Program TV na dziś: "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Poznaj mojego tatę", "Kiss Kiss Bang Bang", a może premiera filmu "Bezwstydny Mortdecai" z Johnnym Deppem i Gwyneth Paltrow? [POLECAJ TV - 06.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 6.02

Sobota więc Polecaj TV dłuższy. Zatem tylko dwie muzyczne rzeczy, które mogą Was ucieszyć, a na liście ich nie ma. W TVP Kultura o godz. 23:10 Santana Greatest Hits: Live at Montreux 2011 z 2011 roku, a w TVP 2 o godz. 00:30 dokument "Sting - The Last Ship". Polecaj TV wróci oczywiście jutro, a tymczasem życzę bardzo udanej soboty.

FILM

TVN godz. 20:00

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (The Curious Case of Benjamin Button) - film fantasy, USA 2008, reż. David Fincher, wyk. Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton, Julia Ormond (166 min)

Opowieść o człowieku, który rodzi się jako starzec, a wraz z upływem czasu młodnieje. Ojciec przerażony brzydotą syna porzuca go pod drzwiami domu starców. Z upływem lat młodnieje i zaprzyjaźnia się z wnuczką jednej z pensjonariuszek. Po latach, kiedy Benjamin jest w kwiecie wieku, a jego miłość dorosłą kobietą, ich drogi ponownie się zejdą. SPORO MĄDRYCH MYŚLI I DOBRYCH WZRUSZEŃ.

Stopklatka TV godz. 20:00

SexiPistols (Bandidas) - western komediowy, Francja/Meksyk/USA 2006, reż. Joachim Roenning, Espen Sandberg, wyk. Penélope Cruz, Salma Hayek, Steve Zahn, Dwight Yoakam (89 min)

Jest rok 1888 w Meksyku, w którym panuje bezprawie i bezhołowie. I w tych okolicznościach dwie atrakcyjne panie walczą z systemem, napadając na banki i rozdając ich dobra biednym. Jedna robi to z miłości do ludzi i ojczyzny, a druga z zemsty. Rozrywkowe, krzywdy nie robi, ale ZABAWNE UMIARKOWANIE

 

Cinemax godz. 20:15

Powiedzmy sobie wszystko (This Is Where I Leave You) - komediodramat, USA 2014, reż. Shawn Levy, wyk. Jason Bateman, Tina Fey, Jane Fonda, Adam Driver (100 min)

Czworo dorosłych ludzi wraca do rodzinnego domu, by pochować tatusia. Jako, że się dawno nie widzieli, mają sobie sporo do powiedzenia, do wypomnienia itd. I zaczyna się spisane świetnym dialogiem układanie rodzinnych relacji. ŚWIETNIE SIĘ SŁUCHA.

TVP Kultura godz. 20:20 (powt. 00:20)

Amerykańska zbrodnia (An American Crime) - dramat kryminalny, USA 2007, reż. Tommy O'Haver, wyk. Catherine Keener, Ellen Page, Hayley McFarland, Scout Taylor-Compton (93 min)

Rzecz oparta na faktach, protokołach sądowych i zeznaniach z procesu Gertrude Baniszewski, który w 1966 r. mocno wstrząsną tzw. opinią publiczną w Stanach. Otóż rodzice na czas służbowego wyjazdu oddają dwie córki pod opiekę pani Baniszewski, a ta - wraz ze swoją rodzinką - zrobiła im z życia piekło, z wymyślnymi torturami włącznie. I to pod bokiem mogących wiedzieć, co się dzieje sąsiadów. MOCNE WRAŻENIA.

TVN 7 godz. 20:50

Poznaj mojego tatę (Meet the Parents) - komedia, USA 2000, reż. Jay Roach, wyk. Robert De Niro, Ben Stiller, Teri Polo, Blythe Danner (108 min)

Uwielbiam ten film. Całą ich serię uwielbiam. A w niej najbardziej Roberta DeNiro, którego rola teścia jest po prostu genialna. A sam film, czyli część pierwsza dłuższej opowieści jest o tym, jak niełatwo jest być zięciem dotkniętego lekką paranoją gościa, który ma hopla na punkcie swojej córeczki, który miał już dla niej wymarzonego kandydata, i który był agentem CIA. MOJE WIELKIE I SZCZERE UWIELBIENIE.

