Program TV na dziś: Jack Nicholson w "Marsjanie Atakują", Robert De Niro w "Harry Angel i premiera "Homeland" [POLECAJ TV - 17.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 17.03

Spoza listy, polecam w TVP Kultura program "Dezerterzy" Łukasza Orbitowskiego o godz. 22:15, którego gościem będzie Grzegorz Królikiewicz, a o godz. 22:20 w TVP 1 reporterski program Tomasza Sekielskiego "Po prostu". I uprzedzam, że w związku z tym, że odszedł z tego świata pan Marian Kociniak, w ramówkach mogą zajść zmiany. A jeśli zajdą, to z wyprzedzeniem poinformuję o tym w facebookowej grupie "W telewizji pokazali" i na swoim Twitterze.

Kolejny Polecaj TV pojawi się tu jutro, a tymczasem dobrego życzę czwartku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Marsjanie atakują! (Mars Attacks!) - komedia SF, USA 1996, reż. Tim Burton, wyk. Pierce Brosnan, Jack Nicholson, Martin Short, Annette Bening (106 min) Apokaliptycznie zabawna wizja odwiedzin przybyszów z kosmosu, z Marsa oczywiście. Ziemianie wyciągają rękę i gołębia przyjaźni do gości, a ci odwdzięczają się urządzeniem krwawej jatki. BRAWUROWY (to dobre słowo) ŻART ZE WSPÓŁCZESNYCH MEDIÓW, POLITYKI I WIELU FILMÓW. BECZKA ŚMIECHU.

 

TVP Kultura godz. 20:20

Harry Angel (Angel Heart) - thriller, USA/Kanada/Wielka Brytania 1987, reż. Alan Parker, wyk. Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet, Charlotte Rampling (113 min) Prywatny detektyw Harry Angel, specjalizujący się w rozwodach i sprawach ubezpieczeniowych, otrzymuje od tajemniczego Louisa Cyphre'a zlecenie odnalezienia słynnego przed laty śpiewaka jazzowego. Świetny, mroczny film ze świetną rolą Lisy Bonet, która po tym występie została wyrzucona z "Bill Cosby Show", i Mickey Rourke w roli moim zdaniem życiowej. DIABELSKO DOBRE.

 

TVP 2 godz. 20:40

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (Pirates of the Caribbean: At World's End) - film przygodowy, USA 2007, reż. Gore Verbinski, wyk. Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom, Keira Knightley (162 min) By uratować kapitana Jacka Sparrowa, Will i Elizabeth jednoczą siły z kapitanem Barbossą. Podczas żeglugi po niebezpiecznych wodach czeka ich starcie z Cutlerem Beckettem i Jamesem Norringtonem. JESZCZE RAZ WIELKA PRZYGODA

TNT godz. 21:00

Zakazana planeta (Forbidden Planet) - film SF, USA 1956, reż. Fred M. Wilcox, wyk. Walter Pidgeon, Anne Francis, Leslie Nielsen, Warren Stevens (115 min) Kiedyś naprawdę robił duże wrażenie. Efekty specjalne naprawdę dech zapierały w piersiach. I działał na wyobraźnię. Dzisiaj wygląda nieporadnie, ale przecież nie o to chodzi. Rzecz traktuje o tym jak załoga kosmicznego statku przylatuje na planetę, i spotyka na niej doktora Morbiusa, jego córkę i stworzonego przez pana profesora robota, którzy na planecie są sami. A jednak nie do końca sami, bo pojawia się coś niebezpiecznego, więc nasi dzielni podróżnicy używają swoich pistolecików itd. Taki Teatr Telewizji raczej, a na widok Leslie Nielsena pomyślicie, że to może nie jest na serio, ale jest na serio, i z przesłaniem jest i WARTO ZNAĆ

 

TVN godz. 22:35

Indiana Jones i ostatnia krucjata (Indiana Jones and the Last Crusade) - film przygodowy, USA 1989, reż. Steven Spielberg, wyk. Harrison Ford, Sean Connery, Denholm Elliott, Alison Doody (127 min)

Mój ulubiony, bo najzabawniejszy. Tyle, że wbrew tytułowi, wcale nie ostatni, ale o tym pewnie też będzie okazja napisać. Zyskał wiele dzięki temu, że pojawił się Sean Connery jako tatuś Indiego. Jego pojawienie się dobrze zrobiło również Harrisonowi Fordowi, bo to co się dzieje na ekranie między panami to istny majstersztyk. No i oczywiście zawrotne, ale w dobrym stylu tempo i PRZYJEMNA WIDOWISKOWOŚĆ.

 

Ale kino+ godz. 22:40

Samotny mężczyzna (A Single Man) - dramat obyczajowy, USA 2009, reż. Tom Ford, wyk. Colin Firth, Julianne Moore, Nicholas Hoult, Matthew Goode (96 min) Wykładowca w szkole wyższej w Los Angeles postanawia popełnić samobójstwo, ponieważ nie może znieść samotności. Chce, żeby ostatni dzień jego życia był wyjątkowy. I będzie wyjątkowy bardzo. Ale czy ostatni? KRZEPIĄCE I DO TEGO DOBRE.

TVP 1 godz. 23:15

Wilkołak (The Wolfman) - horror, USA 2010, reż. Joe Johnston, wyk. Benicio Del Toro, Emily Blunt, Simon Merrells, Gemma Whelan (114 min) Remake klasycznego horroru z 1941 roku, i Oscar za charakteryzację. Rzecz dzieje się u schyłku XIX wieku. Sławnego aktora gryzie tajemnicza bestia, i pan zaczyna się powoli zamieniać w potwora. A na jego tropie jest inspektor Scotland Yardu. Oryginał w lepszym stylu, ale MOŻNA SIĘ PRZESTRASZYĆ.

 

TVP 2 godz. 23:40

Spring Breakers - dramat kryminalny, USA 2012, reż. Harmony Korine, wyk. James Franco, Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson (94 min) Grupa wiernych, oddanych sobie przyjaciółek uczy się w jednym college'u a nawet we wspólnym zamieszkują pokoju w akademiku. I lubią się zabawić, ale środków im na to brakuje, więc aby móc zaszaleć podczas przerwy wiosennej, umyślili sobie, że napadną na restaurację. Oczywiście im się nie udaje, a kaucję wpłaca za nie nieznajomy dealer narkotyków i handlarz bronią. I wkrótce dziewczyny przeżywają niezapomniany tydzień. LUBIĘ JAMESA FRANCO, NIEZŁA ZABAWA.

TVP Kultura godz. 23:55

Wysokie obcasy (Tacones lejanos) - komediodramat, Hiszpania/Francja 1991, reż. Pedro Almodóvar, wyk. Victoria Abril, Marisa Paredes, Miguel Bosé, Cristina Marcos (112 min) Losy matki i córki krzyżują się ponownie po piętnastu latach. Okazuje się, że obecny mąż córki to dawny kochanek matki. Do ich pojednania dochodzi w dość przewrotny sposób - obie są zamieszane w zbrodnię. Sędzia ma twardy orzech do zgryzienia, bo zeznania obu kobiet wzajemnie się wykluczają. To w największym skrócie. Ale przecież to tylko fabularne tło. SIĘ POLECA.

 

TV Puls godz. 00:00

Kolonia (The Colony) - horror SF, Kanada 2013, reż. Jeff Renfroe, wyk. Kevin Zegers, Laurence Fishburne, Bill Paxton, Charlotte Sullivan (91 min) W 2045 r. Ziemia jest pokryta lodem. Ludzie wegetują więc w schronach. Pewnego dnia Kolonia numer 7 otrzymuje sygnał alarmowy z pobliskiej osady. Dowódca podejmuje decyzję o wyruszeniu z misją ratunkową. I oczywiście będzie tego gorzko żałował. Jego ludzie też. Ale dla nas dobrze, że poszedł. DO ZOBACZENIA.

SERIAL

AXN Black godz. 20:10

Posłańcy (The Messengers) - serial SF, USA 2015, reż. Stephen Williams, wyk. Diogo Morgado, Shantel VanSanten, JD Pardo, Joel Courtney (40 min) W Ziemię uderza dziwny obiekt i uderzając wytwarza falę uderzeniową, przez którą giną naukowiec, młoda matka, nastolatka, kaznodzieja i tajny agent. Ale giną tylko pozornie, bo po niedługim czasie okazuje się bowiem, że budzą się. A do tego mają specyficzne moce, i czują nieodpartą potrzebę dostania się do konkretnego miejsca w Houston. SZAŁU BRAK, ALE MOŻNA.

 

Fokus TV godz. 20:30

Redakcja (1/8): Kości w walizce - serial paradokumentalny, Polska 2016 (60 min)

Premiera w telewizorze. Oto paradokument zdobywa nowe terytoria. Po Policji, szkolnictwie, wróżkach, turystach i niewiernych kochankach, teraz będzie udawanka z życia redakcji gazety. Brednia na całego, ale niestety może się spodobać. I tylko nie wiem jak się ma ten paradokument do koncesji jaką dostała Fokus TV, jako kanał mający krzewić w narodzie wiedzę i poszerzać tegoż narodu horyzonty. Ech..., pewnie nijak, ale nie ma kto się tym ma przejąć? Mnie w każdym razie do tego stopnia urzekła mnie ta historia, że zdecydowałem się wrzucić za darmochę ich reklamowy spot. Z nadzieją jednakowoż, że po wstępnym rzucie okiem i rozumem z ciekawości, potem dacie już sobie z tym spokój. W pierwszym odcinku redakcja jest zmuszona do szybkiego znalezienia gorącego tematu na okładkę. CZASU SZKODA.

 

Canal+ godz. 21:00

Piraci 3 (Black Sails 3) - serial przygodowy, USA 2016, wyk. Zach McGowan, Toby Stephens, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy (2x60 min) Premiera dwóch kolejnych odcinków serii trzeciej. Znakomicie zrealizowany, ze świetnymi zdjęciami i mocnymi charakterami. MAJĄ ROZMACH!

FOX godz. 22:00

Homeland 5 - serial obyczajowy, USA 2015, wyk. Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, F. Murray Abraham (2x55 min)

Premiera piątego i szóstego odcinka najnowszego sezonu, jednego z moich ulubionych - niezmiennie od kilku lat - sensacyjnych seriali. Niesamowite jak z sezonu na sezon, po wyczerpaniu wiodących wątków, scenarzyści potrafią znajdować nowe pomysły i obszary do zagospodarowania. W tym sezonie przenosimy się do Niemiec. I jeśli dotychczas scenarzyści mieli dobrą intuicję zajmując się kolejnymi tematami, a wiemy, że mieli, to wchodzimy właśnie w okres bardzo intensywnej zimnej wojny z Rosją. REWELACJA, POLECAM BARDZO.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Sport i wojna (Games on the Battlefield) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Christophe Duchiron, Anne Bettenfeld (52 min) Premiera w telewizorze. Ciekawa niezwykle, bo okazuje się, że okres pierwszej wojny światowej odegrał kluczową rolę w historii sportu i przyczynił się do jego popularyzacji. Bo wcześniej była to głównie rozrywka elit. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP Kultura godz. 22:50

Mamy, dzieci i prawo (Mamy, deti i zakon) - film dokumentalny, Rosja 2013, reż. Kirill Sakharnov (54 min) Dokumentaliści śledzą dwie rodziny z różnych części świata, które ubiegają się o adopcję osieroconego dziecka. Rosjanie goszczą pod swoim dachem dwójkę przysposobionych pociech. Doświadczają pierwszych radości i stawiają czoło nowym trudnościom. Amerykanie pragną wychowywać pięcioletnią, niepełnosprawną Rosjankę, jednak nowe prawo ustanowione przez Putina zakazuje obywatelom USA adopcji rosyjskich dzieci. MOŻE BYĆ CIEKAWE.