Program TV na dziś: Meryl Streep z gitarą w „Nigdy nie jest za późno”, piłkarze grają z Holendrami [POLECAJ TV – 01.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 01.06

Od świtu wszystkie media donoszą, co zjedli, w co wsiedli i gdzie przeszli piłkarze, co niechybnie oznaczać musi, że zagrają jakiś mecz. No i zagrają. Z Holandią. Towarzysko. A relacja na żywo w TVP 1 od godz. 20:40. Kibice wiedzą już więc, co mają robić, a resztę zapraszam do Polecaja TV w całości.

Kolejny Polecaj jutro oczywiście , a dzisiaj miłego życzę Dnia Dziecka.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Doskonały świat (A Perfect World) - dramat sensacyjny, USA 1993, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Kevin Costner, Laura Dern, T.J. Lowther (138 min)

Pan ucieka z więzienia, w którym miał odsiedzieć lat czterdzieści. Uciekając zabiera siedmioletniego chłopca jako zakładnika. A z wizytą do więzienia wpaść ma z kilka dni prezydent Kennedy, więc złapanie uciekiniera staje się dla Policjantów kwestią honoru. I TO JEST DOBRE. BYŁO, BO TROCHĘ SIĘ ZAKURZYŁO.

 

Kino Polska godz. 20:00

Podróż za jeden uśmiech - film przygodowy, Polska 1972, reż. Stanisław Jędryka, Andrzej Czekalski, Michael Reiter, wyk. Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński, Alina Janowska, Edmund Fetting (86 min)

Filmowa wersja opowieści o dwóch całkiem różnych, chociaż spokrewnionych chłopakach, którzy zgubiwszy bilet na pociąg, sami próbują dostać się z Krakowa na Hel. Salwy śmiechu i cała masa dobrych wspomnień. UROKLIWE.

Canal+ Film godz. 20:00

Świat według T.S. Spiveta (The Young and Prodigious T.S. Spivet) - film przygodowy, Francja/Australia/Kanada 2013, reż. Jean-Pierre Jeunet, wyk. Kyle Catlett, Helena Bonham Carter, Judy Davis, Callum Keith Rennie (100 min)

Premiera w telewizorze. Mieszkający na ranczu w Montanie dziesięcioletni geniusz wymyśla perpetuum mobile i z tej okazji na jego cześć wydane będzie przyjęcie w muzeum Smithsonian. Młodzieniec wsiada więc do towarowego pociągu i rusza w przygód pełną drogę. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 20:10

Królewna Śnieżka (Mirror Mirror) - baśń filmowa, USA 2012, reż. Tarsem Singh, wyk. Julia Roberts, Lily Collins, Armie Hammer, Sean Bean (106 min)

Luźna adaptacja klasycznej baśni braci Grimm, z dowcipem i akcją. A muzykę skomponował ośmiokrotny zdobywca Oscara Alan Menken. Bez rewelacji, ale MOŻNA Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

HBO godz. 20:10

Nigdy nie jest za późno (Ricki and the Flash) - komedia muzyczna, USA 2015, reż. Jonathan Demme, wyk. Meryl Streep, Mamie Gummer, Kevin Kline, Rick Springfield (98 min)

Pani Meryl Streep dobra jest podobno we wszystkim i kochana jest mocno, więc i ten film obejrzycie z przyjemnością. Tym razem występuje w roli gwiazdy rocka, która po latach, starzejąc się, próbuje wrócić do rodziny, którą ongi dla kariery porzuciła była, i odbudować z nią relacje. No pewnie, że nie będzie łatwo. Ale jako że to komedia, nie będzie wielkiego dramatu. DO ZOBACZENIA, DO USŁUSZENIA.

 

Ale kino+ godz. 20:10

Chloe - thriller, USA/Kanada/Francja 2009, reż. Atom Egoyan, wyk. Julianne Moore, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Max Thieriot (96 min)

Pani znajduje zdjęcie męża w towarzystwie studentki, czego oczywistą konsekwencją są podejrzenia o romans. Ale, żeby mieć pewność, postanawia wystawić go na próbę. Co rzecz jasna okaże się mało szczęśliwym pomysłem. DO ZOBACZENIA.

TVN godz. 20:55

Matrix (The Matrix) - film SF, USA 1999, reż. Andy Wachowski, Larry Wachowski, wyk. Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving (136 min)

Genialny haker Neo odkrywa, że życie jest tylko symulacją, stworzoną przez inteligentne maszyny. Trafia do prawdziwej rzeczywistości, by wypowiedzieć wojnę wszechwładnemu matriksowi. Dla mnie to klasyczny obraz w kategorii „Łowcy Kiczu”, pełen tylu nielogiczności i przesadnej egzaltacji, że aż śmieszny, ale nie chcę nikogo urazić. POZYCJA KLASYCZNA.

Cinemax godz. 20:55

Wysypisko (Waste Land) - thriller, Belgia 2014, reż. Pieter Van Hees, wyk. Jérémie Rénier, Natali Broods, Babetida Sadjo, Peter Van den Begin (93 min)

Premiera w telewizorze. Belgijski thriller o detektywie z wydziału zabójstw, dla którego najważniejsza jest praca, ale dowiaduje się, że jego partnerka jest w ciąży, co sprawia, że chce zmienić styl życia. I w związku z tym decyduje, że sprawa którą prowadzi, będzie jego ostatnią. Z MIELIZNAMI, ALE NIEZŁE.

TVP 2 godz. 22:25

Salon piękności (Beauty Shop) - komedia, USA 2005, reż. Bille Woodruff, wyk. Queen Latifah, Alicia Silverstone, Kevin Bacon, Andie MacDowell (101 min)

Rzecz o fryzjerce, która rzuca pracę w modnym salonie, i próbuje rozkręcić własny interes. I się udaje, bo jej salon staje się miejscem, w którym każda klientka może liczyć na coś więcej niż zmiana wyglądu. DUŻO MUZYKI, KRZYKLIWA QUEEN LATIFAH I TEMPO.

Polsat godz. 22:30

To nie jest kolejna komedia dla kretynów (Not Another Teen Movie) - komedia, USA 2001, reż. Joel Gallen, wyk. Chyler Leigh, Chris Evans, Jaime Pressly, Eric Christian Olsen (89 min)

Po tytule sądziłem, że to będzie parodia wszystkich tak głupich, że aż śmiesznych komedii koledżowych, ale jeśli tak być miało w istocie, to się twórcom bardzo nie udało. Oto nielubiana przez rówieśników dziewczyna i szkolny gwiazdor, który chce się jej kosztem zabawić. DLA KRETYNÓW MOŻE NIE, ALE JEŚLI NIE DLA NICH, TO JUŻ NIE WIEM DLA KOGO.

TVP Kultura godz. 22:40

Inferno - dramat obyczajowy, Polska 2001, reż. Maciej Pieprzyca, wyk. Katarzyna Bujakiewicz, Monika Kwiatkowska, Barbara Kurzaj, Rafał Cieszyński (58 min)

Trzy bardzo różne przyjaciółki z klasy maturalnej wystawiają przyjaźń swą na próbę. A w dniu balu maturalnego dochodzi do zbrodni. ŚREDNIO JEST.

TVN godz. 23:45

Jump Street 21 (21 Jump Street) - komedia sensacyjna, USA 2012, reż. Phil Lord, Chris Miller, wyk. Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco (109 min)

Dwaj licealni koledzy idą do roboty w policji i trafiają do jednostki specjalnej, która zajmuje się infiltracją środowisk młodzieżowych. NIEZŁA ZABAWA.

 

SERIAL

AXN godz. 21:00

Zabójcze umysły: Poza granicami (Criminal Minds: Beyond Borders) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Gary Sinise, Alana De La Garza, Daniel Henney, Tyler James Williams (60 min)

Premiera odcinka drugiego. W poszukiwaniu kolejnych pomysłów na ożywienie podupadającego już nieco serialu „Zabójcze umysły”, scenarzyści wysyłają ekipę w świat. Pod przewodem Garyego Sinise’a, który dość miał już chyba nowojorskiego oddziału CSI, i po kolejnych przetasowaniach trafił do tego serialu. Na szefa oczywiście. A zespół agentów powstał po to, żeby podróżować i pomagać amerykanom, którzy wpadli w poważne kłopoty za Stanów granicą. I o tym będą właśnie kolejne odcinki i śledztwa. DOBRE RZEMIOSŁO.

