Program TV na dziś: świetny serial "Gomorra", Rowan Atkinson w "Wyścigu szczurów", "Interstellar" z Matthew McConaugheyem albo "Brunet wieczorową porą" [POLECAJ TV - 06.01.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 06.01

Nie będę Was w święto, bo to przecież święto, męczył wstępem, więc wspomnę tylko, że zanim wieczór się zacznie - wieczór, na który plan znajdziecie niżej - to w Ale kino+ od godz. 18:10 okazja jest nadrobić serial "Broadchurch". Resztę dobrych wiadomości znajdziecie oczywiście niżej. No i zapewniam, że Polecaj TV wraca jutro. A tymczasem udanego życzę święta. I w ogóle.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Wyścig szczurów (Rat Race) - komedia, USA 2001, reż. Jerry Zucker, wyk. Rowan Atkinson, Whoopi Goldberg, John Cleese, Cuba Gooding Jr. (112 min)

Ekscentryczny milioner proponuje szóstce losowo wybranych osób udział w wyścigu. Ten, kto pierwszy dotrze do oddalonej o 500 mil mieściny i otworzy bagażową skrytkę na miejscowym dworcu kolejowym, wygra dwa miliony dolarów. I to jest pretekst do lawiny gagów i mniej lub bardziej zabawnych scenek rodzajowych. Zgrane niestety bardzo, ale NADAL MOŻE CIESZYĆ.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Brat - dramat, Rosja 1997, reż. Aleksiej Bałabanow, wyk. Siergiej Bodrow Jr., Wiktor Suchorukow, Siergiej Murzin (95 min)

Jeden z najważniejszych filmów rosyjskich. Po dwóch latach służby wojskowej Daniła jedzie do Sankt Petersburga, w którym jego brat, który po śmierci ich ojca był dla niego wzorem i autorytetem, ma być ważnym człowiekiem mafii. Okazuje się jednak, że sytuacja brata nie jest taka przyjemna. RZECZ MOCNA I WYBITNA ZARAZEM.

TVN 7 godz. 20:00

Bez granic (Beyond Borders) - melodramat, USA/Niemcy 2003, reż. Martin Campbell, wyk. Angelina Jolie, Clive Owen, Teri Polo, Linus Roache (127 min)

Pani Sarah poznaje lekarza, który pracuje w Afryce, pomagając głodującym dzieciom. Zafascynowana jego pracą postanawia więc porzucić dostanie życie i wyruszyć do Etiopii wraz z transportem żywności i lekarstw. Co przy pierwszej okazji potem robi. A potem jest dużo wzruszeń. DO PRZYTULANIA.

HBO godz. 20:10

Interstellar - film SF, USA/Wielka Brytania 2014, reż. Christopher Nolan, wyk. Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine, Jessica Chastain (163 min)

Zasłużony Oscar za najlepsze efekty specjalne, we wciągającym filmie science fiction. Ziemia jest niszczona przez suszę, a ludziom grozi, że żywota dokona. I w tych okolicznościach trzeba szukać alternatyw. I pojawia się możliwość, więc grupa astronautów wyrusza w podróż, żeby znaleźć miejsce, gdzie gatunek ludzki będzie mógł przetrwać. Ale to tylko wprowadzenie do wciągającej filozoficznej opowieści. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, A MATTHEW MCCONAUGHEY JEST GENIALNY.

TVP 1 godz. 20:25

Czekolada (Chocolat) - komediodramat, USA/Wlk.Bryt. 2000, reż. Lasse Hallström, wyk. Juliette Binoche, Alfred Molina, Johnny Depp (116 min)

Utrzymana w baśniowo - romantycznej konwencji przypowieść o życiu i prawie do inności, o nietolerancji oraz tęsknocie za uczuciem. W sennym francuskim miasteczku pojawia się samotna kobieta, która mimo oburzenia miejscowych zamierza otworzyć sklep z czekoladą w czasie Wielkiego Postu. POD ZAMYŚLENIE I DO UŚMIECHU.

