Program TV na dziś: Siódmy sezon "Mentalisty", Robert Redford jako "Wielki Gatsby" i od początku "Rodzina Soprano" [POLECAJ TV - 26.04.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 26.04

I tradycyjnie, zanim puszczę Was dalej, kilka słów o tym, co nie zmieściło się na liście. W Canal+ o godz. 23:45 znajdziecie świetny francusko belgijski kryminał "Morderstwa w Rouen", w Ale kino+ o godz. 20:10 "Listy z Iwo Jimy" Clinta Eastwooda, a w Kino Polska o godz. 21:50 tak wielki jak skromny "Amator" Krzysztofa Kieślowskiego z Jerzym Stuhrem. Jeżeli ciekawi jesteście opinii redaktora Pospieszalskiego na temat ONR, to w TVP 1 o godz. 21:30 jego "Warto rozmawiać". Do swojej dzisiejszej premiery namawia też kanał History. Nie znam tego programu, więc ograniczę się do informacji, że o godz. 22:00 do zobaczenia będzie pierwsza część reality "Skarb na dnie oceanu".

A dla kibiców w Canal+ o godz. 20:40 półfinał Ligi Mistrzów, czyli mecz Manchester City - Real Madryt.

Zapraszam do kolejnego Polecaja TV jutro, a dzisiaj udanego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

2007: Macbeth - spektakl teatralny, Polska 2006, reż. Grzegorz Jarzyna, wyk. Cezary Kosiński, Aleksandra Konieczna, Danuta Stenka, Jacek Poniedziałek (95 min)

Telewizyjna wersja spektaklu Grzegorza Jarzyny. Niestety z serii tych, za którymi nie przepadam, czyli próba artystycznego udziwnienia i uwspółcześnienia prostej przecież, bardzo wymownej i świetnie opisanej historii. Ale nie jestem krytykiem teatru tylko widzem, a reżyser uznany jest za teatralnego półboga, więc może po prostu nie rozumiem wielkiej sztuki. ALE DO TEATRU ZAWSZE WPAŚĆ WARTO, nawet po to, żeby się zdenerwować.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Niedościgli Jonesowie (The Joneses) - komediodramat, USA 2009, reż. Derrick Borte, wyk. David Duchovny, Demi Moore, Amber Heard, Ben Hollingsworth (92 min)

Kate i Steve wprowadzają się do eleganckiej dzielnicy na przedmieściach. Sprawiają wrażenie idealnej pary i budzą podziw całej okolicy. Sąsiedzi nie wiedzą, że Jonesowie są specjalną jednostką zajmującą się marketingiem. Niezła obsada, i robota też niezła. NIEŻLE SIĘ OGLĄDA, ALE SZAŁU BRAK

Canal+ Film godz. 20:00

Ofiara sumienia (Sacrifice) - dramat obyczajowy, Kanada/USA 2014, reż. Michael Cohn, wyk. Dermot Mulroney, Luke Kleintank, Melora Walters, Brandon Mychal Smith (89 min)

Premiera w telewizorze. Przystojny, utalentowany i zadowolony z siebie i życia licealista w planach ma studia, bo ze względu na sportowe osiągi znakomite ma szanse na dobre stypendium. Ale daje się uprosić młodszemu bratu i zabiera go na polowanie, na które wybierał się z kumplami. I podczas polowania dochodzi do zdarzeń, które postawią go w bardzo trudnej sytuacji. JAKOŚ TAK MAŁO PORYWAJĄCE.

TV Puls godz. 20:00

Pan życia i śmierci (Lord of War) - dramat sensacyjny, Francja/USA/Niemcy 2005, reż. Andrew Niccol, wyk. Nicolas Cage, Jared Leto, Ethan Hawke, Bridget Moynahan (113 min)

Jeden z najlepszych handlarzy bronią ma kilka zmartwień. Ściga go agent Interpolu, konkurencja go nie lubi, a żona nie wie, jak zarabia on na życie, a ukrywanie tego przychodzi coraz trudniej. Co gorsza, zaczyna mieć wyrzuty sumienia, co jest dla niego nowym i niepokojącym doświadczeniem. DOBRA ROBOTA.

