Program TV na dziś: "Film o pszczołach" i "Transformers: Zemsta Upadłych" [POLECAJ TV – 13.05.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 13.05
Spoza listy dorzucę, że w Polsacie o godz. 20:05 rozpocznie się finał „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a na drugą nóżkę, odrobinę dobrych wiadomości w „Tygodniku kulturalnym” w TVP Kultura o godz. 22:50.

I kilka filmów jeszcze: w Stopklatka TV o godz. 20:00 komedia romantyczna „Książę i ja: Królewskie wesele”, w TV Puls o godz. 20:00 Sylvester Stallone jako „Osadzony”, w TV 4 o godz. 20:05 przygodówka „Król Skorpion 2: Narodziny wojownika”, a w TVN o godz. 23:10 średnie fantasy „Jaś i Małgosia: Łowcy czarownic”.

Kolejny polecaj w sobotę, a dzisiaj udanego życzę piątku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Film o pszczołach (Bee Movie) - film animowany, USA 2007, reż. Steve Hickner, Simon J. Smith (90 min)

Rodzinna zabawa o pewnej pszczole, która uciekła z ula i zaprzyjaźniła się z człowiekiem. Ale gdy konstatuje, że miód można dostać w każdym niemal sklepie, i że trzeba zań płacić, postanawia pozwać ludzi o odszkodowanie za wykorzystywanie biednych pszczółek. PRZYJEMNIE JEST.

TVN godz. 20:00

Transformers: Zemsta Upadłych (Transformers: Revenge of the Fallen) - film SF, USA 2009, reż. Michael Bay, wyk. Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson (150 min)

Po zwycięskiej bitwie z niejakimi deceptikonami zapanował upragniony pokój. A ludzie i autoboty wspólnie pilnują porządku. Niestety, rzeczone deceptikony przywracają do życia cudaka Megatrona i przygotowują się do inwazji na naszą wspólną kochaną Ziemię. KOMIKSOWO WIDOWISKOWE.

HBO godz. 20:10

Idealny facet (The Perfect Guy) - thriller, USA 2015, reż. David M. Rosenthal, wyk. Sanaa Lathan, Michael Ealy, Morris Chestnut, Charles S. Dutton (96 min)

Premiera w telewizorze, o pani, która sukcesy zawodowe odnosi spore jako lobbystka, ale za to prywatnie ma problem, bo związek się jej kończy przykro i niespodziewanie. Pocieszenia szuka pani w objęciach urokliwego jegomościa, któren jednakowoż tylko z pozoru wydaje się być chodzącym ideałem. SZAŁU BRAK, ALE SIĘ OGLĄDA.

 

TVP Kultura godz. 20:25

Przygoda (L'Avventura) - dramat psychologiczny, Francja/Włochy 1960, reż. Michelangelo Antonioni, wyk. Gabriele Ferzetti, Monica Vitti, Lea Massari, Dominique Blanchar (145 min)

Historia kina, czyli z roku 1960 jedno z dzieł pana Antonioniego, którego nie ogląda się łatwo, za to od którego rozumu oderwać nie sposób. Plus mnóstwo festiwalowych i międzynarodowych nagród w Europie i Stanach. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

TNT godz. 21:00

Galaxy Quest - komedia SF, USA 1999, reż. Dean Parisot, wyk. Tim Allen, Sigourney Weaver, Alan Rickman, Tony Shalhoub (120 min)

Przybysze z obcej planety, którzy potraktowali transmisję serialu science-fiction jako przekaz dokumentalny, przekonują aktorów, grających kosmonautów, do udzielenia im pomocy w walce z wrogiem. ŚWIETNIE ODMÓŻDŻA.

Canal+ godz. 21:00

Escobar: Historia nieznana (Escobar: Paradise Lost) - dramat kryminalny, Francja/Hiszpania/Belgia/Panama 2014, reż. Andrea Di Stefano, wyk. Josh Hutcherson, Benicio Del Toro, Brady Corbet, Claudia Traisac (120 min)

Premiera w telewizorze. Młodzieniec z Kanady przyjeżdża do Kolumbii i zakochuje się w pięknej dziewczynie. Jej rodzina przyjmuje go z sympatią więc wygląda na to, że wszystko będzie dobrze. Ale dowiaduje się kim naprawdę jest ojciec wybranki serca jego, i jak wielka jest jego władza, bezkarność i jak jest bezlitosny. I wkrótce młodzieniec będzie musiał dokonać kilku wyborów, od których zależało będzie zdrowie i przyszłość jego i jemu bliskich. Plus Benicio Del Toro oczywiście. DO ZOBACZENIA.

 


Universal godz. 21:00

Kroniki Riddicka (The Chronicles of Riddick) - film SF, USA 2004, reż. David Twohy, wyk. Vin Diesel, Colm Feore, Thandie Newton, Judi Dench (150 min)

Armia okrutnych Nekromongerów najeżdża galaktykę. Wojownicy podbijają planetę za planetą. Jedyną istotą, która może im się przeciwstawić, jest awanturnik i ścigany zbieg - Riddick którego rewelacyjnie gra jeden z moich ulubieńców, Vin Diesel. A potem do kina, na nowego Riddicka, bo wrócił. KINO MOCNE.

TVP 1 godz. 21:25

Bohaterowie Telemarku (The Heroes of Telemark) - dramat wojenny, Wielka Brytania 1965, reż. Anthony Mann, wyk. Kirk Douglas, Richard Harris, Ulla Jacobsson, Michael Redgrave (125 min)

Z Hollywoodzkim rozmachem lat 60. zrealizowana opowieść o jednym z norweskich epizodów II wojny światowej, czyli próbę zniszczenia fabryki produkującej tzw. ciężką wodę, potrzebną do stworzenia nowej naonczas broni. POWIEW WOJENNEJ KLASYKI.

TVN 7 godz. 22:05

Legion Niezwykłych Tancerzy: Tajniki Siły Ra (The LXD: The Legion of Extraordinary Dancers) - film muzyczny, USA 2010, reż. Jon M. Chu, wyk. Roger Aaron Brown, Terence Dickson, Aja George, Straphanio 'Shonnie' Solomon (85 min)

O pewnej grupie ludzi, którzy odkrywają w sobie niezwykłe nadnaturalne zdolności i muszą zdecydować czy wykorzystywać je będą dla dobra ludzkości, czy skupią się na korzyściach wyłącznie osobistych. Plus niezłe układy choreograficzne, które wrażenie wywarły nawet na mnie, a ja zwykle nie zachwycam się takimi rzeczami. MOŻE ZROBIĆ WRAŻENIE, WIĘC DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 23:45

Hair - film muzyczny, USA/RFN 1979, reż. Miloš Forman, wyk. Annie Golden, Beverly D'Angelo, John Savage, Treat Williams (121 min)

Lata 60 XX w. 29-letni Claude Hooper Bukowski przyjeżdża do Nowego Jorku by stawić się przed komisją wojskową, a potem na wietnamski front. Rankiem w Parku Centralnym spotyka grupę hipisów. Ich przywódca, Berger, który spalił kartę powołania do wojska, stara się wytłumaczyć przybyszowi bezsens wojny i postanawia pokazać mu uroki hipisowskiego życia. Claude zdecydowany jest wypełnić obywatelski obowiązek, ale... Wybitna muzyka, rewelacyjne aktorstwo i klimat. DZIEŁO.

 


SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Most nad Sundem 3 (Bron/Broen 3) - serial kryminalny, Dania/Szwecja/Niemcy 2015, wyk. Sofia Helin, Rafael Pettersson, Dag Malmberg, Sarah Boberg (3x113 min)

Jeszcze raz od nowa, w większych dawkach. Tych, którzy znają serie poprzednie i lubią, informuję, że mogą śmiało wchodzić w sezon trzeci, bo trzyma poziom, a może nawet jest jeszcze lepiej niż było. Choćby w kwestii nowego partnera głównej bohaterki, który wchodzi w miejsce odsiadującego wyrok za zabójstwo Martina, i ich relacji. Nowy duński policjant jest przeciwieństwem swojego poprzednika, ale tak jak on, również potrafi okiełznać koleżankę Sagę na tyle, żeby mu zaufała - na ile umie. Do tego jest człowiekiem tak porozbijanym, że staje się również na tym polu równorzędnym dla niej partnerem. A ich dialogi stanowią dodatkowy atut serialu. Chciałbym powiedzieć coś więcej, bo jest o czym opowiadać, ale przecież nie mogę odebrać Wam przyjemności. A tych, którzy nie znają serialowego „Mostu...” informuję, że bez przeszkód możecie oglądać serial, i nie będziecie się czuli w żaden sposób zagubieni. BARDZO DOBRE, BARDZO POLECAM.

 

FilmBox Premium godz. 21:00

To właśnie Anglia '86 (This Is England '86) - serial obyczajowy, Wielka Brytania 2010, reż. Shane Meadows, wyk. Andrew Ellis, Andrew Shim, Chanel Cresswell, George Newton (2x93 min)

Pierwszy odcinek miniserialu nawiąującego do filmu „To właśnie Anglia”. Przenosimy się do Anglii, w drugiej połowie lat 80. słusznie minionego wieku i towarzyszymy grupie naonczas młodych ludzi szukających swojego miejsca w życiu. I szukając, czas spędzają na próbach znalezienia pracy, na rozrywkach i zakochiwaniu się. BARDZO DOBRE.

DOKUMENT

BBC Earth godz. 20:00

Ożywić dinozaury (Dinosaurs: The Hunt for Life) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. David Stewart (60 min)

Program przedstawia naukowców, którym prawdopodobnie udało się znaleźć DNA dinozaurów w ich szczątkach sprzed wieków.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Stopklatka TV godz. 22:00

Rekin zombie (Shark Island) - horror, USA 2015, reż. Misty Talley, wyk. Cassie Steele, Jason London, Roger J. Timber, Ross Britz (82 min)

Schemat jak zawsze, czyli grupa beztroskich przyjaciół na wypoczynek się udaje, a na wyspie, która miała dać im wytchnienie zostają zaatakowani przez zmutowanego rekina, który zmienia ludzi w zombiaków. NO PEWNIE, ŻE WARTO SIĘ ZABAWIĆ.