Polsat godz. 20:35

Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta (Hitch) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Andy Tennant, wyk. Will Smith, Kevin James, Amber Valletta, Eva Mendes (118 min)

Will Smith jest doradcą do spraw uwodzenia kobiet, który z każdego mężczyzny potrafi zrobić Romea i Casanovę w jednym. Ale - jak każda kosa - trafia wreszcie na kamień, w osobie pięknej Evy Mendes. I bonus, świetny wątek nieporadnego, a zakochanego beznadziejnie jegomościa w tle. Tym jegomościem jest znany z serialu "Diabli nadali" (do zobaczenia w Comedy Central) Kevin James. DOBRA ZABAWA.

TVP 2 godz. 20:40

Kochaj albo rzuć - komedia, Polska 1977, reż. Sylwester Chęciński, wyk. Władysław Hańcza, Wacław Kowalski, Anna Dymna, Irena Karel (116 min)

Trzecia, amerykańska część trylogii. Tym razem Kargul i Pawlak ruszają na podbój Ameryki, ale wracają do "starego kraju" z przyjemnością, bo tam za Wielką Wodą co prawda wszystko jest najlepsze i największe, ale nie jest nasze. ŚWIETNA ZABAWA.

TVN godz. 21:30

Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan) - dramat wojenny, USA 1998, reż. Steven Spielberg, wyk. Tom Hanks, Tom Sizemore, Matt Damon, Edward Burns (170 min)

Kapitan John Miller z małym oddziałem kręci się po normandzkim froncie, żeby znaleźć i wyciągnąć z wojny tytułowego szeregowca, żeby po śmierci trzech braci, oszczędzić matce przynajmniej jednego syna. OSCAROWE KINO.

AXN godz. 22:00

Criminal - wielki przekręt (Criminal) - komedia kryminalna, USA 2004, reż. Gregory Jacobs, wyk. John C. Reilly, Diego Luna, Maggie Gyllenhaal, Peter Mullan (87 min)

Dwaj oszuści postanawiają sprzedać pewnemu bogatemu kolekcjonerowi doskonale podrobioną obligację bankową. W trakcie realizowania misternie opracowanego planu pojawiają się problemy. DLA MAGGIE GYLLENHAAL OCZYWIŚCIE.

TV Puls godz. 22:10

Wielki Stach (Big Stan) - komedia, USA 2007, reż. Rob Schneider, wyk. Rob Schneider, David Carradine, Jennifer Morrison (102 min)

Głównego naszego bohatera skazali na lat kilka odsiadki, za oszustwa. Czekając na zaproszenie do więzienia, ze strachu przed tym co może go tam spotkać ze strony współwięźniów, zatrudnia legendę kina akcji, wielkiego Davida Carradine'a, i uczy się od niego sztuki walki. A metody nauczania ma specyficzne. TAK GŁUPIE, ŻE MOMENTAMI ŚMIESZNE.

TVP 1 godz. 22:40

Brunet wieczorową porą - komedia obyczajowa, Polska 1976, reż. Stanisław Bareja, wyk. Krzysztof Kowalewski, Wiesław Gołas, Wojciech Pokora, Józef Nalberczak (91 min)

Wyborna komedia pana Stanisława, z rewelacyjnym scenariuszem zahaczającym o poważny kryminał, i takimiż rolami Krzysztofa Kowalewskiego, Wiesława Gołasa, oraz całą masą rewelacyjnych epizodów. NIE WIEM, NIE ZNAM SIĘ, ZAROBIONY JESTEM, ALE TO OBEJRZĘ.

TVN 7 godz. 22:40

Afera naszyjnikowa (The Affair of the Necklace) - dramat kostiumowy, USA 2001, reż. Charles Shyer, wyk. Hilary Swank, Jonathan Pryce, Adrien Brody, Christopher Walken (118 min)

Francja za czasów Ludwika XVI. Przed sądem staje oskarżona o kradzież drogocennego naszyjnika pani hrabina. PŁASZCZ I SZPADA.

