Program TV na dziś: Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie i Marilyn Monroe w „Pół żartem, pół serio” [POLECAJ TV – 27.05.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 27.05

Na początek wydarzenie, które na liście się nie znalazło, ale które niezależnie od różnych zwyczajowych narzekań, i tak będzie najprawdopodobniej przebojem piątkowych ramówek. Chodzi rzecz jasna o „Polsat SuperHit Festiwal 2016”, którego transmisja rozpocznie się w Polsacie o godz. 20:05. Najpierw urodzinowy koncert Lady Pank „Tacy sami od 35 lat”, potem, ok. godz. 21:00 „Koncert platynowy”, czyli ta muzyka, która najlepiej się sprzedawała, a na koniec, ok godz. 23:45 rozpocznie się koncert „Parę chwil”, czyli 30-lecie zespołu IRA.
Zanim puszczę Was do listy, wspomnę jeszcze kilka filmów, które na liście się z różnych powodów nie znalazły. Oto na przykład w TV Puls o godz. 20:00 „Nieuchwytny cel” z Jean-Claude Van Dammem, w Ale kino+ o godz. 20:10 „Babel” w Bradem Pittem i Cate Blanchett, w TVP Seriale o godz. 20:15 „Nie ma mocnych”, w AXN o godz. 21:00 Tom Hanks i Ewan McGregor w thrillerze „Anioły i demony”, w TNT o godz. 21:00 waleczny „Mortal Kombat” z 1995 roku, a późno w nocy, w TVN 7 o godz. 00:55 „Więcej niż wszystko” z Sylwestrem Stallone z roku 1987.
Kolejny Polecaj TV pojawi się tu jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę piątku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00
Zagubieni w kosmosie (Lost in Space) - film SF, USA/Wielka Brytania 1998, reż. Stephen Hopkins, wyk. William Hurt, Mimi Rogers, Gary Oldman, Matt LeBlanc (130 min)
Rok 2058. Przeludnienie Ziemi powoduje konieczność poszukania nowych miejsc do życia. Rodzina Robinsonów zostaje wysłana na planetę Alfa. Niestety, wraz z nimi w podróż wybrał się szaleniec, doktor Zachary Smith, który ma własne plany związane z misją. Zapowiada się jak jeden z miliona, tyle że świetnie zrealizowany. A potem okazuje się, że naprawdę o coś tu chodzi. Szkoda tylko, że ja nie wiem o co. ALE DO ZOBACZENIA. 

TVN godz. 20:00

Transformers: Wiek zagłady (Transformers: Age of Extinction) - film SF, USA/Chiny 2014, reż. Michael Bay, wyk. Mark Wahlberg, Stanley Tucci, Kelsey Grammer, Nicola Peltz (165 min)
Widowiskowa premiera w telewizorze, w której Autoboty z pomocą ludzi stają przed kolejnym walecznym wyzwaniem, co doprowadzi do kulminacyjnej bitwy dobra ze złem. Do mnie to nie trafia, ale ZABAWA JEST PRZEDNIA.

TV 4 godz. 20:00
Grendel - film SF, USA 2007, reż. Nick Lyon, wyk. Harry Anichkin, Chuck Hittinger, Chris Bruno, Ben Cross (90 min)
Król Higlack powierza syna pod opiekę wojownika Beowulfa. Prowadzi on dwunastu ludzi z misją, której celem jest pomoc innemu królowi, którego ziemia terroryzowana jest przez potwora imieniem Grendel. Zadanie nie jest łatwe, zwłaszcza, że Władca ma pewne mroczne tajemnice. ŚREDNIE, ALE DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 20:00
Huragan (The Hurricane) - dramat obyczajowy, USA 1999, reż. Norman Jewison, wyk. Denzel Washington, Vicellous Reon Shannon, Deborah Kara Unger, Liev Schreiber (146 min)
Znakomity bokser Rubin „Huragan” Carter został w 1966 roku skazany za morderstwo na podstawie fałszywych zeznań. Przez długie lata bezskutecznie próbował udowodnić swoją niewinność. DENZEL ZJAWISKOWY, FILM MNIEJ.

Cinamex godz. 20:00
Judyta (Judith) - dramat obyczajowy, USA/Izrael/Wielka Brytania 1966, reż. Daniel Mann, wyk. Peter Finch, Sophia Loren, Jack Hawkins, Hans Verner (102 min)
Oparty na długo niepublikowanej i wydanej dopiero w 2012 roku powieści Lawrence'a Durrella. Rzecz o żydówce, która próbuje odszukać syna, z którym kontakt straciła, kiedy zabrano ją do obozu koncentracyjnego podczas okupacji. Ale równie bardzo chce się zemścić na mężu, przez którego do obozu trafiła, bo wydał ją Niemcom na zatracenie. Sophia Loren w roli głównej po prostu wybitna, a historia wciągająca. BARDZO DO ZOBACZENIA.

 

TVP Kultura godz. 20:25
Pół żartem, pół serio (Some Like It Hot) - komedia, USA 1959, reż. Billy Wilder, wyk. Marilyn Monroe, Jack Lemmon, Tony Curtis, Joe E. Brown (116 min)
Ja wiem, że to już wiekowe, że zgrane trochę, ale przecież niewiele było w kinie rzeczy lepszych. Dwaj muzycy, Jerry i Joe, są świadkami porachunków gangsterskich. Wiedzą za dużo, więc muszą uciec z Chicago w kobiecym przebraniu. Jako Daphne i Josephine trafiają do żeńskiego zespołu jazzowego. RZECZ WYBITNA!

Canal+ godz. 21:00
Saga Wikingów (Northman - A Viking Saga) - film przygodowy, Szwajcaria/Niemcy/RPA 2014, reż. Claudio Fäh, wyk. Ed Skrein, James Norton, Charlie Murphy, Ryan Kwanten (93 min)

Premiera w telewizorze. Z pełnym aktorskim dubbingiem do tego. Widowiskowa przygodówka z tak lubianymi, bitnymi wojownikami. Tym razem pakują się w konflikt z królem Szkotów, któremu porywają córkę. Tym gorsza sytuacja, że ów król na pomoc wzywa owianych złą sławą najemników. BĘDZIE SIĘ WAM PODOBAŁO.

 

TVP 1 godz. 21:30
Rewolwerowiec (The Shootist) - western, USA 1976, reż. Don Siegel, wyk. John Wayne, Lauren Bacall, Ron Howard, James Stewart (99 min)
W roku 1901, w miasteczku w Nevadzie chory śmiertelnie legendarny rewolwerowiec przed śmiercią postanawia wyrównać rachunki z odwiecznymi wrogami. SCHEMATYCZNE, PRZEWIDYWALNE, ALE NA FANÓW WESTERNU DZIAŁA.

HBO godz. 22:20
Ktoś całkiem obcy (Perfect Stranger) - thriller, USA 2007, reż. James Foley, wyk. Halle Berry, Bruce Willis, Giovanni Ribisi, Gary Dourdan (109 min)
Dziennikarka podejrzewa, że za śmierć jej przyjaciółki jest odpowiedzialna ważna osobistość ze świata reklamy, pan Bruce Willis. Przenika do jego środowiska. Zostaje pracownicą agencji jego agencji. I od tej chwili nic już nie jest takie, na jakie się zapowiada. Boska Halle Berry dla mnie wystarczy za rekomendację, ale i film dobry, chociaż najlepszy jest tylko pierwszy z nim raz. DOBRY WIECZÓR

 

