Program TV na dziś: "A.I.: Sztuczna inteligencja" Spielberga, De Niro przed emeryturą w "Last Vegas" i "Vinyl" raz jeszcze [POLECAJ TV - 17.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 17.02

Wszystko co najważniejsze znajdziecie na liście, ale nie zmieściły się tam dwie rzeczy, o których być może chcecie wiedzieć. Otóż w TVN o godz. 21:30 nowy sezon się otwiera "You Can Dance - po prostu tańcz!", a o godz. 00:30 w tymże TVN powtórka "Wszyscy na jednego, czyli Roast Kuby Wojewódzkiego", ale do tego nie potrafię zachęcać raz jeszcze. Przypominam też, że w HBO 2 o godz. 21:00 kolejny odcinek codzienny serialu "Newsroom". Poza tym są jeszcze dokumenty, które znać warto: "GoodBye America" Barbary Włodarczyk w TVP 1 o godz. 21:25 i duńsko polski "Nadejdą lepsze czasy" Hanny Polak w HBO 2 o godz. 22:00. Ale one są na liście. Przebój kina dla Łowców Kiczu, czyli trzecie "Sharknado" (Puls 2 o godz. 22:50) też jest, ale piszę o nim również tutaj, bo to naprawdę nieźle rozrywa.

Polecaj wraca oczywiście jutro. Dzisiaj życzę bardzo dobrej środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

A.I.: Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence: A.I.) - film SF, USA 2001, reż. Steven Spielberg, wyk. Haley Joel Osment, Jude Law, Sam Robards, Frances O'Connor (146 min)

Państwo Swintonowie mają synka, który nieszczęśliwie znalazł się w stanie śpiączki. Koncern produkujący androidy przychodzi im z pomocą i próbując zastąpić synka przyjmują do rodziny takiego robota najnowszej generacji, zdolnego nawet do uczuć. Ale synek wraca do zdrowia, i wtedy robot staje się niepotrzebny, a przecież on też ma uczucia. Rusza więc w świat, żeby znaleźć w nim swoje miejsce i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dobrze zrobione, bardzo refleksyjne i DO ZAMYŚLENIA.

TV 4 godz. 20:00

Uważaj na wilkołaka (Never Cry Werewolf) - horror, USA/Kanada 2008, reż. Brenton Spencer, wyk. Nina Dobrev, Kevin Sorbo, Peter Stebbings, Spencer Van Wyck (87 min)

Prześliczna Nina Dobrev w miernym horrorku o tym jak to w sąsiedztwo nastoletniej Loren wprowadza się tajemniczy mężczyzna z mrocznym sekretem. I oczywiście dziewczyna wpada w kłopoty. MIZERNE TO STRASZENIE.

Canal+ Film godz. 20:00

Love, Rosie - komedia romantyczna, Niemcy/Wielka Brytania 2014, reż. Christian Ditter, wyk. Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke, Jaime Winstone (98 min)

Premiera w telewizorze. Z niezobowiązującą przyjemnością o panu i pani, którzy wspólnie dorastali, ale o tym, że łączyć ich może coś więcej przekonują się być może za późno. DO ZOBACZENIA Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

Polsat godz. 20:40

Last Vegas - komedia obyczajowa, USA 2013, reż. Jon Turteltaub, wyk. Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline (105 min)

Czterej panowie po sześćdziesiątce, którzy znają się od dziecka spotkają się po latach z okazji ślubu jednego z nich, i organizują kawalerski weekend w Las Vegas, by wyjaśnić wszystkie dawane anse. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

 

TVN Fabuła godz. 21:00

Na żywo (Nick of Time) - dramat sensacyjny, USA 1995, reż. John Badham, wyk. Johnny Depp, Christopher Walken, Courtney Chase, Peter Strauss (90 min)

Spokojne życie księgowego z Los Angeles zmienia się w koszmar, kiedy jego sześcioletnia córka zostaje zakładniczką terrorystów. Warunkiem zwolnienia dziecka jest zabicie gubernatora Kalifornii. Jest obsada, jest scenariusz, JEST DOBRZE.

 

CBS Europa godz. 21:00

Przekładaniec (Layer Cake) - film kryminalny, Wielka Brytania 2004, reż. Matthew Vaughn, wyk. Daniel Craig, Kenneth Cranham, Nathalie Lunghi, Dragan Micanović (101 min)

Niejaki pan X żyje sobie dostatnio jako diler narkotyków. Przez lata "pracy" udało mu się dorobić pokaźnego majątku, więc może zacząć myśleć o przejściu na emeryturę. Ale musi jeszcze wykonać ostatnie zadanie. I ma kłopot, bo z jednej strony grozi mu śmierć z rąk jednego gościa, jeśli wykona zadanie, ale jeśli go nie wykona, zabije go szef londyńskiego półświatka. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, BO ZAGRANE ŚWIETNIE.

