Program TV na dziś: Angelina Jolie debiutuje jako reżyserka w filmie "Kraina miodu i krwi", a Simon Pegg i Nick Frost ratują kosmitę w komedii "Paul" [POLECAJ TV - 21.04.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 21.04

Wszystko co najważniejsze znajdziecie oczywiście na liście. A spoza niej, przypominam, że jak to w czwartek, w TVP 1 od godz. 21:20 najpierw "Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz, a godzinę później "Po prostu" Tomasza Sekielskiego. Do tego jeszcze w HBO 2 o godz. 21:00 kolejne spotkanie z Johnem Oliverem.

Do kolejnego Polecaja TV zapraszam oczywiście w piątek, a dzisiaj udanego życzę czwartku. Bardzo.

FILM

Paramount godz. 19:45 Sabrina - komedia romantyczna, USA 1954, reż. Billy Wilder, wyk. Audrey Hepburn, Humphrey Bogart, William Holden, Walter Hampden (113 min) Urokliwa, głównie za sprawą czarującej Audrey Hepburn komedia romantyczna w reżyserii Billyego Wildera. Panna Sabrina jest córką szofera zamożnych państwa, ale chciałaby się pewnego dnia znaleźć w samym centrum niedostępnego dla niej bogatego świata. I podkochuje się w młodszym z synów pracodawców ojca swego, ale ów nie odwzajemnia uczucia. A dalszy ciąg jest też wg schematu, ale NIEZWYKLE SYMPATYCZNY

 

TVN 7 godz. 20:00 Dziedzic maski (Son of the Mask) - komedia przygodowa, USA/Niemcy 2005, reż. Lawrence Guterman, wyk. Jamie Kennedy, Alan Cumming, Bob Hoskins, Traylor Howard (92 min) Ciąg dalszy niegdysiejszego przeboju. Tym razem magiczna maska trafia do rodziny początkującego twórcy kreskówek. Z tym jednak, że właściciel maski będzie chciał mu ją odebrać. MOCNO ŚREDNIE

HBO godz. 20:10 Niespodzianka (De Surprise) - komedia romantyczna, Holandia/Niemcy/Irlandia 2015, reż. Mike van Diem, wyk. Georgina Verbaan, Jan Decleir, Henry Goodman, Jeroen van Koningsbrugge (98 min) Premiera w telewizorze, całkiem przyjemnej i trochę romantycznej historii opartej na opowiadaniu holenderskiego pisarza Belcampo. Oto pewien milioner w depresji będąc chce się poddać się eutanazji. Ale wybierając sobie trumnę, spotyka miłość życia swego niespodziewanie. Zakochują się państwo w sobie, i - co zrozumiałe - przestaje im się chcieć umierać, ale to nie jest takie łatwe, bo z podpisanych umów i zleceń nie tak łatwo się wyplątać. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 20:10 Kraina miodu i krwi (In the Land of Blood and Honey) - dramat wojenny, USA 2011, reż. Angelina Jolie, wyk. Zana Marjanovic, Goran Kostic, Rade Serbedzija, Nikola Djuricko (137 min) W ramach cyklu "Romans z Szekspirem", iście szekspirowska miłość w debiucie reżyserskim Angeliny Jolie. Rzecz jest o trudnej, niewyobrażalnie trudnej miłości Serba i Bośniaczki podczas wojny bałkańskiej w latach 90. minionego wieku. WARTO ZOBACZYĆ.

TV 4 godz. 20:15 Wrogowie publiczni (Public Enemies) - film gangsterski, USA 2009, reż. Michael Mann, wyk. Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard, James Russo (140 min) USA początek lat 30. wieku minionego. John Dillinger i jego kompani dokonują serii napadów na banki. Są nieuchwytni, a policja jest bezsilna. Złapanie Dillingera staje się głównym celem łebskiego agenta FBI. STYLOWA ROBOTA.

TVP Kultura godz. 20:20 Konwój (Convoy) - film sensacyjny, USA 1978, reż. Sam Peckinpah, wyk. Kris Kristofferson, Ali MacGraw, Ernest Borgnine, Burt Young (106 min) Historia wzięta z tekstu przeboju country, a w zdjęciach wykorzystano ponad sto wielkich ciężarówek. Kierowca ciężarówki w organizuje konwój potężnych osiemnastokołowców w proteście przeciwko praktykom skorumpowanych funkcjonariuszy policji drogowej. I jedzie, a po drodze dołączają do niego kolejni, i kolejni i następni. KAWAŁ HISTORII KINA.

 

TVP 2 godz. 20:40 Liberator 2 (Under Siege 2: Dark Territory) - film sensacyjny, USA 1995, reż. Geoff Murphy, wyk. Steven Seagal, Eric Bogosian, Everett McGill, Katherine Heigl (95 min) W poprzedniej części Seagal uratował okręt i cały świat, a tym razem akcję z szalonymi terrorystami przeniesiono do pociągu. Tutaj też można się strzelać i bić. Ale to naprawdę DA SIĘ OGLĄDAĆ, TYLKO PO CO?

