Program TV na dziś: Animowani "Krudowie" dla całej rodziny i "Mroczne cienie" z Johnnym Deppem [POLECAJ TV - 02.04.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 2.04

Tradycyjnie zaczniemy od tego, co nie zmieściło się na liście. Pamiętajcie zatem proszę o tym, że w TVP Kultura już od godz. 19:00 dwie części cyklu Legendy rocka. Dzisiaj odcinki: Amy Winehouse i Lenny Kravitz. A o godz. 23:35 koncert 2Cellos.

A w TNT popołudnie i wieczór z klasycznymi superbohaterami. O godz. 15:40 "Superman" z 1978, o godz. 18:30 "Batman" z 1989, o godz. 21:00 "Superman 2" i o godz. 23:30 "Powrót Batmana" z roku 1992. I wielka gratka dla fanów fantasy chcących zorganizować sobie całonocną balangę. Oto w HBO 3 od godz. 21:00 calusieńka noc, czyli dziesięć godzin z drugim sezonem "Gry o tron".

Polecaj TV wraca w niedzielę, a dzisiaj udanej życzę soboty. Bardzo.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Wpół do śmierci (Half Past Dead) - film sensacyjny, Niemcy/USA 2002, reż. Don Michael Paul, wyk. Steven Seagal, Ja Rule, Morris Chestnut, Nia Peeples (98 min)

Na wyspie jest więzienie a w więzieniu na wykonanie wyroku czeka Lester, który ukradł 200 mln dolarów w złocie. Przed egzekucją do budynku dostaje się grupa uzbrojonych ludzi. A potem do akcji wkracza agent Petrosevitch. No i się dzieje. RUTYNOWA JATKA.

Stopklatka TV godz. 20:00

W odwecie za śmierć (Born to Raise Hell) - thriller, USA 2010, reż. Lauro Chartrand, wyk. Steven Seagal, Dan Badarau, Darren Shahlavi, D. Neil Mark (92 min)

Tym razem pan Seagal stoi na czele jednostki specjalnej zwalczającej handel narkotykami na Bałkanach. Agent i jego partner trafiają w środek gangsterskich porachunków. Oczywiście bez sensu i wdzięku, ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to, żeby jakoś uzasadnić coraz mniej dynamiczne, ale wciąż skuteczne ruchy pana Stevena Seagala. RUTYNOWA RZEŹNIA.

Polsat godz. 20:00

Krudowie (The Croods) - film animowany, USA 2013, reż. Kirk De Micco, Chris Sanders (94 min)

Bardzo udana animacja dla rodziny. Nie tylko dlatego, że o rodzinie. Cztery miliony lat rodzina Krudów została zmuszona, by wyruszyć na poszukiwanie nowego miejsca zamieszkania. I podczas tej niebezpiecznej wyprawy głowa rodziny, musi zmierzyć się ze swoimi lękami. DOBRA ZABAWA.

TVP Kultura godz. 20:20

Wichrowe Wzgórza (Wuthering Heights) - melodramat, Wielka Brytania 2011, reż. Andrea Arnold, wyk. Kaya Scodelario, James Howson, Nichola Burley, James Northcote (123 min)

W czasie podróży do Liverpoolu Earnshaw znajduje cygańskiego chłopca. Postanawia go przygarnąć i wychować ze swoimi dziećmi. Gdy chłopak dorasta, zakochuje się ze wzajemnością w przybranej siostrze. NIESPIESZNE, DO PRZYTULENIA.

FilmBox Premium godz. 21:00

Obietnica - thriller, Polska/Dania 2014, reż. Anna Kazejak, wyk. Dawid Ogrodnik, Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Sara Sobania (93 min)

Lila mieszka z matką i jej nowym partnerem. Chodzi z kolegą z liceum. Pewnego dnia Lila oskarża chłopaka o zdradę i zrywa z nim. On jest gotów na wszystko, by ją odzyskać, co prowadzi do tragedii. Bardzo mi się nie podoba, ale to dlatego, że jest NIE DLA MNIE.

