Program TV na dziś: 40-lecie Zbigniewa Wodeckiego albo finał Ligi Mistrzów [POLECAJ TV – 28.05.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 28.05

Zacznę podobnie jak wczoraj, od sopockiego SuperHit Festival. Dzisiaj na scenie kolejno o godz. 20:05 „40-lecie Zbigniewa Wodeckiego”, o godz. 21:00 koncert „Radiowy Przebój Roku Super Hit FM”, i na koniec około godz. 23:05 „20-lecie Anny Wyszkoni”.
Dla fanów innej muzyki w TVP Kultura o godz. 00:45 koncert „Behind Prison Walls” Johnnyego Casha z 1976 roku.

Ale prawdziwe święto mają dzisiaj kibice piłkarscy, bo oto finał Ligi Mistrzów, w którym zagrają Real Madryt z  Atletico Madryt. Początek meczu o godz. 20:40, a obejrzeć go będzie można w Canal+ i w TVP 1. Jeśli ktoś z Was ma wybór, to polecam jednak Canal+, bo wolę tutejszych komentatorów, ich emocje, fachowość i tempo, a po drugie tu program specjalny zaczyna się już o godz. 19:30.
A teraz zapraszam do pełnej listy. Kolejny Polecaj jutro, a dzisiaj dobrej życzę soboty.

FILM

TVN godz. 20:00
Miss agent 2: Uzbrojona i urocza (Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous) - komedia sensacyjna, USA 2005, reż. John Pasquin, wyk. Sandra Bullock, Regina King, Enrique Murciano, William Shatner (115 min)
Tym razem pani Sandra Bullock jako najpiękniejsza strona FBI wraca do akcji kiedy porywacze uprowadzają parę jej „missowych” przyjaciół. No i bywa zabawnie, bo to komedia, i chociaż sensu w tym niewiele, to PRZYJEMNIE CZAS SIĘ SPĘDZA, PO PROSTU.

 

 

Stopklatka TV godz. 20:00
Wróg publiczny (Enemy of the State) - dramat sensacyjny, USA 1998, reż. Tony Scott, wyk. Gene Hackman, Will Smith, Jon Voight, Lisa Bonet (126 min)
W ciągu jednego dnia ustabilizowane i pełne sukcesów życie młodego prawnika rozpada się. Staje się bowiem ofiarą spisku przygotowanego przez skorumpowanego urzędnika. Zostaje głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo, i wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu. I tylko tajemniczy Brill, były pracownik służb wywiadowczych jest skłonny mu pomóc. DOBRZE SIĘ WIDZI

Cinemax godz. 20:00
Focus - komedia kryminalna, USA/Argentyna 2015, reż. Glenn Ficarra, John Requa, wyk. Will Smith, Margot Robbie, Adrian Martinez, Gerald McRaney (101 min)
Premiera w telewizorze. Radosna komedia z kryminałem, o doświadczonym oszuście, który wchodzi we współpracę z piękną panią, z którą oczywiście połączy go romans gorący. Ale rzuca ją, a trzy lata później znów przecinają się ich życia, i wspólnie próbują okraść lokalnego bogacza. DO UŚMIECHANIA.

Fokus TV godz. 20:05
Joanna d'Arc (The Messenger: The Story of Joan of Arc) - film historyczny, Francja 1999, reż. Luc Besson, wyk. Milla Jovovich, Dustin Hoffman, Faye Dunaway, John Malkovich (153 min)
Filmów o tej francuskiej bohaterce powstało sporo. Ale niewiele z nich z takim jak ten rozmachem, i w tak gwiazdorskiej obsadzie. Film zdobył 2 statuetki Cezara i zarobił podobno ponad 66 milionów dolarów. A przenosi nas do czasów wojny stuletniej, podczas której młode, bardzo zaangażowane religijnie dziewczę dochodzi do wniosku, że sam Bóg zlecił jej misję uratowania Francji. Więc ją ratuje. ROZMACH, REFLEKSJA, ZNAĆ WARTO

TVP Kultura godz. 20:20
Arizona Dream - komediodramat, USA/Francja 1993, reż. Emir Kusturica, wyk. Johnny Depp, Faye Dunaway, Jerry Lewis, Lili Taylor (134 min)
Axel poznaje na ślubie wuja dwie kobiety: ponętną wdowę Elaine i jej pasierbicę Grace. Młoda, zamknięta w sobie dziewczyna, podejmuje rywalizację z macochą o Axela. Co oczywiście musi doprowadzić do tragedii. Plus Srebrny Niedźwiedź za reżyserię na festiwalu w Berlinie w 1993 r. dla pierwszego angielskojęzyczny film Emira Kusturicy. CIEKAWOŚĆ.

