Program TV na dziś: W Opolu zaczynają śpiewać, Sean Penn w premierze "Gunman: Odkupienie" i od nowa "Harry Potter" [POLECAJ TV - 03.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 3.06

Wydarzeniem telewizyjnego weekendu będzie pewnie festiwal w Opolu, ale nie umieszczam go na liście, bo wystarczy przecież jak zajawię go tu, we wstępie. Dzisiaj o godz. 20:20 w TVP Polonia i TVP 1 zacznie się koncert piosenek filmowych "Ta noc do innych jest niepodobna", w którym państwo piosenkarze przypomną hity z polskich filmów, od "Miłość ci wszystko wybaczy", przez "Ta noc do innych niepodobna", aż po "Co powie Ryba" i pewnie coś z najnowszych. Na scenę wejdą m.in. Kasia Kowalska, Edyta Bartosiewicz, Małgorzata Ostrowska, Mietek Szcześniak i Wilki. Później, od godz. 23:10 koncert "Debiuty", czyli dziesięcioro wykonawców, których komisja wybrała spośród 156 zgłoszeń. Reszta jutro i w niedzielę, o czym oczywiście będę informował w weekendowych wydaniach Polecaja TV.

Przy okazji zapraszam też do jutrzejszego "Programu Telewizyjnego" w południe w TOK FM, z którego dowiecie się na jakie pomysły czeka telewizja, i komu konkretnie trzeba te pomysły zgłaszać.

Kolejny Polecaj TV jutro, a dzisiaj przyjemnego życzę piątku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Jeszcze dalej niż północ (Bienvenue chez les Ch'tis) - komedia, Francja 2008, reż. Dany Boon, wyk. Kad Merad, Dany Boon, Zoé Félix, Lorenzo Ausilia-Foret (102 min)

Cudownie zabawna i przesympatyczna opowieść o panu, który niechętnie zostaje naczelnikiem poczty w miasteczku na prowincji, potem nie może się dogadać z miejscową załogą i ludnością, aż wreszcie zakochuje się w ludziach i okolicy. ZNAKOMITE.

 

TVN 7 godz. 20:00

El Dorado - western, USA 1966, reż. Howard Hawks, wyk. John Wayne, Robert Mitchum, James Caan, Charlene Holt (126 min)

Jeden z klasycznych westernów. Pan rewolwerowiec ma zmusić pewną rodzinę do oddania ziemi innemu, bogatszemu panu, ale serce mu mięknie i odwraca broń swoją, żeby jednak ich bronić. POZYCJA KLASYCZNA.

TVN godz. 20:00

Harry Potter i kamień filozoficzny (Harry Potter and the Sorcerer's Stone) - film przygodowy, USA 2001, reż. Chris Columbus, wyk. Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Robbie Coltrane (152 min)

Pierwszy z serii filmów. Nadal nie rozumiem fenomenu tej postaci, więc już nie zrozumiem pewnie nigdy, albo uda mi się to na starość. Niemniej nawet takim jak ja niedowiarkom polecam, bo jako film opowieść o młodych czarodzieju sprawdza się świetnie i daje dużo przyjemności. To jest ta część, w której najpierw prosty chłopak dowiaduje się, że jest w nim moc, a potem próbuje nad tą mocą, w towarzystwie koleżeństwa zapanować. JEST ROZRYWKA.

Tele 5 godz. 20:00

Mroki miasta (Night and the City) - dramat sensacyjny, USA 1992, reż. Irwin Winkler, wyk. Robert De Niro, Jessica Lange, Jack Warden, Cliff Gorman (105 min)

Marny adwokacina zdaje sobie sprawę, że w wyuczonym zawodzie mistrzem już nie będzie, więc zostaje promotorem walk bokserskich. Prowadząc swojego podopiecznego i przebijając się w nowym środowisku niebezpiecznie zbliża się do terenów zastrzeżonych dla mafii. NIEZŁA ROBOTA.