TVN Fabuła godz. 21:00 Medium (Hereafter) - dramat obyczajowy, USA 2010, reż. Clint Eastwood, wyk. Cécile De France, Matt Damon, Thierry Neuvic, Cyndi Mayo Davis (129 min) Trzy przecinające się opowieści o ludziach z różnych stron świata, których łączy większa niż instynkt samozachowawczy chęć dowiedzenia się, czy istnieje życie po śmierci. Każdy z innego powodu, które poznamy oczywiście. DOBRA ROBOTA.

TV Puls godz. 22:00 Paul - komedia SF, USA/Wielka Brytania 2011, reż. Greg Mottola, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Kristen Wiig, Jason Bateman (104 min) Wybitny komediowy duet brytyjski czyli Simon Pegg i Nick Frost w znakomitej komedii o dwóch Brytyjczykach zakręconych na punkcie SF wędrujących przez Stany, by dojechać na doroczny "Comic Con". I po drodze spotykają przybysza z kosmosu, nieco zakręconego, któremu trzeba pomóc w ucieczce przed agentami chcącymi go odstawić do laboratorium. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.

 

TVN godz. 22:30 Czas patriotów (Patriot Games) - film sensacyjny, USA 1992, reż. Phillip Noyce, wyk. Harrison Ford, Anne Archer, Patrick Bergin, Sean Bean (117 min) Ryan, były agent CIA, przebywa z żoną i córką w Londynie, gdzie przypadkowo zostaje uwikłany w zbrojną akcję terrorystyczną. Udaremniając zamiary terrorystów, naraża się na ich zemstę. WYSOKIE NAPIĘCIE.

TVP 2 godz. 22:35 Almanya (Almanya - Willkommen in Deutschland) - komediodramat, Niemcy 2011, reż. Yasemin Samdereli, wyk. Vedat Erincin, Fahri Ogun Yardim, Lilay Huser, Demet Gül (97 min) Rzecz o wielopokoleniowej tureckiej rodzinie od lat mieszkającej w Niemczech, i w której każdy z jej członków inne ma podejście do kulturowych korzeni i inne wyznaje wartości. ZASKAKUJĄCO NIEZŁE

Polsat godz. 23:10 Ksiądz (Priest) - horror SF, USA 2011, reż. Scott Charles Stewart, wyk. Paul Bettany, Karl Urban, Christopher Plummer, Lily Collins (87 min) Spustoszony kataklizmami świat jest areną walk ludzi i wampirów. I w tych okolicznościach pewien wojowniczo nastawiony ksiądz decyduje się złamać złożone śluby, żeby złapać krwiopijców, którzy porwali jego siostrzenicę i zemścić się za to. BREDNIA, ALE NIEŹLE ZAGRANA.

TVP 2 godz. 00:25 Ziemia obiecana - dramat obyczajowy, Polska 1974, reż. Andrzej Wajda, wyk. Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn, Kalina Jędrusik (162 min) Jeden z najwspanialszych polskich filmów od zawsze do zawsze, o którym - chyba - nie trzeba za dużo opowiadać. Późno, ale jeśli ktoś spać nie może, to JA ZAPRASZAM.

SERIAL

BBC HD godz. 21:15 Ojciec Brown 4 (Father Brown) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Paul Gibson, wyk. Mark Williams, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, Alex Price (2x45 min) Jeszcze raz odcinki 5 i 6 serialu kryminalnego, którego akcja toczy się w okolicznościach tuż powojennej prowincjonalnej angielskiej parafii. TO NIEZŁE JEST I PRZYJEMNIE NIESPIESZNE.

FOX godz. 23:00 Posłaniec gniewu (The Bastard Executioner) (1/10): Bitwa nad rzeką - serial kostiumowy, USA 2015, wyk. Stephen Moyer, Flora Spencer-Longhurst, Kurt Sutter, Sam Spruell (55 min) Premiera w telewizorze. W polskim telewizorze. Lubię rycerskie opowieści ze średniowiecza. Tym bardziej lubię, im są mniej cukierkowe, i dają jakiś obraz ówczesnego życia. Ten serial przynajmniej się stara. Oto imć Wilkin nie chce już być rycerzem i spokojnym zaczyna życiem żyć farmera w Walii. Żeni się i żyje szczęśliwie. Ale w okolicy dzieją się rzeczy, za których sprawą nie będzie mu dany spokój i szczęśliwe życie. ŚREDNIOWIECZNIE JEST I CAŁE WE KRWI.

 

Stopklatka TV godz. 23:55 Luther 4 - serial kryminalny, Wielka Brytania/Japonia 2015, reż. Sam Miller, wyk. Idris Elba, Paul Blackwell, Darren Boyd, Warren Brown (2x54 min) Premiera serii czwartej, najnowszej, na której początku pan Luther zostaje ściągnięty z urlopu, żeby znowu zająć się nie tylko z przestępcą, ale oczywiście również z własnym trudnym charakterem. IDRIS ELBA ZNOWU SIĘ SPRAWDZA

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 23:00 Seks w komiksie (Sex in the Comics) - film dokumentalny, Francja 2012, reż. Joelle Oosterlinck (52 min) Autorzy badają barwną historię komiksu erotycznego i rolę, jaką odgrywa on w społeczeństwie. Zarówno klasycy gatunku, jak i nową falę młodych rysowników. Przewodniczką po tym świecie jest Molly Crabapple - nowojorska artystka, ilustratorka, aktorka burleski. DUŻA, BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.