TV 6 godz. 23:00
Szepty (The Awakening) - dramat psychologiczny, Wielka Brytania 2011, reż. Nick Murphy, wyk. Rebecca Hall, Dominic West, Imelda Staunton, Isaac Hempstead-Wright (107 min)
Anglia, rok 1921. Florence Cathcart nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Przy wsparciu policji i techniki demaskuje kolejnych oszustów i jest z tego dumna. A doświadczenia opisuje w książkach. Pewnego dnia przychodzi do niej nauczyciel z elitarnej szkoły z internatem dla chłopców i prosi o pomoc w związku ze śmiercią ucznia, który dzień przed tym jak dokonał żywota rzekomo widział ducha zamordowanego dziecka. Florence udaje się do położonego na odludziu domu. I się zdziwi... Wybitna choć oszczędna (a może właśnie dlatego) rola Rebeki Hall. A sam film to odwołująca się formą i treścią do klasyki gatunku robota. WYŚMIENITE.

TVP Kultura godz. 23:30
Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz (Before the Devil Knows You're Dead) - dramat sensacyjny, USA/Wielka Brytania 2007, reż. Sidney Lumet, wyk. Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke, Albert Finney, Marisa Tomei (111 min)
Ostatni film Sidneya Lumeta. Niestety zresztą. Dwóch młodzieńców napada na sklep własnych rodziców. Wynik napadu jest taki, że ich matka trafia do szpitala, a wspólnik umiera. Ojciec młodych rozpoczyna śledztwo, nie wiedząc,  że ściga własnych synów. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TV Puls godz. 00:05
Istota doskonała (Perfect Creature) - horror, Nowa Zelandia/Wielka Brytania 2006, reż. Glenn Standring, wyk. Dougray Scott, Saffron Burrows, Leo Gregory, Scott Wills (80 min)
W alternatywnej rzeczywistości lat 60. XX wieku od stuleci panuje harmonia między ludźmi i wampirami. Pokojowa koegzystencja zostaje zagrożona, gdy jeden z wampirów łamie obowiązujące zasady. STRACHU TYLKO TROCHĘ.

SERIAL

Canal+ Family godz. 20:00
Goldbergowie (The Goldbergs) - serial komediowy, USA 2013, wyk. Wendi McLendon-Covey, Sean Giambrone, Troy Gentile, Hayley Orrantia (2x22 min)
O sporej, głośnej i lekko dysfunkcyjnej rodzince w latach 80. żyjącej hałaśliwie, ale kochającej się oczywiście bardzo. Schematyczne, ale ja lubię sobie przypominać jak fajne, chociaż kiczowate były lata 80. minionego wieku. DO ZOBACZENIA ZATEM

 

BBC HD godz. 23:00
Śmierć pod palmami 2 (Death in Paradise) - serial kryminalny, Wielka Brytania/Francja 2013, reż. Keith Boak, wyk. Ben Miller, Sara Martins, Danny John-Jules, Gary Carr (4x55 min)
Otwarcie drugiego brytyjskiego (głównie) kryminału w odcinkach. Śledztwa na pięknej wyspie Saint-Marie, które pana śledczego z Anglii będą zadziwiały zwykle. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TTV godz. 00:25
Hellfjord - serial komediowy, Norwegia, wyk. Zahid Ali, Stig Frode Henriksen, Ingrid Bolso Berdal, Thomas Hanzon (30 min)
Powtórka pierwszego odcinka komediowego serialu norweskiego, który dworuje sobie z legendy mroczności skandynawskich kryminałów. Bohaterem głównym jest pan policjant, który na oczach uczestników parady policjant zabija - w sposób mało wyrafinowany sposób - swojego konia, za co dyscyplinarnie zostaje zwolniony ze służby, ale trzymiesięczny okres wypowiedzenia musi odsłużyć w malutkiej miejscowości na północy Norwegii. W tytułowym Hellfjord. A tam oczywiście dochodzi do morderstwa, jak to na skandynawskiej prowincji. I druga oczywistość, wszystko tu jest trochę dziwne i bardzo tajemnicze. GŁUPAWE, ALE BARDZO DOBRZE ROBI.