Program TV na dziś: "Epoka lodowcowa 3" do śmiechu, Sean Connery znowu jako Bond, czyli "Nigdy nie mów nigdy" i klasyczne horrory z lat 70. [POLECAJ TV - 26.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 26.02

Zanim przejdziecie do listy, dodam do niej tylko, ze o godz. 20:10 w HBO Comedy kolejny premierowy odcinek "Przeglądu tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem", a w Canal+ o godz. 21:00 gala wręczenia nagród "Cezary 2016", oczywiście na żywo. I rzecz jasna w TVP Kultura, tym razem o godz. 22:15 "Tygodnik kulturalny". Zwracam Waszą uwagę również na Bonda w TVP 1, i na naprawdę mocne filmy, czyli klasykę horroru z 1974 roku: "A jednak żyje" i "Teksańska masakra piłą mechaniczną". A z rzeczy, których niżej nie znajdziecie, może Was zainteresować, że w Cinemax o godz. 20:00 stylowy kryminał włoski "Salvatore Giuliano", w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Matrix", w Polsat Film o godz. 21:00 "Skazani na Shawshank", w AXN o godz. 22:00 po raz nie wiem już który w tym tygodniu "Django", a w TVP Kultura o godz. 23:05 znakomity Al Pacino w "Serpico" Sidneya Lumeta.

Przy okazji zapraszam do "Programu Telewizyjnego" w sobotnie południe w TOK FM i na stronę wTelewizji.pl.

A Polecaj TV tradycyjnie wróci tu jutro. Dobrego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Jack, pogromca olbrzymów (Jack The Giant Slayer) - film fantasy, USA 2013, reż. Bryan Singer, wyk. Nicholas Hoult, Eleanor Tomlinson, Ewan McGregor, Stanley Tucci (114 min)

Nasz bohater otwiera bramę między światem ludzi i krainą złych olbrzymów, i wpakowuje się w walkę o uratowanie królestwa i miłość pięknej księżniczki porwanej przez złoczyńców. CAŁKIEM PRZYJEMNA ROZRYWKA.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Wysłannik przyszłości (The Postman) - film SF USA 1997; reż. Kevin Costner; wyst. Kevin Costner, Will Patton, Olivia Williams (170 min)

Tak w roku 1997 roku wyobrażano sobie nasz rok 2013, bo to w tym, naszym roku dzieje się, co się dzieje na ekranie. Na świecie panują chaos, przemoc i bezprawie. Samozwańczy generał rządzi na jakimś nieokreślonym obszarze, a samotny wędrowiec znajduje porzucone na pustkowiu torby z listami i postanawia rozwieźć pozostawioną korespondencję do adresatów. I zmienia świat. BYŁO JUŻ RAZY ZYLIARD, PATOS DO GRANIC, ALE CIĄGLE SIĘ OGLĄDA.

TV 4 godz. 20:00

Podróż widmo (Ghost Voyage) - horror SF, USA 2008, reż. James Oxford, wyk. Antonio Sabato Jr., Deanna Russo, Nicholas Irons, Cary-Hiroyuki Tagawa (84 min)

Dziewięcioro ludzi budzi się na pokładzie statku towarowego dryfującego po morzu. Otrzymują instrukcje, jak się zachowywać podczas rejsu. Statek jest nawiedzany przez duchy, które atakują pasażerów. BZDURA OCZYWIŚCIE, ALE TROCHĘ STRASZY.

Polsat godz. 20:05

Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) - film animowany, USA 2009, reż. Carlos Saldanha (94 min)

W tej części leniwiec Sid zostaje przybranym ojcem małych tyranozaurów, ale pojawia się jednak ich matka, porywa Sida i przyjaciele ruszają na ratunek. I znowu JEST ŚMIESZNIE

HBO godz. 20:10

Anioł śmierci (The Woman in Black 2: Angel of Death) - horror, Kanada/USA/Wielka Brytania 2014, reż. Tom Harper, wyk. Phoebe Fox, Jeremy Irvine, Helen McCrory, Adrian Rawlins (95 min)

Premiera w telewizorze. Jest rok 1941 w Anglii. Pani pomaga sierotom uciec z bombardowanego Londynu, grupa zatrzymuje się w opuszczonym domu na moczarach, i oczywiście dziać zaczynają się z dziećmi rzeczy dziwne. SZAŁU NIE MA, ALE STRACH BYĆ MOŻE.

Ale kino+ godz. Ale kino+ godz. 20:10

Sokół i koka (The Falcon and the Snowman) - thriller, USA 1985, reż. John Schlesinger, wyk. Timothy Hutton, Sean Penn, Pat Hingle, Richard Dysart (131 min)

Młodziutki Sean Penn na początku swojej aktorskiej drogi w filmie pod jako takim napięciem, o młodzieńcu, który rzuca studia, a ojciec załatwia mu robotę w pracującej dla CIA prywatnej firmie. A potem przyjaciel proponuje mu szpiegowanie na rzecz ZSRR. I TO DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

 

TVP Kultura godz. 20:25

Wschód słońca (Sunrise: A Song of Two Humans) - melodramat, USA 1927, reż. F.W. Murnau, wyk. George O'Brien, Janet Gaynor, Margaret Livingston, Bodil Rosing (94 min)

Brytyjski magazyn filmowy "Sight and Sound" umieścił ów film na 5. miejscu listy 50 najważniejszych filmów wszech czasów, i choćby dlatego, warto poznać, żeby wiedzieć dlaczego. Młode małżeństwo mieszka na wsi, dokąd latem przyjeżdża dużo turystów. Jedną z wczasowiczek jest czarnowłosa piękność, która szybko omamia farmera. Kobieta namawia mężczyznę, aby zabił żonę. NIE ZNAM, ALE POZNAM.

 

TVP 1 godz. 21:35

Nigdy nie mów nigdy (Never Say Never Again) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA/RFN 1983, reż. Irvin Kershner, wyk. Sean Connery, Klaus Maria Brandauer, Max von Sydow, Barbara Carrera (128 min)

Sean Connery na chwilę wraca do roli Bonda. Dla pieniędzy oczywiście, bo gażę zaproponowano mu olbrzymią. I chociaż to niby nowy film, to jednak niezupełnie. To po prostu nowa, efektowniejsza wersja Bonda nr 4, czyli "Operacja Piorun". Ciekawostka taka, że w tym samym roku wyszła "Ośmiorniczka" z Moorem, i to ona miała w kinach większą widownię. Ale jakie to ma dzisiaj znaczenie? ZNAKOMITA ZABAWA.

 

TVP 2 godz. 22:05

Randki na zlecenie (Beauty & the Briefcase) - komedia romantyczna, USA 2010, reż. Gil Junger, wyk. Jennifer Coolidge, Hilary Duff, Matt Dallas, Han Soto (82 min)

Początkująca dziennikarka marzy o karierze w świecie mody, o wielkiej miłości i rycerzu na białym koniu. Aby napisać artykuł o miłości w sferach biznesu zatrudnia się incognito w banku. Oczywiście pojawi się uczucie. Ale co się stanie, jak skończy to swoje incognito? BANALNE, PRZEWIDYWALNE I OCZYWISTE, WIĘC DOBRZE ROBI.

TVN 7 godz. 22:10

Mecz ostatniej szansy (Mean Machine) - komediodramat, USA/Wielka Brytania 2001, reż. Barry Skolnick, wyk. Vinnie Jones, David Kelly, David Hemmings, Robbie Gee (99 min)

Były piłkarz trafia do więzienia i naczelnik proponuje mu przygotowanie drużyny więźniów do meczu ze strażnikami. Oczywiście jest w tym pewien podstęp i układ, ale nie mogę zdradzać. Za to mogę zdradzić, że VINNIE JONES JEST MISTRZEM, A FILM SIĘ DOBRZE OGLĄDA.

TVN godz. 22:20

Raport mniejszości (Minority Report) - SF, USA 2002, reż. Steven Spielberg, wyk. Tom Cruise, Max von Sydow, Steve Harris (145 min)

W przyszłości dzięki sprzężeniu zdolności trojga jasnowidzów z fantastyczną techniką, przestępców zatrzymuje się zanim popełnią zbrodnię. Ale razu pewnego system informuje, że aresztować trzeba pana, który odczytuje "wyroki". Więc ten nie przekazuje dalej wyniku, i próbując uratować życie rozpoczyna własne śledztwo. ZNAKOMICIE ZREALIZOWANE, NIEŹLE ZAGRANE I POD WYSOKIM NAPIĘCIEM.

TNT godz. 22:50

A jednak żyje (It's Alive) - horror, USA 1974, reż. Larry Cohen, wyk. John Ryan, John P. Ryan, Sharon Farrell, James Dixon (105 min)

Pani rodzi w szpitalu dziecko. Znaczy chciałaby dziecko, bo chwilę po tym jak lekarze ordynują jej środek przeciwbólowy, noworodek opuszcza matczyne łono rozszarpuje na kawałki lekarzy i pielęgniarki, i rozpoczyna morderczą eskapadę po ulicach Los Angeles. W dobrym stylu lat 70. KLASYKA HORRORU.

 

CBS Europa godz. 22:55

Taksówkarz (Taxi Driver) - film sensacyjny USA 1976; reż. Martin Scorsese; wyst. Robert De Niro, Jodie Foster, Cybill Shepherd (109 min)

Jeden z klasyków lat 70., a przy okazji wybitne studium szaleństwa i agresji z rewelacyjnym Robertem De Niro. Ale fabuły streszczał nie będę, żeby Was nie obrażać. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Universal godz. 23:00

Pulp Fiction - dramat sensacyjny, USA 1994, reż. Quentin Tarantino, wyk. John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson, Tim Roth (190 min)

Dzieło wielkie, można powiedzieć kultowe. Splatają się losy pary złodziejaszków, dwóch zmyślnych wykidajłów, i wreszcie żona jednego z prominentnych przedstawicieli przestępczego półświatka. Wcześniej się nie znali, ale jak to u Tarantino splatały się będą w pokręcony sposób. Do wyboru wersja z lektorem, albo z napisami. OSKAR, KREW I ŚMIECH. NO I MUZYKA DO TEGO.

Stopklatka TV godz. 23:40

Teksańska masakra piłą mechaniczną (The Texas Chain Saw Massacre) - horror, USA 1974, reż. Tobe Hooper, wyk. Marilyn Burns, Allen Danziger, Paul A. Partain, William Vail (80 min)

Klasyka horroru! W trakcie wakacji Franklin z przyjaciółmi wybiera się do rodzinnego domu. Po przybyciu na miejsce znajomi znikają. Kultowy horror, który zapoczątkował serię. YEAH!

 

Polsat godz. 00:10

Nieodebrane połączenie (Chakushin ari) - horror, Japonia 2003, reż. Takashi Miike, wyk. Kou Shibasaki, Shin'ichi Tsutsumi, Kazue Fukiishi, Anna Nagata (112 min)

Amerykanie zachwycili się tym filmem i zrobili swoją wersję. Ale oryginał jest lepszy. Niejaka Yoko otrzymuje wiadomość głosową wysłaną z jej własnego telefonu w niedalekiej przyszłości. Strach wzmaga fakt, że to nagranie to dźwiękowy zapis jej tragicznej śmierci. MOCNE WRAŻENIA.

TVP 2 godz. 00:40

Superprodukcja - komedia Polska 2003; reż. Juliusz Machulski; wyst. Rafał Królikowski, Piotr Fronczewski, Janusz Rewiński, Anna Przybylska, Krzysztof Globisz (92 min)

Powiązany z mafią biznesmen proponuje krytykowi filmowemu napisanie scenariusza filmu, w którym główną rolę miałaby zagrać jego narzeczona. Okazuje się, że realizacja zlecenia jest bardzo trudna, bo każdy - zwłaszcza pan "biznesmen" ma jakieś inne pomysły. A we wszystko miesza się jeszcze policja. Świetny Rewiński, bardzo dobra, zabawna Przybylska i najlepszy Krzysztof "Sex and przemoc" Globisz. DO ŚMIECHU.

SERIAL

Canal+ Family godz. 20:05

Pamiętniki Carrie (Carrie) - serial obyczajowy, USA, wyk. AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay (42 min)

Taki sympatyczny smaczek dla dziewcząt, czyli opowieść o licealnych latach głównej bohaterki "Seksu w wielkim mieście", Carrie Bradshaw. W podobnym utrzymana klimacie, chociaż oczywiście bez takiego moralnego rozpasania ;))) PRZYJEMNA CIEKAWOSTKA DLA MŁODYCH PAŃ.

 

History godz. 21:00

Wikingowie 4 (Vikings 4) - serial historyczny, Irlandia/Kanada 2016, wyk. Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick (44 min)

Powtórka odcinka pierwszego i o godz. 22:00 premiera odcinka drugiego najnowszej serii niezwykle widowiskowej, zrealizowanej z dbałością o szczegóły historii średniowiecznych wojen i ówczesnej polityki w świecie rządzonym przez najeźdźców i odkrywców. JESZCZE LEPSZA OD POPRZEDNICH.

DOKUMENT

National Geographic godz. 20:00

Sensacje XX wieku: Enigma - program historyczny, Polska 2015, reż. Robert Wichrowski, prowadzący Bogusław Wołoszański (4x44 min)

Cztery części programu poświęconego maszynie szyfrującej Enigma, w świetle nowszych informacji, i kulisy całej skomplikowanej sprawy. PEWNIE, ŻE WARTO.

Planete+ godz. 20:00

Sekretny świat Lewisa Carrolla (The Secret World of Lewis Carroll) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Clare Bevan (52 min)

"Alicja w krainie czarów" to klasyka i trzecia najczęściej cytowana książka w języku angielskim, zaraz za Biblią i dziełami Szekspira. Ten film jest świetnie udokumentowaną próbą odtworzenia prawdziwych postaci i wydarzeń będących inspiracją dla "Alicji w krainie czarów". A okazją była 150. rocznica publikacji dzieła. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVN Style godz. 22:50

Fenomen Conchity Wurst (Conchita: Unstoppable) - film dokumentalny, Austria 2015, reż. Alexandra Venier (52 min)

Wydaje mi się, że nie jest to już taki gorący temat jak jeszcze rok temu, poza tym niedawno film emitowała już TVP 2, ale może komuś to jeszcze w duszy gra. O spełnianiu marzeń przez Thomasa Neuwirtha, czyli austriacką drag queen Conchitę Wurst. CIEKAWOŚĆ.