Program TV na dziś: Premiera serialu "Powiedz TAK!", "Inka 1946" w teatrze do refleksji i "Francuski numer" do śmiechu [POLECAJ TV - 01.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 01.03

Zanim przejdziecie do listy, chcę Was zainteresować jeszcze kilkoma programami, na które uwagę zwrócić warto. Otóż w TVP 1 od godz. 20:25 wielkie widowisko "Niezłomnym - honor" z udziałem m.in. Sebastiana Karpiela-Bułecki, Kasi Kowalskiej, Katy Carr, Organka, prowadzone przez Antoniego Pawlickiego. A w przerwie widowiska, o godz. 21:25 pierwsze, odnowione wydanie programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". Aha, w TVP Polonia wspomniane wyżej widowisko rozpocznie się o godz. 20:50. Uroczystości oficjalne związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych znajdziecie w TVP Historia o godz. 21:20.

Do tego jeszcze kilka słów o kulturze w pierwszym odcinku magazynu Mateusza Matyszkowicza o książkach "Chuligan literacki" w TVP Kultura o godz. 22:05. A na deser, w TVN Style o godz. 23:55 koncert Adele "Live in London" z ubiegłego roku.

Byłbym zapomniał, a jest jeszcze jedna nowość, czyli w Polsacie o godz. 20:05 "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia 5" pod wodzą Wojciecha Modesta Amaro.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Ksiądz Marek - sztuka Juliusza Słowackiego, Polska 1997, reż. Krzysztof Nazar, wyk. Krzysztof Globisz, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka, Janusz Michałowski (93 min)

Marzec w TVP Kultura jest miesiącem z Magdaleną Cielecką. Na dobry jego początek spektakl na podstawie poematu Juliusza Słowackiego, osnutego wokół autentycznych wydarzeń historycznych. Ich bohaterem jest ksiądz Marek Jandołowicz, kaznodzieja, superior klasztoru Karmelitów w Barze. Podczas konfederacji barskiej zyskał opinię proroka i cudotwórcy. NIESTETY TAKIE SOBIE.

TVP 2 godz. 23:45

Inka 1946 - sztuka Wojciecha Tomczyka, Polska 2006, reż. Natalia Koryncka-Gruz, wyk. Karolina Kominek-Skuratowicz, Lech Mackiewicz, Kinga Preis, Agnieszka Podsiadlik (84 min)

Jeden z najlepszych spektakli sceny faktu Teatru Telewizji. Została żołnierzem Armii Krajowej w 1943 r. Miała wtedy piętnaście lat. Działała w konspiracji na Białostocczyźnie, a po wojnie pozostała w podziemiu. Akcja rozgrywa się w dwóch planach. Pierwszy to sceny przesłuchań, obrzucanie obelgami przez żony milicjantów, którzy zginęli w walkach z partyzantami. Ale ważna jest również ta część, która dzieje się w dzisiejszym Sopocie, i z dzisiejszej perspektywy. Bardzo potrzebny spektakl, i dobrze, że TVP przypomina go właśnie dzisiaj. WYPADA, TRZEBA ZNAĆ.

 

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Co kryje prawda (What Lies Beneath) - thriller, USA 2000, reż. Robert Zemeckis, wyk. Harrison Ford, Michelle Pfeiffer, Diana Scarwid, Miranda Otto (130 min)

Państwo doktorostwo przenoszą się do domu nad jeziorem. Dzieci poszły w świat, on całymi dniami pracuje, więc ona czuje się samotna. I wtedy zaczyna mieć wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Jakiś duch, czy coś. Bo nawet w lustrze widzi jakąś młodą kobietę czasami. I tajemnicze słyszy szepty. Mąż jednak słyszeć o tym nie chce. Pani nie daje za wygraną i odkrywa przykrą, nie tylko dla niej, prawdę. JEST KLIMAT, JEST MICHELLE PFEIFFER, JEST NIEŹLE.

TV Puls godz. 20:00

Largo Winch - film przygodowy, Francja/Belgia 2008, reż. Jerome Salle, wyk. Tomer Sisley, Kristin Scott Thomas, Mélanie Thierry, Gilbert Melki (108 min)

Komiksowa postać adoptowanego syna miliardera, który zostaje wmieszany w ciemne sprawy, i podstępnie pozbawiony majątku, spróbuje odebrać od niedobrej korporacji należny mu majątek i wyjaśnić zabójstwo swego ojca. BEZ WIĘKSZEGO SENSU, ALE ZA TO Z ENERGIĄ, TEMPEM I AMBICJAMI.

Kino Polska godz. 20:00

Francuski numer - komedia, Polska 2006, reż. Robert Wichrowski, wyk. Karolina Gruszka, Jan Frycz, Jakub Tolak, Yaya Samake (99 min)

Sam się sobie dziwię ilekroć komuś polecam ten film, bo on generalnie głupi niemożebnie. Ale ma jedną zaletę. Zaleta nazywa się Jan Frycz i oczu ani uszu oderwać od niego nie sposób. A, że z ekranu znika tylko na chwileczki, więc się bawię. Grupa życiowych połamańców próbuje się tanim kosztem dostać do Paryża. Podwieźć ma ich piękna pani Gruszka. Oni w to wierzą, a ona im wycina tą podwózką numer. No i to o tym, czyli o niczym. FRYCZ BAWI.

Stopklatka TV godz. 21:50

Gniazdo os (Animal Factory) - dramat obyczajowy, USA 2000, reż. Steve Buscemi, wyk. Edward Furlong, Willem Dafoe, Steve Buscemi, Mickey Rourke (91 min)

Ron, młody chłopak z dobrej rodziny, zostaje skazany za handel narkotykami. Choć stara się trzymać z boku, środowisko więzienne, rządzące się brutalnymi prawami, wkrótce da mu się we znaki. OBSADA TRZYMA POZIOM.

TV 4 godz. 22:00

Sprawca Zero (Suspect Zero) - thriller, USA 2004, reż. E. Elias Merhige, wyk. Aaron Eckhart, Ben Kingsley, Carrie-Anne Moss, Harry J. Lennix (99 min)

A to ciekawe. Oto pan Tomasz, agent FBI zostaje zdegradowany i wysłany na placówkę do Albuquerque. I tu zaczyna bliżej przyglądać się morderstwu pewnego komiwojażera, co okaże się czymś innym niż to na co wygląda, a jego wpędzi w kłopoty. I to przygotowane specjalnie dla niego. BYĆ MOŻE.

Polsat godz. 22:35

S.W.A.T. Jednostka specjalna (S.W.A.T.) - film sensacyjny, USA 2003, reż. Clark Johnson, wyk. Samuel L. Jackson, Colin Farrell, Michelle Rodriguez, LL Cool J (117 min)

Najpierw ciężkie szkolenie, a potem jeszcze trudniejsze zadanie elitarnej jednostki do zadań oczywiście specjalnych. Rzeczona jednostka ma eskortować przestępcę, który zmyślnie zaoferował 100 milionów dolarów każdemu, kto pomoże mu w ucieczce. Chętnych nie brakuje, więc jednostka ma co robić. WYBUCHOWA JATKA W GWIAZDORSKIEJ OBSADZIE.

 

TVP Kultura godz. 22:40

Ceremonia (La Ceremonie) - dramat obyczajowy, Francja 1995, reż. Claude Chabrol, wyk. Isabelle Huppert, Sandrine Bonnaire, Jacqueline Bisset, Jean-Pierre Cassel (107 min)

Państwo Lelievre od dawna poszukiwali odpowiedniej kandydatki na służącą. Zofia wydaje się idealna do tej roli. Ale skrzętnie ukrywa przed pracodawcami, że jest analfabetką, co będzie miało swoje poważne konsekwencje. Nagrody w Toronto i Wenecji. W Wenecji również nagrody za najlepsze role kobiece dla Sandrine Bonnaire oraz Isabelle Huppert.

SERIAL

Universal godz. 20:00

Mentalista (The Mentalist) (2): Rudy włos i srebrna taśma - serial kryminalny, USA 2008, reż. David Nutter, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (60 min)

Jeszcze raz od początku okazja jest się zabawić. Bohaterem jest Patrick Jane, konsultant biura śledczego, który ma wyjątkowy zmysł obserwacji pozwalający mu niemal czytać w ludzkich myślach. Pomaga policji, ale tak naprawdę najważniejsze jest dla niego znalezienie supermordercy "Czerwonego Johna", który zabił jego żonę i córkę. Ze sporą dawką humoru, więc DOBRZE ROBI.

Polsat godz. 21:35

Powiedz TAK! (1) - serial obyczajowy, Polska 2015, reż. Robert Wichrowski, Patrick Yoka, wyk. Katarzyna Zawadzka, Mikołaj Roznerski, Maria Pakulnis, Cezary Pazura (50 min)

Polsatowska nowość wiosenna. Obecność w obsadzie pana Czarka Pazury nie wróży serialowi dobrze. No, ale może czas już przełamać złą passę. Otóż chodzi o to, że profesjonalna organizatorka wesel i ślubów pomaga młodym parom w przygotowaniu się do uroczystości i organizuje im tę przyjemność. Oczywiście jest to przyczynek do obserwacji różnych środowiskowych, do wzruszeń i uśmiechów czasem. Bo przecież pani organizatorka też ma serce i swoje związane z nim marzenia. Odcinków będzie trzynaście, widziałem jeden, i wiem, że to nie do mnie. TAKA KOMEDIA ROMANTYCZNA W ODCINKACH. MOŻE WAM SIĘ SPODOBAĆ, ALE GŁÓWNIE PANIOM.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Śmieci - siódmy kontynent (Le 7eme continent) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Vinci Sato (52 min)

Zespół naukowców wyrusza w podróż po Pacyfiku by odnaleźć tzw. "siódmy kontynet", czyli ogromną, dryfującą masę składającą się z tworzyw sztucznych. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 22:50

Kochankowie z lasu - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Arkadiusz Gołębiewski (40 min)

Historia miłosna partyzanckiej pary z oddziału "Słonego" z 11. Grupy operacyjnej NSZ, będąca pretekstem do pokazania innych romantycznych znajomości czasu powojennej konspiracji. CIEKAWA HISTORIA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 23:00

Władca komarów (Mosquitoman) - horror, USA 2005, reż. Tibor Takács, wyk. Corin Nemec, Musetta Vander, Matt Jordon, Patrick Dreikauss (92 min)

Naukowiec eksperymentuje na więźniach, ale jednemu z nich udaje się uciec. Tyle tylko, że zanim uciekł, do jego i tak już złej krwi dostaje się genom zmutowanego komara, więc uciekinier zmienia się w komarzego potwora i atakuje ludzi. ROZPACZLIWIE ŚREDNIE.