Program TV na dziś: Horrorowy debiut Davida Lyncha, premiera "Vice: Korporacja zbrodni", szalony "Wayne's World" i boska Halle Berry w "Ostatnim skaucie" [POLECAJ TV - 01.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 1.02

Rzecz jasna nie będę się tu rozwodził we wstępie, bo i tak wiadomo, że najmocniej zapraszam Was do Teatru Telewizji. Ów teatr dobry i wiele więcej, w tym premiery, znajdziecie niżej.

Oczywiście zapraszam do Polecaja TV również jutro, a dzisiaj życzę, żeby poniedziałek był dobry.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 20:25

Małe piwo (Feelgood) - sztuka Alistaira Beatona, Polska 2005, reż. Waldemar Krzystek, wyk. Jan Frycz, Piotr Adamczyk, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska (80 min)

Oto w Wielkiej Brytanii afera wielka, bo jeden z ministrów rządu Jej Królewskiej Mości będąc właścicielem browaru, wypuszcza na rynek beczki z piwem niebezpiecznym. Bo eksperyment w owym browarze był prowadzony, który spod kontroli ministra się był wymknął i teraz piwosze w kraju skarżą się lekarzom, że... zaczynają zmieniać się w kobiety. BARDZO SIĘ POLECA.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Czułe słówka (Terms of Endearment) - dramat obyczajowy, USA 1983, reż. James L. Brooks, wyk. Shirley MacLaine, Debra Winger, Jack Nicholson, Danny DeVito (132 min)

Rzecz o relacjach i konfliktach między niepokorną, dorastającą córką a starzejącą się, egoistyczną i despotyczną matką. Gdy rzeczona matka dowiaduje się o chorobie córki - a choroba jest poważna - przyjeżdża do córki do szpitala. I muszą znaleźć wspólny język. ŚWIETNIE NAPISANE, ŚWIETNIE ZAGRANE, Z DO REFLEKSJI

Polsat godz. 20:05

Terminator 3: Bunt maszyn (Terminator 3: Rise of the Machines) - film SF, USA/Niemcy/Wielka Brytania 2003, reż. Jonathan Mostow, wyk. Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Claire Danes, Kristanna Loken (109 min)

Trzecia i moja ulubiona część cyklu. Przywódca ludzi, John Connor, żyje w ukryciu, ale jego prześladowcy nie dali za wygraną. Stworzyli kolejną wersję cybernetycznego mordercy, z którą trzeba będzie sobie znowu poradzić. Z PRZYTUPEM.

Ale kino+ godz. 20:10

Głowa do wycierania (Eraserhead) - horror SF, USA 1977, reż. David Lynch, wyk. Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph, Jeanne Bates (85 min)

Pełnometrażowy debiut reżyserski Davida Lyncha. Koszmarny sen na jawie, o młodym człowieku, który dowiaduje się, że jest ojcem zmutowanego dziecka. Z CIEKAWOŚCI.

TVP Kultura godz. 20:20

Benek - komediodramat, Polska 2007, reż. Robert Gliński, wyk. Marcin Tyrol, Mirosława Żak, Magdalena Popławska, Zbigniew Stryj (97 min)

Do zobaczenia film o górniku, który rezygnuje z pracy w kopalni, a rodzina oskarża go o sprzeniewierzenie się wielopokoleniowej tradycji. Pieniądze z odprawy starczają na jakiś czas, ale się kończą. A o nowe zajęcie pozwalające jako tako żyć, łatwo nie jest. DO ZOBACZENIA.

Canal+ godz. 21:00

Vice: Korporacja zbrodni (Vice) - film sensacyjny, USA 2015, reż. Brian A Miller, wyk. Ambyr Childers, Thomas Jane, Bryan Greenberg, Bruce Willis (96 min)

Premiera w telewizorze. W niedalekiej przyszłości korporacja o wdzięcznej nazwie Vice oferuje realizowanie najgorszych nawet fantazji. Główne role w tych spełnieniach odgrywają oczywiście androidy, więc teoretycznie odbywa się wszystko bezszkodowo, ale jeden z cyborgów się zbiesił, bo coś mu się zacięło i w pamięci zachował obraz niecnych uczynków, które spełniano na nim. Ucieka więc ów z zamiarem zemszczenia się na tym, który go tak brzydko potraktował. A za nim, rzecz jasna agenci, żeby go w porę wyłączyć. FILMY Z BRUCE'EM WILLISEM ZWYKLE SIĘ SPRAWDZAJĄ. ZWYKLE.

Paramount godz. 22:00

Wayne's World - komedia, USA 1992, reż. Penelope Spheeris, wyk. Dana Carvey, Mike Myers, Rob Lowe, Tia Carrere (94 min)

Ach, to było szaleństwo. W niewielkim amerykańskim miasteczku żyje sobie dwóch zwariowanych przyjaciół, którzy w lokalnej telewizji prowadzą swój program. Dostrzega ich łowca talentów, który oferuje im ogólnokrajową sławę i pieniądze. Rzecz jasna okaże się, że to podstęp, ale dla nas spora przyjemność. Bo to oczywiście strasznie głupie jest, ale przyjemne, z niezłą muzyką i szansą na odpoczynek od myślenia. Kiedyś mnie to bawiło, więc z przyjemnością sprawdzę. DO ZABAWY OCZYWIŚCIE.

TVN godz. 22:30

Ostatni skaut (The Last Boy Scout) - film sensacyjny, USA 1991, reż. Tony Scott, wyk. Bruce Willis, Damon Wayans, Halle Berry, Chelcie Ross (105 min)

Dwóch skrajnie różnych mężczyzn połączyły wspólne sprawy. Obaj znali dziewczynę, która została zamordowana. Chociaż zupełnie do siebie nie pasują, walczą z korupcją i samowolą wpływowych polityków. KAWAŁ KINA AKCJI PLUS BOSKA HALLE BERRY.