TVP Kultura godz. 22:40

Królowa Margot (La Reine Margot) - film historyczny Francja/Włochy/Niemcy 1994; reż. Patrice Chereau; wyst. Isabelle Adjani, Daniel Auteuil, Jean-Hugues Anglade (152 min)

Ślub Margot de Valois, siostry katolickiego króla Karola IX, z hugenotem Henrykiem z Nawarry ma położyć kres wojnie religijnej pomiędzy katolikami i protestantami. Ale nie kładzie. WYSTAWNE, I WAŻNE.

TVP 2 godz. 22:50

Jak kochać, to we dwoje (L'amour, c'est mieux a deux) - komedia romantyczna, Francja 2010, reż. Dominique Farrugia, Arnaud Lemort, wyk. Clovis Cornillac, Manu Payet, Virginie Efira (100 min)

Michel i Vincent reprezentują odmienne podejście do kobiet, miłości i związków. Jeden to romantyk, a drugiego interesuje tylko seks. Postawy przyjaciół zmieniają się, gdy pojawiają się Angele i Nathalie. BEZ EUFORII, ALE BYĆ MOŻE.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Gomorra - serial kryminalny, Włochy/Niemcy 2014, reż. Stefano Sollima, wyk. Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Maria Pia Calzone, Salvatore Esposito (54 min)

Dwuodcinkowa premiera świetnej sensacji o walce o władzę we współczesnej neapolitańskiej mafii, ze wszystkimi jej tajemnicami, z dużym realizmem i w świetnym klimacie. POLECAM SZCZEGÓLNIE.

 

Canal+ Seriale godz. 21:30

Blindspot: Mapa zbrodni (Blindspot) - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown, Audrey Esparza (2x42 min)

Jeszcze raz, ale chyba już ostatni, otwarcie sensacyjnego serialu. W centrum Nowego Jorku znaleziona zostaje wytatuowana kobieta. Okazuje się, że rysunki, teksty, liczby i blizny na jej ciele są nie tylko wskazówką do ustalenia jej tożsamości, ale także kluczem do rozwiązania zagadek kryminalnych. MOŻE WCIĄGNĄĆ.

TVP HD godz. 22.55

Kariera Nikodema Dyzmy - serial obyczajowy, Polska 1980, reż. Jan Rybkowski, Marek Nowicki, wyk. Roman Wilhelmi, Ewa Szykulska, Leonard Pietraszak, Mariusz Dmochowski (51 min)

Jeszcze raz od nowa, ale nigdy się nie znudzi, czyli Roman Wilhelmi rozwala system. MOJE UWIELBIENIE.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:25

Mistrz tańca powraca (Ballroom Dancer) - film dokumentalny, Dania/USA/Wielka Brytania/Ukraina/Rosja/Hongkong/Japonia/Niemcy 2011, reż. Christian Bonke, Andreas Koefoed (80 min)

Film o powrocie na parkiet byłego mistrza świata w tańcach latynoskich, Ukraińca Slavika Kryklyvyego. Mężczyzna ćwiczy z Anną Melnikową, zawodową i życiową partnerką. WARTO WIEDZIEĆ.

HBO 2 godz. 22:00

Atak na Charlie Hebdo: Terror w Paryżu (Charlie Hebdo: 3 Days of Terror) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Dan Reed (60 min)

7 stycznia 2015 roku islamscy terroryści przeprowadzili atak na redakcję francuskiego tygodnika satyrycznego Charlie Hebdo. Dokument opowiada historię aktu terroru, który wstrząsnął światem. WARTO ZOBACZYĆ.

Planete+ godz. 22:00

Ciało (Corpus) - film dokumentalny, Kanada 2010, reż. Connie Diletti (52 min)

Connie ma 32 lata, jest zadowolona z życia, ale boi się śmierci. Nie zawsze tak było. Problem zaczął się, gdy przedstawiciel ubezpieczyciela zapytał ją, co po śmierci ma stać się z jej ciałem. CIEKAWOŚĆ.