TV Puls godz. 21:55

Czas zapłaty (Welcome to the Punch) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 2013, reż. Eran Creevy, wyk. James McAvoy, Mark Strong, Andrea Riseborough, Johnny Harris (99 min)

Policjant Max od lat ściga sprytnego złodzieja Jacoba Sternwooda. Raz był bliski złapania go, ale skończyło się na tym, że dostał strzał w kolano i w związku z tym ma teraz problemy nie tylko z kolanem, ale i z głową. I dopiero po trzech latach pojawia się okazja kolejna, tyle że ta okazja wiąże się z tym, że będzie musiał ratować swojego syna, który wmiesza się w niefajne okoliczności. DO ZOBACZENIA.

 

TVP 1 godz. 22:25

Strzeż się sąsiada (Playdate) - thriller, USA 2013, reż. Andrew C. Erin, wyk. Marguerite Moreau, Richard Ruccolo, Abby Brammell, Natalie Alyn Lind (82 min)

Rodzina wprowadza się do nowego domu. Gdy wypadkowi ulega córka państwa domu, matka zaczyna podejrzewać, że miał w tym udział syn sąsiadki i próbuje dowiedzieć się czegoś o przeszłości tamtej rodzinki. SOBIE TAKIE, ALE DZIAŁA.

TVP 2 godz. 22:25

Cała ona (She's All That) - komedia romantyczna, USA 1999, reż. Robert Iscove, wyk. Freddie Prinze Jr., Rachael Leigh Cook, Jodi Lyn O'Keefe, Paul Walker (92 min)

Szkolno romantyczna komedyjka raczej dla szkolnej dziatwy, więc nie wiem czemu o tej akurat porze, ale jest. A wszystko według znanego schematu. Szkolny łamacz serc zakłada się, że z niepozornej dziewczyny zrobi królową szkolnego balu. No i ona się zmienia, ale dowiaduje się o zakładzie, więc jest jej przykro, gniewa się na chłopaka, a przecież on zdążył się w niej naprawdę zakochać. No i tak to to tak to. RUTYNOWE DZIAŁANIA.

Polsat godz. 22:50

Aniołki Charliego (Charlie's Angels) - film sensacyjny, USA/Niemcy 2000, reż. McG, wyk. Drew Barrymore, Cameron Diaz, Lucy Liu, Bill Murray (98 min)

Niezły pomysł, żeby to zrobić, i koszmarny efekt, którego nie łagodzą ani uroda pań aktorek ani widowiskowe sceny. PRZEFAJNOWANE.

TVP Kultura godz. 23:20

Kochankowie mojej mamy - film psychologiczny, Polska 1985, reż. Radosław Piwowarski, wyk. Krystyna Janda, Rafał Węgrzyniak, Bohdan Smoleń, Krzysztof Zaleski (93 min)

Kanon polskiego filmu. Oto mama 9-letniego Rafała nie potrafi ułożyć sobie życia, więc poczucie klęski zagłusza alkoholem i przypadkowymi miłostkami. Ale matkę i syna łączy wielkie uczucie, które poddawane jest jednak ciężkiej próbie. KAWAŁ FILMU, ALE NIE DLA LUDZI O MIĘKKICH SERCACH.

Stopklatka TV godz. 00:00

Klatka dla ptaków (The Birdcage) - komedia, USA 1996, reż. Mike Nichols, wyk. Gene Hackman, Robin Williams, Nathan Lane, Calista Flockhart (114 min)

Homoseksualiści Armand i Albert od dwudziestu lat są parą. Ich spokój zakłóca wiadomość od syna Armanda o ślubie z córką senatora, a raczej to, że rodzice dziewczyny chcą poznać jej przyszłych teściów. A wiadomo, że w polityką zajmującą się rodziną taki układ trochę zalatuje skandalem. BYĆ MOŻE.