 

HBO 3 godz. 21:00

Pacyfik (The Pacific) - serial wojenny, USA 2010, reż. Timothy Van Patten, wyk. Joseph Mazzello, James Badge Dale, Eugene Sledge, Jon Seda (50 min)

Jeszcze raz od początku epicka opowieść w stylu pamiętnej „Kompanii braci”, tylko nie o Europie, a o tym co działo się na Pacyfiku. Osiem miesięcy po ataku na Pearl Harbor 1. Dywizja Piechoty Morskiej, w której szeregach służą przyjaciele Leckie i Phillips, ląduje na wyspie Guadalcanal, aby odeprzeć kontratak wojsk japońskich. DUŻE WIDOWISKO, DUŻA OPOWIEŚĆ

BBC HD godz. 21:15

Człowiek, który został Bondem (Fleming) - serial biograficzny, Wielka Brytania 2014, reż. Mat Whitecross, wyk. Dominic Cooper, Lara Pulver, Annabelle Wallis, Lesley Manville (2x45 min)

Drugi i trzeci odcinek bardzo dobrego ministerialu, którego bohaterem jest Ian Fleming, który ofiarował światu postać Jamesa Bonda. A sam życiorys miał równie interesujący i żył momentami bardzo niebezpiecznie. Co miało tę zaletę, że później mógł sugestywnie opisać losy swego literackiego bohatera. Serial zaczyna się w 1939 roku, kiedy Ian Fleming zaczyna pracę w wywiadzie marynarki wojennej i stwierdza, że to jest to zajęcie, którego całe szukał życie. BARDZO DOBRA, STYLOWA ROBOTA.

 

Lifetime godz. 22:00

Unreal: telewizja kłamie (UnREAL) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. Peter O'Fallon, wyk. Shiri Appleby, Jeffrey Bowyer-Chapman, Constance Zimmer, Brennan Elliott (60 min)

Kulisy popularnego programu randkowego, w którym młoda producentka zajmuje się manipulowaniem uczestnikami tak, żeby uzyskać maksymalnie dramatyczne i skandalizujące nagrania. A robi to na polecenie cynicznej szefowa. NIE ZNAM, ALE Z CIEKAWOŚCIĄ ZERKNĘ.

FOX godz. 23:50

Drugie życie (Second Chance) - serial SF, USA 2016, wyk. Philip Baker Hall, Tim DeKay, Dilshad Vadsaria, Adhir Kalyan (2x45 min)

Oto szeryf hrabstwa King County zostaje oskarżony o korupcję, potem popada w konflikt z rodziną, a na koniec zostaje zamordowany. Ale ma to szczęście, że rodzeństwo technologicznych geniuszy, przywraca go do życia. Mało tego, teraz jest młodszy i lepszy. Lepszy pod wieloma względami, również w kwestii specjalnych zdolności, którymi go obdarzyli. ŚREDNIO, ALE Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

 

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Marina Abramović: Artystka obecna (Marina Abramovic: The Artist Is Present) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Matthew Akers, Jeff Dupre (101 min)

O pochodzącej z Bałkanów artystce zajmującej się performancem, a tworząc wykorzystuje własne ciało. ARTYSTKA ZNANA I DOCENIANA, WIĘC WARTO JĄ POZNAĆ.

HBO 2 godz. 21:00

Raport specjalny VICE'a: Zabić raka (VICE Special Report: Killing Cancer) - film dokumentalny, USA 2015, wyk. Shane Smith (39 min)

Najnowocześniejsze laboratoria, w których specjaliści szukają nowych metod walki z różnymi odmianami nowotworów. Widzowie mogą się zapoznać z najnowszymi formami terapii. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Stopklatka TV godz. 20:00

Mrówki w samolocie (Destination: Infestation) - thriller, Kanada 2007, reż. George Mendeluk, wyk. Jessalyn Gilsig, Antonio Sabato Jr., Serge Houde, Karen Holness (82 min)

Na pokładzie samolotu lecącego z Kolumbii do Stanów pojawiają się zmutowane mrówki, które atakują pasażerów i niszczą aparaturę. Ale na pokładzie jest na szczęście specjalistka od mrówek i bardzo dzielny jegomość. PEWNIE, ŻE GŁUPIE, ALE MOMENTAMI PORYWAJĄCO GŁUPIE.

 

FilmBox godz. 21:00

Rekin w Wenecji (Shark in Venice) - horror, USA 2008, reż. Danny Lerner, wyk. Stephen Baldwin, Hilda van der Meulen, Giacomo Gonnella, Vanessa Johansson (84 min)

Pan przybywa do Wenecji w poszukiwaniu zaginionego ojca. Ale dowiaduje się, że w tamtejszych kanałach grasuje rekin. A przy okazji odkrywa, że jego ojciec wpadł na trop ukrytego w Wenecji skarbu Medyceuszy. KOSZMARNIE GŁUPIE, ALE SCENY Z REKINEM DLA KICZOLUBÓW PRZYJEMNE.