Program TV na dziś: Premiera brytyjskiego "Wallandera" i premiera "Hakera" Michaela Manna, Henry Fonda i Toshiro Mifune w "Bitwie o Midway" [POLECAJ TV - 11.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 11.03

Przedłużał nie będę, ale w zestawieniu nie znajdziecie kilku pozycji, o które muszę jednak we wstępie zaczepić. W TVP Kultura o godz. 22:25 "Tygodnik kulturalny" oczywiście, w Polsacie "Taniec z gwiazdami", też oczywiście, a w HBO Comedy o godz. 20:10 premiera kolejnego "Przeglądu tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 3". W FilmBox od godz. 21:00 wieczór ze Stevenem Seagalem, czyli najpierw "Bestia" z 2003 roku, a o godz. 23:00 "Patriota" z roku 1998. A na dokładkę, w AXN o godz. 22:00 z panem Seagalem "Naprzeciw ciemności" z roku 2009.

I na koniec przypomnienie, ze w BBC Brit o godz. 23:00 "Chris Evans: Byle do piątku", czyli drugi odcinek solowego projektu nowego prowadzącego "TopGear".

Na sobotnie południe zapraszam do TOK FM, bo w "Programie Telewizyjnym" porozmawiamy o nowym telewizyjnym pomyśle, i nowej, powstającej właśnie telewizji.

A Polecaj TV oczywiście wraca jutro. Dzisiaj, dobrego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Wkręceni - komedia, Polska 2014, reż. Piotr Wereśniak, wyk. Piotr Adamczyk, Bartosz Opania, Paweł Domagała, Krzysztof Stelmaszyk (100 min)

Trzej przyjaciele tracą pracę. Posiadacz najwyższej odprawy zaprasza pozostałych na weekend do Warszawy, upijają się niemożebnie, tracą pieniądze, a gdy wracają autem z niemiecką rejestracją, zostają uznani za inwestorów z Niemiec, co wykorzystują. Z koszmarnym zakończeniem, i ŚREDNIO MĄDRE, ALE TROCHĘ BAWI I POZWALA SIĘ ZAPOMNIEĆ.

TVN 7 godz. 20:00

Złote dziecko (The Golden Child) - komedia przygodowa, USA 1986, reż. Michael Ritchie, wyk. Eddie Murphy, Charles Dance, Charlotte Lewis, Victor Wong (94 min)

Prywatny detektyw, specjalizujący się w poszukiwaniu zaginionych dzieci, musi odnaleźć dziecko, od którego zależą losy świata tego, a które przejąć chcą złe moce i ludzie takoż źli. DOBRA ZABAWA.

 

TV 4 godz. 20:00

Bitwa o Midway (Midway) - film wojenny, USA 1976, reż. Jack Smight, wyk. Charlton Heston, Henry Fonda, Toshirc Mifune, Edward Albert (132 min)

Wielkie kino z wielkimi okrętami. Kiedyś mówiło się o takich filmach, że monumentalne są. No i są. Dzisiaj to pewnie wszystko by tam śmigało, okręty latały itd., a tutaj wszystko wolniej, a treścią jest napięcie, strategia obu stron i swoisty pojedynek obu dowódców. Jest rok 1942 i Japońska flota zmierza ku amerykańskim wyspom Midway na Pacyfiku. KAWAŁ KINA.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Dom z piasku i mgły (House of Sand and Fog) - dramat obyczajowy, USA 2003, reż. Vadim Perelman, wyk. Jennifer Connelly, Ben Kingsley, Ron Eldard, Shohreh Aghdashloo (121 min)

Wskutek pomyłki urzędników dom rodzinny Kathy Lazaro zostaje wystawiony na aukcję. Budynek kupuje Masud Amir Behrani, emigrant z Iranu, który nie zgadza się na anulowanie transakcji. SZAŁU BRAK, ALE UJDZIE.

Cinemax godz. 20:00

Miejsca w sercu (Places in the Heart) - dramat obyczajowy, USA 1984, reż. Robert Benton, wyk. Sally Field, Danny Glover, John Malkovich, Ed Harris (107 min)

Ameryka, lata 30. Ginie szeryf teksańskiego miasteczka, a jego żona i dwójka dzieci może popaść w nędzę. Wdowa przyjmuje pomoc czarnoskórego włóczęgi, który obiecuje rozwinąć na farmie uprawę bawełny. Oscar dla Sally Field, dla autora scenariusza Roberta Bentona i szereg nominacji. MOŻE I WIELKIE, ALE MNIE NIE PRZEKONUJE.

HBO godz. 20:10

Yasmine - dramat obyczajowy, Brunei 2014, reż. Siti Kamaluddin, Man-Ching Chan, wyk. Mentari De Marelle, Aryl Falak, Jazz Hayat, Nabila Huda (106 min)

Premiera w telewizorze, a przy okazji ciekawostka, bo rzadko mamy do czynienia z kinem z Brunei. A tu mamy w dodatku kino akcji. Tytułowa Yasmine to nastolatka, zafascynowana wywodzącą się z Brunei odmianą kung-fu, czyli silat. Dziewczyna chce zbudować drużynę, która odniosłaby sukces na mistrzostwach kraju. WARTO ZERKNĄĆ, ALE MOŻE WCIĄGNĄĆ.

TVP Kultura godz. 20:15

Konwój (Convoy) - film sensacyjny, USA 1978, reż. Sam Peckinpah, wyk. Kris Kristofferson, Ali MacGraw, Ernest Borgnine, Burt Young (106 min)

Historia wzięta z tekstu przeboju country, a w zdjęciach wykorzystano ponad sto wielkich ciężarówek. Kierowca ciężarówki w organizuje konwój potężnych osiemnastokołowców w proteście przeciwko praktykom skorumpowanych funkcjonariuszy policji drogowej. I jedzie, a po drodze dołączają do niego kolejni, i kolejni i następni. KAWAŁ HISTORII KINA.

 

Canal+ godz. 21:00

Haker (Blackhat) - film sensacyjny, USA 2015, reż. Michael Mann, wyk. Chris Hemsworth, Leehom Wang, Wei Tang, Viola Davis (127 min)

Premiera w telewizorze. Za sprawą cyberprzestępcy w Chinach dochodzi do wybuchu reaktora jądrowego. Prowadzący śledztwo pan zwraca się więc z prośbą o pomoc do odsiadującego wyrok uzdolnionego hakera, który współpracę podejmuje, za co ma wyjść na wolność. Ale oczywiście nie wszystko będzie takie proste. DO ZOBACZENIA.

TVP 1 godz. 21:35

W obliczu śmierci (The Living Daylights) - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA 1987, reż. John Glen, wyk. Timothy Dalton, Maryam d'Abo, Jeroen Krabbé, Joe Don Baker (125 min)

Tym razem Bond z nowym już obliczem. W rolę agenta po raz pierwszy wciela się pan Timothy Dalton, któremu poszło na tyle dobrze, że nie był to jego Bond ostatni. W tej części pan James udaje się do Bratysławy, skąd zostanie przerzucony na Zachód generał KGB Gieorgij Koskow. Agent ma unieszkodliwić snajpera, który otrzymał zadanie zabicia generała. NO PEWNIE, ŻE WARTO.

Polsat godz. 22:05

xXx - film sensacyjny, USA 2002, reż. Rob Cohen, wyk. Vin Diesel, Asia Argento, Marton Csokas, Samuel L. Jackson (90 min)

Rob Cohen filmuje Vin Diesela ku uciesze tych, którzy lubią kino bardzo konkretne i z akcją. Oto mistrz sportów ekstremalnych zostaje zwerbowany przez amerykański rząd i jako tajny agent udaje się z misją do Pragi, żeby rozpracować terrorystyczną organizację. Dwie nominacje do nagród Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films (dla najlepszego filmu akcji i za efekty specjalne) oraz nominację do Nagrody MTV dla Vina Diesela. SPRAWNE JAK DIESEL.

TVN 7 godz. 22:05

Ostrza chwały (Blades of Glory) - komedia, USA 2007, reż. Josh Gordon, Will Speck, wyk. Will Ferrell, Jon Heder, Will Arnett, Amy Poehler (93 min)

Dwaj nienawidzący się łyżwiarze figurowi, żeby dać sobie szansę na wymarzony olimpijski medal, muszą wystartować jako para. I występują. Oczywiście sztuka dla sztuki i śmiech dla śmiechu, ale jest tak głupie, że aż zabawne. Oczywiście głównie za sprawą Willa Farrella i Amy Poehler. PO PROSTU DO ŚMIECHU.

Stopklatka TV godz. 22:40

Izolacja (Isolation) - horror, Irlandia/Wielka Brytania 2005, reż. Billy O'Brien, wyk. Essie Davis, Sean Harris, Marcel Iures, Crispin Letts (90 min)

Rzecz o dramacie kilkorga ludzi, którzy trafili na odludną irlandzką farmę, na której szalony naukowiec eksperymentuje na krowach. Niestety wynik eksperymentu wymyka się spod kontroli i zagraża naszym bohaterom. NA GRANICY KICZU, I CZASAMI BAWI.

TV 4 godz. 22:45

Eksperyment SS (Outpost) - horror, Wielka Brytania 2008, reż. Steve Barker, wyk. Julian Wadham, Ray Stevenson, Richard Brake, Paul Blair (90 min)

Biznesmen wynajmuje grupę żołnierzy, którzy mają go chronić podczas ekspedycji geologicznej. Prosta na pozór misja zamienia się w koszmar, gdy uczestnicy wyprawy natrafiają na stary bunkier z czasów drugiej wojny światowej i odkrywają, że budowla jest siedliskiem przerażających zjaw, po eksperymentach, mających zapewnić nazistom nieśmiertelność. Powstały też części druga i trzecia, i to z większym realizacyjnym rozmachem i odjazdem. ZABAWA Z ZIMNYM DRESZCZEM.

 

TVP Kultura godz. 23:20

Skrzypek na dachu (Fiddler on the Roof) - musical, USA 1971, reż. Norman Jewison, wyk. Chaim Topol, Norma Crane, Leonard Frey, Molly Picon (173 min)

Wybitnie zaśpiewana i tak sfilmowana historia ubogiego mleczarza, żyjącego w niewielkiej wiosce, gdzieś na Ukrainie. Pewnego dnia jego żona postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wydać za mąż trzy z ich pięciu córek, a w tle rewolucyjny zamęt. Z nieśmiertelną frazą "gdybym był bogaty", którą śpiewam sobie każdego ranka ciężko unosząc powieki. RZECZ WYBITNA.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20.10

Wallander (Wallander 4) - serial kryminalny, Wielka Brytania/Szwecja/USA 2015, reż. Benjamin Caron, wyk. Kenneth Branagh, Jeany Spark, Alex Ferns, Richard McCabe (90 min)

Premiera nowego sezonu, czyli pierwsza z trzech części. Ta pierwsza to adaptacja "Białej lwicy" Henninga Mankella. O całym serialu, kolejnych jego częściach i jego przyszłości przeczytacie w tym moim tekście (http://www.wtelewizji.pl/premiera-wallander-keneth-branagh#.VuLCPuyyOm4). DZISIAJ NAJLEPSZE.

 

History godz. 21:00

Wikingowie 4 (Vikings 4) - serial historyczny, Irlandia/Kanada 2016, reż. Ciaran Donnelly, wyk. Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick (44 min)

Powtórka trzeciego i premiera czwartego odcinka tegorocznej premiery. I tak jak pisałem wcześniej. Naprawdę jest (i będzie) coraz lepiej. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Historia Stanów Zjednoczonych według Olivera Stone'a (The Untold History of the United States) (1/10) - serial dokumentalny, USA 2012, reż. Oliver Stone (5x58 min)

Pięć z dziesięciu odcinków serii, która obejmuje okres od I wojny światowej do czasów współczesnych. Skupiając się na wydarzeniach nigdy nie podawanych do publicznej wiadomości oraz na wpływie, jaki wywarły one na współczesną politykę i gospodarkę Stone próbuje opowiadać mniej oczywistą historię USA. WARTO WIEDZIEĆ