Program TV na dziś: "Moonraker", czyli Bond w kosmosie, "Potwory i spółka", "Madagaskar 3" i "Uwolnić orkę" dla rodziny i Matthew McConaughey jako "Surfer" [POLECAJ TV - 05.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 5.02

Poza tym co znajdziecie niżej, jeszcze dwie sprawy. W TVP Kultura o godz. 23:50 "Tygodnik kulturalny", a w Canal+ Film od godz. 20:00 wieczór specjalny z Philipem Seymourem Hoffmanem. W ramach tego wieczoru: o godz. 20:00 "Rodzina Savage", czyli komediodramat z 2007 roku, a o godz. 21:55 "Bardzo poszukiwany człowiek", thriller z 2014 roku.

Polecaj oczywiście wraca jutro, w sobotnie południe zapraszam do TOK FM na "Program Telewizyjny", w którym spotkam się z człowiekiem układającym właśnie telewizyjną wiosnę, więc może Was czymś zaskoczy. A dzisiaj miłego życzę piątku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Surfer (Surfer, Dude) - komedia, USA 2008, reż. S.R. Bindler, wyk. Matthew McConaughey, Alexie Gilmore, Jeffrey Nordling, Woody Harrelson (82 min)

Matthew McConaughey i Woody Harrelson razem, ale bardzo średnio śmiesznie, niestety. Kiedy kontrakt legendy surfingu zostaje przejęty przez pewnego biznesmena, gwiazdor musi spełnić dodatkowe wymagania i wziąć udział w reality show. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

Polsat godz. 20:05

Potwory i spółka (Monster, Inc.) - film animowany, USA 2001, reż. Peter Docter, David Silverman (92 min)

Oscarowa animacja wytwórni Disney/Pixar. Monstropolis to miasto, w którym żyją potwory. W centrum znajduje się fabryka Potwory i spółka, a w niej znajdują się drzwi do świata ludzi. WSPANIAŁA ZABAWA.

TVN godz. 20:00

Madagaskar 3 (Madagascar 3: Europe's Most Wanted) - film animowany, USA 2012, reż. Eric Darnell, Tom McGrath (93 min)

Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman próbują wrócić do nowojorskiego ZOO. Przemierzają więc Europę ścigani przez kolekcjonerkę trofeów. ZNOWU ŚMIESZY.

 

TVN 7 godz. 20:00

Uwolnić orkę (Free Willy) - film familijny, USA/Francja 1993, reż. Simon Wincer, wyk. Jason James Richter, Lori Petty, Jayne Atkinson, Michael Madsen (112 min)

Historia przyjaźni dwunastolatka i siedmiometrowej orki. Gdy okazuje się, że właściciel oceanarium chce uśmiercić zwierzę, chłopiec postanawia wypuścić orkę na wolność. RODZINNIE ŁZAWE.

HBO godz. 20:10

Piękna i zabójcza (Beautiful & Twisted) - film kryminalny, USA 2015, reż. Christopher Zalla, wyk. Rob Lowe, Paz Vega, Candice Bergen, Seychelle Gabriel (83 min)

Premiera w telewizorze. Telewizyjny film, w którym poznajemy dziedzica fortuny po właścicielach sporej sieci hoteli, męża kobiety, która nie potrafi porozumieć się z jego mamą. Gdy zatem ów dziedzic i jego matka giną, podejrzaną staje się wspomniana żona. Niezła obsada i trochę zabawy, więc KRZYWDY WAM NIE ZROBI.

 

TVP Kultura godz. 20:30

Narodziny narodu (The Birth of a Nation) - dramat historyczny, USA 1915, reż. D.W. Griffith, wyk. Lillian Gish, Mae Marsh, Henry B. Walthall, Miriam Cooper (187 min)

Nieme kino amerykańskie. Narodziny narodu, czyli wojna secesyjna i problemy ówczesnej Ameryki widziane z perspektywy dwóch rodów Stonemanów i Cameronów, które znalazły się po przeciwnych stronach barykady. Tak filmem wspierano tworzenie legendy i wspólnoty. HISTORIA KINA I AMERYKI.

