Program TV na dziś: Johnny Depp jako "Turysta" albo klasyczna "Dzika banda" [POLECAJ TV – 7.06.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 7.06

Zanim puszczę Was dalej i pozwolę czekać niecierpliwie na spektakl Teatru Telewizji z Davidem Tennantem, wspomnę jeszcze kilka filmów, które może Was zainteresują. W Cinemax o godz. 20:00 "Nocny pościg" z Liamem Neesonem, w Canal+ o godz. 21:00 "Gunman: Odkupienie" z Seanem Pennem, w TNT o godz. 21:00 horror z 1989 roku "Smętarz dla zwierzaków", w TVP 1 o godz. 22:40 niemiecki humor w niemieckiej komedii "Awantura w tropikach" i w TV 6 o godz. 22:55 "Champion", czyli sensacyja Waltera Hilla z Wesleyem Snipesem i Vingiem Rhamesem. Ale najlepsze znajdziecie oczywiście na liście.

Przypominam, że kolejny Polecaj już jutro, a dzisiaj udanego życzę wtorku. Bardzo.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20
Hamlet - teatr TV, Wielka Brytania/Japonia/USA 2008, reż. Gregory Doran, wyk. David Tennant, Patrick Stewart, Penny Downie, Oliver Ford Davies (180 min)
Telewizyjna wersja przedstawienia, które miało premierę z Royal Shakespeare Company z 2008 roku. Ja – przyznam ze skruchą – tej inscenizacji nie znam, ale krytycy określili ją jako „elektryzującą w warstwie kryminalnej, ale nie pozbawioną również elementów humorystycznych”. Więc może i ja polubię „Hamleta”. PROGRAM OBOWIĄZKOWY

 

FILM

Paramount godz. 19:55
Powiew skandalu (A Breath of Scandal) - komediodramat, Włochy/USA 1960, reż. Michael Curtiz, wyk. Sophia Loren, Maurice Chevalier, John Gavin, Angela Lansbury (97 min)
Zjawiskowa Sophia Loren i Maurice Chevalier w kostiumowym filmie o młodej arystokratce, która na początku XX wieku zostaje wygnana z domu z powodu skandalicznej niedyskrecji i odmowy wyjścia za mąż za wybranego jej przez matkę księcia. Ona natomiast kocha inżyniera z Ameryki, któremu udaje się zyskać przychylność jej ojca. STYLOWE, NAIWNE, PRZYJEMNE.

Stopklatka TV godz. 20:00
Kiss Kiss Bang Bang - komedia kryminalna, USA 2005, reż. Shane Black, wyk. Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan, Corbin Bernsen (98 min)
Uciekając przed policją złodziejaszek trafia na casting do filmu akcji i jedzie do Los Angeles, gdzie policjant ma go przygotować do roli. Ale gdy spotyka przyjaciółkę z dzieciństwa, udaje przed nią prawdziwego detektywa i zostaje wciągnięty w sprawę morderstwa. TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.

 

TVN 7 godz. 20:00
Mad Max pod Kopułą Gromu (Mad Max Beyond Thunderdome) - film SF, Australia/USA 1985, reż. George Miller, George Ogilvie, wyk. Mel Gibson, Tina Turner, Paul Larsson, Bruce Spence (107 min)
Trzecia część opowieści o samotniku w postapokaliptycznym świecie. Tym razem Mad Max trafia do Bartertown. Poszukuje rzeczy, które mu skradziono. Odzyska je, jeśli wygra walkę pod tytułową kopułą. Walkę niestety, przegrywa więc zostaje wygnany z miasta i porzucony na pustyni. Ale tam trafia na grupę bojowych dzieciaków, które biorą go za legendarnego zbawcę, zaginionego kapitana samolotu, który zabierze ich do ziemi obiecanej. JAK ZAWSZE DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Polsat godz. 20:10
Turysta (The Tourist) - film sensacyjny, USA/Francja 2010, reż. Florian Henckel von Donnersmarck, wyk. Johnny Depp, Angelina Jolie, Paul Bettany, Timothy Dalton (103 min)
W pociągu do Wenecji pan poznaje panią, która wrażenie na nim robi wielkie, ale ma coś za uszami, bo wplątuje szukającego świętego spokoju pana w nieliche kłopoty. Bo czyż za takie nie można uznać wojny rosyjskiej mafii ze wspieraną przez Interpol włoską policją? Zazdrościć nie ma czego, chyba że Angeliny Jolie w zasięgu wzroku i ręki. A FILM MA MIELIZNY, ALE I TAK NIEZŁY BARDZO.