Polsat godz. 20:10

Giganci ze stali (Real Steel) - film SF, USA/Indie 2011, reż. Shawn Levy, wyk. Hugh Jackman, Dakota Goyo, Evangeline Lilly, Anthony Mackie (127 min)

Pan Charlie był bokserem. Kariera mu się jednak rozpadła, kiedy na ringu zaczęły dominować roboty. Pewnego dnia 11-letni Max zachęca go, by zajął się trenowaniem robota, który mógłby zdobyć pas mistrzowski. Z ROZMACHEM.

TVP Kultura godz. 20:25

Podwójne ubezpieczenie (Double Indemnity) - film kryminalny, USA 1944, reż. Billy Wilder, wyk. Barbara Stanwyck, Fred MacMurray, Edward G. Robinson, Porter Hall (102 min)

Do tego filmu Billy Wilder scenariusz napisał wspólnie z Raymondem Chandlerem, więc wiemy, że nie będzie pięknie i delikatnie. Piękną żonę zacnego pana Dietrichsona, małżeństwo od jakiegoś czasu uwiera. Uwiera jeszcze bardziej, od kiedy poznaje przystojnego agenta ubezpieczeniowego. Wtedy uznaje, że lepiej będzie, gdy zostanie wdową. I zostaje. Ale okoliczności śmierci pana Dietrichsona i fakt, że dopiero co na sporą kwotę ubezpieczył się na życie, budzą zainteresowanie policji. ZNAKOMITE.

 

Canal+ godz. 21:00

Gunman: Odkupienie (Gunman) - film sensacyjny, USA/Hiszpania/Wielka Brytania/Francja 2015, reż. Pierre Morel, wyk. Sean Penn, Jasmine Trinca, Javier Bardem, Ray Winstone (110 min)

Premiera w telewizorze. Bardzo schematyczny, nudnawy, ale do zobaczenia na wieczór sensacyjny film o gościu kiedyś zabijał na zlecenie amerykańskich służb, a teraz polują na niego mordercy. Żeby więc życie uratować swoje i swojej ukochanej, musi do walki stanąć z potężną organizacją. RUTYNA, ALE Z SEANEM PENNEM, CO SPRAWIA, ŻE CIERPIENIA MNIEJSZE

 

CBS Europa godz. 21:00

To skomplikowane (It's Complicated) - komedia, USA 2009, reż. Nancy Meyers, wyk. Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin, John Krasinski (115 min)

Jane i Jake są po rozwodzie. Wspólna kolacja z okazji ukończenia szkoły przez ich syna ma finał w łóżku. Byli małżonkowie nawiązują romans, jednak wkrótce w życiu Jane pojawia się inny mężczyzna. Przewidywalna, choć pojawia się kilka wątpliwości. Show kradnie Baldwin. Bez wielkich ambicji, ale SYMPATYCZNE.

 

TV 4 godz. 22:30

Zombie SS (Dod sno) - komedia sensacyjna, Norwegia 2009, reż. Tommy Wirkola, wyk. Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Charlotte Frogner, Jenny Skavlan (88 min)

Ukłon Norwegów dla tych, którzy uwielbiają się bawić konwencją. Tak przekręcone, że aż rozumu nie można oderwać. Grupa studentów medycyny wybiera się na narty. Przyjemnie zapowiadająca się górska eskapada zamienia się w koszmar, gdy młodzi ludzie stają oko w oko z przerażającymi nazistowskimi zombie. Jak się poddacie konwencji, to UBAW BĘDZIE PO PACHY.

 

TVP 2 godz. 22:45

Uśpieni (Sleepers) - dramat sensacyjny, USA 1996, reż. Barry Levinson, wyk. Dustin Hoffman, Robert De Niro, Brad Pitt, Kevin Bacon (140 min)

Czterech chłopaków część życia spędza w poprawczaku, w którym rządzą sadystyczni strażnicy. Po latach dwóch z nich w ramach zemsty morduje największego prześladowcę. Zostają oskarżeni o zabójstwo, więc dwaj pozostali spieszą im z pomocą. To w największym skrócie, ale opis nie oddaje ani dramaturgii, ani naprawdę głębokiego sensu tego filmu. No i obsada! ZNAKOMITOŚĆ.

Polsat godz. 22:55

Obcy 4 (Alien: Resurrection) - horror SF, USA 1997, reż. Jean-Pierre Jeunet, wyk. Sigourney Weaver, Winona Ryder, Dominique Pinon, Ron Perlman (109 min)

Naukowcy klonują zmarłą dwieście lat wcześniej Ripley i tym samym również zarodek obcego, który nosiła w sobie. A eksperyment, zgodnie z kanonami gatunki, wymyka się oczywiście spod kontroli i ludzkość staje w obliczu dokonania żywota za sprawą Obcego. ZAWSZE SIĘ SPRAWDZA

TVP Kultura godz. 23:05

Minnie i Moskowitz (Minnie and Moskowitz) - komediodramat, USA 1971, reż. John Cassavetes, wyk. Gena Rowlands, Seymour Cassel, Val Avery, Timothy Carey (114 min)

Wzruszający film z pogranicza dramatu i komedii romantycznej. Z przewagą dramatu. Samotny i bez wspaniałych perspektyw pan spotyka zamożną kobietę, która związała się z żonatym mężczyzną i nie czuje się w tej sytuacji szczęśliwa. I spotkanie to ma swoje następstwa. Oczywiście. CIEPŁO I DOBRZE.

 

TVP HD godz. 23:10

Rocky - film sensacyjny, USA 1976, reż. John G. Avildsen, wyk. Sylvester Stallone, Talia Shire, Burgess Meredith, Carl Weathers (119 min)

Co tu pisać? Przecież wiadomo wszystko. Oto pan Stallone w życiowej formie i takiejż roli, jako Rocky Balboa nieznany acz ambitny bokser, który ciężką pracą dochodzi na szczyt. No, może prawie, ale dochodzi, a to dużo. Zwłaszcza jak życie takie rzuca mu pod nogi kłody. Nie ma co, ZNAĆ WYPADA.

SERIAL

FOX Comedy godz. 22:00

Technicy-magicy (The IT Crowd) - serial komediowy, Wielka Brytania 2006, reż. Ben Fuller, Graham Linehan, wyk. Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris (2x25 min)

Jeszcze raz od nowa jeden z moich ulubionych sitcomów, z jednym z najgłupszych tłumaczeń tytułów. I to, że FOX zdecydował się pod tym głupim polskim tytułem serial sprzedawać moje nadzieje z kolejnym komediowym kanałem wystawia na próbę. Dwóch oderwanych od rzeczywistości informatyków w korporacji ma swój świat, do którego z przytupem wkracza nowa szefowa. To tutaj padła sugestia, że jeśli wpiszesz google w wyszukiwarce Google to skończysz internet. MOJE UWIELBIENIE.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Prawdziwa historia piłkarskich mistrzostw świata (La veritable histoire des Coupes Du Monde) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Stéphane Benhamou (102 min)

FIFA czyli Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej została założona w 1904 roku, żeby ujednolicić zasady gry w piłkę, a potem zorganizować międzynarodowe rozgrywki i wreszcie Mistrzostwa Świata. Ten dokument nie wnika w różne wątpliwe finansowe aspekty działalności tego towarzystwa, za to w skondensowanej formie opowiada o kolejnych mistrzostwach świata. W pierwszej części w latach 1930-1974, a w drugiej w latach 1978-2014. Trochę po łebkach, ale WIEDZA NIE BOLI.

Planete+ godz. 00:00

Sześciu wspaniałych z Manchesteru United (The Clas of '92) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Benjamin Turner, Gabe Turner (95 min)

David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, bracia Gary i Phil Neville'owie oraz Paul Scholes to szóstka piłkarzy, która w dokumencie wspominać będzie drogę na szczyt piłkarskiej kariery. JEST CIEKAWOŚĆ.

 

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi Universal godz. 22:00

Pod powierzchnią (Beneath) - horror, USA 2013, reż. Larry Fessenden, wyk. Daniel Zovatto, Bonnie Dennison, Chris Conroy, Jonny Orsini (90 min)

Oto zgodnie z kanonem gatunku grupa przyjaciół wyjeżdża na weekend nad oddalone od cywilizacji jezioro, w którym jak się ku ich nieprzyjemności mieszka sobie głodna ludzkiego mięsa bestia. SĄ WRAŻENIA.