TNT godz. 21:00
Wojownicy (The Warriors) - thriller, USA 1979, reż. Walter Hill, wyk. Michael Beck, James Remar, Dorsey Wright, Brian Tyler (110 min)
Znakomity, chociaż bardzo niskobudżetowy film, który nieoczekiwanie – ale zasłużenie – odniósł wielki komercyjny sukces. I jeszcze jedno ważne. Reżyser, to ten sam pan, który później wyreżyserował m.in. „48 godzin” czy „Czerwoną gorączkę”. I jeszcze jedno. Scenariusz inspirowany był powieścią Sola Yuricka. A rzecz jest o tym, jak członkowie małego gangu próbują przebić się przez cały Nowy Jork i dotrzeć na swój bezpieczny rewir. Trudność polega na tym, że przedzierać muszą się uciekając przed policją i broniąc się przed kolejnymi gangami przez których teren przechodzą. A wszystko za sprawą fałszywego oskarżenia o zabicie szanowanego przez wszystkich gościa. ZNAKOMITE

 

AMC godz. 21:00
Wściekły byk (Raging Bull) - dramat obyczajowy USA 1980; reż. Martin Scorsese; wyst. Robert De Niro, Cathy Moriarty, Joe Pesci (130 min)
Studium charakteru bokserskiego mistrza świata wagi średniej lat czterdziestych i pięćdziesiątych, pana Jake'a La Motty. Był równie zaciekły wobec bliskich, jak wobec przeciwników na ringu. Trio Scorsese, DeNiro i Pesci, więcej nie trzeba. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

TVN 7 godz. 21:10
Weselna gorączka (The Pleasure of Your Company) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Michael Ian Black, wyk. Jason Biggs, Isla Fisher, Michael Weston, Ebon Moss-Bachrach (87 min)
Porzucony przez miłość swego życia panią gość za namową przyjaciela spontanicznie oświadcza się przygodnie poznanej kelnerce. I żeby było o czym ten film nakręcić, rzeczona kelnerka oświadczyny przyjmuje. BANALNE I OCZYWISTE, ALE SYMPATYCZNE

TVP 2 godz. 21:45
Och, Karol 2 - komedia, Polska 2011, reż. Piotr Wereśniak, wyk. Piotr Adamczyk, Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Foremniak (102 min)
Średnio udane uwspółcześnienie znanej i lubianej opowieści o pewnym panu, któremu kobiety oprzeć się nie mogą, bo i on żadnej oprzeć się nie może. A one się wreszcie dogadują i wycinają mu numer. ŚREDNIE, ALE KRZYWDY NIE ROBI.

 

TVN godz. 22:20
Wytańczyć marzenia (Take the Lead) - dramat obyczajowy, USA 2006, reż. Liz Friedlander, wyk. Antonio Banderas, Rob Brown, Dante Basco, Lauren Collins (108 min)
Pewien zdolny i doświadczony tancerz zdecydował się pracować z grupą nastolatków pozbawioną poczucia sensu i wielkich nadziei co do swojej szczęśliwej przyszłości. I zgodnie z kanonami gatunku, rzeczeni nastolatkowie najpierw jak pies do jeża podchodzą do jego pomysłów, a potem odnajdują w tańcu wiele przyjemności, i sens nawet. ROZTAŃCZONY BANAŁ.

Ale kino+ godz. 22:20
Harry Brown - dramat kryminalny, Wielka Brytania 2009, reż. Daniel Barber, wyk. Michael Caine, Iain Glen, Emily Mortimer, David Bradley (103 min)
Emerytowany żołnierz elitarnej jednostki komandosów, postanawia pomścić śmierć przyjaciela. I wchodzi w konflikt z policjantami prowadzącymi śledztwo w tej sprawie. Takie „Życzenie śmierci” w lepszym wydaniu, bo z odrobiną życia i Michaelem Cainem. DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 23:00
W cieniu zła: Kieł (Kynodontas) - dramat obyczajowy, Grecja 2009, reż. Giorgos Lanthimos, wyk. Christos Stergioglou, Michele Valley, Aggeliki Papoulia, Mary Tsoni (92 min)
Nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, a wcześniej zauważony również przez jury festiwalu w Cannes. To historia małżeństwa, które mieszka wraz dwiema córkami i synem w odgrodzonej od świata wielkiej posiadłości na obrzeżach miasta. Wysoki płot okala ich nieruchomość, skutecznie broniąc prywatności, a dorosłe już ich dzieci nigdy jeszcze nie były poza terenem posiadłości. Myślą, że zombie to małe żółte kwiatki, a morze to krzesło. Jedyną osobą z zewnątrz, która ma prawo wkroczyć na pilnie strzeżony teren, jest Christina. Ojciec przywozi ją, by mogła zaspokoić seksualne potrzeby syna. Ale Christina wprowadza z czasem zbyt duże zamieszanie w domu, wtedy ojciec zgadza się, by syn wybrał sobie którąś z sióstr do intymnych zabaw. DO ZASTANOWIENIA, PRZEMYŚLEŃ, DO ZOBACZENIA.

AXN godz. 23:15
Obłędny rycerz (A Knight's Tale) - komedia przygodowa, USA 2001, reż. Brian Helgeland, wyk. Heath Ledger, Shannyn Sossamon, Mark Addy, Paul Bettany (125 min)
Gdy ginie Ulrich von Lichtenstein, jego giermek z pomocą przyjaciół fałszuje dokumenty, które czynią z niego rycerza i pozwalają mu brać udział w turniejach. I zdobyć serce pięknej Jocelyn, bo to ważne. Ale będzie miał trochę pod górę. Jest wesoło, jest z tempem i NIEZŁA JEST ZABAWA.

SERIAL

TTV godz. 23:45
Hellfjord - serial komediowy, Norwegia, wyk. Zahid Ali, Stig Frode Henriksen, Ingrid Bolso Berdal, Thomas Hanzon (30 min)
Drugi odcinek komediowego serialu norweskiego, który dworuje sobie z legendy mroczności skandynawskich kryminałów. Bohaterem głównym jest pan policjant, który na oczach uczestników parady policjant zabija - w sposób mało wyrafinowany sposób - swojego konia, za co dyscyplinarnie zostaje zwolniony ze służby, ale trzymiesięczny okres wypowiedzenia musi odsłużyć w malutkiej miejscowości na północy Norwegii. W tytułowym Hellfjord. A tam oczywiście dochodzi do morderstwa, jak to na skandynawskiej prowincji. I druga oczywistość, wszystko tu jest trochę dziwne i bardzo tajemnicze. GŁUPAWE, ALE BARDZO DOBRZE ROBI.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:00
Reunion - wyspa krwiożerczych rekinów (Island of Shark Attack) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Rémy Tézier (52 min)
W ciągu trzech lat na wyspie Reunion położonej na Oceanie Indyjskim w dziesięciu atakach rekinów zginęło pięć osób. Pan Laurent Bouvier próbuje znaleźć odpowiedzi na pytanie, dlaczego rekiny podpływają tak blisko linii brzegowej i czemu atakują ludzi w jednym, konkretnym miejscu. CIEKAWOŚĆ

Fokus TV godz. 23:30
Młodzi w Moskwie - miasto skrajności (Moscow Youth: A City ff Extremes) - film dokumentalny, Francja 2014 (57 min)
Spojrzenie na współczesną Moskwę przez pryzmat mieszkających w niej nastolatków. Od dzieci bogaczy, przez miłośników sportów ekstremalnych, wielu innych, aż po skrajnych nacjonalistów. PO ŁEBKACH, ALE CIEKAWIE

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi Universal godz. 21:00
Rekin widmo (Ghost Shark) - horror, USA 2013, reż. Griff Furst, wyk. Sloane Coe, MacKenzie Rosman, Dave Randolph-Mayhem Davis, Richard Moll (84 min)
Rybak zabija białego rekina. Ale wkrótce duch zwierzęcia powraca, by się zemścić. Władze miasteczka oczywiście nie wierzą, że jakiś tam duch rekina i w dodatku jeszcze głodny ma po mieście grasować. I pożałują. Na szczęście potem pożałuje duch. MOMENTAMI ŁEB URYWA, PO PROSTU.

 

TV 6 godz. 21:55
Mordercze pszczoły (Killer Bees!) - film katastroficzny, Kanada 2002, reż. Penelope Buitenhuis, wyk. C. Thomas Howell, Mark Holden, Fiona Loewi, Tracy Nelson (96 min)
Głupie oczywiście, według nędznego schematu i bez emocji niestety, więc nawet Łowcy Kiczu będą zawiedzeni. Ciężarówka jedzie, się przewraca, z ciężarówki wydostają się mordercze afrykańskie pszczoły i rój zbliża się do miasteczka. NUDA PANIE.

Polsat godz. 00:05
Noc rekinów (Shark Night 3D) - thriller, USA 2011, reż. David R. Ellis, wyk. Sara Paxton, Dustin Milligan, Chris Carmack, Katharine McPhee (86 min)
Grupa nastolatków wybiera się nad morze. Okazuje się, że w wodach czają się krwiożercze bestie. Ale rekiny nie są jedynym zagrożeniem czyhającym na wczasowiczów. Działania rutynowe, ale MOMENTAMI ZABAWA PRZEDNIA.