okaleczony przez Hannibala Lectera, chce przekazać FBI, na ręce Clarice Starling, materiały, które pomogą w schwytaniu psychopaty. Agentka ma być jego przynętą. Tym razem Anthony "Hannibal" Hopkins tym razem sam znajdzie się w niebezpieczeństwie. WYSOKIE NAPIĘCIE.

TVN godz. 22:15

Dopóki piłka w grze (Trouble with the Curve) - dramat obyczajowy USA 2012; reż. Robert Lorenz; wyst. Clint Eastwood, Chelcie Ross, Raymond Anthony Thomas (110 min)

Pan Gus jest łowcą talentów bejsbolowych. Ale szefowie nie mają zamiaru przedłużyć z nim kontraktu, więc rusza za miasto, żeby sprawdzić dobrze zapowiadającego się zawodnika. A w podróż bierze córkę, z którą nie był jakoś szczególnie związany. I TO JEST NIEZŁE. BO EASTWOOD.

 

TV 4 godz. 23:00

Pirania 3DD (Piranha 3DD) - horror komediowy, USA 2012, reż. John Gulager, wyk. Danielle Panabaker, Katrina Bowden, Christopher Lloyd (89 min)

Parodia filmu z Krainy Łowców Kiczu. W parku wodnym "Wielkie Zmoczenie" trwają przygotowania do sezonu. Niebawem okazuje się, że w okolicznych wodach pojawiły się piranie, więc zaczyna się rzeź. No pewnie, że głupie, ale tym razem to - przynajmniej częściowo - zamierzone. KUPA RADOŚCI, Z PRZEWAGĄ...

 

SERIAL

13 Ulica godz. 20:00

Zaginiona (Disparue) - serial kryminalny, Francja, wyk. François-Xavier Demaison, Pierre-François Martin-Laval, Alix Poisson, Alice Pol (4x60 min)

Powtórka znakomitego francuskiego kryminału. Trzymający w napięciu francuski dramat, w którym zniknięcie nastolatki daje początek śledztwu, które ujawni niejeden mroczny sekret. Dzisiaj odcinki cztery, reszta, czyli kolejne cztery jutro. JEST NAPIĘCIE.

Cinemax godz. 22:00

Luck - serial obyczajowy, USA 2012, reż. Michael Mann, wyk. Dustin Hoffman, Dennis Farina, John Ortiz, Nick Nolte (56 min)

Pan Bernstein po odbyciu wyroku opracowuje plan zemsty, związany ze słynnym torem wyścigów konnych. O pomoc w realizacji planu prosi swojego szofera i konnego trenera. Plus ciekawostka, czyli udział Weroniki Rosati. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Jak imigranci zostali miliarderami (Vom Pionier zum Millionär) - serial dokumentalny, Niemcy/USA 2010, reż. Achim Scheunert (52 min)

Bardzo ciekawa premiera w telewizorze, czyli rzecz o tym, jak kilku emigrantów z Niemiec stało się multimilionerami. Historia o tym, jak powstały najsłynniejsze dżinsy, fortepiany, ketchupy i odrzutowce. W dzisiejszym odcinku William Boeing. Część pierwsza z pięciu. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 22:00

Mantykora: legendarny potwór (Manticore) - horror SF, USA 2005, reż. Tripp Reed, wyk. Robert Beltran, Jeff Fahey, Chase Masterson, Heather Donahue (88 min)

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Iraku zostają wysłani na poszukiwanie zaginionych dziennikarzy. Docierają do miasteczka, którego mieszkańcy nie żyją, a w okolicy grasuje bestia - Mantykora. PRZERAŻAJĄCO SŁABE.