 

AXN godz. 21:00

Kiss Kiss Bang Bang - komedia kryminalna, USA 2005, reż. Shane Black, wyk. Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan, Corbin Bernsen (96 min)

Uciekając przed policją złodziejaszek trafia na casting do filmu akcji i jedzie do Los Angeles, gdzie policjant ma go przygotować do roli. Ale gdy spotyka przyjaciółkę z dzieciństwa, udaje przed nią prawdziwego detektywa i zostaje wciągnięty w sprawę morderstwa. TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.

 

CBS Europa godz. 21:00

Wichry namiętności (Legends of the Fall) - melodramat, USA 1994, reż. Edward Zwick, wyk. Brad Pitt, Anthony Hopkins, Julia Ormond, Aidan Quinn (127 min)

Rozdzierająca (czasami dosłownie) opowieść o miłości z kilkoma znakomitymi rolami, ale mnie niestety nie rusza. Więc tylko zapowiadam, że jest. DO ŁZY, DO PRZYTULENIA.

Canal+ godz. 21:00

Bezwstydny Mortdecai (Mortdecai) - komedia sensacyjna, Wielka Brytania/USA 2015, reż. David Koepp, wyk. Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Paul Bettany, Ewan McGregor (102 min)

Premiera w telewizorze. Johnny Depp sprawdza się tu jak czarny pudel na śniegu, chociaż sam film może nie jest wydarzeniem wielkim. Tytułowy Mortdecai pracuje w galerii sztuki, para się kradzieżami i przy okazji współpracuje z brytyjskim MI5. Pewnego dnia wpada na trop obrazu, dzięki któremu można przejąć konto bankowe ze zrabowanym złotem. I próbuje z tej okazji skorzystać. PEWNIE, ŻE DO ZOBACZENIA.

 

Polsat godz. 22:00

Wpół do śmierci (Half Past Dead) - film sensacyjny, Niemcy/USA 2002, reż. Don Michael Paul, wyk. Steven Seagal, Ja Rule, Morris Chestnut, Nia Peeples (106 min)

Na wyspie jest więzienie, a w więzieniu na wykonanie wyroku czeka Lester, który ukradł 200 mln dolarów w złocie. Przed egzekucją do budynku dostaje się grupa uzbrojonych ludzi. A potem do akcji wkracza agent Petrosevitch. No i się dzieje. RUTYNOWA JATKA.

TVP 2 godz. 22:15

Tłumaczka (The Interpreter) - thriller, Wielka Brytania/USA/Francja 2005, reż. Sydney Pollack, wyk. Nicole Kidman, Sean Penn, Catherine Keener, Jesper Christensen (123 min)

Tłumaczka pracująca w siedzibie ONZ przypadkowo słyszy rozmowę dotyczącą zamachu na życie szefa jednego z afrykańskich krajów i wkrótce staje w samym centrum prowadzonego w tej sprawie śledztwa. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Ale kino+ godz. 22:25

Prawdziwa historia króla skandali (The Look of love) - film biograficzny, USA/Wielka Brytania 2013, reż. Michael Winterbottom, wyk. Anna Friel, Steve Coogan, Jennifer Ellis, Nick Hopper (96 min)

Znakomita rola Stevena Coogana, który gra Paula Raymonda, człowieka który w 1958 roku otworzył pierwszy w Wielkiej Brytanii klub ze striptizem. Klub był oczywiście obiektem niezliczonych kontrowersji i ataków, ale w ciągu roku wstąpiło do niego 45 tys. członków, w tym cała masa celebrytów, jak Peter Sellers, Beatlesi, Judy Garland czy sam wielki Frank Sinatra. Kolejnym krokiem naszego bohatera była inwestycja w pisma soft porno. A w tle relacje z trzema najważniejszymi w jego życiu kobietami. Barwny, brawurowo zagrany i stylowy, więc to DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

TVP 1 godz. 22:45

Plan doskonały (Inside Man) - thriller, USA 2006, reż. Spike Lee, wyk. Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Christopher Plummer (123 min)

Do oddziału banku na Wall Street dostają się czterej uzbrojeni ludzie. Terroryzują klientów i pracowników. Wkrótce pojawiają się podejrzenia, że bank skrywa coś ważniejszego niż pieniądze. DO ZOBACZENIA.

