Program TV na dziś: "Psychoza" w odcinkach, premiera "Wielkich oczu" Tima Burtona oraz znajoma twarz i "Surprise, Surprise" w Polsacie [POLECAJ TV - 12.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 12.03

Oczywiście na wstępie od kilku rzeczy zacznę, które na listę wejść nie zdołały mimo próśb i starań. Oto zatem w Polsacie wieczór nowości. A dokładnie jednej nowości, i jednego pozimowego powrotu. O godz. 20:00 "Surprise, Surprise" prowadzone przez Wojciecha Błacha i Stefano Terrazzino, a o godz. 21:35 "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", w którym kibicuję - nawet jak nie będę oglądał - Katarzynie Pakosińskiej. Bo ją lubię, tak po prostu. W TVP 2 o godz. 20:05 drugi odcinek odnowionego "Kocham Cię, Polsko!" - jeny jakież to średnie! - a w TVP Kultura o godz. 23:55 koncert Jeffa Becka "Live at Ronnie Scotts".

W Paramount natomiast od godz. 20:00 wieczór z szalonym Waynem i przyjacielem jego, czyli najpierw "Świat Wayne'a" z 1992 roku, a potem, o godz. 22:00 "Świat Wayne'a 2".

Resztę, a jest z czego wybierać, znajdziecie niżej. I przypominam, że Polecaj wraca jutro, a tymczasem dobrej życzę soboty.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Rambo 2 (Rambo: First Blood Part 2) - film sensacyjny, USA 1985, reż. George P. Cosmatos, wyk. Sylvester Stallone, Richard Crenna, Charles Napier, Julia Nickson-Soul (93 min)

Po raz nie wiem już który, pan Sylwester w jednej ze swoich popisowych ról dzielnego wojaka, który z krwawą opaską na czole i mięśniem wystawionym na działanie promieni słonecznych wygrywa z bólem i z przeciwnikiem. KINO WALECZNE, PRZEBÓJ LAT 80.

Fokus TV godz. 20:05

Starfighter - dochodzenie (Starfighter - Sie wollten den Himmel erobern) - film sensacyjny, Niemcy 2014, reż. Miguel Alexandre, wyk. Picco von Groote, Steve Windolf, Frederick Lau, Dwyer Alice (150 min)

Historia głośnego skandalu politycznego i wojskowego z lat 60. W niewyjaśnionych okolicznościach giną piloci testujący nowe bombowce zamówione przez siły powietrzne Niemiec Zachodnich. Młoda wdowa walczy o poznanie prawdy, tego co kryje się za tajemniczymi katastrofami oraz śmiercią jej męża. BYĆ MOŻE.

TVP Kultura godz. 20:20

Pola śmierci (The Killing Fields) - dramat wojenny, Wielka Brytania 1984, reż. Roland Joffé, wyk. Sam Waterston, Haing S. Ngor, John Malkovich, Julian Sands (136 min)

Kambodża, lata 70. Wojenny korespondent relacjonuje konflikt pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Jego kambodżański tłumacz i przyjaciel, który mu pomaga narażając życie, zostaje pojmany i trafia do obozu pracy. DUŻA RZECZ.

TVN 7 godz. 20:55

Różowa Pantera (The Pink Panther) - komedia sensacyjna, USA 2006, reż. Shawn Levy, wyk. Steve Martin, Kevin Kline, Beyoncé Knowles, Jean Reno (93 min)

Mało udana próba odnowienia, odświeżenia wielkiego przeboju. Inspektorem Clouseau został Steve Martin, który śmieszyć potrafi, ale w zderzeniu z taką legendą, poległ. Niemniej zawsze śmieszy jak się ktoś poślizgnie na skórce od banana itd. Ale to tylko pusty rechot, BRAK DAWNEGO UROKU NIESTETY.

Cinemax godz. 21:00

Ashby - komediodramat, USA 2015, reż. Tony McNamara, wyk. Mickey Rourke, Nat Wolff, Emma Roberts, Sarah Silverman (99 min)

Premiera w telewizorze. Nastoletni Ed Wallis przeprowadza się do nowego miasta. Zaprzyjaźnia się z mieszkającym po sąsiedzku emerytem, który okazuje się być byłym zabójcą, któremu zostało tylko kilka miesięcy życia. NIEZŁA ROZMOWA.

Canal+ godz. 21:00

Wielkie oczy (Big Eyes) - dramat biograficzny, USA/Kanada 2014, reż. Tim Burton, wyk. Amy Adams, Christoph Waltz, Danny Huston, Krysten Ritter (105 min)

Premiera w telewizorze. Lata 60. XX w. Świat zachwyca się portretami kobiet i dzieci o wielkich oczach, których autorstwo przypisuje sobie Walter Keane. Żyjąca w cieniu męża malarka postanawia wyjawić prawdę. DO ZOBACZENIA.

TVN Fabuła godz. 21:00

Gwiezdne wojny: Część 2 - Atak klonów (Star Wars: Episode II - Attack of the Clones) - film SF, USA 2002, reż. George Lucas, wyk. Ewan McGregor, Natalie Portman, Samuel L. Jackson, Hayden Christensen (142 min)

Jeszcze jeden i jeszcze raz, czyli gwiezdna powtórka gwiezdnej opowieści. ZAWSZE ROBI DOBRZE.

TVP 1 godz. 21:25

Igrzyska śmierci (The Hunger Games) - dramat SF, USA 2012, reż. Gary Ross, wyk. Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth (137 min)

Ekranizacja pierwszej części bardzo popularnej trylogii powieściowej Suzanne Collins. Jest niedaleka przyszłość, w której USA podzielone są na dwanaście okręgów i raz w roku przedstawiciele tych okręgów spotykają się, by walczyć w krwawej jatce zwanej Igrzyskami Śmierci. Oczywiście wszystko transmituje telewizja. Klasyczna w formie i treści wizja zdeprawowanego i kierowanego przez wąską grupę ludzi świata przyszłości. Rządzonego oczywiście metodą kija i marchewki, z przewagą kija. MOCNE WRAŻENIA I TROCHĘ SENSU.

TVP 2 godz. 21:50

Resident Evil: Domena zła (Resident Evil) - horror SF, Niemcy/USA/Francja/Wielka Brytania 2002, reż. Paul W.S. Anderson, wyk. Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy (96 min)

W tajnym laboratorium potężnej korporacji informatyczno-farmaceutycznej Umbrella dochodzi do wypadku. Z rozbitej probówki wydostaje się śmiertelnie niebezpieczny wirus, który przenika do atmosfery. Komputer odcina naukowcom drogę ucieczki, a oddział komandosów rusza na pomoc uwięzionym. SPORO I GŁOŚNO SIĘ DZIEJE.

Stopklatka TV godz. 21:50

Mały Nicky (Little Nicky) - komedia, USA 2000, reż. Steven Brill, wyk. Adam Sandler, Patricia Arquette, Harvey Keitel, Rhys Ifans (87 min)

Mało przekonująca, ale momentami zabawna, więc można sobie z nią dzień zakończyć bezstresowo komedia, w której najmłodszy potomek szatana musi udowodnić ojcu, że może być godnym następcą ojca swego. I udowadnia to w Nowym Jorku. BYĆ MOŻE.

 

TVN godz. 21:55

Sposób na teściową (Monster-in-Law) - komedia romantyczna, Niemcy/USA 2005, reż. Robert Luketic, wyk. Jennifer Lopez, Jane Fonda, Michael Vartan, Monet Mazur (101 min)

Jane Fonda i Jennifer Lopez w banalnej jak większość komedii romantycznej o tym jak teściowa zmienia życie przyszłej synowej w jeden wielki koszmar. A ta w końcu nie wytrzymuje i się odwija z urokiem i wszystko kończy się wspólnym pocztówkowym zdjęciem. RUTYNOWA ROBOTA, ale z wdziękiem.

Cinemax godz. 22:45

Torrente 2: Misja w Marbelli (Torrente 2: Misión en Marbella) - komedia kryminalna, Hiszpania 2001, reż. Santiago Segura, wyk. Gabino Diego, Santiago Segura, Tony Leblanc, José Luis Moreno (94 min)

Moja ulubiona część komediowego cyklu, po którym zachwyciłem się pomysłowością i stylem życia pana Torrente. W tej części ów wyjeżdża do modnego kurortu, gdzie trwoni wszystkie pieniądze. To zmusza go to do szybszego powrotu do pracy, którą podejmuje bez przyjemności, ale za to z charakterystycznym dla siebie zaangażowaniem ze sporą dozą przypadku. Nagrody, zachwyty widzów, a w Hiszpanii miano pozycji kultowej. JA TO UWIELBIAM, BO LUBIĘ SIĘ ŚMIAĆ.

 

TVN 7 godz. 22:50

Słodki listopad (Sweet November) - melodramat, USA 2001, reż. Pat O'Connor, wyk. Keanu Reeves, Charlize Theron, Jason Isaacs, Greg Germann (119 min)

Melodramat, w którym Keanu Reevesem jest przystojnym, bogatym i do tego odnoszącym sukcesy pracownikiem firmy reklamowej, który musi przez miesiąc być kierowcą pewnej uroczej pani i się nią zachwyca. Tak się zaczyna, a potem zaczyna wzruszać, ale TAK SOBIE.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Olive Kitteridge - serial obyczajowy, USA 2014, reż. Lisa Cholodenko, wyk. Frances McDormand, Richard Jenkins, Bill Murray, John Gallagher Jr. (2x63 min)

Bardzo dobry miniserial z Frances McDormand, Richardem Jenkinsem i Billem Murrayem, na podstawie nagradzanej powieści pod tym samym tytułem. To niespieszny serial o ćwierćwieczu zwyczajnego życia. Akcja koncentruje się na nauczycielce Olive Kitteridge, która znana jest z surowych zasad moralnych i ciętego humoru, ale o gołębim - do czego nie zawsze chce się przyznać - sercu, i jej relacjach z otoczeniem. Odcinki numer jeden i dwa. Z czterech. ŚWIETNA ROBOTA.

 

CBS Action godz. 21:00

Bastion (The Stand) - serial sensacyjny, USA 1994, reż. Mick Garris, wyk. Gary Sinise, Molly Ringwald, Jamey Sheridan, Ruby Dee (120 min)

Jeszcze raz pierwszy z czterech odcinków opowieści wg. Stephena Kinga. Rzecz o walce dobra ze złem w postapokaliptycznym świecie. RACZEJ Z SENTYMENTU.

TVP Kultura godz. 22:50

Utopia 2 (3/6) - serial SF, Wielka Brytania 2014, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (50 min)

Trzeci odcinek drugiej serii bardzo specyficznego serialu brytyjskiego, którego fabuła jest oczywiście ważna, i o niej za chwilę, ale jeszcze ciekawsza jest forma, zwłaszcza klimat budowany kolorami i montaż. A o czym? Jest rok 1974, i wstrząsana kryzysem i strajkami Anglia. I jest młody naukowiec, ojciec opóźnionego w rozwoju chłopca. Bezlitosny rodzic prowadzi na swoim synu makabryczny eksperyment, używając małego królika. Wkrótce na konferencji spotyka niejaką Milner, z którą dochodzą do wniosku, że Ziemi grozi zagłada z powodu przeludnienia. Postanawiają więc stworzyć wirusa, który zmniejszy ilość ludzkiej populacji. Odcinek pierwszy z sześciu. BARDZO DO ZOBACZENIA.

TVP 2 godz. 23:40

Psychoza (Bates Motel) - serial sensacyjny, USA 2013, reż. Paul A. Edwards, wyk. Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot, Nestor Carbonell (2x41 min)

Dwa odcinki z odcinków dwudziestu serialu, z którego dowiadujemy się dlaczego znany nam z Hitchcockowskiej "Psychozy" Norman Bates stał się jaki się stał. Młodość jego poznajemy oto. SIĘ OGLĄDA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Churchill - gigant XX wieku (Winston Churchill: A Giant of the Century) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. David Korn-Brzoza (52 min)

Z użyciem zremasterowanych materiałów archiwalnych, Churchill zarówno ze strony publicznej, jak i prywatnej. CIEKAWOŚĆ JEST.