 

Canal+ godz. 21:00

Ocalona (Survivor) - thriller, Wielka Brytania/USA 2015, reż. James McTeigue, wyk. Pierce Brosnan, Parker Sawyers, Dylan McDermott, Bashar Rahal (92 min)

Premiera w telewizorze. Pracownica Departamentu Stanu zaczyna pracę w ambasadzie w Londynie i jest w rzeczonym Londynie świadkiem (czy już się odmienia, że świadką?) zamachu bombowego. Nie zabijają jej, ale za to wmieszana zostaje w zbrodnię, której nie popełniła. A jeszcze musi zapobiec kolejnemu zamachowi. DO ZOBACZENIA.

AXN godz. 21:00

To tylko seks (Friends with Benefits) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Will Gluck, wyk. Justin Timberlake, Mila Kunis, Patricia Clarkson, Jenna Elfman (100 min)

Mila Kunis i Justin Timberlake podobają się sobie, w łóżku im razem wygodnie, więc postanawiają taki właśnie rodzaj znajomości utrzymywać. Z wykluczeniem miłości. Ale przecież od początku wiemy, że to się nie uda. MIŁO, ŁADNIE I SYMPATYCZNIE.

CBS Europa godz. 21:00

Palący problem (The Hot Potato) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 2011, reż. Tim Lewiston, wyk. Ray Winstone, Colm Meaney, Jack Huston, David Harewood (96 min)

Nieźle oddany klimat Londynu końca lat 60. słusznie minionego wieku, i jeszcze lepiej, na dobrych retrowzorach oparte wątki szpiegowskie i sensacyjne. Rzecz dzieje się w roku 1969, a bohaterami są dwaj kumple, którzy wchodzą w posiadanie bryły radioaktywnego uranu i chcą ją sprzedaż. I próbując, wplątują się w niebezpieczną przygodę. BARDZO DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

HBO godz. 21:10

Body/Ciało - dramat obyczajowy, Polska 2015, reż. Małgorzata Szumowska, wyk. Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Ewa Dałkowska (89 min)

Nagrody, wyróżnienia plus fenomenalna obsada i wybitna rola pana Janusza Gajosa. Po śmierci żony pan próbuje sobie poradzić z wychowywaniem chorej na anoreksję córki. Umieszcza ją na oddziale psychiatrycznym, a tam dziewczyna trafia pod opiekę psychoterapeutki, która utrzymuje, że potrafi porozumiewać się ze zmarłymi, także z matką Olgi. MĄDRE I ŚWIETNIE ZREALIZOWANE KINO.

TVN 7 godz. 21:20

Mroczne cienie (Dark Shadows) - czarna komedia, USA 2012, reż. Tim Burton, wyk. Johnny Depp, Eva Green, Michelle Pfeiffer, Jonny Lee Miller (113 min)

Historia arystokraty wampira, który próbuje odzyskać dawne życie i ukochaną, po tym jak dwa wieki wcześniej zła czarownica pochowała go żywcem. TROCHĘ ZAKRĘCONE, ŚWIETNIE ZAGRANE, I BAWI, WIĘC JEST DOBRZE.

 

TVP 1 godz. 21:25

I że cię nie opuszczę (The Vow) - melodramat, USA/Brazylia/Francja/Australia/Wielka Brytania/Niemcy/Kanada 2012, reż. Michael Sucsy, wyk. Rachel McAdams, Channing Tatum, Jessica Lange, Scott Speedman (99 min)

Początkująca rzeźbiarka traci pamięć, nie poznaje bliskich i cofa się do wieku licealnego. A skoro nie udaje się przywrócić jej pamięci, mąż postanawia zdobyć jej miłość raz jeszcze. Więc zaczyna ją zdobywać od nowa. PRZYJEMNIE SIĘ NIE MYŚLI.

Kino Polska godz. 21:45

Supermarket - thriller, Polska 2012, reż. Maciej Żak, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński, wyk. Mikołaj Roznerski, Marian Dziędziel, Wojciech Zieliński, Izabela Kuna (84 min)

Do jednego z tzw. wielkopowierzchniowych sklepów w sylwestra wchodzi facet i z niego nie wychodzi, bo ochroniarze podejrzewają go o kradzież. Sytuacja się komplikuje, ciśnienie rośnie, żona go szuka, a atmosfera gęstnieje. Znakomity Marian Dziędziel, świetna Izabela Kuna i mimo kilku wahnięć - naprawdę WSTYDU NIE MA.

 

TVP 2 godz. 21:50

Jan Paweł II (Pope John Paul II) - film biograficzny, Włochy/USA/Polska 2005, reż. John Kent Harrison, wyk. Jon Voight, Ben Gazzara, Christopher Lee, Vittoria Belvedere (123 min)

Dwa odcinki miniserialu o Wiadomo Kim. Pierwszy to "Młodość", drugi "Powołanie". Jako film mało porywający, ale pewnie ważny dla wielu osób. BYĆ MOŻE.

TVN godz. 21:55

Tysiąc słów (A Thousand Words) - komedia, USA 2012, reż. Brian Robbins, wyk. Eddie Murphy, Cliff Curtis, Kerry Washington, Emanuel Ragsdale (91 min)

Eddie Murphy jako agent literacki gadający bez opamiętania, a prawie każde z tych jego słów to kłamstwo. Bo słów nasz Eddie używa dużo, wszystkie tylko po to, żeby coś sobie ułatwić, załatwić itd. Ale trafiła kosa na kamień. W jego ogrodzie pojawia się drzewo, i z każdym wypowiadanym przez Ediego słowem spada zeń jeden liść. Gdy wszystkie opadną, Eddie umrze. A liści zostało już tylko tysiąc. DOBRY POMYSŁ, TYLKO PO CO TO PAJACOWANIE?

SERIAL

Cinemax godz. 20:00

Banshee 4 (Banshee) - serial sensacyjny, USA 2016, reż. Ole Christian Madsen, Jonathan Tropper, David Schickler, wyk. Antony Starr, Ivana Milicević, Ulrich Thomsen, Frankie Faison (60 min)

Premiera w telewizorze. Imć Lucas Hood, który w wyniku oszustwa został szeryfem prowincjonalnego miasteczka w okolicy zamieszkałej przez amiszów, kontynuuje przestępczą działalność i przy okazji walczy z demonami przeszłości. A scenarzyści żonglują konwencjami, zaskakują rozwiązaniami i nawiązaniami do znanych historii. Odcinków będzie osiem. Z SEZONU NA SEZON CORAZ LEPSZE.

 

HBO godz. 20:10

The Knick 2 - serial obyczajowy, USA 2015, reż. Steven Soderbergh, wyk. Clive Owen, André Holland, Grainger Hines, Eve Hewson (53 min)

Było już w Cinemax, teraz przyszła pora na HBO. Pierwszy odcinek drugiej serii o zespole medyków nowojorskiego szpitala na początku XX wieku. Lekarze i pielęgniarki wprowadzają pionierskie metody leczenia i przekraczają granice ówczesnej medycyny. DOBRZE ZROBIONY, ALE NIE WCIĄGA (MNIE).

TVP Historia godz. 23:40

Ja, Klaudiusz (I, Claudius) - serial historyczny, Wielka Brytania 1976, reż. Herbert Wise, wyk. Derek Jacobi, Brian Blessed, George Baker (50 min)

Jeszcze raz od nowa - ale można bez końca - jeden z najlepszych seriali historycznych, politycznych i obyczajowych, czyli wspomnienia cesarza Klaudiusza o jego dworskim życiu od czasów Augusta, aż do jego cesarskiej śmierci. Właściwie teatr telewizji w odcinkach, więc za formę uwielbiam to jeszcze bardziej. Jutro odcinek drugi, a kolejna odcinków para za tydzień. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Żony dyktatorów (Despot Housewives) - serial dokumentalny, Francja 2015, reż. Joel Soler (51 min)

Pierwszy z pięciu odcinków o tym, jaki wpływ na dyktatorów mają ich żony. A mają duży, i niestety często dorównują im bezwzględnością i okrucieństwem, a czasami nawet ich w tej materii przerastają. WARTO WIEDZIEĆ.