Ale kino+ godz. 20:10
Śniegowe ciastko (Snow Cake) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/Kanada 2006, reż. Marc Evans, wyk. Alan Rickman, Sigourney Weaver, Carrie-Anne Moss, Emily Hampshire (112 min)
Film znany również jako „Tort ze śniegu”. Oto pan wybrał się do Kanady, i tam bierze młodziutką autostopowiczkę. Niestety dziewczyna ginie w wypadku, więc on decyduje się odszukać jej mamę, żeby opowiedzieć jej o tragedii. I odnajduje cierpiącą na autyzm panią Lindę, żyjącą we własnym świecie. Zdobywa jej zaufanie i przyjaźń. Ale poznaje też jej sąsiadkę, która uwodzi go stylem życia i odważnymi poglądami. BARDZO DO ZOBACZENIA, PLUS ALAN RICKMAN.

 

TVN godz. 20:55
Romeo musi umrzeć (Romeo Must Die) - film sensacyjny, USA 2000, reż. Andrzej Bartkowiak, wyk. Jet Li, Aaliyah, Delroy Lindo, Isaiah Washington (115 min)
Były oficer policji w Hongkongu, ucieka z więzienia, by odszukać winnych śmierci brata, który zginął w wyniku porachunków między gangami w Oakland. ENERGICZNY NAPIEPRZATOR.

Stopklatka TV godz. 22:05
Dom z piasku i mgły (House of Sand and Fog) - dramat obyczajowy, USA 2003, reż. Vadim Perelman, wyk. Jennifer Connelly, Ben Kingsley, Ron Eldard, Shohreh Aghdashloo (121 min)
Wskutek pomyłki urzędników dom rodzinny Kathy Lazaro zostaje wystawiony na aukcję. Budynek kupuje Masud Amir Behrani, emigrant z Iranu, który nie zgadza się na anulowanie transakcji. SZAŁU BRAK, ALE UJDZIE.

TVN 7 godz. 22:20
Dzika banda (The Wild Bunch) - western, USA 1969, reż. Sam Peckinpah, wyk. William Holden, Ernest Borgnine, Robert Ryan, Edmond O'Brien (134 min)
Jeden z westernowych klasyków. Rok 1913. Banda rzezimieszków, którymi dowodzi Pike Bishop, planuje ostatni skok. Napadłszy na bank kolejowy, ludzie Bishopa wpadają w pułapkę zastawioną przez Deke'a Thorntona. DLA FANÓW FATUNKU.

 

Polsat godz. 22:30
Granice wytrzymałości (Vertical Limit) - film przygodowy, USA 2000, reż. Martin Campbell, wyk. Chris O'Donnell, Izabella Scorupco, Robin Tunney, Scott Glenn (124 min)
Podczas wyprawy na szczyt K2 w lodowej szczelinie, powyżej granicy wiecznego śniegu, uwięziona zostaje trójka alpinistów, a wśród nich atrakcyjna Izabella Scorupco. Jej brat organizuje więc wyprawę ratunkową. Widoki momentami zapierające dech w piersiach, ale DZIEŁO EFEKCIARSKIE I FILMOWO NIESTRAWNE

TVP Kultura godz. 00:10
Beduin - dramat obyczajowy, Rosja 2011, reż. Igor Wołoszyn, wyk. Michaił Jewłanow, Anna Michałkowa, Siergiej Swietłakow, Dinara Drukarowa (100 min)
Bardzo poruszające dzieło, momentami bolesne. Rzecz o kobiecie jest, która dla ratowania chorej na raka córki gotowa jest na każde poświęcenie. Żeby zarobić na leczenie zostaje surogatką, ale para gejów, którym ma urodzić dziecko zostawiają ją, więc teraz nie dość że ma chorą córkę, to jeszcze jest w ciąży. Wiąże się ze światem przestępczym, a potem ucieka z córką na Bliski Wschód. TROCHĘ PÓŹNO, BYWA CIĘŻKO, ALE WARTO

