Program TV na dziś: "Jak wytresować smoka" albo jeszcze raz Opole [POLECAJ TV – 05.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 5.06

Dzisiaj w Opolu Filharmonia Dowcipu pana Malickiego od godz. 20:30, a później, od godz. 21:55 z przerwami reklamowymi „Grand Prix Publiczności. Złote Opole”. Tu śpiewać mają ci, których publiczność lubi najbardziej. Kabaretonu nie będzie, ale śmiesznie już było w sobotę, kiedy ochrona do amfiteatru nie wpuszczała osób z biało-czerwonymi malutkimi flagami na cieniutkim patyczku. To – jak się domyślam - nie był pomysł kogoś z politycznej góry, tylko jakiegoś nadgorliwego idioty, ale słabo to wyszło bardzo.
Z rzeczy, które nie zmieściły się na liście, warto wiedzieć, że już od godz. 17:15 w TVP Kultura „Niedziela z... Wiktorem Zborowskim”. Najpierw wywiad, a od godz. 18:10 obie części komedii „C.K. Dezerterzy”. A na dobranoc, o godz. 00:25 w tejże TVP Kultura koncert Diany Krall „Live in Paris” z 2001 roku. I jeszcze jeden specjał spoza listy, czyli drugi odcinek najnowszego Top Gear w BBC Brit o godz. 22:00. Ale to, co najważniejsze znajdziecie na liście.
Następny Polecaj TV jutro, a dzisiaj dobrej życzę niedzieli.

FILM

TVN godz. 20:00

Jak wytresować smoka (How to Train Your Dragon) - film animowany, USA 2010, reż. Dean DeBlois, Chris Sanders (98 min)

Radosna historia wielkiej przyjaźni między młodym Wikingiem nieudacznikiem a legendarną, okrutną bestią, która w rzeczywistości okazuje się niegroźnym, płochliwym stworzeniem. NIEZŁA ZABAWA DLA RODZINKI.

TVN 7 godz. 20:00Chłopaki nie płaczą - komedia kryminalna, Polska 2000, reż. Olaf Lubaszenko, wyk. Maciej Stuhr, Cezary Pazura, Wojciech Klata, Michał Milowicz (96 min)

Młody, obiecujący skrzypek wplątuje się w porachunki gangsterskie, bo chciał pomóc nieśmiałemu przyjacielowi i go ośmielić do kobiet, ale wszystko się pokomplikowało. Świetny duet Pazura-Zbrojewicz, zaskakująco zabawny Milowicz i kilka zjawiskowych dialogów. MNIE TO BAWI.

Cinemax godz. 20:00Regulamin wojny (War Book) - dramat polityczny, Wielka Brytania 2014, reż. Tom Harper, wyk. Ben Chaplin, Sophie Okonedo, Shaun Evans, Adeel Akhtar (89 min)

Premiera w telewizorze. Grupa wysoko postawionych brytyjskich urzędników uczestniczy w grze symulacyjnej. Muszą opracować plan działania na wypadek konfliktu nuklearnego. DUSZNE, ALE WCIĄGA.

TV Puls godz. 20:00

Plan ucieczki (Escape Plan) - thriller, USA 2013, reż. Mikael Hafström, wyk. Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel, Faran Tahir (104 min)

Mistrz w kwestii więziennych zabezpieczeń ma przetestować zabezpieczenia w jednej z takich mało zabawnych placówek dla facetów szczególnie niebezpiecznych. Ale okazuje się, że z różnych powodów, ma w tym przybytku zostać do końca świata. Ale spróbuje się wydostać oczywiście, i o tym będzie ten film. DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Nie ma róży bez ognia - komedia obyczajowa, Polska 1974, reż. Stanisław Bareja, wyk. Jacek Fedorowicz, Halina Kowalska, Stanisława Celińska, Jerzy Dobrowolski (92 min)

Jeden z moich ulubionych. Janek i Wanda otrzymują przydział na nowe mieszkanie. Okazuje się jednak, że wprowadza się do nich również były mąż Wandy, biedny miś, jogibabu! Janek stara się pozbyć się intruza na różne sposoby, a my BAWIMY SIĘ ŚWIETNIE. JOGIBABU!

Canal+ godz. 20:00Feralna noc (The Bag Man) - dramat kryminalny, USA 2014, reż. David Grovic, wyk. John Cusack, Rebecca Da Costa, Robert De Niro, Crispin Glover (104 min)

Premiera w telewizorze. Robert DeNiro i John Cusack w mocnawej momentami sensacji. Pan zarabiający na życie zabijaniem na zlecenie mafii, dostaje zlecenie dostarczenia pewnej torby do hotelu na odludziu. Tam ma ją przekazać, ale najpierw poznaje piękną panią, a potem się sprawy komplikują, i będzie musiał zadbać nie tylko o bezpieczeństwo torby, ale również o własne, drogie mu przecież życie. NICZEGO NIE URYWA, ALE DO ZOBACZENIA.

 

Polsat godz. 20:10Patriota (The Patriot) - dramat historyczny, USA/Niemcy 2000, reż. Roland Emmerich, wyk. Mel Gibson, Heath Ledger, Gregory Smith, Jason Isaacs (164 min)

Organizacja terrorystyczna wykrada broń biologiczną. Wesley McLaren, niegdyś wirusolog na etacie CIA, podejmuje walkę z terrorystami, którzy uwalniają do atmosfery śmiertelnie niebezpieczny wirus. RUTYNOWE DZIAŁANIA.

HBO godz. 20:10

Uwięziona (Captive) - dramat kryminalny, USA 2015, reż. Jerry Jameson, wyk. Elle Graham, Kate Mara, Claudia Church, Gina Stewart (94 min)

Premiera w telewizorze, na podstawie książki „Unlikely Angel: The Untold Story of the Atlanta Hostage Story” Ashley Smith. Oto pan sądzony za gwałt ucieka z aresztu, żeby zobaczyć syna, który był mu się właśnie urodził. W drodze zabija niestety kilka osób, a chcąc zwięskszyć swoje szanse na przeżycie i syna zobaczenie, bierze zakładniczkę. I pani mimo przerażenia znajduje klucz do duszy jego. Co konsekwencje będzie miało swoje. PORYWAJĄCE, ALE BARDZO MAŁO.

Ale kino+ godz. 20:10

Wizyta inspektora (An Inspector Calls) - film kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. Aisling Walsh, wyk. Sophie Rundle, Lucy Chappell, Miranda Richardson, Ken Stott (86 min)

Stylowy telewizyjny kryminał BBC na podstawie sztuki J.B. Priestley’a „An Inspector Calls”. Jest rok 1912 i jest przemysłowiec świętujący z rodziną zaręczyny córki. I jest pan inspektor Goole, który przychodzi nieoczekiwanie, mówi o śmierci młodej kobiety, i każdemu z ucztujących po kolei udowadnia, że przyczynili się do jej śmierci. Na różne sposoby, ale każdy. Zasiewa w rodziny członkach wątpliwości, wzbudza poczucie winy i zostawia ich samych. I wtedy kontaktują się z Policją. Z MIELIZNAMI, ALE ZOBACZYĆ WARTO.

 

TVP 2 godz. 20:10Air Force One - thriller, USA/Niemcy 1997, reż. Wolfgang Petersen, wyk. Harrison Ford, Gary Oldman, Glenn Close, Jürgen Prochnow (120 min)

Terroryści - ma to związek z pewnym rosyjskim, czy raczej poradzieckim generałem, ale to naprawdę nie ma znaczenia skąd on jest, ważne że jest bardzo złym człowiekiem - porywają samolot prezydencki z prezydentem i córką jego jedyną. W Waszyngtonie wielka smuta, bo co tu teraz zrobić? Na szczęście to jest prezydent amerykański, i najwyraźniej oglądał dużo filmów z panem Seagalem, bo rozprawia się ze złymi ludźmi jak wspomniany twardziel. Używając tych samych gestów i tego samego zestawu tricków. DA SIĘ OGLĄDAĆ.

TVP Kultura godz. 21:1021 gramów (21 Grams) - dramat obyczajowy, USA 2003, reż. Alejandro González Inárritu, wyk. Benicio Del Toro, Naomi Watts, Sean Penn, Charlotte Gainsbourg (119 min)

Trojga bohaterów filmu nic ze sobą nie łączy do chwili, kiedy nagłe zdarzenie zmienia na zawsze życie każdego z nich. Zresocjalizowany przestępca powoduje wypadek samochodowy, w którym giną mąż i dwójka dzieci byłej narkomanki. Śmiertelnie chory matematyk ma szansę na otrzymanie nowego serca, ponieważ właśnie znalazł się dawca. Losy Jacka, Christiny i Paula splatają się, że tak powiem, nierozerwalnie. DOBRE WRAŻENIA.

Canal+ godz. 21:50Karbala - dramat wojenny, Polska 2015, reż. Krzysztof Łukaszewicz, wyk. Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Leszek Lichota (115 min)

Rzecz tym ciekawsza, że na faktach oparta. A do tego całkiem nieźle zrealizowana i z kilkoma niezłymi rolami. O garstce polskich i bułgarskich żołnierzy odciętych i bez wsparcia walczącej w 2004 roku w Iraku o przeżycie z liczniejszymi oddziałami islamskich ekstremistów. Amerykanie takie filmy kręcą na kilogramy, ale TEN JEST NASZ, ALE NIE TYLKO DLATEGO POLECAM.

 

TV 4 godz. 22:35Straszny film 5 (Scary MoVie) - horror komediowy, USA 2013, reż. Malcolm D. Lee, wyk. Ashley Tisdale, Simon Rex, Gracie Whitton, Ava Kolker (86 min)

Niezły komediowy lot po świecie horrorów i thrillerów. Troje osieroconych dzieci trafia pod opiekę Dana i Jody Sandersów. Wkrótce okazuje się, że wraz z dziećmi w domu pojawił się demon. Jody i Dan próbują ratować rodzinę. Oraz Charlie Sheen jako... Charlie Sheen. NA GRANICY, ALE CIĄGLE ROZŚMIESZA.

Polsat godz. 23:45Złodziejski kodeks (Thick as Thieves) - thriller, USA/Niemcy 2009, reż. Mimi Leder, wyk. Morgan Freeman, Antonio Banderas, Rade Serbedzija, Robert Forster (104 min)

Nowojorski, zamierzający przejść na zasłużoną emeryturę złodziej, zanim na tę emeryturę przejdzie, musi jeszcze spłacić dług jaki ma u rosyjskiej mafii. Żeby to zrobić, musi jeszcze jeden, ostatni zrobić skok. A łatwo nie jest, bo presja czasu jest i jest Policjant, który na niego zagiął parol. SZAŁU BRAK.

SERIAL Universal godz. 21:00Mentalista 3 (The Mentalist 3) (20): Czerwona zmyłka - serial kryminalny, USA 2010, reż. David Barrett, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (5x60 min)

Kolejna piątka odcinków trzeciego sezonu serialu, którego bohaterem głównym jest uroczy i do tego cholernie inteligentny pan Patrick, który ma niezawodny instynkt i obserwować potrafi jak nikt inny. I TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.

Canal+ Seriale godz. 22:00Porzucony według Harlana Cobena (The Five) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, wyk. Tom Cullen, Hannah Arterton, Tom Brittney, O.T. Fagbenle (2x44 min)

Premiera brytyjskiego kryminału w odcinkach, z pomysłu bardzo poczytnego amerykańskiego pisarza, którego nazwisko w tytule. Na dobry początek dwie części. No pewnie, że nie będę zdradzał i naprowadzał, ale tyle powiem, ile mogę, żeby zabawy nie zepsuć. Oto podczas wyprawy do lasu znika 5-letni młodzieniec. A 20 lat później, jeden z uczestników tamtej nieszczęsnej wyprawy jest śledczym, i przy okazji jednej ze spraw, nieoczekiwanie trafia na DNA tego zaginionego. I pytania się cisnąć zaczynają, co się działo z chłopakiem przez lata, czym się obecnie zajmuje i czy ma coś wspólnego z sprawą, nad którą pracuje policja. I czy oni, ci którzy z nim byli na wyprawie mają jakąś tajemnicę. LUBIĘ TAKIE HISTORIE, MA STYL.

 

FOX godz. 00:50Outcast: Opętanie (Outcast) - serial grozy, USA 2016, wyk. Patrick Fugit, Philip Glenister, Gabriel Bateman, Wrenn Schmidt (55 min)

Powtórka odcinka pierwszego. Z komiksowego pomysłu Roberta Kirkmana, tego samego, który stoi za sukcesem „The Walking Dead”. Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes, który potrafi wypędzać demony z udręczonych ciał opętanych ludzi. Ale żeby chronić swoich bliskich, izoluje się od nich i skazuje się na samotne życie. Poszukuje też odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce ze złem pomaga mu wielebny Anderson.