Program TV na dziś: Will Smith w „Ja-Robot” albo "Ja wam pokażę!" [POLECAJ TV – 6.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 6.06

Zanim pozwolę Wam przejść do listy, kilka słów o tym spoza niej. Na początek Opole, czyli na żywo relacja z jeszcze jednego koncertu. Otóż w TVP Kultura o godz. 21:00 rozpocznie się relacja z koncertu „Opole 2016 - Scena alternatywna”. W  tejże TVP Kultura o godz. 20:20 etiuda filmowa „Larp” z 2014 w reżyserii Kordiana Kądzieli, a w HBO od godz. 20:10 poniedziałkowy wieczór z serialami. Najpierw siódmy odcinek „Gra o tron 6”, o godz. 21:10 siódmy odcinek trzeciego sezonu „Doliny Krzemowej”, a pół godziny później siódmy odcinek piątego sezonu „Figurantki”. Seriale również w FOX, ale o nich na liście w dziale „seriale”. W Canal+ Film natomiast dalszy ciąg tygodnia z kryminałem, czyli o godz. 20:00 „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza z Robertem Więckiewiczem i Jerzym Trelą, a o godz. 21:50 „Jeziorak” Michała Otłowskiego.

Następny Polecaj TV we wtorek, a dzisiaj udanego poniedziałku życzę.

TEATR TELEWIZJI

TVP 1 godz. 21:10
Pieniądze i przyjaciele - sztuka Davida Williamsona, Polska 2005, reż. Agnieszka Glińska, wyk. Aleksandra Konieczna, Krzysztof Stelmaszyk, Jan Englert, Dominika Ostałowska (79 min)
Nie znam sztuki, ale poznam, bo uwielbiam Teatr Telewizji, a ten, choćby przez obsadę wydaje się obiecujący. A i autor uznaną jest w świecie marką. Sztuka jest pisaną dialogami i obserwacją jednej z bohaterek historią trzech małżeństw i dwojga samotnych właścicieli domków letniskowych nad wodą, którzy spotykają się tam w dni wolne od pracy. I w pewnym momencie pojawia się wątek finansowy. I utrudnia. DO ZOBACZENIA I POSŁUCHANIA, OCZYWIŚCIE

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00
Chiny 1911: rewolucja (Xin hai ge ming) - film wojenny, Hongkong/Chiny 2011, reż. Jackie Chan, Zhang Li, Li Zhang, wyk. Jackie Chan, Winston Chao, Li Bingbing, Joan Chen (121 min)
Z wielkim rozmachem o miotanych kryzysami i powstaniami Chinach początku XX wieku i o ludziach, którzy doprowadzają do utworzenia pierwszej republiki w Azji. ROZMACH I CIEKAWOŚĆ.

Kino Polska godz. 20:00
Zaklęte rewiry - dramat obyczajowy, Polska/Czechosłowacja 1975, reż. Janusz Majewski, wyk. Roman Wilhelmi, Marek Kondrat, Roman Skamene, Eestm~r anda (96 min)
Gdyby Roman Wilhelmi żył, kończyłby właśnie 80. lat. Ale nie żyje, i nie kończy. Natomiast dzięki telewizji wciąż możemy udawać, że nie umarł, i ciągle podziwiać jego talent. A „Zaklęte rewiry” są jednym z dowodów na jego talent i aktorski geniusz najlepszych. Zwłaszcza, że jest to przy okazji coś w rodzaju przekazywania aktorskiej pałeczki przez pana Romana Markowi Kondratowi. Oto młody chłopak ze wsi, zaczyna naukę kelnerskiego fachu w modnej restauracji. Poznaje nowy świat, w którym by piąć się wyżej, najlepiej być lizusem albo cwaniakiem. Albo jedno i drugie. Ale i tak najważniejsze są wielkie kreacje Marka Kondrata i przede wszystkim Romana Wilhelmiego. KAWAŁ KINA.
Film można też oglądać legalnie na YT zespołu filmowego „TOR”

Polsat godz. 20:10

Ja, robot (I, Robot) - film SF, USA 2004, reż. Alex Proyas, wyk. Will Smith, Bridget Moynahan, Alan Tudyk, James Cromwell (115 min)
Jest rok 2035, a najlepszymi przyjaciółmi człowieka są roboty. I - uwaga, suchar - nie chodzi o roboty drogowe, a urządzenia towarzyszące i wyręczające ludzkość z upierdliwych zadań, ale za to przyjazne bardzo, a niektóre nawet łudząco do ludzi podobne. Ale oczywiście pojawia się problem, bo rozwijają się już same te roboty, a jak wymkną się spod ludzkiej kontroli, to grozić będzie ludziom zagłada. A może już grozi nawet. Ale jest Will Smith, tylko że... No przecież nie opowiem całości. SPEKTAKULARNE, I DOBRZE SIĘ TO WIDZI

 

 

Ale kino+ godz. 20:10
De-Lovely - film biograficzny, USA/Wielka Brytania 2004, reż. Irwin Winkler, wyk. Kevin Kline, Ashley Judd, Jonathan Pryce, Kevin McNally (125 min)
Biografia jednego z najwybitniejszych amerykańskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, Cole'a Portera. Będący na łożu śmierci artysta zostaje zaproszony przez reżysera na próbę musicalu poświęconego jego życiu. Oglądając poszczególne sceny, Cole i jego towarzysz przenoszą się do przeszłości, do roku 1918, kiedy poznaje piękną  rozwódkę Lindę Lee Thomas. Między parą rodzi się przyjaźń i uczucie, a wkrótce zapada decyzja o małżeństwie. Ale Cole nie ukrywa homoseksualnych skłonności. W OBRAZIE I DŹWIĘKU BARDZO NIEZŁE.

FilmBox godz. 21:00

Między miejscami (Somewhere) - dramat obyczajowy, USA 2010, reż. Sofia Coppola, wyk. Stephen Dorff, Elle Fanning, Chris Pontius, Michelle Monaghan (94 min)
Hollywoodzki aktor, Johnny Marco jest człowiekiem, który potrzebuje ciągłej stymulacji. Jego pomysł na zabicie nudy w przerwach między kolejnymi rolami to alkohol, imprezy i nowe kobiety. Jest też - od czasu do czasu - tatusiem sprytnej dziewczynki, Cleo. Kiedy matka dziewczynki podrzuca ją pewnego dnia do Johnny'ego i wyjeżdża z miasta, aktor zaczyna się zastanawiać, czy ta mała kobietka pasuje do jego luksusowego życia. MA SWÓJ UROK.

Canal+ godz. 21:00
Oddział wyrzutków (War Pigs) - film wojenny, USA 2015, reż. Ryan Little, wyk. Luke Goss, Dolph Lundgren, Chuck Liddell, Mickey Rourke (83 min)
Premiera w telewizorze. Rzecz się w czasie drugiej światowej dzieje wojny. Coś w podobie – przynajmniej we wstępnym zamyśle – „Parszywej dwunastki”. Bo oto pan oficer dostaje szansę odkupienia swoich wcześniejszych frontowych win, stając na czele jednostki żołnierskich wyrzutków, i przedostać się za linię wroga, żeby zniszczyć eksperymentalną wyrzutnię rakiet V3. A do oddziału dołączają jeszcze niemiecki weteran Legii Cudzoziemskiej i mało przyjemny pułkownik, który wiekiem odstaje, bo pamięta jeszcze czasy pierwszej wojny. BEZ REWELACJI, ALE MICKEY ROURKE W FORMIE

 

TV Puls godz. 21:50
13. dzielnica (Banlieue 13) - film sensacyjny, Francja 2004, reż. Pierre Morel, wyk. Cyril Raffaelli, Dany Verissimo, Larbi Naceri, David Belle (78 min)
Według scenariusza Luca Bessona. Agent zostaje wysłany do odgrodzonej murem 13. dzielnicy. W gettcie rządzonym przez gangsterów ma odszukać sprawców kradzieży należącej do rządu broni masowego rażenia. WYSOKIE NAPIĘCIE.

