Program TV na dziś: Ryan Gosling w "Drive", Emma Roberts w "Nancy Drew i tajemnice Hollywood", Roger Moore i "Człowiek ze złotym pistoletem" [POLECAJ TV - 22.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 22.01

Zamiast wstępu dodam tylko, że w TVP Kultura o godz. 22:35 oczywiście "Tygodnik kulturalny" Michała Chacińskiego, a w Canal+ Film od godz. 20:00 wieczór z Colinem Firthem i Nicole Kidman, czyli filmy "Droga do zapomnienia", i "Zanim zasnę" (godz. 21:55). Reszta w pięknie ułożonych punktach. Polecaj wraca jutro, jak Polscy szczypiorniści do rozgrywek Mistrzostw Europy, a dzisiaj udanego, spokojnego życzę piątku.

FILM

Polsat godz. 20:00

Pan Popper i jego pingwiny (Mr. Popper's Penguins) - komedia, USA 2011, reż. Mark Waters, wyk. Jim Carrey, Carla Gugino, Angela Lansbury, Ophelia Lovibond (94 min)

Jim Carrey w jak zwykle zwariowanej roli, i znowu w towarzystwie zwierzaków. Tym razem na podstawie - luźno - literatury, i z pingwinami. Jest cyniczny, wyrachowany i myśli tylko o pieniądzach, ale życie go uraczy pingwinem, a potem jego kolegami, którzy przewalą mu charakter i życia styl. RODZINNE UŚMIECHANIE.

 

TVN godz. 20:00

Madagaskar 2 (Madagascar: Escape 2 Africa) - film animowany, USA 2008, reż. Eric Darnell, Tom McGrath (89 min)

Udany powrót braci Pingwinów i reszty zwierzaków z ZOO, którzy tym razem wybierają się w poszukiwaniu swoich dzikich korzeni do Afryki, i tam dziwią się światu. NIEZŁA ZABAWA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Droga do raju - komedia obyczajowa, Polska 2008, reż. Gerwazy Reguła, wyk. Ilona Ostrowska, Przemysław Sadowski, Aleksandra Woźniak, Krzysztof Globisz (90 min)

Czyli polska komedia obyczajowa z Iloną Ostrowską i Krzysztofem Globiszem. Ciepła jest, ale średnio, więc PO PROSTU MOŻNA.

TVN 7 godz. 20:00

Nancy Drew i tajemnice Hollywood (Nancy Drew) - film przygodowy, USA 2007, reż. Andrew Fleming, wyk. Emma Roberts, Tate Donovan, Daniella Monet, Kelly Vitz (99 min)

Nastolatka, której pasją jest rozwiązywanie zagadek kryminalnych towarzyszy ojcu w podróży do Los Angeles, i tam wpadnie na trop w nierozwiązanej sprawie tajemniczej śmierci słynnej aktorki. Okazuje się, że gwiazda miała córkę, o której istnieniu nikt do tej pory nie wiedział, a która teraz ma odziedziczyć po matce spory majątek, ale testament zaginął. NIC WIELKIEGO, PO PROSTU PRZYJEMNIE JEST.

Cinemax godz. 20:00

Kto sieje wiatr (Inherit the Wind) - dramat obyczajowy, USA 1960, reż. Stanley Kramer, wyk. Spencer Tracy, Fredric March, Gene Kelly, Dick York (123 min)

Wielkie kino, czyli filmowa opowieść o jednym z najgłośniejszych procesów w historii amerykański, czyli sprawy nauczyciela który w 1925 w Tennessee został oskarżony o sprzeczne z Biblią propagowanie teorii ewolucji. Jego obrony podjął się wybitny i kontrowersyjny prawnik, którego znakomicie zagrał jeden z moich ulubionych aktorów, Spencer Tracy. TO ZNAĆ PO PROSTU TRZEBA, BO MĄDRE I WAŻNE.

 

HBO godz. 20:10

Skandalistka Lady W. (The Scandalous Lady W) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 2015, reż. Sheree Folkson, wyk. Natalie Dormer, Aneurin Barnard, Peter Sullivan, Shaun Evans (88 min)

Premiera w telewizorze. Pani ucieka od męża z kochankiem, kapitanem, więc mąż pozywa tegoż kochanka i żąda od niego zadośćuczynienia. Sprawia, że wspomniany trafia do więzienia, a pani jest zdeterminowana żeby kochanka uratować. I to wszystko w osiemnastowiecznych okolicznościach Wielkiej Brytanii, więc JEST STYLOWO.

TVP Kultura godz. 20:30

Samotna kobieta (Charulata) - dramat obyczajowy, Indie 1964, reż. Satyajit Ray, wyk. Soumitra Chatterjee, Madhabi Mukherjee, Shyamal Ghoshal, Shailen Mukherjee (114 min)

Srebrny niedźwiedź na festiwalu Berlinale w 1965 roku. Melodramat osadzony w okolicznościach XIX-wiecznych Indiach. Żona bogatego pana życie spędza samotnie i z grubsza bezczynnie. Jej mąż, który bardziej zainteresowany biznesem niż małżeństwem, więc do ich domu wprowadza się brat naszej bohaterki z żoną swoją, żeby się siostrą zająć i jakoś jej czas zorganizować. Potem przyjeżdża ktoś jeszcze i sprawy się komplikują. W OBRAZIE WSPANIAŁE, W TREŚCI DO REFLEKSJI.

CBS Europa godz. 21:00

Twarda laska (Saving Silverman) - komedia romantyczna, USA/Australia 2001, reż. Dennis Dugan, wyk. Jason Biggs, Steve Zahn, Jack Black, Amanda Peet (92 min)

Trójkę bohaterów łączy przyjaźń, trudne dzieciństwo i miłość do piosenek Neila Diamonda. I wydaje się, że nic nie jest w stanie takiej przyjaźni zniszczyć. Nic, prócz kobiety oczywiście. NIEZŁA ZABAWA.

TVP 1 godz. 21:35

Człowiek ze złotym pistoletem (The Man With the Golden Gun) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1974, reż. Guy Hamilton, wyk. Roger Moore, Britt Ekland, Christopher Lee, Maud Adams (120 min)

Kolejny "Bond" z Rogerem Moorem. Tym razem lepszy od poprzedniego, od którego trochę szczypały oczy. Nasz przystojny agent 007 otrzymuje zlecenie zlikwidowania zawodowego mordercy, niejakiego pana Scaramangi, który na wyspie zainstalował urządzenie służące do przetwarzania energii słonecznej w elektryczną. BREDNIA, ALE OCZYWIŚCIE Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

Stopklatka TV godz. 21:55

I zapadła ciemność (And Soon the Darkness) - thriller, USA/Argentyna/Francja 2010, reż. Marcos Efron, wyk. Amber Heard, Odette Annable, Karl Urban, Adriana Barraza (87 min)

Dwie młode Amerykanki wybrały się na rowerową wyprawę po bezdrożach Argentyny. Pewnego dnia przy granicy z Paragwajem gniewają się na siebie, rozdzielają na chwilę, i jedna z nich znika. A wcześniej oczywiście miały zatarg z lokalesem. A SYTUACJA SIĘ ZAGĘSZCZA.

TVN godz. 21:55

Dzień zagłady (Deep Impact) - film katastroficzny, USA 1998, reż. Mimi Leder, wyk. Robert Duvall, Téa Leoni, Elijah Wood, Vanessa Redgrave (120 min)

W kierunku Ziemi zbliża się pokaźnych rozmiarów kometa, która ma zniszczyć życie w całości i nieodwołalnie. Wysyłamy więc kosmiczny statek z ludźmi, którzy mają przekonać kometę, żeby dała Ziemi spokój. JEST AKCJA I SATYSFAKCJA.

AXN godz. 22:00

Drive - dramat sensacyjny, USA 2011, reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Ryan Gosling, Bryan Cranston, Carey Mulligan, Kaden Leos (100 min)

Młodzieniec w ciągu dnia pracuje w warsztacie samochodowym, a nocami pomaga rabusiom w ucieczkach z miejsca przestępstwa. Po przeprowadzeniu się do nowego lokum poznaje panią, w której się z wzajemnością zakochuje. Ale z więzienia wychodzi jej mąż, z którym pewne porachunki ma mafia. I zaczyna się ciąg tragicznych wypadków. Mózgu nie sposób oderwać. ZNAKOMITE.

Canal+ godz. 23:00

Brud (Filth) - komedia kryminalna, Wielka Brytania/Niemcy/Szwecja/Belgia/USA 2013, reż. Jon S. Baird, wyk. James McAvoy, Jamie Bell, Eddie Marsan, Imogen Poots (97 min)

Premiera w telewizorze. Uzależniony od alkoholu, kokainy i seksu detektyw edynburskiej policji manipuluje wszystkimi dookoła, by utorować sobie drogę do awansu. JAMES MCAVOY ŚWIETNY, SCENARIUSZ DOBRY, I JA TO UWIELBIAM.

 

TVP Kultura godz. 23:30

Uczniowska balanga (Dazed and Confused) - komediodramat, USA 1993, reż. Richard Linklater, wyk. Wiley Wiggins, Jason London, Ben Affleck, Cole Hauser (97 min)

Z cyklu "Filmy, które zmieniły Amerykę". Może na nich zrobiło to wrażenie, ale to po prostu o ostro zakrapianej imprezie jest z okazji przesilenia szkolno wakacyjnego. A najlepsza jest tu muzyka, bo usłyszycie m.in. Aerosmith, Nazareth, Black Sabbath, Deep Purple, Kiss (no, to może zły przykład), ZZ Top, Thin Lizzy, Alice Coopera, Petera Framptona i Boba Dylana. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

TVN 7 godz. 00:20

Zero moskiewskie (Moscow Zero) - horror, USA/Hiszpania/Wielka Brytania 2006, reż. Maria Lidón, wyk. Vincent Gallo, Oksana Akinshina, Val Kilmer, Rade Serbedzija (82 min)

W moskiewskich katakumbach zaginął antropolog, więc rusza ekipa ratunkowa. I tak szukając zaginionego odkrywają w tych katakumbach przejście do równoległego świata. NIESTETY ŚREDNIE TO BARDZO.

SERIAL

TVP 2 godz. 20:25

Poldark. Wichry losu (Poldark) - serial historyczny, Wielka Brytania 2015, reż. Edward Bazalgette, wyk. Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Jack Farthing (58 min)

Adaptacja powieści Winstona Grahama, autora popularnych historycznych książek. Jesteśmy w osiemnastowiecznej Kornwalii. Niejaki Ross Poldark, który brał udział w amerykańskiej wojnie o niepodległość, wraca teraz do Anglii i stara się odbudować rodzinny majątek, a takoż odzyskać kobietę, którą był kiedyś kochał. Odcinek drugi. DO ZOBACZENIA, ALE WIDZIAŁEM JUŻ LEPSZE. A NAWET DUŻO LEPSZE.

HBO Comedy godz. 22:05

Znudzony na śmierć (Bored to Death) - serial komediowy, USA 2009, reż. Alan Taylor, wyk. Jason Schwartzman, Zach Galifianakis, Ted Danson, Heather Burns (2x29 min)

Bohaterem serialu jest lubiący sobie wypić wypalony pisarz z Brooklynu po trzydziestce, który po rozstaniu z ukochaną, z nudów wpada na pomysł, by zostać prywatnym detektywem i naśladować swoich idoli z powieści kryminalnych Raymonda Chandlera i Dashiella Hammetta. SPODZIEWAŁEM SIĘ WIĘCEJ, ALE ZABAWA JEST NIEZŁA.

Ale kino+ godz. 22:20

Fargo 2 - serial kryminalny, USA 2015, reż. Jeffrey Reiner, wyk. Kirsten Dunst, Patrick Wilson, Jesse Plemons, Jean Smart (2x47 min)

Powtórkowo piąty i szósty odcinek drugiego - niepowiązanego z pierwszym, więc śmiało - sezonu, i serial uznany za najlepszy minionego przed chwilą roku. Wg mnie również na podium. Jest zima 1979 roku. Detektyw Lou Solverson zostaje wezwany do przydrożnego baru, gdzie w nocy doszło do strzelaniny, w której zginęły trzy osoby. Nieznane są motywy ani sprawca zbrodni. Odcinki premierowe w niedziele. RZECZ WYBITNA .

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Zapomniany gatunek (Bugs) - horror SF, Kanada/USA 2003, reż. Joseph Conti, wyk. Antonio Sabato Jr., Angie Everhart, R.H. Thomson, Karl Pruner (82 min)

Ciemne korytarze tunelu metra zamieszkane są przez insekty należące do nieznanego gatunku, więc pan agent wchodzi tam z grupą komandosów i powalczą z drapieżnikami. KICHA, ALE KILKA RAZY ROZBAWI.

Więcej o: