Program TV na dziś: Tomasz Karolak i Małgorzata Socha, czyli "Śniadanie do łóżka", "Ocean's Twelve" i rewelacyjne "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" [POLECAJ TV - 21.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 21.01

Nie będę się napinał na rozkoszny wstęp, bo czasu szkoda. Zwrócę więc tylko uwagę na mój czwartkowy wybór, czyli film "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" w Ale kino+. Dzisiaj to właśnie. Szczegóły znajdziecie oczywiście niżej. Polecaj wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę czwartku.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Idiokracja (Idiocracy) - komedia SF, USA 2006, reż. Mike Judge, wyk. Maya Rudolph, Luke Wilson, Dax Shepard, Sara Rue (81 min)

Przeciętny żołnierz oraz prostytutka zostają zamrożeni na rok, ale podobnie jak w naszej "Seksmisji" w tzw. międzyczasie coś tam się porobiło, i żołnierz budzi się dopiero w 2505 roku i ze zdziwieniem konstatuje, że jest najinteligentniejszym człowiekiem, bo ludzkość zgłupiała kompletnie i zajmuje się tylko oglądaniem głupich programów w TV. Jest zabawa, chociaż głupie, ale tym smutniejsze, że niestety realne. DO ZABAWY.

Polsat godz. 20:05

Śniadanie do łóżka - komedia romantyczna, Polska 2010, reż. Krzysztof Lang, wyk. Tomasz Karolak, Małgorzata Socha, Izabela Kuna, Piotr Adamczyk (80 min)

Ostrzeżenie przed stratą czasu. Typowa polska komedia romantyczna, czyli nic śmiesznego i zero romantyzmu. Czyste walenie młotkiem po łbie. Los skromnego niezaradnego kucharza odmienia się, gdy otrzymuje posadę w restauracji gdzie dostrzegają jego talent kulinarny i z dnia na dzień staje się celebrytą. A potem się jeszcze oczywiście zakochuje. NUDA.

HBO godz. 20:10

Moja pasierbica (Stepdaughter) - thriller, Kanada/USA 2015, reż. Sofia Shinas, wyk. Emmanuelle Vaugier, Ava Acres, Niki Koss, Matt Socia (84 min)

Premiera w telewizorze. Pani wychodzi za ojca nastolatki, która się tym nie cieszy, i robi wszystko, żeby macochę z tatą skłócić. A może nawet ma coś wspólnego ze śmiercią swojej macochy. TELEWIZYJNA RUTYNA, NIESTETY.

TVP Kultura godz. 20:20

Uczniowska balanga (Dazed and Confused) - komediodramat, USA 1993, reż. Richard Linklater, wyk. Wiley Wiggins, Jason London, Ben Affleck, Cole Hauser (97 min)

Z cyklu "Filmy, które zmieniły Amerykę". Może na nich zrobiło to wrażenie, ale to po prostu o ostro zakrapianej imprezie jest z okazji przesilenia szkolno wakacyjnego. A najlepsza jest tu muzyka, bo usłyszycie m.in. Aerosmith, Nazareth, Black Sabbath, Deep Purple, Kiss (no, to może zły przykład), ZZ Top, Thin Lizzy, Alice Coopera, Petera Framptona i Boba Dylana. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

TNT godz. 21:00

Noc żywych trupów (Night of the Living Dead) - horror, USA 1968, reż. George A. Romero, wyk. Duane Jones, Judith O'Dea, Karl Hardman, Marilyn Eastman (115 min)

Jedna noc i siedem osób zabarykadowanych w domu na odludziu, którzy toczą dramatyczną walkę o życie z pojawiającymi się zewsząd zombiakami. A tocząc tę dramatyczną walkę o życie, odkrywają powoli swoje prawdziwe oblicza. ABSOLUTNA KLASYKA GATUNKU.

 

CBS Europa godz. 21:00

Bezsenność w Seattle (Sleepless in Seattle) - komedia romantyczna, USA 1993, reż. Nora Ephron, wyk. Tom Hanks, Meg Ryan, Ross Malinger, Bill Pullman (101 min)

Kanon komedii romantycznych i jeden z tych filmów, który na zawsze pozostanie przyjemnym wyciskaczem łez. Oto ośmiolatek próbuje wyswatać swojego owdowiałego tatę i dzwoni do radia rozpoczynając bardzo sympatyczną przygodę. CIĄGLE SPRAWIA TĘ SAMĄ PRZYJEMNOŚĆ.

 

Cinemax godz. 21:35

Manhattan - komediodramat, USA 1979, reż. Woody Allen, wyk. Woody Allen, Diane Keaton, Mariel Hemingway, Meryl Streep (93 min)

Za ten film, i może jeszcze "Annie Hall" uwielbiam niezmiennie pana Allena, i tęsknię do niego takiego właśnie. Znerwicowany intelektualista rozwiódł się z żoną i podtrzymuje romans z 17-latką, chociaż ich związek nie ma przecież przyszłości. Ów uświadamia to sobie, gdy spotyka inną panią. FENOMENALNE.

