Program TV na dziś: "Zanim odejdą wody", czyli Robert Downey Jr. spieszy się do porodu, "Przekręt" Guya Richie, "Starsky i Hutch", czyli Owen Wilson, Ben Stiller jak z serialu wycięci [POLECAJ TV - 23.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 23.01

Do listy, która niżej, dodaję - bo nie wypada nie dodać - że w Polsacie o godz. 20:20 rozpocznie się transmisja z meczu polskich szczypiornistów z rywalami z Norwegii. Ale wcześniej, znaczenie wcześniej, bo od godziny 16:40 aż do 23:40 w Ale kino+ cztery odcinki piątego sezonu serialu kryminalnego "Vera". I może jeszcze odrobina dobrej muzyki, czyli w TVP Kultura o godz. 23:55 koncert Patti Smith z 2005 roku. Reszta niżej, a Polecaj wraca tu oczywiście jutro. Dobrej życzę soboty.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Zupełnie jak miłość (A Lot Like Love) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Nigel Cole, wyk. Amanda Peet, Ashton Kutcher, Kathryn Hahn, Taryn Manning (102 min)

Młoda pani i młody pan poznają się podczas podróży samolotem. Spędzają miłe chwile, ale decydują, że nie mają szans na romantyczną przyszłość, więc dają sobie spokój i zostają przyjaciółmi. No, ale już się słusznie domyślacie na pewno, że z czasem sprawy się skomplikują uczuciowo. BANAŁ, ALE BARDZO PRZYJEMNY.

TVP Kultura godz. 20:20

Urodzony 4 lipca (Born on the 4th of July) - dramat wojenny, USA 1989, reż. Oliver Stone, wyk. Tom Cruise, Bryan Larkin, Raymond J. Barry, Caroline Kava (138 min)

Wielki antywojenny manifest Olivera Stone'a i wielka rola Toma Cruise'a. Rzecz o facecie, który pełen zapału na ochotnika jedzie na wietnamski front, a gdy wojna okaleczyła go fizycznie i psychicznie, załamał się, ale potrafił znaleźć w sobie siłę, by rozpocząć działalność pacyfistyczną. KAWAŁ FILMU. ALE JEDNAK TYLKO KAWAŁ.

TVP 1 godz. 20:25

Negocjator (The Negotiator) - film sensacyjny, USA/Niemcy 1998, reż. F. Gary Gray, wyk. Samuel L. Jackson, J.T. Walsh, Kevin Spacey, David Morse (134 min)

Zasłużony negocjator policyjny zostaje oskarżony o zabójstwo, więc barykaduje się w budynku wydziału wewnętrznego z zakładnikami, by przekonać resztę świata o swojej niewinności. A skoro jest barykada i są zakładnicy, to do akcji wkracza kolejny negocjator. No i to o tym. POD WYSOKIM NAPIĘCIEM.

 

Canal+ godz. 21:00

Niezniszczalni 3 (The Expendables 3) - film sensacyjny, USA/Bułgaria/Francja 2014, reż. Patrick Hughes, wyk. Sylvester Stallone, Jason Statham, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger (121 min)

Trzecia odsłona serii filmów, w których przechodzeni cokolwiek siłacze przypominają, że nadal są siłaczami. Ale z przymrużeniem oka i autoironią oczywiście. Tworzą grupę najemników specjalizujących się w misjach, których nikt nie ma odwagi wykonać. Tym razem mają zmierzyć się z uznanym za zmarłego założycielem grupy. HUCZNA ZABAWA.

TVN godz. 22:10

Zanim odejdą wody (Due Date) - komedia, USA 2010, reż. Todd Phillips, wyk. Robert Downey Jr., Zach Galifianakis, Michelle Monaghan, Jamie Foxx (95 min)

Pan Peter, czyli Robert Downey Jr. niecierpliwie czeka na urodziny pierwszego dziecka. Leci do L.A. gdzie przyszła mama sposobi się już do rodzenia. Ale na pokładzie samolotu wdaje się w kłótnię z niewydarzonym aktorem, który leci do Hollywood z zamiarem zrobienia kariery. Zostają usunięci z samolotu i razem muszą samochodem jechać z Atlanty do Los Angeles. Co trochę potrwa, więc muszą się jakoś dogadać. DOBRE PO PROSTU.

 

Stopklatka TV godz. 22:10

Dom zły - dramat kryminalny, Polska 2009, reż. Wojciech Smarzowski, wyk. Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Kinga Preis, Bartłomiej Topa (105 min)

Bieszczady, zimowy dzień stanu wojennego. W związku ze śledztwem w sprawie morderstwa zespół operacyjno-dochodzeniowy pod dowództwem porucznika Mroza prowadzi wizję lokalną w gospodarstwie Dziabasów. Żadne słowa nie oddadzą nastroju, który udało się stworzyć Smarzowskiemu. DZIEŁO TYLEŻ WYBITNE, CO PRZERAŻAJĄCE.

TVP 2 godz. 22:15

Starsky i Hutch (Starsky & Hutch) - komedia sensacyjna, USA 2004, reż. Todd Phillips, wyk. Owen Wilson, Ben Stiller, Snoop Dogg, Fred Williamson (96 min)

Z serialu wzięte. Serialu o parze policyjnych detektywów różniących się bardzo, który jednak w naszym pięknym kraju popularności nie zdobył. Za to za Oceanem był obiektem uwielbienia. W filmie są z grubsza rzecz biorąc nieudacznikami, ale nie zniechęca ich to w pracy. Plusem jest rewelacyjna rola Snoop Dogga. Mnie to rozbawiło, bo nieźle sobie żartują z konwencji. DOBRA ZABAWA, ALE ILE RAZY MOŻNA?

TV Puls godz. 22:20

Przekręt (Snatch) - komedia sensacyjna, Wielka Brytania/USA 2000, reż. Guy Ritchie, wyk. Benicio Del Toro, Dennis Farina, Rade Serbedzija, Brad Pitt (104 min)

Złodziej i kurier brylantów, Franky, leci do Nowego Jorku, by dostarczyć olbrzymi diament jednemu z szefów tamtejszej mafii, Aviemu. Po drodze zatrzymuje się w Londynie, gdzie pada ofiarą oszustów. I TO SIĘ DOBRZE OGLĄDA.

Polsat godz. 22:30

Zastępca (Second in Command) - film sensacyjny, USA/Rumunia 2006, reż. Simon Fellows, wyk. Jean-Claude Van Damme, Julie Cox, Alan McKenna, William Tapley (93 min)

Jeszcze jedno waleczne "dzieło", w którym pan Jean-Claude Van Damme udowadnia, że warto być sprawnym, mieć odpowiednie mięśnie i groźną minę, żeby zostać gwiazdą kina. I naprawdę nie jest ważne, o czym ten film próbuje opowiedzieć. TYLKO DLA FANÓW PANA WANDAMA.

TVN 7 godz. 22:55

Królowa ringu (Against the Ropes) - dramat obyczajowy, USA/Niemcy 2004, reż. Charles S. Dutton, wyk. Meg Ryan, Omar Epps, Charles S. Dutton, Tony Shalhoub (111 min)

Niezadowolona z pracy sekretarka, chce się zająć promowaniem młodych bokserów. Wpada jej w oko uliczny rozrabiaka, który zgodnie z filmowymi kanonami początkowo podchodzi do współpracy bez entuzjazmu. PRZEWIDYWALNE, ALE DO ZOBACZENIA.

SERIAL

BBC HD godz. 21:55

Orphan Black - serial SF, Wielka Brytania/Kanada 2013, reż. John Fawcett, wyk. Dylan Bruce, Jordan Gavaris, Kevin Hanchard, Maria Doyle Kennedy (45 min)

Pierwszy z odcinków dziesięciu. Pani przejmuje tożsamość pewnej samobójczyni, ale okazuje się, że ta, która się była zabiła, zaangażowana była wcześniej w śmiertelnie niebezpieczny spisek, w który teraz niniejszym wplątuje się nasza bohaterka. SZAŁU NIE MA, ALE TO DZIAŁA.

