Program TV na dziś: Wraca "Magiel", wraca "Top Szef" i na nowo otwiera się "Pegaz", wraca Arnold Schwarzenegger do roli w "Terminator: Genisys" [POLECAJ TV - 02.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 02.03

Rzecz jasna zaczynamy od tego, co w zestawieniu dzisiejszych propozycji się nie zmieściło z braku odpowiednich dlań kategorii. Oto więc pierwsze wydanie nowego "Pegaza" pod przewodem Agnieszki Szydłowskiej i Marka Horodniczego rozpocznie w TVP 1 o godz. 22:45 (powt. w TVP Kultura o godz. 00:50). Do Polsatu o godz. 20:40 wraca kulinarny konkurs "Top Chef", w TVN Style o godz. 22:55 rozpocznie się kolejna edycja "Magla towarzyskiego" Karoliny Korwin Piotrowskiej, a w TVP Historia od godz. 20:40 powtórka wczorajszego widowiska z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Niezłomnym - honor", czyli m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Kasia Kowalska, Katy Carr i Organek. I zerknijcie na koniec zestawienia, bo tam wielkie dzieło dla Łowców Kiczu.

Polecaj TV oczywiście wraca jutro. Zapraszam na stronę wTelewizji.pl gdzie znajdziecie kilka komentarzy i słów kilka o zbliżających się telewizyjnych premierach. I rzecz jasna przyjemnej życzę środy. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

To nie jest kraj dla starych ludzi (No Country for Old Men) - dramat sensacyjny, USA 2007, reż. Ethan Coen, Joel Coen, wyk. Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Woody Harrelson (122 min)

Cztery Oscary. Myśliwy przypadkiem staje się posiadaczem pełnej pieniędzy walizki ludzi handlujących narkotykami. A jego śladem rusza morderca. Ale fabuła jest tu tylko narzędziem. Liczy się forma i przesłanie, o upadku wartości i tradycji. BARDZO TO DOBRE JEST.

TV 4 godz. 20:00

Terytorium wroga (Forces spéciales) - dramat wojenny, Francja 2011, reż. Stéphane Rybojad, wyk. Diane Kruger, Mehdi Nebbou, Raz Degan, Djimon Hounsou (109 min)

Znana dziennikarka głośno sprzeciwia się obecności zachodnich sił zbrojnych w Afganistanie. Ale gdy kobieta zostaje porwana przez talibów, francuski rząd wysyła po nią do Afganistanu oddział sił specjalnych. A wszystko po to, żeby było jasne, że wojska są tam słusznie. NICZEGO NIE URYWA.

Kino Polska godz. 20:00

Mistyfikacja - dramat kryminalny, Polska 2010, reż. Jacek Koprowicz, wyk. Maciej Stuhr, Piotr Różański, Karolina Gruszka, Jerzy Stuhr (104 min)

A to akurat jest ciekawy eksperyment. Trochę przegięty, ale ze świetnym, intrygującym punktem wyjścia. Oto bowiem w roku 1969 pracując dla SB, pan Jakub spotyka byłą kochankę Witkacego i nabiera przekonania, że wbrew oficjalnej wersji pisarz nie popełnił samobójstwa w 1939 roku i wciąż żyje. Prowadzi swoje śledztwo dalej, i robi się dziwnie. CIEKAWOŚĆ JEST.

HBO godz. 20:10

Terminator: Genisys - film sensacyjny, USA 2015, reż. Alan Taylor, wyk. Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke, Emilia Clarke, Jai Courtney (121 min)

Arnold Schwarzenegger jeszcze raz jako pan Terminator w bardzo widowiskowym, pełnym ostrej akcji, dobrymi efektami specjalnymi i niezliczonymi, bardzo efektownymi scenami walk i pościgów. GŁOŚNO, SZYBKO I TYLE.

 

Stopklatka TV godz. 22:00

Czarna Dalia (The Black Dahlia) - dramat kryminalny, USA/Niemcy 2006, reż. Brian De Palma, wyk. Aaron Eckhart, Josh Hartnett, Hilary Swank, Scarlett Johansson (116 min)

Dwaj policjanci o różnych charakterach prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa pewnej pani. I mają więcej kłopotów niż satysfakcji oczywiście. Scenariusz niezły, zdjęcia stylowe, ale trochę PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ.

AXN godz. 22:00

Celeste i Jesse - na zawsze razem (Celeste & Jesse Forever) - komediodramat, USA 2012, reż. Lee Toland Krieger, wyk. Rashida Jones, Andy Samberg, Ari Graynor, Chris Messina (87 min)

Jest Andy Samberg, to musi być nieźle. A tu jest jeszcze Rashida Jones, też świetna. Oto Celeste i Jesse poznali się w liceum i niedługo później wzięli ślub. Ale po latach wspólnego życia ich związek przechodzi tradycyjny - przynajmniej dla filmów - kryzys. Postanawiają się więc rozwieść, żeby móc nadludzkim wysiłkiem zachować przyjacielskie relacje. I TO SIĘ OGLĄDA!!!

 

TVP 2 godz. 22:25

American Pie: Wesele (American Wedding) - komedia, USA/Niemcy 2003, reż. Jesse Dylan, wyk. Jason Biggs, Alyson Hannigan, Seann William Scott, January Jones (90 min)

Kolejny film z kasowego - z niezrozumiałych dla mnie powodów - cyklu "American Pie" z tymi samymi bohaterami, którzy teraz są już absolwentami uczelni i myślą o założeniu rodziny. I mimo całego banału, chamskiej prostoty itd., to jest to chyba część tego cyklu najlepsza, bo z jakąś odrobiną refleksji. ALE I TAK NIE WARTO.

TVN godz. 22:35

Dla niej wszystko (The Next Three Days) - dramat kryminalny, USA/Francja 2010, reż. Paul Haggis, wyk. Russell Crowe, Elizabeth Banks, Liam Neeson, Michael Buie (133 min)

Żona wykładowcy języka angielskiego zostaje oskarżona o zamordowanie przełożonej i skazana na długoletnie więzienie. Ale mąż wierzy w jej niewinność i postanawia zorganizować jej ucieczkę z więzienia. ZASKAKUJĄCO NIEZŁE.

Polsat godz. 23:10

Oficer Blart (Paul Blart: Mall Cop) - komedia sensacyjna, USA 2009, reż. Steve Carr, wyk. Kevin James, Keir O'Donnell, Jayma Mays, Raini Rodriguez (91 min)

Przezabawny Kevin James (znać możecie go z sitkomy "Diabli nadali" na przykład) jako marzący o karierze policjanta gość, który jednak na razie jest strażnikiem w jednym z centrów handlowych, i dostaje swoją szansę, żeby udowodnić wszystkim, na co naprawdę go stać. RUTYNKA, ALE Z PRZYJEMNOŚCIĄ

 

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Hostages - Zakładnicy (Hostages) - serial sensacyjny, USA 2013-2014, reż. Karen Gaviola, wyk. Billy Brown, Dylan McDermott, Toni Collette, Tate Donovan (42 min)

Premiera odcinków 5 i 6. Pani Ellen jest szanowaną chirurżką ze szpitala w Waszyngtonie. Do tego stopnia szanowaną, że to właśnie jej powierzono operowanie serca samego prezydenta USA. Ale dzień przed zabiegiem w domu pani pojawiają się terroryści, którzy pod groźbą śmierci jej bliskich (męża i dwójki dzieci) domagają się by wypełniała ich polecenia. Oczywiście chodzi o życie Prezydenta. A im głębiej w tę historię brniemy tym więcej się okazuje zależności, tajemnic i różnych sprzecznych interesów. MAŁO WIELKIE, ALE WCIĄGA.

TVP 1 godz. 20:25

Piękna i bestia (La bela e la bestia) - serial kostiumowy, Włochy/Hiszpania 2014, reż. Fabrizio Costa, wyk. Blanca Suárez, Alessandro Preziosi, Giusy Buscemi, Léa Bosco (48 min)

Odcinek pierwszy z czterech. Osiemnastowieczna Francja. Pewien kupiec ma dług u słynącego z cynizmu i okrucieństwa księcia. I aby spłacić długi ojca, jedna z córek kupca, z miłości do taty poświęca się i idzie się na służbę do zamku. GŁÓWNIE DO WZRUSZEŃ, OCZYWIŚCIE.

Cinemax godz. 22:00

Pan Avila 2 (Sr. Ávila) - serial kryminalny, Meksyk 2014, reż. Fernando Rovzar, wyk. Tony Dalton, Nailea Norvind, Carlos Aragón, Jorge Caballero (57 min)

Premiera drugiej serii Meksykańskiego serialu, o panu Roberto, który żyje sobie życiem przeciętnego agenta ubezpieczeniowego. Ale tak naprawdę jest to tylko przykrywka, bo w rzeczywistości ten przykładny mąż i ojciec jest płatnym zabójcą pracującym dla mafii. Ale rodzinę okłamuje mu się coraz trudniej. DAJCIE MU SZANSĘ, BO SIĘ DOBRZE OGLĄDA.

Ale kino+ godz. 00:15

Zaginiony (The Missing) - serial kryminalny, Wielka Brytania/USA 2014, reż. Tom Shankland, wyk. James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng (58 min)

Jeszcze raz od nowa fenomenalny James Nesbitt we wspaniałym serialu, który po prostu trzeba zobaczyć. Państwo Hugh spędzają z synkiem urlop we Francji, w przyjemnym nadmorskim kurorcie. I nagle ich pięcioletni synek znika. I zaczyna się koszmar, którego nawet nie próbuję sobie wyobrazić. Nie znają języka, nie znają tutejszych układów, ale brną - ze szczególnym uwzględnieniem ojca - w zagmatwane śledztwo wspierani przez francuskiego policjanta. Jest napięcie, jest dialog, scenariusz i znakomity klimat. PO PROSTU TRZEBA ZOBACZYĆ.

 

DOKUMENT

TVP 1 godz. 21:25

Życie bez rąk (Brett: A Life with No Arms) - film dokumentalny, Wielka Brytania/Afganistan 2015, reż. Roger Graef (58 min)

Brett urodził się bez rąk. Gdy był dzieckiem, reżyser Roger Graef śledził jego postępy i nakręcił o tym film. Po 50 latach postanowił odwiedzić Bretta ponownie, by zobaczyć, jak sobie radzi. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

HBO 2 godz. 22:00

Na ratunek dzieciom: Misja państwa Kraus (50 Children: The Rescue Mission of Mr. And Mrs. Kraus) - film dokumentalny, USA 2013, reż. Steven Pressman (61 min)

O małżeństwie Krausów, które wiosną 1939 roku uratowało 50 żydowskich dzieci mieszkających w Austrii. Film oparty na pamiętnikach Eleonor Kraus. WARTO.

TVP Kultura godz. 22:20

Rozważania o przemocy (Concerning Violence) - film dokumentalny, Dania/Finlandia/USA/Szwecja 2014, reż. Göran Olsson (80 min)

Dokument złożony z odzyskanych materiałów archiwalnych z lat 60. i 70., ukazujący afrykańskie ruchy wyzwoleńcze, które doprowadziły do upadku kolonializmu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 22:45

Super Rekiny kontra więźniarki (Sharkansas Women's Prison Massacre) - horror SF, USA 2015, reż. Jim Wynorski, wyk. Dominique Swain, Traci Lords, Christine Nguyen, Cindy Lucas (81 min)

W swojej kategorii rzecz wybitna po prostu. Oto grupa więźniarek, którym udaje się zbiec z prowincjonalnego więzienia, zostaje zaatakowana na bagnach przez prehistoryczne megarekiny, które potrafią nie tylko pływać, ale również prawie latają i śmigają w piachu. Rewelacja. Spod ręki Jima Wynorskiego, który wzorem niezastąpionego Eda Wooda kręci na przemian filmy mistrzowskiego kiczu, np. "Piraniokonda", "Dinocrock vs. Supergator" itp., i erotyki odwołujące się - nie tylko tytułem - do kinowych filmów. MOMENTAMI ŁEB URYWA PO PROSTU.