Canal+ godz. 21:00

Son of a Gun - dramat kryminalny, Australia/Wielka Brytania/Kanada 2014, reż. Julius Avery, wyk. Ewan McGregor, Brendan Kerkvliet, Brenton Thwaites, Alicia Vikander (104 min)

Premiera w telewizorze. Pan JR trafia do więzienia za drobne przestępstwo. W nagrodę za pomoc osadzonym w ucieczce z zakładu dostaje propozycję udziału w rabunku złota. Sprawy się komplikują, gdy poznaje podopieczną gangstera. NIEŹLE JEST

TVP 1 godz. 21:35

Moonraker - film sensacyjny, Wielka Brytania/Francja 1979, reż. Lewis Gilbert, wyk. Roger Moore, Lois Chiles, Michael Lonsdale, Richard Kiel (121 min)

Jedenasty bondowski film, nominacja do Oscara za efekty specjalne i uchodzący za jeden z najbardziej spektakularnych. Amerykański prom kosmiczny "Moonraker" zostaje uprowadzony, więc rząd brytyjski wysyła Jamesa Bonda, by pomógł w rozwiązaniu sprawy. A ten orientuje się, że wszystkie ślady prowadzą do milionera Draksa. NO PEWNIE, ŻE ZABAWA JEST NIEZŁA.

 

Paramount godz. 21:50

Kowboje i obcy (Cowboys & Aliens) - film SF, USA 2011, reż. Jon Favreau, wyk. Daniel Craig, Olivia Wilde, Harrison Ford, Sam Rockwell (120 min)

Rewolwerowiec Daniel Craig budzi się na pustyni, nie pamiętając wydarzeń z przeszłości. Za to na nadgarstku ma jakieś dziwne coś, co później okaże się pomocne w walce z kosmitami, bo trzeba będzie z nimi walczyć. W towarzystwie Harrisona Forda, który jak wiemy miał już w swojej karierze do czynienia z kosmitami, a tu się im nie może nadziwić. A tak na serio, BARDZO DOBRE WIDZIADŁO.

 

Polsat godz. 22:00

Gothika - thriller, USA 2003, reż. Mathieu Kassovitz, wyk. Halle Berry, Robert Downey Jr., Penélope Cruz, John Carroll Lynch (98 min)

Doktor Miranda Grey wraz z mężem pracuje na oddziale psychiatrycznym więzienia dla kobiet. Jedną z jej podopiecznych jest morderczyni, która twierdzi, że torturuje ją szatan. Pani doktor jej nie wierzy, a wkrótce budzi się na własnym oddziale jako pacjentka, jej mąż został zamordowany, a ona nie pamięta co się z nią działo. BOSKA HALLE BERRY I NAPRAWDĘ WYSOKIE NAPIĘCIE.

 

TVN godz. 22:00

Jestem legendą (I Am Legend) - film SF, USA/Australia 2007, reż. Francis Lawrence, wyk. Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan, Salli Richardson (101 min)

Wirus wykończył prawie całą ludzkość, a tych, których nie wykończył, zmienił w bojące się tylko słonecznego światła bestie. Ocalał chyba tylko pewien naukowiec w Nowym Jorku, który urządził tu sobie życie, i cały czas poszukuje szczepionki. DOBRA ROBOTA.

CBS Europa godz. 22:50

Idź twardo: Historia Deweya Coxa (Walk Hard: The Dewey Cox Story) - komedia muzyczna, USA 2007, reż. Jake Kasdan, wyk. John C. Reilly, Jenna Fischer, Raymond J. Barry, Margo Martindale (92 min)

Żart z amerykańskiego mitu rockowego idola. Oto fikcyjna historia fikcyjnego gwiazdora rocka i kulisy fikcyjnego gwiazdorskiego życia. MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

TVP Kultura godz. 00:50

Salo, czyli 120 dni Sodomy (Salo o le 120 giornate di Sodoma) - dramat psychologiczny, Włochy/Francja 1975, reż. Pier Paolo Pasolini, wyk. Paolo Bonacelli, Caterina Boratto, Giorgio Cataldi, Umberto Paolo Quintavalle (111 min)

Ostatni i najbardziej kontrowersyjny film Pasoliniego, który swobodnie podchodzi do powieści markiza de Sade'a i przenosi jej akcję do rządzonych przez faszystów Włoch. KAWAŁ KINA. ALE TYLKO KAWAŁ.

