Program TV na dziś: erotyczny taniec w premierze HBO, Jamie Lee Curtis w premierze "Królowych Krzyku", "Mad Dogs", żeby nie zapomnieć, albo wieczór z superbohaterską klasyką [POLECAJ TV - 31.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 31.03

I jeszcze kilka słów o programach spoza listy. Dla fanów superbohaterskiej klasyki w TNT o godz. 21:00 "Batman" Tima Burtona z Michaelem Keatonem i Jackiem Nicholsonem z 1989 roku, a o godz. 23:30 "Superman" Richarda Donnera z Marlonem Brando i Christopherem Reeve z roku 1978.

W TVP 1 o godz. 22:20 do TVP 1 wróci Jacek Łęski z publicystycznym programem "Chodzi o pieniądze", w HBO 3 o godz. 22:00 druga część genialnego miniserialu "Mildred Pierce".

I na koniec, ale to dlatego, żeby w pamięć Wam zapadło, wielkie kulturalne wydarzenie czyli w TVP Kultura od godz. 20:00 na żywo koncert półfinałowy "Młody Muzyk Roku 2016". Prawie trzy godziny muzyki.

Polecaj TV wraca jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę czwartku.

FILM

Kino Polska godz. 20:00

Konopielka - komedia obyczajowa, Polska 1981, reż. Witold Leszczyński, wyk. Anna Seniuk, Joanna Sienkiewicz, Krzysztof Majchrzak, Arkadiusz Bazak (88 min)

Na podstawie powieści Edwarda Redlińskiego, rzecz o zderzeniu zamkniętej wiejskiej kultury z tzw. postępem, który ma przewrócić życie do góry nogami, zmienić tradycją przypisane społeczne role, zwyczaje i refleksja nad tym czy powinniśmy wszystko zmieniać i oceniać swoją miarą. Do śmiechu jest tu dużo, ale z czasem robi się smutno. Film przeleżał się na cenzorskich pułkach, ale Nagrodę Główną Jury, na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1984 roku dostał. Plus fantastyczny Krzysztof Majchrzak. DOBRA ROBOTA.

HBO godz. 20:10

Czekoladowe miasto (Chocolate City) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. Jean-Claude La Marre, wyk. Robert Ri'chard, Vivica A. Fox, DeRay Davis, Michael Jai White (87 min)

Premiera w telewizorze. Paniom może się spodobać nie tyle dzięki fabule, ile dzięki panom, którzy występują na scenie. Bo to w świecie tancerzy erotycznych w klubie się dzieje. Ale oczywiście nie tylko. Bo bohaterem jest młodzieniec, który chciałby pomóc mamie finansowo, ale nie zarabia tak dobrze, żeby pomóc móc. Korzystając więc z tego czym obdarowała go natura, zaczyna przynoszącą mu godne zarobki karierę erotycznego tancerza. Ale po pierwsze ma skrupuły, a po drugie, życie wystawi mu spory rachunek. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 20.10

Miasto złodziei (The Town) - dramat kryminalny, USA 2010, reż. Ben Affleck, wyk. Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner (134 min)

Przywódca szajki złodziei zakochuje się w byłej zakładniczce. Ona nie wie, że ma do czynienia z kryminalistą, więc do romansu dochodzi, ale oczywiście sprawy muszą się skomplikować, prawda? NIEZŁY SCENARIUSZ I Z SENSEM.

Kino Polska godz. 21:55

Krótki film o miłości - dramat psychologiczny, Polska 1988, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Olaf Lubaszenko, Grażyna Szapołowska, Stefania Iwińska, Piotr Machalica (83 min)

Znana też jako "Dekalog 6" rzecz o pierwszym zakochaniu, fascynacji pierwszej i namiętności, i o igraniu z nim. MĄDRE I ŚWIETNIE OPOWIEDZIANE.

TVN godz. 22:30

Ostatni władca wiatru (The Last Airbender) - film przygodowy, USA 2010, reż. M. Night Shyamalan, wyk. Noah Ringer, Dev Patel, Nicola Peltz, Jackson Rathbone (103 min)

Świat podzielony był niegdyś na cztery części należące do poszczególnych żywiołów. Władca ognia postanowił podbić pozostałe krainy. Po upływie stu lat pojawia się Aang. KRZYWDY NIE ROBI.

TVP 2 godz. 22:35

Pod Mocnym Aniołem - dramat obyczajowy, Polska 2014, reż. Wojciech Smarzowski, wyk. Robert Więckiewicz, Julia Kijowska, Andrzej Grabowski, Izabela Kuna (105 min)

Niedawny kinowy przebój wg Jerzego Pilcha z genialną rolą Roberta Więckiewicza, którego bohaterem jest uzależniony od alkoholu pisarz i jego nałóg. Bardzo dobry, ale i NIEBEZPIECZNIE SUGESTYWNY FILM.

TVP Kultura godz. 22:50

Absolwent (The Graduate) - film obyczajowy, USA 1967, reż. Mike Nichols, wyk. Anne Bancroft, Dustin Hoffman, Katherine Ross, William Daniels (101 min)

Młodzieniec po ukończeniu college'u wraca do domu. Poznaje panią Robinson, znacznie starszą od siebie żonę adwokata, wspólnika swego ojca, i wdaje się z nią w romans. Nieśmiertelna piosenka, i POZYCJA BARDZO KLASYCZNA.

Polsat godz. 23:05

Dochodzenie (City by the Sea) - dramat kryminalny, USA 2002, reż. Michael Caton-Jones, wyk. Robert De Niro, Frances McDormand, James Franco, William Forsythe (108 min)

Niezły i przede wszystkim nieźle obsadzony kryminał rozgrywający się w mało apetycznym towarzystwie narkomanów i narkotykowych dilerów. Ale najważniejszy jest rodzinno kryminalny wątek pana detektywa, który chcąc synowi pomóc będzie musiał sobie to i owo przypomnieć i z różnymi sprawami z przeszłości się rozliczyć. NIEZŁA ROBOTA.

TVP HD godz. 23:15

Rejs - komedia obyczajowa, Polska 1970, reż. Marek Piwowski, wyk. Stanisław Tym, Zdzisław Maklakiewicz, Jan Himilsbach, Wanda Stanisławska-Lothe (66 min)

Co tu opisywać, skoro wszyscy znają. Przypominam tylko, że jest. SŁUŻBOWO, NA STATEK.

TVP 1 godz. 23:15

Autor widmo (The Ghost Writer) - thriller, Francja/Niemcy/Wielka Brytania 2010, reż. Roman Polański, wyk. Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Kim Cattrall, Olivia Williams (122 min)

Wydawnictwo zleca napisanie biografii byłego premiera Wielkiej Brytanii, czyli szykuje się niezła fucha. Ale nie jest tak fajnie, bo gość, który się tego podejmuje, dowiaduje się, że jego poprzednik zginął w bardzo tajemniczych okolicznościach. Wchodzi jednak w temat, i wplątuje się w sporego kalibru aferę i rozpoczyna prywatne śledztwo. DOBRA ROBOTA.

SERIAL

BBC HD godz. 20:15

Ojciec Brown 4 (Father Brown) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Paul Gibson, wyk. Mark Williams, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, Alex Price (45 min)

Odcinek drugi. Każdy ma swojego kryminalnego księdza, niektóre kraje nawet kilku. Jednym z brytyjskich jest ten właśnie, w okolicznościach tuż powojennej prowincjonalnej parafii. W tym odcinku pan zakochuje się w dziedziczce miejscowego browaru, która wkrótce zostaje aresztowana za zamordowanie własnego ojca. TO NIEZŁE JEST.

FOX Comedy godz. 22:00

Królowe krzyku (Scream Queens) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Jamie Lee Curtis, Emma Roberts, Skyler Samuels, Lea Michele, Glen Powell (50 min)

Premiera od twórców "American Horror Story", więc uwagę zwrócić na pewno warto. Dać szansę znaczy. Tu też jest i straszno i śmieszno, ale inaczej. Akcja rozgrywa się w kampusie amerykańskiego college'u, którym trzęsie "bractwo" bogatych i pięknych dziewczyn, gardzą wszystkimi, którzy nie są nimi. No i w kampusie dochodzi do serii tajemniczych morderstw, za którymi stoi niejaki Czerwony Diabeł. Zabójcą może być każdy, ale ofiarą takoż. Robi się więc nieprzyjemnie, ale bardziej zabawnie. NIEZŁA, CHOCIAŻ NIE NAJLEPSZA ZABAWA

FOX godz. 22:00

Homeland 5 - serial obyczajowy, USA 2015, wyk. Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, F. Murray Abraham (2x55 min)

Premiera dziewiątego i dziesiątego odcinków najnowszego sezonu, jednego z moich ulubionych - niezmiennie od kilku lat - sensacyjnych seriali. Niesamowite jak z sezonu na sezon, po wyczerpaniu wiodących wątków, scenarzyści potrafią znajdować nowe pomysły i obszary do zagospodarowania. W tym sezonie przenosimy się do Niemiec. I jeśli dotychczas scenarzyści mieli dobrą intuicję zajmując się kolejnymi tematami, a wiemy, że mieli, to wchodzimy właśnie w okres bardzo intensywnej zimnej wojny z Rosją. REWEACJA, POLECAM BARDZO.

TVN 7 godz. 22:15

Sposób na morderstwo (How to Get Away with Murder) - serial kryminalny, USA 2014, wyk. Viola Davis, Billy Brown, Alfred Enoch, Jack Falahee (43 min)

Jeszcze raz od nowa. Świetny pomysł i niezłe prowadzenie. Oto młody człowiek zaczyna zajęcia na uniwerku. Jedna z wykładowczyń, zajęcia "Jak uniknąć kary za morderstwo" zaczyna od tego, że zaoferuje pracę tym pośród najlepszych studentów, którym uda się rozwiązać najtrudniejsze sprawy kryminalne jej firmy. Między studentami rozpoczyna się rywalizacja, ale okazuje się że pani profesor ma do ukrycia coś więcej niż tylko tajemnice swoich klientów i studenci wplątują się w niezłe bagienko. Odcinek z piętnastu drugi. Oczekiwania były trochę większe, ale i tak DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

AXN godz. 23:00

Mad Dogs - serial komediowy, USA 2015, wyk. Ben Chaplin, Michael Imperioli, Romany Malco, Steve Zahn (54 min)

Powtórka z wczorajszej premiery świetnego, zrealizowanego dla Amazona serialu o gościach po czterdziestce, którym zamarzyło się świętowanie wcześniejszego przejścia na emeryturę starego kumpla w Belize, czyli w miejscu, które można śmiało określić rajem na ziemi. No i byłoby pięknie, gdyby nie okazało się, że zostali wpakowani w niezłe zamieszanie i wplątują się w zagrażającą ich życiu intrygę. Przeciwko sobie będą mieli i mafię i Policję, tajne i nietajne służby i lokalesów. A wszystko podlane oczywiście absurdalnym humorem i świetnymi dialogami.

To amerykańska wersja wcześniejszego brytyjskiego serialu. I sam się dziwię, że to piszę, ale ta amerykańska dorównuje, a czasami nawet lepsza jest od brytyjskiej. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 19:50

Albert Goering - niepokorny brat Hermanna (Le Dossier Albert Goering) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Véronique Lhorme (60 min)

Albert Göring to niepokorny, młodszy brat Hermanna Göringa. któremu nie było po drodze z bratem i narodowym socjalizmem. Czynnie unikał zła, mimowolnie pomógł wielu osobom. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 21:00

Akcja T4. Lekarze w służbie nazizmu (T4. Un Medecin sous le Nazisme) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Emmanuel Roblin (53 min)

W latach 1939-1944 w III Rzeszy realizowano program "Akcja T4", którego celem było wyeliminowanie "życia niewartego życia". Mordowano ludzi chorych na schizofrenię lub mających zaburzenia rozwojowe. PRZYKRE, ALE PRAWDZIWE.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

FilmBox godz. 23:10

Rekin w Wenecji (Shark in Venice) - horror, USA 2008, reż. Danny Lerner, wyk. Stephen Baldwin, Hilda van der Meulen, Giacomo Gonnella, Vanessa Johansson (84 min)

Pan przybywa do Wenecji w poszukiwaniu zaginionego ojca. Ale dowiaduje się, że w tamtejszych kanałach grasuje rekin. A przy okazji odkrywa, że jego ojciec wpadł na trop ukrytego w Wenecji skarbu Medyceuszy. KOSZMARNIE GŁUPIE, ALE SCENY Z REKINEM DLA KICZOLUBÓW PRZYJEMNE.