TVN 7 godz. 23:05

Robocop (RoboCop) - film SF, USA 1987, reż. Paul Verhoeven, wyk. Peter Weller, Nancy Allen, Kurtwood Smith, Ronny Cox (103 min)

To jest ten pierwszy "RoboCop". Fabuła jest prosta. Oto w Detroid przyszłości jest bardzo niebezpiecznie, brakuje policjantów, za to bandyci są coraz bardziej bezczelni i bezwzględni. Więc skonstruowano policyjnego robota, któremu zaimplementowano mózg umierającego po zmasakrowaniu przez bandziorów dzielnego policjanta. No i wychodzi na ulice Detroid i wyrywa chwasty. Ale całość ma drugie, głęboko socjologiczne tło. TAK SIĘ ROBIŁO HISTORIĘ KINA.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Kontra: Ostatnie uderzenie (Strike Back) - serial sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2015, reż. James Dormer, wyk. Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Michelle Lukes, Robson Green (2x46 min)

Było już w Cinemax. Sekcja 20 udaje się z kolejną misją. Zadaniem jest odnalezienie zaginionej w Bangkoku córki brytyjskiego ambasadora. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Odcinków jest dziesięć. BARDZO SIĘ DZIEJE.

AXN Black godz. 21:05

Flash (The Flash) - serial przygodowy, USA 2014, reż. David Nutter, wyk. Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes (2x43 min)

AXN chwalił się, że to premiera, ale przecież w listopadzie było już w otwartym TV Puls. Głównym bohaterem jest młody śledczy, który zbiegiem okoliczności (nie będę wnikał w przyczyny, bo to wyjaśnione jest oczywiście) zostaje porażony piorunem i zapada w śpiączkę. A po wybudzeniu się odkrywa, że posiadł nadludzką szybkość i rychło staje się superbohaterem. Odcinków 23. DLA LUBIĄCYCH SUPERBOHATERÓW. WYŁĄCZNIE.

 

FOX godz. 22:00

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (American Crime Story: The People v. O.J. Simpson) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Selma Blair, Connie Britton, Sterling K. Brown, Kenneth Choi (70 min)

Jeszcze jedna powtórka odcinka pierwszego prosto z Ameryki. My tą sprawą żyliśmy tak sobie, ale w Stanach było to przez lata jedno z najważniejszych wydarzeń i rodzaj sądowego reality show, które biło wszystkie rekordy oglądalności. Rzecz dotyczyła zabójstwa pani Nicole Brown Simpson i Ronalda Goldmana przez - co należało udowodnić - największą gwiazdę futbolu amerykańskiego, legendę tego sportu, a potem również aktora, którego znać możecie choćby z "Nagiej broni". Oskarżono go o to zabójstwo, ale z pozoru prosta sprawa komplikowała się coraz bardziej. A dzięki temu, że sędzia sprawę prowadzący chciał skorzystać ze sławy oskarżonego i zbudować przy okazji swoją popularność i sprawę otworzył dla mediów, doszło do największego reality, do wykładu z cwaniackich tricków prawników obu stron, a cała Ameryka mogła dyskutować o tym od rana do nocy przez lata. Zdania co do wyroku i tak są podzielone do dzisiaj. A przy sprawie wyrosło sporo sław, kilka niezłych fortun i wielu ekspertów. W serialu znakomicie wypada John Travolta w roli prawnika, trochę gorzej Cuba Goding Jr. w roli oskarżonego. W sumie, u nas może nie być tak elektryzujące, ale CHYBA JEDNAK WARTO.

TVP Kultura godz. 22:10

Utopia - serial SF, Wielka Brytania 2013, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (50 min)

Odcinek z sześciu czwarty. Historia grupy przypadkowych ludzi - fanów powieści graficznej "Eksperyment Utopia", którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Największą zaletą są rewelacyjne zdjęcia, świetne postaci i muzyka. To nie jest serial mogący liczyć na masową widownię, bo bywa trudny, ale bardzo wciąga jeśli dacie mu szansę. Kapituła Emmy's 2014 dała się wciągnąć. Więcej o serialu i recenzję przeczytasz TUTAJ (http://www.wtelewizji.pl/utopia-czyli-serialowa-premiera-w-tv#.VqQVf-yyOm6). DOBRA ROBOTA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Louboutin - historia czerwonej podeszwy (Christian Louboutin: Top of the Heels) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Farida Khelfa (52 min)

Premiera w telewizorze. Jego buty są podobno ekstrawaganckie i uszyte z podobno kosmiczną precyzją. Ich znak firmowy to czerwona podeszwa i wysoki obcas. Ja nie pojmuję ich fenomenu, ale wiem, że są drogie. A reżyser próbuje mi wytłumaczyć ten jego fenomen. A dla tych z Was, którzy go cenią też jest coś ciekawego. Oto podobno pan Louboutin opowiada w filmie o tajemnicach projektów i daje się poznać od strony, o której nie znają go nawet najwięksi fani. JAKOŚ W TO NIE WIERZĘ, ALE MOŻE BYĆ CIEKAWIE.