 

TV 4 godz. 22:00

Syrena (She Creature) - horror SF, USA 2001, reż. Sebastian Gutierrez, wyk. Rufus Sewell, Carla Gugino, Jim Piddock, Reno Wilson (91 min)

Właściciel cyrku spotyka prawdziwą syrenę, oczywiście porywa ją i z nadzieją przyszłego zarobku na jej pokazywaniu ludziom, w towarzystwie swojej narzeczonej rusza statkiem do Ameryki. Ale na statku, na podobieństwo "Obcego" zaczynają dziać się rzeczy krwawe. RACZEJ ŻAŁOSNE NIŻ STRASZNE, ALE MOŻNA SIĘ TROCHĘ ROZERWAĆ

 

Stopklatka TV godz. 22:00

Ścigani (Crossing Over) - dramat obyczajowy, USA 2009, reż. Wayne Kramer, wyk. Harrison Ford, Ray Liotta, Ashley Judd, Jim Sturgess (108 min)

W grudniu 1776 r. armia generała George'a Washingtona stanęła w obliczu klęski. Wbrew wszystkiemu Washington organizuje atak na zajęte przez wroga Trenton, przeprawiając armię przez rzekę. Zgrabna agitka mająca przekonać o geniuszu pana Prezydenta. Film znany u nas również jako "Przeprawa". ALE CAŁKIEM DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Paramount godz. 22:00

Wielki Gatsby (The Great Gatsby) - melodramat, USA 1974, reż. Jack Clayton, wyk. Mia Farrow, Robert Redford, Bruce Dern, Karen Black (144 min)

Niedawno cieszyć się mogliśmy nowszą wersją tej opowieści z panem DiCaprio. Warto jednak wrócić czasem do starszych wersji. Ta może mniej ambitna jest, mniej w niej filozofii, ale za to z wielką zrobiony jest klasą. I z Robertem Redfordem. Ekranizacja wspaniałej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda. A za kostiumy i muzykę Oscary. POZYCJA KLASYCZNA.

TVP 1 godz. 22:35

Stażyści (The Internship) - komedia, USA 2013, reż. Shawn Levy, wyk. Vince Vaughn, Owen Wilson, Rose Byrne, Aasif Mandvi (114 min)

Zwolnieni z pracy dwaj sprzedawcy zostają przyjęci na staż w firmie Google. W rywalizacji z doskonale znającymi się na komputerach kolegami wykorzystują umiejętności wyuczone w poprzednim zawodzie. Plus świetna obsada. MAŁO WYSZUKANE, ALE BAWI BARDZO.

 

TVN 7 godz. 22:40

Presidio (The Presidio) - dramat kryminalny, USA 1988, reż. Peter Hyams, wyk. Sean Connery, Mark Harmon, Meg Ryan, Jack Warden (97 min)

Policjant z San Francisco i jego były dowódca w randze pułkownika, prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa pracownicy bazy wojskowej. Ich współpracę utrudniają wzajemne animozje. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 22:40

Pozdrowienia z raju (Captive) - thriller, Wielka Brytania/Francja/Filipiny/Niemcy 2012, reż. Brillante Mendoza, wyk. Isabelle Huppert, Katherine Mulville, Marc Zanetta, Rustica Carpio (117 min)

Pewnej nocy obcokrajowcy przebywający na jednej z wysp południowych Filipin zostają wyrwani ze snu. Grupa mężczyzn zabiera ich barką daleko w morze. Do pasażerów dociera wkrótce, że zostali porwani. I teraz się zaczyna naprawdę. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 22:45

Gangster (Lawless) - dramat kryminalny, USA 2012, reż. John Hillcoat, wyk. Shia LaBeouf, Tom Hardy, Jason Clarke, Guy Pearce (116 min)

Rok 1931. Bracia Bondurantowie żyją z nielegalnej produkcji alkoholu. Ale w miasteczku pojawia się agent federalny, który żąda od bimbrowników wysokich łapówek. Ale nasi dzielni, znani zresztą w miasteczku z tego, że łatwo nie pękają, nie zamierzają z nim współpracować, więc musi się dziać. DO ZOBACZENIA.

SERIAL

HBO 3 godz. 20:00

Rodzina Soprano (The Sopranos) - serial sensacyjny, USA 1999, reż. David Chase, wyk. James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli (58 min)

Wspomnienie sprzed lat. Dobre wspomnienie, czyli odcinek pierwszy legendarnego serialu z Jamesem Gandolfinim w roli znerwicowanego, znajdującego się na skraju depresji jednego z mafijnych bossów. LEGENDARNIE DOBRE.

Canal+ Seriale godz. 22:00

Mentalista 7 (The Mentalist 7) (1/13) - serial kryminalny, USA 2014-2015, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (41 min)

Premiera telewizyjna kolejnego sezonu serialu, którego bohaterem głównym jest uroczy i do tego cholernie inteligentny pan Patrick, który ma niezawodny instynkt i obserwować potrafi jak nikt inny. W tym sezonie nasz bohater przyłączy się do zespołu FBI. I TO JEST BARDZO DOBRY SEZON.

HBO 2 godz. 22:25

Gra o tron 6 (Game of Thrones 6) - serial fantasy, USA 2016, reż. Jeremy Podeswa, wyk. Peter Dinklage, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams (50 min)

Jeszcze raz pierwszy z dziesięciu odcinków najnowszego sezonu. Nie chcę psuć zabawy tym, którzy nie oglądali jeszcze, ale uprzedzam, że znając części poprzednie, możecie się zdziwić trochę. ZAPACHNIAŁO SAPKOWSZCZYZNĄ.

 

TV Puls godz. 00:15

Tropiciel (Niuchacz) - serial kryminalny, Ukraina 2013, reż. Artem Litwinenko, wyk. Kiriłł Kiaro, Iwan Oganesian, Maria Anikanowa, Aleksandr Tiutin (50 min)

Serial odcinków ma osiem, jest Ukraiński, ale po rosyjsku. I jest kryminalny. I zrealizowany według bardzo popularnego we współczesnych serialach kryminalnych modelu, w którym głównym bohaterem jest człowiek z jakąś wyjątkową zdolnością, umiejętnością, albo odchyłem, który w życiu jest przeszkodą, za to świetnie sprawdza się w pracy. Główny bohater tego serialu jest pan, który ma bardzo dobry i specyficznie rozwinięty zmysł węchu. No i oczywiście jest odpowiednio tajemniczy, odpowiednio ekstrawagancki i bywa - rzecz to jasna - odpowiednio trudny w kontaktach i ogólnym obejściu. I niestety jak w wielu rosyjskich serialach i filmach próbujących być serialami i filmami amerykańskimi jest zlepkiem różnych podobieństw i cytatów. To najprostsze to podobieństwo do Sherlocka, ale nie chcę Wam odbierać zabawy w doszukiwanie się kolejnych. Ale aktor się tak stara być tajemniczy i dziwny, że staje się irytujący i śmieszny. Ale można zobaczyć, bo KRZYWDY NIE ROBI

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Supernowoczesny Airbus A350 (Airbus A350, la nouvelle star des airs) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Josselin Mahot (47 min)

Premiera. Dla fanów awiacji rzecz o ponoć cichszym i wygodniejszym od innych pasażerskich samolotów. Testowano go 10 lat i zainwestowano 12 miliardów euro zanim odbył pierwszy komercyjny lot. CIEKAWOŚĆ JEST.

TVP 2 o godz. 22:55

Manekiny testowe. Wstrząsająca historia (Crash Test Dummies. A Smashing History) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Ian A. Hunt (59 min)

Inżynier Jem Stansfield przedstawia 60 lat historii powstania i udoskonalania manekinów używanych do samochodowych testów zderzeniowych. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 23:00

Bestie z Morza Beringa (Beast of the Bering Sea) - film SF, USA 2013, reż. Don E. FauntLeRoy, wyk. Cassie Scerbo, Brandon Beemer, Kevin Dobson, Jaqueline Fleming (86 min)

Poszukując złota, brat i siostra nieopatrznie zakłócają spokój kolonii morskich wampirów, które mieszkają w podwodnej jaskini.