TVP 1 godz. 22:45
Ja wam pokażę! - film obyczajowy, Polska 2006, reż. Denis Delić, wyk. Grażyna Wolszczak, Cezary Pazura, Anna Prus, Maria Niklińska (112 min)
Wzięta z umysłu, wyobraźni albo doświadczenia Katarzyny Grocholi kontynuacja komediowo romantycznego przeboju. Oto rozwódka Judyta chce wziąć ślub z radiowcem Adamem. Jednak gdy ów wyjeżdża na stypendium do USA, jej córka postanawia wykorzystać ten fakt, by sprowadzić do domu jej odeszłego jakiś czas temu ojca i mieć rodzinę dawną. NO I TO KRZYWDY NIE ROBI.

Polsat godz. 22:45
6 kul (Six Bullets) - film sensacyjny, USA 2012, reż. Ernie Barbarash, wyk. Jean-Claude Van Damme, Joe Flanigan, Anna-Louise Plowman, Charlotte Beaumont (115 min)
Mieszkający w Mołdawii były żołnierz Legii Cudzoziemskiej zajmuje się odnajdywaniem porwanych dzieci. Pewnego dnia zgłasza się do niego zawodnik MMA. Prosi o pomoc w poszukiwaniu córki. NO I ZACZYNA SIĘ BIJATYKA

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00
Porzucony według Harlana Cobena (The Five) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, wyk. Tom Cullen, Hannah Arterton, Tom Brittney, O.T. Fagbenle (2x44 min)
Powtórka dwuodcinkowego otwarcia brytyjskiego kryminału w odcinkach, z pomysłu bardzo poczytnego amerykańskiego pisarza, którego nazwisko w tytule. Na dobry początek dwie części. No pewnie, że nie będę zdradzał i naprowadzał, ale tyle powiem, ile mogę, żeby zabawy nie zepsuć. Oto podczas wyprawy do lasu znika 5-letni młodzieniec. A 20 lat później, jeden z uczestników tamtej nieszczęsnej wyprawy jest śledczym, i przy okazji jednej ze spraw, nieoczekiwanie trafia na DNA tego zaginionego. I pytania się cisnąć zaczynają, co się działo z chłopakiem przez lata, czym się obecnie zajmuje i czy ma coś wspólnego z sprawą, nad którą pracuje policja. I czy oni, ci którzy z nim byli na wyprawie mają jakąś tajemnicę. LUBIĘ TAKIE HISTORIE, MA STYL.

 

TNT godz. 20:05
Ciało niepedagogiczne (Those Who Can't) - serial komediowy, USA 2016, wyk. Adam Cayton-Holland, Benjamin Roy, Andrew Orvedahl, Maria Thayer (25 min)
Dwuodcinkowy finał sezonu sprawnego i wesołego zabawowego serialu o grupie nauczycieli pewnego liceum, którzy zachowaniem, podejściem do uczniów i stosunkiem do samej idei nauczania odbiegają od stereotypu. To istna galeria osobliwości. A prócz stałej obsady pojawiają się goście. Kiedyś prawie zostałem nauczycielem, więc PODOBA MI SIĘ

 

FOX godz. 21:00
Z archiwum X (2016) - serial SF, USA 2015, wyk. David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis (50 min)
Jeszcze raz od nowa tegoroczna sześcioodcinkowa seria dla tych, których zachęciły dopiero relacje tych, którzy widzieli premierowe emisje. Nigdy nie byłem fanem tego serialu, więc nie czekałem szczególnie na jego powrót, ale było mi z nim całkiem przyjemnie. Mówiąc więc krótko, DALI RADĘ.

 

FOX godz. 22:00
Outcast: Opętanie (Outcast) - serial grozy, USA 2016, wyk. Patrick Fugit, Philip Glenister
Powtórka odcinka pierwszego. Z komiksowego pomysłu Roberta Kirkmana, tego samego, który stoi za sukcesem „The Walking Dead”. Głównym bohaterem serialu jest Kyle Barnes, który potrafi wypędzać demony z udręczonych ciał opętanych ludzi. Ale żeby chronić swoich bliskich, izoluje się od nich i skazuje się na samotne życie. Poszukuje też odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. W walce ze złem pomaga mu wielebny Anderson.

 

Kino Polska godz. 00:10
Ja, Klaudiusz (I, Claudius) - serial historyczny, Wielka Brytania 1976, reż. Herbert Wise, wyk. Derek Jacobi, Siân Phillips, Brian Blessed, George Baker (98 min)
Jeszcze raz od nowa jeden z najlepszych seriali historycznych, politycznych i obyczajowych, czyli wspomnienia cesarza Klaudiusza o jego dworskim życiu od czasów Augusta, aż do jego cesarskiej śmierci. Właściwie teatr telewizji w odcinkach, więc za formę uwielbiam to jeszcze bardziej. Kolejna odcinków para w następny weekend. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

FOX godz. 00:15
The Walking Dead 6 - serial grozy, USA 2015, wyk. Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Lauren Cohan (2x80 min)
Od nowa szósty sezon serialu o ludziach próbujących przeżyć zombiaczy armageddon. Chociaż teraz to już bardziej ludzi się boją niż zombiaków. Z tym jednak, ze zombiaki też jakieś cwańsze się robią. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

TVN godz. 20:55
Endrju - film dokumentalny, Polska 2014 (50 min)
Dokument o Andrzeju Gołocie. Podobno ukazuje „samotność sportowca w świecie mediów i zawodowego boksu”. JAKOŚ MNIE NIE RUSZA, ALE MOŻE...

Planete+ godz. 22:00
Powrót czarnej śmierci (Return of the Black Death) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Kenny Scott (46 min)
Rzecz o największej pandemii, która w połowie XIV wieku doprowadziła do śmierci 30–60 proc. populacji Europy i wpłynęła na historię we wszystkich jej społecznych wymiarach. A odnalezienie 25 szkieletów pochodzących z masowych grobów umożliwiło badania nad nią. I dojście do ciekawych wniosków. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

National Geographic godz. 22:00
Największe wydarzenia lat 90. (The '90s Greatest): Piłkarskie wzloty - serial dokumentalny (60 min)
W tym wydaniu najsłynniejsze i najbardziej kontrowersyjne mecze oraz sylwetki piłkarzy, którzy zasłynęli wyczynami i wprowadzili zmiany we współczesnym sporcie. DOBRZE WIEDZIEĆ

TVN7 godz. 22:05
Senna - film dokumentalny, Wielka Brytania 2010, reż. Asif Kapadia (101 min)
Rzecz o legendarnym brazylijskim kierowcy Formuły 1 Ayrtonie Sennie, którego bolid 1 maja 1994 r. z prędkością 218 km/h uderzył w betonową barierę osłaniającą tor. Zapadł w śpiączkę i nie wybudziwszy się z niej umarł. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ

TVP 2 godz. 22:50
Kibole (Hooligan) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2012, reż. Donal MacIntyre, Gerry Easter (79 min)
Sprzed 4 lat to film, ale sporo przez ten czas się zmieniło. Oto przekrojowy obraz chuliganizmu kibiców piłkarskich ze zdjęciami z największych starć z ich udziałem i komentarzem uczestników tych zajść, ekspertów od piłki nożnej i policjantów. NIEZŁA ROBOTA.