Kino Polska godz. 00:50

Morderca jest w domu (A Gyilkos a Hazban Van) - film kryminalny, Węgry 1971, reż. Róbert Bán, wyk. Stanisław Mikulski, Kamill Feleki, Manyi Kiss, Dezsö Garas (91 min)

Nasz dzielny i zabójczo przystojny Stanisław Mikulski w śledztwie prowadzonym w sprawie brutalnie zamordowanej dziewczyny na jednym z wielkich osiedli. Wszystko wskazuje na to, że morderca wciąż jest w budynku, dlatego milicja nie pozwala nikomu go opuszczać. TAKA WĘGIERSKA KOBRA. TEATR SENSACJI, ZNACZY.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Hostages - Zakładnicy (Hostages) - serial sensacyjny, USA 2013-2014, reż. Jeffrey Nachmanoff, wyk. Billy Brown, Dylan McDermott, Toni Collette, Tate Donovan (2x42 min)

Od początku raz jeszcze, czyli dwa z piętnastu odcinków. Pani Ellen jest szanowaną chirurżką ze szpitala w Waszyngtonie. Do tego stopnia szanowaną, że to właśnie jej powierzono operowanie serca samego prezydenta USA. Ale dzień przed zabiegiem w domu pani pojawiają się terroryści, którzy pod groźbą śmierci jej bliskich (męża i dwójki dzieci) domagają się by wypełniała ich polecenia. Oczywiście chodzi o życie Prezydenta. A im głębiej w tę historię brniemy tym więcej się okazuje zależności, tajemnic i różnych sprzecznych interesów. Wielkie nie jest, ale wciąga. I ma kilka niezłych zwrotów akcji. DO ZOBACZENIA.

HBO godz. 21:50

Vinyl - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Martin Scorsese, wyk. Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh (112 min)

Jeszcze jedna powtórka pierwszego odcinka. Przenosimy się - niemal dosłownie - w lata 70., do czasów narodzin muzyki punkowej, disco i hip-hopu. I w tym świecie poznajemy pana Finestra, który jest szef wytwórni płytowej próbującym odnaleźć się w zmieniającej się dość radykalnie muzycznej rzeczywistości. I ruszamy na niekończącą się imprezę pełną pięknych kobiet, szalonych muzyków i innych przedstawicieli bohemy. Ogląda się - przynajmniej po pilocie mam wrażenie takie - to z dużą przyjemnością. A żal mam tylko jeden, że muzyka tak pocięta strasznie, i w takich krótkich podawana jest próbkach. Wspólne dzieło Micka Jaggera i Martina Scorsese. DUŻE POLECENIE.

 

FOX godz. 22:00

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona (American Crime Story: The People v. O.J. Simpson) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Selma Blair, Connie Britton, Sterling K. Brown, Kenneth Choi (50 min)

Premiera trzeciego odcinka sądowego dramatu o największym procesie karnym w Stanach, które stało się największym reality show. NIEZŁE.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Majdan. Rewolucja godności - film dokumentalny, Ukraina/Holandia 2014, reż. Siergiej Łoźnica (128 min)

Wydarzenia na kijowskim Majdanie od października 2013 r. do lutego 2014 r. w archiwalnych materiałach plus analiza dynamiki ówczesnej sytuacji. WARTO SOBIE PRZYPOMNIEĆ.

 

TVP 1 godz. 21:25

GoodBye America - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Barbara Włodarczyk (50 min)

Kiedyś Stany Zjednoczone stanowiły dla większości Rosjan symbol państwa idealnego. Z czasem ten wizerunek radykalnie się zmienił. W Rosji postrzega się USA jako wroga i konkurenta. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 22:00

Nadejdą lepsze czasy - film dokumentalny, Dania/Polska 2014, reż. Hanna Polak, wyk. Hanna Polak (95 min)

Swałka to największe w Europie wysypisko śmieci tuż pod Moskwą. Zaledwie dwadzieścia kilometrów od Kremla, mieszka jedenastoletnia Julia, której kamera pokazuje jej spędzone wśród mieszkańców Swałki dzieciństwo i próby wyrwania się z wysypiska. PRZEJMUJĄCO DOBRE.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 22:50

Sharknado 3 (Sharknado 3: Oh Hell No!) - horror SF, USA 2015, wyk. Tara Reid, Frankie Muniz, Holly Madison, Cassie Scerbo (110 min)

Trzecia opowieść o wyrzucanych przez Ocean w przestrzeń rekinach, które w locie głodnieją i z wielkim apetytem lądując próbują uchwycić jak najwięcej ludzkiego mięsa. W osadzie tej części znaleźli się (poza oczywiście Ianem Zeringiem i Tarą Reid) David Hasselhoff jako ojciec głównego bohatera i symbol seksu lat 80., pani Bo Derek. Tym razem twórcy i aktorzy nie udają już, że to nie jest komedia i idą na (jeszcze większą) całość. NO PEWNIE, ŻE MÓZG WYBUCHA.