TNT godz. 23:00

A jednak żyje (It's Alive) - horror, USA 1974, reż. Larry Cohen, wyk. John Ryan, John P. Ryan, Sharon Farrell, James Dixon (105 min)

Pani rodzi w szpitalu dziecko. Znaczy chciałaby dziecko, bo chwilę po tym jak lekarze ordynują jej środek przeciwbólowy, noworodek opuszcza matczyne łono rozszarpuje na kawałki lekarzy i pielęgniarki, i rozpoczyna morderczą eskapadę po ulicach Los Angeles. W dobrym stylu lat 70. KLASYKA HORRORU.

 

TVP Kultura godz. 23:15

Mamma Roma - dramat obyczajowy, Włochy 1962, reż. Pier Paolo Pasolini, wyk. Anna Magnani, Ettore Garofolo, Franco Citti, Silvana Corsini (101 min)

W ramach cyklu "Filmy Piera Paola Pasoliniego", opowieść o rzymskiej prostytutce, która pożegnała się z profesją i swoim alfonsem. Ale jest jeszcze syn, który wyrósł na porządnego człowieka, ale nie wie, że mama była ongi prostytutką. POZYCJA KLASYCZNA.

SERIAL

Nasze matki, nasi ojcowie (Unsere Mütter, unsere Väter) - dramat, Niemcy 2013, reż. Philipp Kadelbach, wyk. Volker Bruch, Tom Schilling, Katharina Schüttler, Ludwig Trepte (91 min)

Głupio robi Stopklatka TV, że to do ramówki wrzuca. Czemu? Bo to jest propagandowa bzdura. A jeśli już musi to wyemitować, to mogła się pokusić o jakieś przedsłowie i posłowie, żeby nie zostawić tego bez komentarza. Zły wybór. Było o tym miniserialu głośno bardzo. To ten, w którym Niemcy tłumaczą, że to oni pierwsi walczyli z nazizmem, i to oni, nie kto inny, są największą tegoż nazizmu ofiarą. Jeśli nie widzieliście, to WARTO, ALE NAJPIERW TRZEBA POCZYTAĆ.

AXN godz. 21:00 (powt: 00:55)

Flash (The Flash) - serial przygodowy, USA 2014, reż. David Nutter, wyk. Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes (2x43 min)

AXN chwali się, że to premiera, ale przecież w listopadzie było już w otwartym TV Puls. Głównym bohaterem jest młody śledczy, który zbiegiem okoliczności (nie będę wnikał w przyczyny, bo to wyjaśnione jest oczywiście) zostaje porażony piorunem i zapada w śpiączkę. A po wybudzeniu się odkrywa, że posiadł nadludzką szybkość i rychło staje się superbohaterem. DLA LUBIĄCYCH SUPERBOHATERÓW. WYŁĄCZNIE.

 

HBO 2 godz. 21:05

Pacyfik (The Pacific) - serial wojenny, USA 2010, reż. Timothy Van Patten, wyk. Joseph Mazzello, James Badge Dale, Eugene Sledge, Jon Seda (50 min)

Jeszcze raz od początku epicka opowieść w stylu pamiętnej "Kompanii braci", tylko nie o Europie, a o tym co działo się na Pacyfiku. Osiem miesięcy po ataku na Pearl Harbor 1. Dywizja Piechoty Morskiej, w której szeregach służą przyjaciele Leckie i Phillips, ląduje na wyspie Guadalcanal, aby odeprzeć kontratak wojsk japońskich. DUŻE WIDOWISKO, DUŻA OPOWIEŚĆ.

13 Ulica godz. 23:00

Naoczny świadek (Oyevitne) - serial kryminalny, Norwegia 2014, wyk. Axel Boyum, Anneke von der Lippe, Odin Waage, Per Kjerstad (2x60 min)

Powtórka z wczorajszej premiery. Skandynawski kryminał, ze wszystkimi dobrymi cechami tego odrębnego gatunku telewizyjnej produkcji. Dwaj ukrywający swój homoseksualny związek nastolatkowie są świadkami zabójstwa. Przysięgają sobie, że nikomu nie pisną o tym słowa, żeby nie narazić się na ujawnienie ich seksualnej tajemnicy. Ta ich decyzja może ich albo uratować, albo pogrążyć na wieki wieków amen. Bo to międzynarodowa przestępczość zorganizowana wkroczyła kopniakiem do małej, lokalnej społeczności. Koprodukcja norweska, duńska, szwedzka i fińską, czy może być bardziej skandynawsko? Odcinków jest sześć, co tydzień dwa, i WARTO URZĄDZIĆ SOBIE WIECZÓR.

DOKUMENT

TVP 1 godz. 22:00

Dotknięcie anioła - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Marek Tomasz Pawłowski (59 min)

Syn ostatniego przewodniczącego Gminy Żydowskiej w Oświęcimiu, przedstawia historię tragicznej szansy emigracji Żydów do Palestyny przez Oświęcim w 1939 roku. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

Planete+ godz. 22:00

Wielka Armada - kulisy klęski (Armada: The Untold Story) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Robin Dashwood (51 min)

Premiera w telewizorze. Pierwsza z trzech części. W XVI w. Filip II rozpoczął walkę o usunięcie Elżbiety z tronu oraz przywrócenie w Anglii wiary katolickiej. Decyzja ta zmieniła bieg historii. W 1586 r. rozpoczęto przygotowania do wyprawy morskiej. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Więcej o: