Program TV na dziś: Emily Blunt i Benicio Del Toro w premierze "Sicario", albo "Bling Ring" Sofii Coppoli [POLECAJ TV - 21.05.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam..

SOBOTA 21.05

Spoza listy dorzucam trochę muzyki, czyli w TVP Polonia o godz. 23:45 z 2006 roku koncert Włodek Pawlik Trio Anhelli, a w TVP Kultura o godz. 23:40 koncert Eltona Johna z 2013 roku.

Mecz dorzucam, który na pewno ucieszy osób kilka. A ten mecz to finał Pucharu Niemiec: Bayern Monachium - Borussia Dortmund, i do zobaczenia jest w TVP 1 od godz. 19:55. I może kilka jeszcze dorzucę filmów. W TV Puls o godz. 20:00 "Nieobliczalny" ze Stevenem Seagalem, w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Mroczny rycerz", a gdyby ktoś spać nie mógł, to w Kino Polska o godz. 00:20 "Wielka majówka", która zawsze ogląda się dobrze.
Kolejny Polecaj w niedzielę, a dzisiaj dobrej życzę soboty. Bardzo.

TEATR TELEWIZJI

W TVP Kultura o godz. 16:45

Śledztwo - sztuka na podstawie powieści Stanisława Lema, Polska 1997, reż. Waldemar Krzystek, wyk. Mariusz Bonaszewski, Jerzy Grałek, Krzysztof Dracz, Wojciech Ziemiański (75 min)

W ramach cyklu „Fantastyczny maj”, zachowująca klimat oryginału adaptacja jednej z wczesnych powieści Stanisława Lema z 1959 roku. Rzecz stylizowana na kryminał, ale oczywiście do ogólniejszej refleksji. Porucznik Gregory prowadzi dochodzenie w sprawie znikających zwłok. Zidentyfikowanie sprawcy traktuje niezwykle poważnie. Jednak pedantycznie prowadzone śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów. Ale i tak CZYTA SIĘ LEPIEJ.

FILM

TVN godz. 20:00

Miss agent (Miss Congeniality) - komedia sensacyjna, USA 2000, reż. Donald Petrie, wyk. Sandra Bullock, Benjamin Bratt, Michael Caine, Candice Bergen (109 min)

Pani Sandra Bullock w roli twardej, nieokrzesanej policjantki. Taki styl chłopczycy, tylko bez sikania na stojąco. Na każdym kroku podkreśla swój mało elegancki stosunek do pań inaczej niż ona podchodzących do świata. Ale tylko po to, żeby zabawniej mogły wybrzmiewać żarty, kiedy musi jako tajniaczka wejść do świata missek, w którym zazdrość i zbrodnia. I co najbardziej zaskakujące, mimo wszystkich banałów i przewidywalności, naprawdę jest zabawnie. Głównie za sprawą pani Bullock. MOŻNA SIĘ BAWIĆ.

 

Stopklatka TV godz. 20:00

Superhero (Superhero Movie) - komedia SF, USA 2008, reż. Craig Mazin, wyk. Drake Bell, Sara Paxton, Leslie Nielsen, Christopher McDonald (78 min)

Parodia najgłośniejszych filmów o superbohaterach - oczywiście tych sprzed 2008 roku, więc nie narzekajcie, że jednak nie wszystkich. Szkolny nieudacznik bez pamięci zakochany w superblondynce, która rzecz jasna nawet nie wie, że ów istnieje, ukąszony przez zmutowaną ważkę zmienia się w superbohatera, który czyni dobro. Film od twórców serii „Naga broń” i Straszny film, więc oczywiście GŁUPAWE, ALE DOBRZE ROBI NA RELAKS.

 

Polsat godz. 20:05

Turbo - film animowany, USA 2013, reż. David Soren (96 min)

Wesoła animacja o ślimaku marzącym o starcie w wyścigu Indy 500, który spada z wiaduktu na maskę sportowego samochodu, a po wypadku odkrywa w sobie moc. Taką mianowicie, że może rozpędzić się do ponad 300 kilometrów na godzinę. NIC SZCZEGÓLNEGO, ALE Z DZIECKIEM OGLĄDA SIĘ PRZYJEMNIE.

Ale kino+ godz. 20:10

Dobry agent (The Good Shepherd) - dramat sensacyjny, USA 2006, reż. Robert De Niro, wyk. Matt Damon, Angelina Jolie, Eddie Redmayne, Alec Baldwin (160 min)

Lata 40. niedawno minionego wieku. Pan Edward Wilson trafia do OSS, z którego wyodrębnia się CIA. Dzięki wstąpieniu do tajnego stowarzyszenia studentów i absolwentów Yale jego kariera rozwija się dynamicznie i bez przeszkód. Gdy po latach okazuje się, że w jego otoczeniu jest szpieg, jeden z tropów prowadzi do jego syna. STYLOWE I NA POZIOMIE.

TVP Kultura godz. 20:20

Bling Ring (The Bling Ring) - dramat obyczajowy, USA/Wielka Brytania/Francja/Niemcy/Japonia 2013, reż. Sofia Coppola, wyk. Katie Chang, Israel Broussard, Emma Watson, Claire Julien (86 min)

Grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, i dokonuje rozbojów. Luksusy wydają się im przepustką do lepszego życia, i głównie dlatego to robią. Każdy z członków grupy ma też swoje powody by na swój sposób buntować się przeciwko światu. Świetne dialogi i sporo dobrej gry. WARTO ZOBACZYĆ.

 

Canal+ godz. 21:00

Sicario - dramat kryminalny, USA 2015, reż. Denis Villeneuve, wyk. Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Victor Garber (116 min)

Premiera w telewizorze. Bardzo mi się podobający kryminał, czy sensacja może raczej na kilku się rozgrywająca płaszczyznach i z tajemnicą oczywiście. Oto wchodząca dopiero w świat poważnych akcji i bardzo przywiązana do procedur agentka FBI bierze udział w likwidacji jednego z meksykańskich narkotykowych bossów. Jej przewodnikiem jest tajemniczy konsultant. I oczywiście zdziwi się agentka bardzo. Emily Blunt świetna, Benicio Del Toro jeszcze lepszy. DOBRA ROBOTA.

 

Cinemax godz. 21:00

Wyznania nastolatki (The Diary of a Teenage Girl) - dramat obyczajowy, USA 2015, reż. Marielle Heller, wyk. Bel Powley, Kristen Wiig, Christopher Meloni, Margarita Levieva (98 min)

Premiera w telewizorze. Wyróżnienia na wielu przeglądach i festiwalach, w tym m.in. w Sundance, Edynburgu i Berlinie dla dającej pomyśleć, i przede wszystkim oglądać się dającej z satysfakcją opowieści o uzdolnionej plastycznie – co nie jest bez znaczenia - nastolatce wchodzącej w skomplikowaną, intymną sytuację z narzeczonym matki swojej. Przystojnym. I wszystko to w okolicznościach San Francisco lat 70. minionego jakiś czas temu wieku. Trochę to takie jakby z niezależnego kina, trochę festiwalowo pretensjonalny, ale z odrobiną dobrego humoru. DO ZOBACZENIA Z CIEKAWOŚCIĄ.

 

TVN 7 godz. 21:10

Odnaleźć siebie (Regarding Henry) - dramat obyczajowy, USA 1991, reż. Mike Nichols, wyk. Harrison Ford, Annette Bening, Mikki Allen, Michael Haley (108 min)

Arogancki i przebojowy prawnik, przypadkowy świadek napadu na sklep, zostaje postrzelony w głowę. Traci pamięć, mowę i zdolność poruszania się. A po długiej rehabilitacji staje się innym człowiekiem. DLA FORDA WARTO.

TVP 2 godz. 21:50

Świt żywych trupów (Dawn of the Dead) - horror, USA 2004, reż. Zack Snyder, wyk. Sarah Polley, Ving Rhames, Jake Weber, Mekhi Phifer (95 min)

Zmarli powstają z grobów i polują na żywych. A garstka ludzi, którzy schronili się w galerii handlowej, umiarkowanie skutecznie próbuje rzesze wygłodniałych zombie powstrzymać. DLA ZDESPEROWANYCH FANÓW GATUNKU.

Polsat godz. 22:15

Witajcie w dżungli (The Rundown) - film przygodowy, USA 2003, reż. Peter Berg, wyk. Dwayne "The Rock" Johnson, Seann William Scott, Rosario Dawson, Christopher Walken (100 min)

Człowiek do specjalnych poruczeń na zlecenie potężnego mafiosa udaje się do amazońskiej puszczy, by odszukać tam jego syna. Młodzieniec jednak wcale nie ma zamiaru wracać do domu. Po pierwsze dlatego, że zakochał się w miejscowej piękności Marianie, a po drugie dlatego, że wie, gdzie ukryty jest bezcenny złoty posążek. BYWA ZABAWNIE, A ZA SPRAWĄ ROSARIO DAWSON RÓWNIEŻ ŁADNIE. ALE CZASU TROCHĘ SZKODA.

TVN godz. 22:15

Mama i ja (The Guilt Trip) - komedia, USA 2012, reż. Anne Fletcher, wyk. Barbra Streisand, Seth Rogen, Julene Renee-Preciado, Zabryna Guevara (95 min)

Wynalazca środka czyszczącego odnajduje młodzieńczą miłość ekscentrycznej matki. Nie wspominając jej o tym, namawia kobietę, by towarzyszyła mu w podróży służbowej na Zachodnie Wybrzeże. I ta podróż jest wspaniała. A DUET BARBRA STREISAND - SETH ROGEN WYBORNY. POLECAM BARDZO.

 

TVN 7 godz. 23:25

Peacemaker (The Peacemaker) - film sensacyjny, USA 1997, reż. Mimi Leder, wyk. George Clooney, Nicole Kidman, Marcel Iures, Aleksandr Bałujew (119 min)

Oto pan George Clooney jako agent wywiadu do spółki ze specjalistką od nuklearnej zagłady ruszają w świat by odnaleźć skradzione rosyjskie głowice. Przykładają się do zadania tym bardziej, że i oni i ich przełożeni mają niepokojące wrażenie, że jeśli ich nie znajdą, to pewnie zostaną użyte przez terrorystów do wybuchnięcia ameryki. SZYBKO I KONKRETNIE. ALE BEZ EUFORII.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:05

Polowanie na czarownice (War On Witches) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2012, reż. Mark Fielder (47 min)

Pod koniec XVI wieku w Europie gorączkowo polowano na czarownice. Tysiące kobiet torturowano i palono na stosie, a Kościół w pełni aprobował tę przerażającą krucjatę. BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 22:00

Lindsey Vonn - droga na szczyt (Lindsey Vonn - The Climb) - film dokumentalny, USA 2015, reż. Charlie Rosene (46 min)

Opowieść o odnoszącej spektakularne sukcesy amerykańskiej narciarce alpejskiej, która po kilu bardzo poważnych wypadkach i jeszcze poważniejszych kontuzjach, po których mogła nie tylko do sportu, ale i jako takiej sprawności nie wrócić, po rocznej przerwie wróciła na stok i nadal wygrywa.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 22:00

Atak morderczych mrówek (Marabunta) - horror, USA 1998, reż. Jim Charleston, George Manasse, wyk. Eric Lutes, Julia Campbell, Mitch Pileggi, Jeremy Foley (95 min)

Małe miasteczko na Alasce zostaje zaatakowane przez mięsożerne mrówki, które wkurzyły zmiany w klimacie. No i ruszają żeby zjeść ludzkość, ale ludzkość ma dla nich złą wiadomość, są ludzie, którzy potrafią sobie z nimi poradzić. Chociaż łatwo nie będzie. CZASAMI ŁEB PRZESIEWA, BO POMYSŁOWE, CHOCIAŻ ŚREDNIO.