SERIAL

FOX Comedy godz. 21:55

Prawomocny (The Grinder) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Rob Lowe, Fred Savage, Mary Elizabeth Ellis, Hana Hayes (2x25 min)

Premiera odcinków numer 3 i 4 niezłego serialu do zabawy. A rzecz traktuje o serialowym gwiazdorze, który sławę zdobył jako prawnik w prawniczym serialu. Teraz w rodzinne wraca strony, gdzie oczywiście wszyscy wierzą, że naprawdę prawnikiem jest, więc mimo, że nie zna się na rzeczy, i nie ma dyplomu, ani tym bardziej licencji, rozpoczyna pracę w kancelarii prawnej. Co oczywiście jest okazją do wielu zabawnych sytuacji i dialogów. A godzinę wcześniej jeszcze raz pierwsza i druga część. WIELKIE TO TO NIE JEST, ALE JEST PRZYJEMNIE.

13 Ulica godz. 22:00

Naoczny świadek (Oyevitne) - serial kryminalny, Norwegia 2014, wyk. Axel Boyum, Anneke von der Lippe, Odin Waage, Per Kjerstad (2x60 min)

Jeszcze jedna powtórka niedawnego otwarcia skandynawskiego kryminału, ze wszystkimi dobrymi cechami tego odrębnego gatunku telewizyjnej produkcji. Dwaj ukrywający swój homoseksualny związek nastolatkowie są świadkami zabójstwa. Przysięgają sobie, że nikomu nie pisną o tym słowa, żeby nie narazić się na ujawnienie ich seksualnej tajemnicy. Ta ich decyzja może ich albo uratować, albo pogrążyć na wieki wieków amen. Bo to międzynarodowa przestępczość zorganizowana wkroczyła kopniakiem do małej, lokalnej społeczności. Koprodukcja norweska, duńska, szwedzka i fińską, czy może być bardziej skandynawsko? Odcinków jest sześć, co tydzień dwa, i WARTO URZĄDZIĆ SOBIE WIECZÓR.

Canal+ Seriale godz. 22:00

Wersal. Prawo krwi (Versailles) - serial historyczny, Francja/Kanada 2015, wyk. George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman (2x51 min)

Powtórka z wczoraj, czyli kolejne dwa z dziesięciu odcinków zrealizowanego z rozmachem, pieprznego serialu przenoszącego nas do siedemnastowiecznego Wersalu. Przenosi nas do świata ówczesnych intryg, zdrad, miłości i niegodziwości. Ludwika XIV poznajemy gdy ma 28 lat i samodzielnie rządzi Francją, ale wciąż czyha na niego wiele zagrożeń, zarówno z zewnątrz, jak i ze strony najbliższego otoczenia. Ot, choćby zniewieściały dandys, młodszy brat Filip. WARTO ZOBACZYĆ.

 

DOKUMENT

Kino Polska godz. 20:00

Michnik. "Bądź realistą, chciej niemożliwego" - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz (96 min)

Film dokumentalny o Adamie Michniku. Twórcy konfrontują materiały archiwalne ze świadkami wydarzeń. Nie znam, więc się nie będę wypowiadał, zwłaszcza, że mnie ów nie interesuje za bardzo. ALE MOŻE KTOŚ BĘDZIE CHCIĄŁ SKOSZTOWAĆ.

Stopklatka TV godz. 21:50

Jak zarobić na dilerce? (How To Make Money Selling Drugs) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Matthew Cooke (91 min)

Z perspektywy byłych handlarzy, policjantów, prawników i przedstawicieli show-biznesu prezentacja dziesięciu prostych odpowiedzi na tytułowe pytanie. Czyli kto w rzeczywistości zarabia na procederze. LEPIEJ WIEDZIEĆ.

National Geographic godz. 22:00

Nieznany świat: na planie filmu "Zjawa" (A World Unseen) - film dokumentalny USA 2015 (50 min)

Premiera w telewizorze. Kulisy powstania nominowanego do Oscara i nagrodzonej Złotym Globem filmu "Zjawa", opartego na biograficznej powieści Michaela Punke o amerykańskim traperze i podróżniku Hugh Glassie. O filmie opowiadają reżyser Alejandro Gonzalez Inarritu oraz członkowie ekipy, w tym Leonardo DiCaprio, wcielający się w postać głównego bohatera. PEWNIE, ŻE CIEKAWOŚĆ.