Fokus TV godz. 22:00

Bombowe dziewczyny (Bomb Girls) - serial wojenny, Kanada 2012, wyk. Meg Tilly, Jodi Balfour, Charlotte Hegele, Ali Liebert (58 min)

Całkiem przyzwoity, i świetna scenografia i kostiumy w opowieści o paniach, które po wybuchu II wojny światowej zastąpiły mężczyzn przy taśmach i w halach produkcyjnych w fabrykach. DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 22:50

Utopia - serial SF, Wielka Brytania 2013, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (50 min)

Premiera odcinka z sześciu drugiego. Historia grupy przypadkowych ludzi - fanów powieści graficznej "Eksperyment Utopia", którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Największą zaletą są rewelacyjne zdjęcia, świetne postaci i muzyka. To nie jest serial mogący liczyć na masową widownię, bo bywa trudny, ale bardzo wciąga jeśli dacie mu szansę. Kapituła Emmy's 2014 dała się wciągnąć. Więcej o serialu i recenzję przeczytasz TUTAJ >> . DOBRA ROBOTA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 19:00

Kim Philby - w służbie Jej Królewskiej Mości i Matki Rosji (Kim Philby: His Most Intimate Betrayal) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Francis Whately (2x51 min)

Obie części relacji ze śledztwa angielskiego pisarza i dziennikarza Bena Macintyre w sprawie Harolda Kima Philby'ego, najsłynniejszego podwójnego agenta, który dla wielu stał się karykaturą szpiega-dżentelmena. WARTO WIEDZIEĆ, A POZA TYM DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

I W DWÓCH SŁOWACH JESZCZE, ALE ZA TO PO KOLEI

TVN o godz. 20:00 "Norbit", czyli kilka ról Eddiego Murphy w komedii o wielkiej, niestety dosłownie, miłości (103 min)

HBO Comedy godz. 20:35 "Idealna para", czyli Danica McKellar w sympatycznej komdii o kochaniu (83 min)

TVN 7 o godz. 20:50 "Męska rzecz", czyli komedia romantyczna z Julią Stiles i Jamesem Brolinem. Taka sobie. (101 min)

CBS Europa o godz. 21:00 "Gigli", czyli - jeszcze jedna, i tym razem gwiazdorsko obsadzona komedia romantyczna z Benem Affleckiem, Jennifer Lopez, Alem Pacino i Christopherem Walkenem (117 min)

AXN o godz. 21:00 "Syriana", czyli George Clooney, Christopher Plummer i Chris Cooper pod napięciem (117 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Stosunki międzymiastowe", czyli kolejna komedia romantyczna, tym razem z Drew Barrymore (102 min)

Universal o godz. 21:00 "Ostatni smok", czyli Roba Cohena z 1996 roku bardzo przyjemny film z Dennisem Quaidem i Petem Postlethwaitem (103 min)

TNT o godz. 21:00 "Nieśmiertelny", czyli z roku 1986 Christopher Lambert w roli swojej chyba najważniejszej (140 min)

TVP 1 o godz. 22:50 "Ostatni Mohikanin", czyli wystawne dzieło historyczne Michaela Manna ze wspaniałą rolą Daniela Day-Lewisa (107 min)

TV 4 o godz. 23:00 "Przerażacze", czyli komediowy horror z Michaelem J. Foxem (105 min)

TVN o godz. 00:10 "Projekt X", czyli Oliver Cooper w komedii śmiesznej, ale nie bardzo (88 min)

Paramount o godz. 00:40 "Galaxy Quest", czyli wspaniały Alan Rickman w jednej ze swoich popisowych ról, i zabawa świetna (102 min)

Więcej o: