TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze
Przedłużał nie będę, ale w zestawieniu nie znajdziecie kilku pozycji, o które muszę jednak we wstępie zaczepić. W TVP Kultura o godz. 22:25 "Tygodnik kulturalny" oczywiście, w Polsacie "Taniec z gwiazdami", też oczywiście, a w HBO Comedy o godz. 20:10 premiera kolejnego "Przeglądu tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 3". W FilmBox od godz. 21:00 wieczór ze Stevenem Seagalem, czyli najpierw "Bestia" z 2003 roku, a o godz. 23:00 "Patriota" z roku 1998. A na dokładkę, w AXN o godz. 22:00 z panem Seagalem "Naprzeciw ciemności" z roku 2009.
I na koniec przypomnienie, ze w BBC Brit o godz. 23:00 "Chris Evans: Byle do piątku", czyli drugi odcinek solowego projektu nowego prowadzącego "TopGear".
Na sobotnie południe zapraszam do TOK FM, bo w "Programie Telewizyjnym" porozmawiamy o nowym telewizyjnym pomyśle, i nowej, powstającej właśnie telewizji.
A Polecaj TV oczywiście wraca jutro. Dzisiaj, dobrego życzę piątku.
Trzej przyjaciele tracą pracę. Posiadacz najwyższej odprawy zaprasza pozostałych na weekend do Warszawy, upijają się niemożebnie, tracą pieniądze, a gdy wracają autem z niemiecką rejestracją, zostają uznani za inwestorów z Niemiec, co wykorzystują. Z koszmarnym zakończeniem, i ŚREDNIO MĄDRE, ALE TROCHĘ BAWI I POZWALA SIĘ ZAPOMNIEĆ.
Prywatny detektyw, specjalizujący się w poszukiwaniu zaginionych dzieci, musi odnaleźć dziecko, od którego zależą losy świata tego, a które przejąć chcą złe moce i ludzie takoż źli. DOBRA ZABAWA.
Wielkie kino z wielkimi okrętami. Kiedyś mówiło się o takich filmach, że monumentalne są. No i są. Dzisiaj to pewnie wszystko by tam śmigało, okręty latały itd., a tutaj wszystko wolniej, a treścią jest napięcie, strategia obu stron i swoisty pojedynek obu dowódców. Jest rok 1942 i Japońska flota zmierza ku amerykańskim wyspom Midway na Pacyfiku. KAWAŁ KINA.
Wskutek pomyłki urzędników dom rodzinny Kathy Lazaro zostaje wystawiony na aukcję. Budynek kupuje Masud Amir Behrani, emigrant z Iranu, który nie zgadza się na anulowanie transakcji. SZAŁU BRAK, ALE UJDZIE.
Ameryka, lata 30. Ginie szeryf teksańskiego miasteczka, a jego żona i dwójka dzieci może popaść w nędzę. Wdowa przyjmuje pomoc czarnoskórego włóczęgi, który obiecuje rozwinąć na farmie uprawę bawełny. Oscar dla Sally Field, dla autora scenariusza Roberta Bentona i szereg nominacji. MOŻE I WIELKIE, ALE MNIE NIE PRZEKONUJE.
Premiera w telewizorze, a przy okazji ciekawostka, bo rzadko mamy do czynienia z kinem z Brunei. A tu mamy w dodatku kino akcji. Tytułowa Yasmine to nastolatka, zafascynowana wywodzącą się z Brunei odmianą kung-fu, czyli silat. Dziewczyna chce zbudować drużynę, która odniosłaby sukces na mistrzostwach kraju. WARTO ZERKNĄĆ, ALE MOŻE WCIĄGNĄĆ.
Historia wzięta z tekstu przeboju country, a w zdjęciach wykorzystano ponad sto wielkich ciężarówek. Kierowca ciężarówki w organizuje konwój potężnych osiemnastokołowców w proteście przeciwko praktykom skorumpowanych funkcjonariuszy policji drogowej. I jedzie, a po drodze dołączają do niego kolejni, i kolejni i następni. KAWAŁ HISTORII KINA.
Premiera w telewizorze. Za sprawą cyberprzestępcy w Chinach dochodzi do wybuchu reaktora jądrowego. Prowadzący śledztwo pan zwraca się więc z prośbą o pomoc do odsiadującego wyrok uzdolnionego hakera, który współpracę podejmuje, za co ma wyjść na wolność. Ale oczywiście nie wszystko będzie takie proste. DO ZOBACZENIA.
Tym razem Bond z nowym już obliczem. W rolę agenta po raz pierwszy wciela się pan Timothy Dalton, któremu poszło na tyle dobrze, że nie był to jego Bond ostatni. W tej części pan James udaje się do Bratysławy, skąd zostanie przerzucony na Zachód generał KGB Gieorgij Koskow. Agent ma unieszkodliwić snajpera, który otrzymał zadanie zabicia generała. NO PEWNIE, ŻE WARTO.
Rob Cohen filmuje Vin Diesela ku uciesze tych, którzy lubią kino bardzo konkretne i z akcją. Oto mistrz sportów ekstremalnych zostaje zwerbowany przez amerykański rząd i jako tajny agent udaje się z misją do Pragi, żeby rozpracować terrorystyczną organizację. Dwie nominacje do nagród Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films (dla najlepszego filmu akcji i za efekty specjalne) oraz nominację do Nagrody MTV dla Vina Diesela. SPRAWNE JAK DIESEL.
Dwaj nienawidzący się łyżwiarze figurowi, żeby dać sobie szansę na wymarzony olimpijski medal, muszą wystartować jako para. I występują. Oczywiście sztuka dla sztuki i śmiech dla śmiechu, ale jest tak głupie, że aż zabawne. Oczywiście głównie za sprawą Willa Farrella i Amy Poehler. PO PROSTU DO ŚMIECHU.
Rzecz o dramacie kilkorga ludzi, którzy trafili na odludną irlandzką farmę, na której szalony naukowiec eksperymentuje na krowach. Niestety wynik eksperymentu wymyka się spod kontroli i zagraża naszym bohaterom. NA GRANICY KICZU, I CZASAMI BAWI.
Biznesmen wynajmuje grupę żołnierzy, którzy mają go chronić podczas ekspedycji geologicznej. Prosta na pozór misja zamienia się w koszmar, gdy uczestnicy wyprawy natrafiają na stary bunkier z czasów drugiej wojny światowej i odkrywają, że budowla jest siedliskiem przerażających zjaw, po eksperymentach, mających zapewnić nazistom nieśmiertelność. Powstały też części druga i trzecia, i to z większym realizacyjnym rozmachem i odjazdem. ZABAWA Z ZIMNYM DRESZCZEM.
Wybitnie zaśpiewana i tak sfilmowana historia ubogiego mleczarza, żyjącego w niewielkiej wiosce, gdzieś na Ukrainie. Pewnego dnia jego żona postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wydać za mąż trzy z ich pięciu córek, a w tle rewolucyjny zamęt. Z nieśmiertelną frazą "gdybym był bogaty", którą śpiewam sobie każdego ranka ciężko unosząc powieki. RZECZ WYBITNA.
Premiera nowego sezonu, czyli pierwsza z trzech części. Ta pierwsza to adaptacja "Białej lwicy" Henninga Mankella. O całym serialu, kolejnych jego częściach i jego przyszłości przeczytacie w tym moim tekście (http://www.wtelewizji.pl/premiera-wallander-keneth-branagh#.VuLCPuyyOm4). DZISIAJ NAJLEPSZE.
Powtórka trzeciego i premiera czwartego odcinka tegorocznej premiery. I tak jak pisałem wcześniej. Naprawdę jest (i będzie) coraz lepiej. DO ZOBACZENIA.
Pięć z dziesięciu odcinków serii, która obejmuje okres od I wojny światowej do czasów współczesnych. Skupiając się na wydarzeniach nigdy nie podawanych do publicznej wiadomości oraz na wpływie, jaki wywarły one na współczesną politykę i gospodarkę Stone próbuje opowiadać mniej oczywistą historię USA. WARTO WIEDZIEĆ