SERIAL

BBC HD godz. 21:00
Nadkomisarz Banks (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2011, reż. Paul Whittington, wyk. Stephen Tompkinson, Jack Deam, Lorraine Burroughs, Colin Tierney (2x90 min)
Jeszcze raz od początku. Bardzo angielski w formie i treści serial kryminalny. Nie jest to najlepszy z tych, które widziałem, ale ma styl. I fenomenalnie skrojony główny bohater. DOBRE WRAŻENIA

 

FOX Comedy godz. 21:00
Życiowy nieporadnik Coopera Barretta (Cooper Barrett's Guide to Surviving Life) - serial komediowy, USA 2016, wyk. Jack Cutmore-Scott, Meaghan Rath, James Earl, Charlie Saxton (30 min)
Premiera odcinków 3 i 4. Zabawna rzecz o trójce młodzieńców, którzy wspólnie wynajmują mieszkanie i często popadają w tarapaty, z których ratuje ich starszy brat bohatera głównego, który na szczęście jest prawnikiem. MNIE TO BAWI.

 

CBS Europa godz. 21:00
Na koniec świata (To the Ends of the Earth) - film przygodowy, Wielka Brytania 2005, reż. David Attwood, wyk. Benedict Cumberbatch, Sam Neill, Jared Harris, Brian Pettifer (89 min)
Pierwsza z trzech części miniserialu o brytyjskim arystokracie, który wyrusza w rejs do Australii, gdzie ma objąć stanowisko w rządzie kolonialnym. A tygodnie spędzone na statku zmieniają jego spojrzenie na świat i ludzi. DO ZOBACZENIA.

AXN godz. 23:00
Mad Dogs - serial komediowy, USA 2015, wyk. Ben Chaplin, Michael Imperioli, Romany Malco, Steve Zahn (54 min)
Jeszcze raz od nowa świetny dziesięcioodcinkowy serial o gościach po czterdziestce, którym zamarzyło się świętowanie wcześniejszego przejścia na emeryturę starego kumpla w Belize, czyli w miejscu, które można śmiało określić rajem na ziemi. No i byłoby pięknie, gdyby nie okazało się, że zostali wpakowani w niezłe zamieszanie i wplątują się w zagrażającą ich życiu intrygę. Przeciwko sobie będą mieli i mafię i Policję, tajne i nietajne służby i lokalesów. A wszystko podlane oczywiście absurdalnym humorem i świetnymi dialogami. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00
Urodzone przed czasem (Le prématuré, un bébé funambule) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Kenny Scott (51 min)
Rzecz o wcześniakach i ich trudnym spotkaniu ze światem, i o ich rodzinach. To bardzo poruszające historie, bardzo poważne rozważania o cienkiej granicy życia i śmierci. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ. 

TVP 2 godz. 22:50
Anatomia startupu - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Aleksander Dembski (52 min)
Nie znam się na tym ani trochę, więc trudno mi ocenić. Ale pewnie warto poznać młodych ludzi, którym się udało odnieść sukces. Bo to film o ludziach, którzy w wieku dwudziestu kilku lat zarobili swój pierwszy milion. A pierwsze kroki w świecie biznesu stawiali, prowadząc tzw. start-upy. BYĆ MOŻE WARTO.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 22:00
Szczury (Rats) - horror, USA 2003, reż. Tibor Takács, wyk. Sara Downing, Amy Parks, Bailey Chase, Michael Zelniker (92 min)
Ambitna reporterka odkrywa, że w szpitalu żyją zmutowane, krwiożercze szczury. W dodatku wyjątkowo inteligentne. A skoro są, to oczywiście zaatakują. ALE SZAŁU DLA ŁOWCÓW NIE MA NIESTETY.