TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze
Wszystko co najważniejsze znajdziecie na liście, ale nie zmieściły się tam dwie rzeczy, o których być może chcecie wiedzieć. Otóż w TVN o godz. 21:30 nowy sezon się otwiera "You Can Dance - po prostu tańcz!", a o godz. 00:30 w tymże TVN powtórka "Wszyscy na jednego, czyli Roast Kuby Wojewódzkiego", ale do tego nie potrafię zachęcać raz jeszcze. Przypominam też, że w HBO 2 o godz. 21:00 kolejny odcinek codzienny serialu "Newsroom". Poza tym są jeszcze dokumenty, które znać warto: "GoodBye America" Barbary Włodarczyk w TVP 1 o godz. 21:25 i duńsko polski "Nadejdą lepsze czasy" Hanny Polak w HBO 2 o godz. 22:00. Ale one są na liście. Przebój kina dla Łowców Kiczu, czyli trzecie "Sharknado" (Puls 2 o godz. 22:50) też jest, ale piszę o nim również tutaj, bo to naprawdę nieźle rozrywa.
Polecaj wraca oczywiście jutro. Dzisiaj życzę bardzo dobrej środy.
Państwo Swintonowie mają synka, który nieszczęśliwie znalazł się w stanie śpiączki. Koncern produkujący androidy przychodzi im z pomocą i próbując zastąpić synka przyjmują do rodziny takiego robota najnowszej generacji, zdolnego nawet do uczuć. Ale synek wraca do zdrowia, i wtedy robot staje się niepotrzebny, a przecież on też ma uczucia. Rusza więc w świat, żeby znaleźć w nim swoje miejsce i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dobrze zrobione, bardzo refleksyjne i DO ZAMYŚLENIA.
Prześliczna Nina Dobrev w miernym horrorku o tym jak to w sąsiedztwo nastoletniej Loren wprowadza się tajemniczy mężczyzna z mrocznym sekretem. I oczywiście dziewczyna wpada w kłopoty. MIZERNE TO STRASZENIE.
Premiera w telewizorze. Z niezobowiązującą przyjemnością o panu i pani, którzy wspólnie dorastali, ale o tym, że łączyć ich może coś więcej przekonują się być może za późno. DO ZOBACZENIA Z PRZYJEMNOŚCIĄ.
Czterej panowie po sześćdziesiątce, którzy znają się od dziecka spotkają się po latach z okazji ślubu jednego z nich, i organizują kawalerski weekend w Las Vegas, by wyjaśnić wszystkie dawane anse. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.
Spokojne życie księgowego z Los Angeles zmienia się w koszmar, kiedy jego sześcioletnia córka zostaje zakładniczką terrorystów. Warunkiem zwolnienia dziecka jest zabicie gubernatora Kalifornii. Jest obsada, jest scenariusz, JEST DOBRZE.
Niejaki pan X żyje sobie dostatnio jako diler narkotyków. Przez lata "pracy" udało mu się dorobić pokaźnego majątku, więc może zacząć myśleć o przejściu na emeryturę. Ale musi jeszcze wykonać ostatnie zadanie. I ma kłopot, bo z jednej strony grozi mu śmierć z rąk jednego gościa, jeśli wykona zadanie, ale jeśli go nie wykona, zabije go szef londyńskiego półświatka. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, BO ZAGRANE ŚWIETNIE.
Policjant Max od lat ściga sprytnego złodzieja Jacoba Sternwooda. Raz był bliski złapania go, ale skończyło się na tym, że dostał strzał w kolano i w związku z tym ma teraz problemy nie tylko z kolanem, ale i z głową. I dopiero po trzech latach pojawia się okazja kolejna, tyle że ta okazja wiąże się z tym, że będzie musiał ratować swojego syna, który wmiesza się w niefajne okoliczności. DO ZOBACZENIA.
Rodzina wprowadza się do nowego domu. Gdy wypadkowi ulega córka państwa domu, matka zaczyna podejrzewać, że miał w tym udział syn sąsiadki i próbuje dowiedzieć się czegoś o przeszłości tamtej rodzinki. SOBIE TAKIE, ALE DZIAŁA.
Szkolno romantyczna komedyjka raczej dla szkolnej dziatwy, więc nie wiem czemu o tej akurat porze, ale jest. A wszystko według znanego schematu. Szkolny łamacz serc zakłada się, że z niepozornej dziewczyny zrobi królową szkolnego balu. No i ona się zmienia, ale dowiaduje się o zakładzie, więc jest jej przykro, gniewa się na chłopaka, a przecież on zdążył się w niej naprawdę zakochać. No i tak to to tak to. RUTYNOWE DZIAŁANIA.
Niezły pomysł, żeby to zrobić, i koszmarny efekt, którego nie łagodzą ani uroda pań aktorek ani widowiskowe sceny. PRZEFAJNOWANE.
Kanon polskiego filmu. Oto mama 9-letniego Rafała nie potrafi ułożyć sobie życia, więc poczucie klęski zagłusza alkoholem i przypadkowymi miłostkami. Ale matkę i syna łączy wielkie uczucie, które poddawane jest jednak ciężkiej próbie. KAWAŁ FILMU, ALE NIE DLA LUDZI O MIĘKKICH SERCACH.
Homoseksualiści Armand i Albert od dwudziestu lat są parą. Ich spokój zakłóca wiadomość od syna Armanda o ślubie z córką senatora, a raczej to, że rodzice dziewczyny chcą poznać jej przyszłych teściów. A wiadomo, że w polityką zajmującą się rodziną taki układ trochę zalatuje skandalem. BYĆ MOŻE.
Nasz dzielny i zabójczo przystojny Stanisław Mikulski w śledztwie prowadzonym w sprawie brutalnie zamordowanej dziewczyny na jednym z wielkich osiedli. Wszystko wskazuje na to, że morderca wciąż jest w budynku, dlatego milicja nie pozwala nikomu go opuszczać. TAKA WĘGIERSKA KOBRA. TEATR SENSACJI, ZNACZY.
Od początku raz jeszcze, czyli dwa z piętnastu odcinków. Pani Ellen jest szanowaną chirurżką ze szpitala w Waszyngtonie. Do tego stopnia szanowaną, że to właśnie jej powierzono operowanie serca samego prezydenta USA. Ale dzień przed zabiegiem w domu pani pojawiają się terroryści, którzy pod groźbą śmierci jej bliskich (męża i dwójki dzieci) domagają się by wypełniała ich polecenia. Oczywiście chodzi o życie Prezydenta. A im głębiej w tę historię brniemy tym więcej się okazuje zależności, tajemnic i różnych sprzecznych interesów. Wielkie nie jest, ale wciąga. I ma kilka niezłych zwrotów akcji. DO ZOBACZENIA.
Jeszcze jedna powtórka pierwszego odcinka. Przenosimy się - niemal dosłownie - w lata 70., do czasów narodzin muzyki punkowej, disco i hip-hopu. I w tym świecie poznajemy pana Finestra, który jest szef wytwórni płytowej próbującym odnaleźć się w zmieniającej się dość radykalnie muzycznej rzeczywistości. I ruszamy na niekończącą się imprezę pełną pięknych kobiet, szalonych muzyków i innych przedstawicieli bohemy. Ogląda się - przynajmniej po pilocie mam wrażenie takie - to z dużą przyjemnością. A żal mam tylko jeden, że muzyka tak pocięta strasznie, i w takich krótkich podawana jest próbkach. Wspólne dzieło Micka Jaggera i Martina Scorsese. DUŻE POLECENIE.
Premiera trzeciego odcinka sądowego dramatu o największym procesie karnym w Stanach, które stało się największym reality show. NIEZŁE.
Wydarzenia na kijowskim Majdanie od października 2013 r. do lutego 2014 r. w archiwalnych materiałach plus analiza dynamiki ówczesnej sytuacji. WARTO SOBIE PRZYPOMNIEĆ.
Kiedyś Stany Zjednoczone stanowiły dla większości Rosjan symbol państwa idealnego. Z czasem ten wizerunek radykalnie się zmienił. W Rosji postrzega się USA jako wroga i konkurenta. DUŻA CIEKAWOŚĆ.
Swałka to największe w Europie wysypisko śmieci tuż pod Moskwą. Zaledwie dwadzieścia kilometrów od Kremla, mieszka jedenastoletnia Julia, której kamera pokazuje jej spędzone wśród mieszkańców Swałki dzieciństwo i próby wyrwania się z wysypiska. PRZEJMUJĄCO DOBRE.
Trzecia opowieść o wyrzucanych przez Ocean w przestrzeń rekinach, które w locie głodnieją i z wielkim apetytem lądując próbują uchwycić jak najwięcej ludzkiego mięsa. W osadzie tej części znaleźli się (poza oczywiście Ianem Zeringiem i Tarą Reid) David Hasselhoff jako ojciec głównego bohatera i symbol seksu lat 80., pani Bo Derek. Tym razem twórcy i aktorzy nie udają już, że to nie jest komedia i idą na (jeszcze większą) całość. NO PEWNIE, ŻE MÓZG WYBUCHA.