 

Polsat godz. 21:50

Skąd wiesz? (How Do You Know?) - komedia, USA 2010, reż. James L. Brooks, wyk. Reese Witherspoon, Paul Rudd, Owen Wilson, Jack Nicholson (121 min)

Zabawa trochę mniej porywająca niż lista gwiazd na plakacie, ale bywa przyjemnie. No i pan Nicholson oczywiście. Panna Lisa wdaje się w romans z jednym panem, ale zanim ich związek się rozpala, już poznaje drugiego pana. Ten od pierwszego jest inny pod każdym względem, więc pani zagwozdkę ma, z którym z mężczyzn chce spędzić resztę życia. No i uważać, żeby nie przekombinować musi. MOŻNA SIĘ TROCHĘ ROZERWAĆ.

TVN godz. 22:35

Ocean's Twelve: Dogrywka (Ocean's Twelve) - komedia sensacyjna, USA/Australia 2004, reż. Steven Soderbergh, wyk. George Clooney, Julia Roberts, Brad Pitt, Andy Garcia (125 min)

Kolejna akcja znanej grupy i całkiem niezła zabawa. Właściciel ograbionego przez ekipę pana Oceana kasyna, żąda od nich zwrotu pieniędzy. I państwo mają tylko dwa tygodnie, żeby zgromadzić i oddać kasę. Albo zginąć. JEST ZABAWA I PRZYJEMNOŚĆ. JESZCZE.

TVP 2 godz. 22:45

Joanna - dramat psychologiczny, Polska 2010, reż. Feliks Falk, wyk. Urszula Grabowska, Sara Knothe, Stanisława Celińska, Kinga Preis (108 min)

Podczas niemieckiej okupacji wdowa ukrywa w mieszkaniu siedmioletnią Żydówkę. Ale się w sekrecie utrzymać tego nie udało i o rzeczy dowiaduje się oficer SS. No i jak się dowiedział, to obiecuje, że zatrzyma tę wiedzę dla siebie, ale ona ma być dla niego miła i kochać się z nim, kiedy będzie miał na to ochotę. A to z kolei na panią wdowę sprowadzi kolejne nieszczęścia i każe się dużo zastanawiać. Plusem jest na pewno wybitna rola Kingi Preis. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 22:50

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 (La vie d'Adele - Chapitres 1 et 2) - melodramat, Francja/Belgia/Hiszpania 2013, reż. Abdellatif Kechiche, wyk. Léa Seydoux, Adele Exarchopoulos, Salim Kechiouche, Aurélien Recoing (184 min)

W ramach cyklu "Kino Mówi: Tabu", fenomenalny, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes w 2013 roku film Abdellatifa Kechiche o dojrzewaniu inteligentnej, wrażliwej nastolatki, która po nieudanym związku z kolegą z liceum zakochuje się bez pamięci w starszej od siebie dziewczynie. I to wszystko pięknie ułożone w czasie, na kilka rozłożone lat. TO TRZEBA ZOBACZYĆ.

TVP 1 godz. 00:00

Gra (The Game) - dramat sensacyjny, USA 1997, reż. David Fincher, wyk. Michael Douglas, Sean Penn, Deborah Kara Unger, James Rebhorn (123 min)

Zamożny biznesmen nawiązuje kontakt z firmą świadczącą usługi rozrywkowe dla bogatej klienteli. I niebawem pożałuje bo tym samym wplątał się w śmiertelnie niebezpieczną grę. RUTYNA NIESTETY.

SERIAL

TVP 2 godz. 21:45

Tutanchamon (Tut) - serial historyczny, Kanada 2015, reż. David Von Ancken, wyk. Ben Kingsley, Avan Jogia, Nonso Anozie, Sibylla Deen (42 min)

Zrealizowana z godnym jednego z najbardziej znanych, i tajemniczych faraonów opowieść o Tutanchamonie, który na tronie siada jako dziewięciolatek. A dziesięć lat później postanawia, że czas już wyrwać się spod kurateli wezyra, generała i arcykapłana, sprawujących władzę w kraju i zacząć rządzić. To oczywiście wspomnianym panom nie może się spodobać, więc zaczynają się różne gry i podchody. BYWAJĄ LEPSZE, ALE TU TEŻ JEST NIEŹLE.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22.00

Camp X - szkoła szpiegów (Camp X) (1/2) - film dokumentalny, USA 2014, reż. Robin Bicknell (43 min)

O utworzonej w Kanadzie podczas II wojny światowej elitarnej szkole nazwaną Specjalną Szkołą 103. W szkole tej Brytyjczycy szkolili amerykanów w sztuce sabotażu, dywersji i walki partyzanckiej. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP Kultura godz. 22:15

Koniec czasu: Wszystko zaczyna się teraz (The End of Time) - film dokumentalny, Kanada/Szwajcaria 2012, reż. Peter Mettler (109 min)

Różne koncepcje postrzegania upływu czasu. Zarówno prymitywne jak i nowoczesne przykłady odnoszenia się do tej kwestii. I mimo olbrzymich różnic w znalezionych przykładach, autor próbuje znaleźć elementy wspólne. I znajduje. BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 22:25

Zgwałcona Miss Świata (Brave Miss World) - film dokumentalny, USA/Izrael 2013, reż. Cecilia Peck (50 min)

W 1998 r. Linor Abargil zdobyła tytuł Miss Świata. Tuż przed konkursem została zgwałcona w Mediolanie, a po konkursie tę osobistą tragedię postanowiła zmienić w globalną akcję zmiany świadomości ludzi. Namawia do tego, by zgłaszały się na policję, doprowadzały do złapania gwałcicieli. Ona sama dąży do ukarania swojego oprawcy. WARTO ZOBACZYĆ I POSŁUCHAĆ.

Więcej o: